Προς το περιεχόμενο

Σπάσιμο πλάτης iphone 15 pro max!


Stelaras1993
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Dinos1973,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και καλά χριστούγεννα ! Μολις επεσε μια μικρη αδεια αλατιερα απο το ντουλαπι της κουζινας στην πλάτη του κινητού και εγινε αυτο ⬇️⬇️ (τελικα οντως ισχυουν οτι ειναι ευθραυστο)  για προτείνετε λύσεις .  Ανταλλακτικο θεωρω μπορω να βρω πολυ φθηνα εχει πεσει η τιμη αλλαγης απο περσυ  επισης ωστοσο οπως και να εχει γυρω στο 200αρι τα θεωρω πολλα. Προτιμω να το πουλησω του χρόνου 100 ευρω κατω απο οτι πωλείται παρα να δωσω  200 τωρα . Επισης κατι εχω διαβασει οτι θα αφηνει η apple να το φτιαχνεις μονος;  Πειτε μου τις γνωμες σας ευχαριστω!!  

IMG_4316.jpeg

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 minutes ago, Stelaras1993 said:

Καλησπέρα και καλά χριστούγεννα ! Μολις επεσε μια μικρη αδεια αλατιερα απο το ντουλαπι της κουζινας στην πλάτη του κινητού και εγινε αυτο ⬇️⬇️ (τελικα οντως ισχυουν οτι ειναι ευθραυστο)  για προτείνετε λύσεις .  Ανταλλακτικο θεωρω μπορω να βρω πολυ φθηνα εχει πεσει η τιμη αλλαγης απο περσυ  επισης ωστοσο οπως και να εχει γυρω στο 200αρι τα θεωρω πολλα. Προτιμω να το πουλησω του χρόνου 100 ευρω κατω απο οτι πωλείται παρα να δωσω  200 τωρα . Επισης κατι εχω διαβασει οτι θα αφηνει η apple να το φτιαχνεις μονος;  Πειτε μου τις γνωμες σας ευχαριστω!!  

IMG_4316.jpeg

Άμα είναι άτυχος.... Βάλε μια θήκη να μην το βλέπεις, και μην ασχοληθείς καθόλου. Θ το ξεχάσεις κ όλας κάποια στιγμή.

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά. Πάντα θήκη σε κινητά τέτοιας αξίας. Όπως αναφέρθηκε και παραπάνω, βάλε μία θήκη και θα το ξεχάσεις. Επισκευή καλύπτει μόνο η εγγύηση θραύσης και αυτό αν θυμάμαι καλά αφορά μόνο την οθόνη και μόνο από αλυσίδες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, filip123go είπε

Άμα είναι άτυχος.... Βάλε μια θήκη να μην το βλέπεις, και μην ασχοληθείς καθόλου. Θ το ξεχάσεις κ όλας κάποια στιγμή.

Ε αυτο εχω σκοπο απλα… 

ελεγα μηπως κανας τσάκαλος μου λεγε πχ λοιπον αγοράζεις αυτο απο ebay με 30€ πας αχαρνων 43 στο μαγαζι hajig sayad  και στο φτιάχνει εκει ο  μάστορας με ενα 20ρικο! 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, Stelaras1993 said:

Ε αυτο εχω σκοπο απλα… 

ελεγα μηπως κανας τσάκαλος μου λεγε πχ λοιπον αγοράζεις αυτο απο ebay με 30€ πας αχαρνων 43 στο μαγαζι hajig sayad  και στο φτιάχνει εκει ο  μάστορας με ενα 20ρικο! 😂😂

Μπορείς να δοκιμάσεις να πάρεις ένα τηλέφωνο στο https://fixareto.com/ για καλύτερη τιμή. Είναι επαρχία, αλλά το παιδί που το έχει κάνει πολύ καλή δουλειά.

Αλλά στο ξανά - λέω, βάλε μια θήκη και άφησε το ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Stelaras1993 είπε

Καλησπέρα και καλά χριστούγεννα ! Μολις επεσε μια μικρη αδεια αλατιερα απο το ντουλαπι της κουζινας στην πλάτη του κινητού και εγινε αυτο ⬇️⬇️ (τελικα οντως ισχυουν οτι ειναι ευθραυστο)  για προτείνετε λύσεις .  Ανταλλακτικο θεωρω μπορω να βρω πολυ φθηνα εχει πεσει η τιμη αλλαγης απο περσυ  επισης ωστοσο οπως και να εχει γυρω στο 200αρι τα θεωρω πολλα. Προτιμω να το πουλησω του χρόνου 100 ευρω κατω απο οτι πωλείται παρα να δωσω  200 τωρα . Επισης κατι εχω διαβασει οτι θα αφηνει η apple να το φτιαχνεις μονος;  Πειτε μου τις γνωμες σας ευχαριστω!!  

