Προς το περιεχόμενο

Insomnia Forumvision #3


mic2mic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν βάλετε κάτι από αυτά μηδέν ΣΤΥΓΝΟ, ΣΤΕΓΝΟ, ΣΤΥΓΕΡΟ

😂Cat Playing GIF

 

"

Επεξ/σία από XrysaKakou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, neo80 είπε

Ακούς prodigy;  i am impressed !!

 

Αμεεεε

Έχουμε κάνει κάτι πάρτι να δεις....αυτά που κάνουν τώρα είναι 🐱🐈χαχα

Επεξ/σία από XrysaKakou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρος #1 - Αποτελέσματα

ΤίτλοςBLABRADREDRHEBOFEAGBOGRUJENMAXNEONOMPOLRIFRIORISXARXRY
1 Dark En Cie… 1138577120707121083#58104
2 Covenant - … 1090818610122#6612101200610
3 The 1975 - … 9212212124340622077#2125
4 Maria Daine… 8301060012104101071020002#
5 Hans Zimmer… 7851203506707#64100472
6 Death - Kee… 7744010#8012540204101211
7 R.E.M. - Lo… 70008010#5000851208743
8 A Perfect C… 683#06150030176571086
9 Martina Top… 60103#5000548000212308
10 Eddie Rabbi… 552610401368#01106007
11 Romy - She'… 51605#72230530084600
11 Villagers O… 51100234010120000601#12
13 Nate Smith … 430121068123120#11500
14 Ελένη Δήμου… 29003087#01050500000
15 Bing Crosby… 23#04000000104833000
16 Glenn Mille… 170700000#0003002050
16 The Filipin… 1770002008000#000000
18 Casey Edwar… 8000000100040000#30


Σχόλια ανά τραγούδι

Round #1:
GRU: Thank you for the game! Looking forward to learning about your musical tastes. Please do not be offended by my comments, they are not meant personally.
MAX: Συνηθως γινεται του... alternative. Τωρα στον πρωτο γυρο εγινε της... ηλεκτρονικης. Αντε να δουμε τι εχουμε να ακουσουμε. Καλη αρχη.

Dark En Ciel - Electrify :
BLA (8): Κάλο ειναι , θα πήγαινε άνετα σε ενα μια ταινία(dont ask me why, that was my first idea).
NOM (8): Αν το άκουγα σε μπαρ, θα έσπευδα να μάθω τον τίτλο.
DRE (7): Κοντά στα γούστα μου. Θα μπορούσα να του βάλω και παραπάνω αλλά υπάρχουν προτεραιότητες.
BRA (5): Ωραίο αποτέλεσμα και καλή προσπάθεια για τραγούδι του είδους🎹
XRY (4): Ψιλό βαρετό
GRU (0): The production is interesting but they didn't have much base material to work with. Kinda meh.

Covenant - Like Tears In Rain :
NOM (12): Πολύ δυνατό κομμάτι. Με ξετρέλανε!
XRY (10): 10ρι καραμπινατο κι αν δεν ήταν οι Ηπειρώτες 12ρι αλλά....και αυτός τώρα πως κρατάει το καλώδιο του μικροφώνου έτσι, λες και είναι στο Διογένης Παλλάς πρώτο πρόγραμμα πίστα νύχι στο τελευταίο δάχτυλο σεβαλιέ με μαύρο όνυχα και δίνει πάσα στο Λεπα χαχα
BRA (8): Κλασικός Industrial ήχος με ατμοσφαιρικά στοιχεία που μας ταξιδεύει "σέξαλλες" εποχές😁
GRU (2): Synthpop, no, not very interesting to me. Overlong.
DRE (1): Δυσκολεύτηκα κάπως για τον τελευταίο 1 βαθμό αλλά τελικά βρήκα τον κάτοχό του😊.
JEN (#): H ηλεκτρονική μουσική στα καλύτερά της! Η στίχοι είναι ποίηση!

Το λατρεύω αυτό το τραγούδι.

