Προς το περιεχόμενο

Σπάσιμο πλάτης iphone 15 pro max!


Stelaras1993
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Dinos1973,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, SOCRATIS1000 είπε

Το να μην γινει καλη δουλεια στο 15 pro μαξ στην αλλαγη πλατης το θεωρω απιθανο

Ο λογος ειναι οτι ειναι πανευκολη η αλλαγη,καμια σχεδη με ολα τα αλλα μοντελα βλεπε 13 pro max κτλ ,που ειναι κατι σαν Plexiglass ,θελει φουλ ζεστο αερα η laser κτλ κτλ κτλ

Το κινητο πλεον ανοιγει το πισω μερος οπως ολα τα android phones [ανοιγουν απο πισω],με λιγο ζεστο αερα βγαζεις ενα φλεξ και μετα απλα παιρνεις το φλεξ και το βαζεις στο νεο καλυμα

200 ευρω πιστευω ειναι παρα πολλα

για εμενα κανε λιγη υπομονη να ερθουν ανταλλακτικα πισω καπακια παντου και θα πεσουν και οι τιμες 

Πανω απο 100 ευρω ειναι κλοπη η αλλαγη 

Την χαμένη εγγύηση σε μια τόσο νέα συσκευή γιατί δεν την λαμβάνετε υπόψη παρά μόνο εστιάζετε στον οικονομικό τρόπο επισκευής από μη εξουσιοδοτημένο τεχνικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 minute ago, kormos said:

Την χαμένη εγγύηση σε μια τόσο νέα συσκευή γιατί δεν την λαμβάνετε υπόψη παρά μόνο εστιάζετε στον οικονομικό τρόπο επισκευής από μη εξουσιοδοτημένο τεχνικό;

Ποια εγγυηση?Δεν καλυπτεται αυτο απο εγγυηση,θα του πουν να το πληρωσει και κατα 99% δεν θα του το φτιαξουν αλλα θα του ζητησουν χρηματα για αντικατασταση κινητου

Δεν υπαρχει εγγυηση αν σπασεις ενα κινητο μονος σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SOCRATIS1000 είπε

Ποια εγγυηση?Δεν καλυπτεται αυτο απο εγγυηση,θα του πουν να το πληρωσει και κατα 99% δεν θα του το φτιαξουν αλλα θα του ζητησουν χρηματα για αντικατασταση κινητου

Δεν υπαρχει εγγυηση αν σπασεις ενα κινητο μονος σου..

Αναφέρομαι στην αρχική εγγύηση της συσκευής.

Η ζημιά αυτή είναι καθαρή υπαιτιότητα του χρήστη και δεν καλύπτεται.

Είναι προτιμότερο να μείνει ως έχει ώσπου να λήξει η εγγύηση που παρέχεται στη συσκευή από τον κατασκευαστή και αν στο σύστημα αυτό χρειαστεί να πάει σε επισκευαστικό κέντρο είναι δεδομένο ότι θα πρέπει να γίνει ολική επιδιόρθωση που μπορεί να έχει συνολική ευνοϊκή προσφορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, kormos said:

Αναφέρομαι στην αρχική εγγύηση της συσκευής.

Η ζημιά αυτή είναι καθαρή υπαιτιότητα του χρήστη και δεν καλύπτεται.

Είναι προτιμότερο να μείνει ως έχει ώσπου να λήξει η εγγύηση που παρέχεται στη συσκευή από τον κατασκευαστή και αν στο σύστημα αυτό χρειαστεί να πάει σε επισκευαστικό κέντρο είναι δεδομένο ότι θα πρέπει να γίνει ολική επιδιόρθωση που μπορεί να έχει συνολική ευνοϊκή προσφορά...

Δεν βγαζουν νοημα αυτα που λες

Εσυ εννοεις να το αφησει οπως εχει ,και αν μια μερα δεν του δουλευει η καμερα να μπορει να το παει για εγγυηση να του το φτιαξουν?

Με το που δουν το σπασιμο θα του πουν χαλασε απο αυτο..Η μπηκε υγρασια γιατι ειχε κενο,η μετα την πτωση χαλασε η καμερα και οχι τωρα ,η εγινε αποκοληση πλακετας κτλ κτλ κτλ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, SOCRATIS1000 είπε

Δεν βγαζουν νοημα αυτα που λες

Εσυ εννοεις να το αφησει οπως εχει ,και αν μια μερα δεν του δουλευει η καμερα να μπορει να το παει για εγγυηση να του το φτιαξουν?