IMG_4316.jpeg

Πέρα του γεγονότος ότι, πάντα σε τέτοιες ζημιές έχει να κάνει το πώς θα γίνει ένα χτύπημα.

Τίποτα δεν είναι αυθραστο.

 

1 ώρα πριν, filip123go είπε

Άμα είναι άτυχος.... Βάλε μια θήκη να μην το βλέπεις, και μην ασχοληθείς καθόλου. Θ το ξεχάσεις κ όλας κάποια στιγμή.

 

1 ώρα πριν, Stelaras1993 είπε

Ε αυτο εχω σκοπο απλα… 

ελεγα μηπως κανας τσάκαλος μου λεγε πχ λοιπον αγοράζεις αυτο απο ebay με 30€ πας αχαρνων 43 στο μαγαζι hajig sayad  και στο φτιάχνει εκει ο  μάστορας με ενα 20ρικο! 😂😂

Είναι ντροπής σκέψη να έχεις διαθέσει ένα υψηλό κόστος αγοράς τέτοιας συσκευής και να σκέφτεσαι μια επιδιόρθωση με ένα noname ανταλλακτικό και το κυριότερο σε μη εξουσιοδοτημένο τεχνικό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kormos είπε

Πέρα του γεγονότος ότι, πάντα σε τέτοιες ζημιές έχει να κάνει το πώς θα γίνει ένα χτύπημα.

Τίποτα δεν είναι αυθραστο.

 

 

Είναι ντροπής σκέψη να έχεις διαθέσει ένα υψηλό κόστος αγοράς τέτοιας συσκευής και να σκέφτεσαι μια επιδιόρθωση με ένα noname ανταλλακτικό και το κυριότερο σε μη εξουσιοδοτημένο τεχνικό.

Νταξει δεκτη η αποψη σου , απλα να ξερεις οτι και  σε ενα αμάξι πχ μια μερσεντες  οταν χτυπαει ο αλλος τον προφυλακτηρα και σου ζηταει η μερσεντες για ενα κομματι πλαστικο   1860€ και το βρίσκεις after  market  520€ το 99% πανε στο φθηνο. Δεν μιλάμε για κατι  το οποιο θα σου χαλάσει την εμπειρία χρησης του κινητου, να ηταν  η οθονη να συμφωνήσω μαζί σου.
 

Όσο για το πρώτο σκέλος  κανείς δεν ανεφερε ότι ειναι άθραυστο . Επειδη  ομως μιλας με εναν ανθρωπο που πηρε απο  παιδακι iphone 3g  και έχει μια τεράστια  εμπειρία ασε με να ξερω οτι οι φημες περι του οτι σπαει ευκολα ισχυουν και παρα ισχυουν . Αυτο το πράγμα δεν το εχω ξαναδει . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Stelaras1993 είπε

Νταξει δεκτη η αποψη σου , απλα να ξερεις οτι και  σε ενα αμάξι πχ μια μερσεντες  οταν χτυπαει ο αλλος τον προφυλακτηρα και σου ζηταει η μερσεντες για ενα κομματι πλαστικο   1860€ και το βρίσκεις after  market  520€ το 99% πανε στο φθηνο. Δεν μιλάμε για κατι  το οποιο θα σου χαλάσει την εμπειρία χρησης του κινητου, να ηταν  η οθονη να συμφωνήσω μαζί σου.
 

Όσο για το πρώτο σκέλος  κανείς δεν ανεφερε ότι ειναι άθραυστο . Επειδη  ομως μιλας με εναν ανθρωπο που πηρε απο  παιδακι iphone 3g  και έχει μια τεράστια  εμπειρία ασε με να ξερω οτι οι φημες περι του οτι σπαει ευκολα ισχυουν και παρα ισχυουν . Αυτο το πράγμα δεν το εχω ξαναδει . 

Και Mercedes να είχα πάλι τα 1860 θα επέλεγα.

Για να το έχω σημειώσει ότι μπορώ...

 

Τώρα αν είναι να λέω ότι έχω πχ Mecedes ή iPhone 15 Pro/Pro max κλπ και δεν έχω ευρώ στο παντελόνι...ε όχι 🙂

 

Λογικά δεν έπιασες ποτέ στα χέρια σου το iPhone 2G γι αυτό τα λες. 🙂

 

Το σπάσιμο σε μια συσκευή γενικά έχει να κάνει κυρίως σε τι σημείο χτυπήθηκε ένα αντικείμενο.