Με το που δουν το σπασιμο θα του πουν χαλασε απο αυτο..Η μπηκε υγρασια γιατι ειχε κενο,η μετα την πτωση χαλασε η καμερα και οχι τωρα ,η εγινε αποκοληση πλακετας κτλ κτλ κτλ

 

Δεν ισχύουν τα σενάρια αυτά περί υγρασίας, κλπ κλπ.

Ούτε σου χρεώνουν βλάβες έτσι απλά.

 

Όταν μπαίνει σε επισκευαστικό κέντρο καλύπτεται η εγγύηση στο ελαττωματικό μέρος και επιβαρύνεται το εκτός εγγύησης μέρος έτσι ώστε η συσκευή μας φύγει από το σέρβις με ολική επιδιόρθωση και όχι με μερική.

Επεξ/σία από kormos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, kormos είπε

Αναφέρομαι στην αρχική εγγύηση της συσκευής.

Η ζημιά αυτή είναι καθαρή υπαιτιότητα του χρήστη και δεν καλύπτεται.

Είναι προτιμότερο να μείνει ως έχει ώσπου να λήξει η εγγύηση που παρέχεται στη συσκευή από τον κατασκευαστή και αν στο σύστημα αυτό χρειαστεί να πάει σε επισκευαστικό κέντρο είναι δεδομένο ότι θα πρέπει να γίνει ολική επιδιόρθωση που μπορεί να έχει συνολική ευνοϊκή προσφορά...

Αυτο με την εγγυηση ηταν κάτι που δεν ειχα σκεφτει…. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Stelaras1993 είπε

Αυτο με την εγγυηση ηταν κάτι που δεν ειχα σκεφτει…. 

Είναι προτιμότερο να το αφήσεις ως έχει όπως έχουμε προαναφέρει με μια θήκη, καλής ποιότητας και απλά έχεις υπόψη σου σε βάθος χρόνου για όποια άλλη ενέργεια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα στειλει 5s που μου ετρωγε την μπαταρια σε 1 ωρα με εξωτερικες φθορες απο μικροπτωσεις μεσα στο σπιτι. Πριν το στειλω επικοινωνησα με email με την Infoquest και τους ρωτησα σχετικα. Μου ειπαν οτι το στελνω για διαγνωση και μου απαντανε μετα για πιθανο κοστος. Το προβλημα τελικα δεν ειχε σχεση και μου εστειλαν νεα συσκευη, οποτε ακομη και με το σπασιμο στην πλατη ενδεχομενως θα καλυφθεις για ασχετο προβλημα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, SaFiS είπε

Ειχα στειλει 5s που μου ετρωγε την μπαταρια σε 1 ωρα με εξωτερικες φθορες απο μικροπτωσεις μεσα στο σπιτι. Πριν το στειλω επικοινωνησα με email με την Infoquest και τους ρωτησα σχετικα. Μου ειπαν οτι το στελνω για διαγνωση και μου απαντανε μετα για πιθανο κοστος. Το προβλημα τελικα δεν ειχε σχεση και μου εστειλαν νεα συσκευη, οποτε ακομη και με το σπασιμο στην πλατη ενδεχομενως θα καλυφθεις για ασχετο προβλημα…

Γι αυτό είναι σωστό να μην παρεμβαίνουν μη εξουσιοδοτημένοι τεχνικό όταν είναι ακόμα εντός εγγύησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, SOCRATIS1000 said:

Το να μην γινει καλη δουλεια στο 15 pro μαξ στην αλλαγη πλατης το θεωρω απιθανο

Ο λογος ειναι οτι ειναι πανευκολη η αλλαγη,καμια σχεδη με ολα τα αλλα μοντελα βλεπε 13 pro max κτλ ,που ειναι κατι σαν Plexiglass ,θελει φουλ ζεστο αερα η laser κτλ κτλ κτλ

Το κινητο πλεον ανοιγει το πισω μερος οπως ολα τα android phones [ανοιγουν απο πισω],με λιγο ζεστο αερα βγαζεις ενα φλεξ και μετα απλα παιρνεις το φλεξ και το βαζεις στο νεο καλυμα

200 ευρω πιστευω ειναι παρα πολλα

για εμενα κανε λιγη υπομονη να ερθουν ανταλλακτικα πισω καπακια παντου και θα πεσουν και οι τιμες 

Πανω απο 100 ευρω ειναι κλοπη η αλλαγη 


απλά μην ξεχνάς ότι βάζοντας μαιμού ανταλλακτικό χάνεται αμέσως η εγγύηση, οπότε αν σου βγάλει κάτι πιο μετά δεν καλύπτεσαι. Είναι κρίμα να χαθούν 24 μήνες εγγύηση για 100€ παραπάνω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία εγγύηση δεν έχει ραγισμένη συσκευή αν πάει στο σέρβις, όσοι έχουν χρόνια iphone κι έχουν χρειαστεί επισκευή το γνωρίζουν.

Iphone 6s πρώτης παρτίδας, ελαττωματική μπαταρία που φούσκωνε και πίεζε την οθόνη. Έγινε αλλαγή της μπαταρίας στην εγγύηση, αλλά για την οθόνη που πιέστηκε κι άσπρισε μια σειρά pixel έφταιγα εγώ,  επειδή είχε μια γρατζουνιά δίπλα στη θύρα φόρτισης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, dimitris.v είπε

Καμία εγγύηση δεν έχει ραγισμένη συσκευή αν πάει στο σέρβις, όσοι έχουν χρόνια iphone κι έχουν χρειαστεί επισκευή το γνωρίζουν.

Iphone 6s πρώτης παρτίδας, ελαττωματική μπαταρία που φούσκωνε και πίεζε την οθόνη. Έγινε αλλαγή της μπαταρίας στην εγγύηση, αλλά για την οθόνη που πιέστηκε κι άσπρισε μια σειρά pixel έφταιγα εγώ,  επειδή είχε μια γρατζουνιά δίπλα στη θύρα φόρτισης.

Φυσικά και έχει εγγύηση, ακόμα και έτσι να πάει για άλλη βλάβη.

Απλά θα χρεωθεί υποχρεωτικά η επιδιόρθωση και αυτής της βλάβες, ώστε η συσκευή να φύγει από το σέρβις πλήρης λειτουργική και όχι με μερική επισκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, dimitris.v είπε

Καμία εγγύηση δεν έχει ραγισμένη συσκευή αν πάει στο σέρβις, όσοι έχουν χρόνια iphone κι έχουν χρειαστεί επισκευή το γνωρίζουν.

Iphone 6s πρώτης παρτίδας, ελαττωματική μπαταρία που φούσκωνε και πίεζε την οθόνη. Έγινε αλλαγή της μπαταρίας στην εγγύηση, αλλά για την οθόνη που πιέστηκε κι άσπρισε μια σειρά pixel έφταιγα εγώ,  επειδή είχε μια γρατζουνιά δίπλα στη θύρα φόρτισης.

όπως ακριβώς το λες είναι και ακόμα χειρότερα. όταν έτρεξε official πρόγραμμα αντικατάστασης iphone X  που εμφάνιζαν συγκεκριμένο προβλημα στο touch screen πέταξαν εκτός προγράμματος συσκευή που εμφάνισε ακριβώς αυτό το προβλημα επειδή είχε μια μικρή γρατζουνιά στο πορτακι της sim. θα του πουν για υγρασίες και άντε γεια. Τους μάθαμε τόσα χρόνια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
On 25/12/2023 at 21:05, Stelaras1993 said:

Καλησπέρα και καλά χριστούγεννα ! Μολις επεσε μια μικρη αδεια αλατιερα απο το ντουλαπι της κουζινας στην πλάτη του κινητού και εγινε αυτο ⬇️⬇️ (τελικα οντως ισχυουν οτι ειναι ευθραυστο)  για προτείνετε λύσεις .  Ανταλλακτικο θεωρω μπορω να βρω πολυ φθηνα εχει πεσει η τιμη αλλαγης απο περσυ  επισης ωστοσο οπως και να εχει γυρω στο 200αρι τα θεωρω πολλα. Προτιμω να το πουλησω του χρόνου 100 ευρω κατω απο οτι πωλείται παρα να δωσω  200 τωρα . Επισης κατι εχω διαβασει οτι θα αφηνει η apple να το φτιαχνεις μονος;  Πειτε μου τις γνωμες σας ευχαριστω!!  

IMG_4316.jpeg

Δες εάν μπορείς ακόμα να κανείς apple care plus, εάν το σύστημα σε αφήνει προχωράς και μετά το πας για επισκευή η αντικατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

Δες εάν μπορείς ακόμα να κανείς apple care plus, εάν το σύστημα σε αφήνει προχωράς και μετά το πας για επισκευή η αντικατάσταση.

Για να περαστεί σε πρόγραμμα πρέπει να περάσει πρώτα τεχνικό έλεγχο αν δεν κάνω λάθος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...