Στη δική σου περίπτωση, έτυχε στο σημείο εκείνο, στη γωνία να συμβεί ότι συνέβη.

Λογικό το θεωρώ!

Όπως και να έχει όπως αναφέρθηκε, για την ώρα την επιλογή μιας κλειστής και σωστής θήκης θα επέλεγα και εγώ, αν δεν είχα στη συσκευή (Προσωπικά πρώτα παίρνω τα περιφερειακά και μετά κάνω χρήση τις συσκευές).

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δέν το πάς σε Apple Service ;;; Ίσως στο επισκευάσουν στα πλαίσιο της εγγύησης αν και δύσκολο..

Δέν χάνεις τίποτα να το προσπαθήσεις. 

Τουλάχιστον θα έχεις μία επίσημη προσφορά κόστους επισκευής.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, tarantino2004 said:

Γιατί δέν το πάς σε Apple Service ;;; Ίσως στο επισκευάσουν στα πλαίσιο της εγγύησης αν και δύσκολο..

 

Όλοι ξέρουμε πως δεν παίζει να το κάνουν αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, Stelaras1993 said:

Ε αυτο εχω σκοπο απλα… 

ελεγα μηπως κανας τσάκαλος μου λεγε πχ λοιπον αγοράζεις αυτο απο ebay με 30€ πας αχαρνων 43 στο μαγαζι hajig sayad  και στο φτιάχνει εκει ο  μάστορας με ενα 20ρικο! 😂😂

Αντε και σου έλεγε κάποιος εχει πλάτη με 20Ε από Κίνα και ένας Πακιστανός την αλλάζει με 25Ε. Θα εμπιστευόσουν να στο ανοίξει αυτό το άτομο και να βάλει αυτό το ανταλλακτικό? Δεν μιλάμε για κινητό των 200 ευρώ αλλά των 1500!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, koutsis είπε

Αντε και σου έλεγε κάποιος εχει πλάτη με 20Ε από Κίνα και ένας Πακιστανός την αλλάζει με 25Ε. Θα εμπιστευόσουν να στο ανοίξει αυτό το άτομο και να βάλει αυτό το ανταλλακτικό? Δεν μιλάμε για κινητό των 200 ευρώ αλλά των 1500!

Αν υπήρχαν συστάσεις ναι . Αλλιως φυσικα και οχι😂  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για εμένα υπάρχουν δύο επιλογές , Αλέξανδρος Ράπτης Λάρισα είναι το παιδί τον γνωρίζω προσωπικά,είναι πολύ καλός στην δουλειά του και αρκετά οικονομικός , όταν έσπασε το 13 πριν 2 χρόνια της κοπέλας μου 380 ζητούσμ για την πλατη και ο Αλέκος μου χρέωσε 80€ μαζί με τα μεταφορικά που το έστειλα από Αθήνα . Ειδάλλως το αφήνεις έτσι με ένα μικρό ρίσκο την υγρασία του κινητού ( σε όλο αυτό να προσθέσουμε πως οτιδήποτε από μη εξουσιοδοτημένο service χάνεις αυτόματα την εγγύηση , καθώς και τώρα να ξέρεις επειδή είναι σπασμένο το κινητό υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα η εγγύηση να μην σε καλύπτει και να χρεώνουν το πρόβλημα στο σπάσιμο )

Επεξ/σία από chrischatzo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να μην γινει καλη δουλεια στο 15 pro μαξ στην αλλαγη πλατης το θεωρω απιθανο

Ο λογος ειναι οτι ειναι πανευκολη η αλλαγη,καμια σχεδη με ολα τα αλλα μοντελα βλεπε 13 pro max κτλ ,που ειναι κατι σαν Plexiglass ,θελει φουλ ζεστο αερα η laser κτλ κτλ κτλ

Το κινητο πλεον ανοιγει το πισω μερος οπως ολα τα android phones [ανοιγουν απο πισω],με λιγο ζεστο αερα βγαζεις ενα φλεξ και μετα απλα παιρνεις το φλεξ και το βαζεις στο νεο καλυμα

200 ευρω πιστευω ειναι παρα πολλα

για εμενα κανε λιγη υπομονη να ερθουν ανταλλακτικα πισω καπακια παντου και θα πεσουν και οι τιμες 

Πανω απο 100 ευρω ειναι κλοπη η αλλαγη 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...