Y.Γ. Παίδαρος ο Εskil!😍 Να τα λέμε κι αυτά. 😄

The 1975 - About You :
BLA (12): Δυνατό και ξεκίνημα!
DRE (12): Το είχα επιλέξει και εγώ για επόμενο γύρο που σημαίνει ότι χαίρει άκρας εκτίμησης από εμένα. Αφού δεν πρόλαβες εσύ να μου δώσεις το δωδεκαράκι😄 στο προσφέρω εγώ απλόχερα.
XRY (5): Το τσουνάμι από πίσω δεν το βλέπει; για ένα πενταρακι καλό ειναι κατέβα κάτω γρήγορα lol
BRA (2): Απαλό ρομαντικό τραγουδάκι για να σου κάτσει γκόμενα (η γκόμενος) υπό το φώς των αστεριών του Αττικού Λεκανοπεδίου με νυχτερινή θέα απο την Πεντέλη😁
GRU (0): I surely hope the title of this song is not accurate. If it was about *me* then I am a very bland, murky mess of a person that lacks all sense of direction or purpose and overstays my visits. Nobody would remember me or mourn my passing. Thanks a lot for those cheery thoughts.😰
NOM (0): Αδιάφορο.

Maria Daines - That's What The Blues Is All About :
BRA (10): Eye-Eargasm😁
JEN (10): Σα δε ντρέπεται η ξεβράκωτη! Δεν πάει να ρίξει τίποτα επάνω της. 😄

Φωνάρα η Μαρία και ωραία μουσική.
MAX (10): Σορρυ παιδια ελεγα μεσα μου αυτο αξιζει ενα 10αρη επειδη τον ειχα σαν τον μεγαλυτερο βαθμο, αλλα υστερα θυμηθηκα οτι παει μεχρι το 12.
NOM (10): Σπουδαία ερμηνεύτρια η Maria Daines, παθιασμένη και υπέροχη η μελωδία κι εγώ λατρεύω τα blues.
DRE (6): Με άγγιξε.
GRU (4): I dislike this very affected vocal style, trying to sound "bluesy" with melisma and mouth movement in every vowel sound. Someone should tell her it detracts from her sincerity.
XRY (#): Σπουδαία καλλιτέχνιδα με τεράστιες φιλοζωικές δράσεις μπείτε στις πληροφορίες του βίντεο και τσεκαρετε την

Hans Zimmer & Alan Walker - Time :
BRA (12): Post Apocalyptic Theme με ωραία καλλιτεχνική συνεργασία και ατμοσφαρικό feeling!
GRU (7): Something listenable gets points. I am coming to understand that the global pandemic had a marked influence on culture.
NOM (6): Μουσικάρα και δεν έχω δει την ταινία η χαζή. Πρέπει να σπεύσω επειγόντως.
BLA (5): ωραία συνεργασία έκαναν!
XRY (2): Σπουδαία ονόματα αλλά κάλεσα τη μουσική αστυνομία 2 φορές χαχα
DRE (0): Έχει γράψει μουσικάρες ο Zimmer αλλά το συγκεκριμένο, δεν..

Death - Keep On Knocking :
GRU (12): Great to hear this undiscovered early punk gem - I didn't expect to find it here. This was a very cool Detroit group with a very interesting story. Thank you!
RIS (12): Σαν μεταλλαδες και μεις εχουμε μια αδυναμία παραπανω...
BLA (4): Μου ακούγετε σαν κλασικό, ωριαίο και γρήγορο.
BRA (4): Ωραίο τραγουδάκι με επηρροές απο Punk/Rock της προηγούμενης 15ετίας🎸
NOM (2): Κάτι του λείπει- δεν ξέρω τί - αλλά παραμένει ωραίο.
XRY (1): Τοκ τοκ ποιος είναι; DEATHHH...δεν ανοίγω σε πλασιέ

R.E.M. - Losing My Religion :
DRE (8): Κομματάρα. Δεν του βάζω παραπάνω γιατί όλοι λίγο πολύ το έχουμε λιώσει.
NOM (5): Εντάξει, το λατρεύω αλλά γι' αυτόν ακριβώς το λόγο, το έχω ακούσει χιλιάδες φορές.
XRY (3): 1000 ακουσμενο και μόνο για αυτο 3
BLA (0): εεεεεε είπαμε ρειιι, έχω ακουσει το τραγούδι 100 φόρες +, άλλα πότε δεν ήξερα όνομα τραγουδιού και καλλιτέχνη
BRA (0): Κλασικό κομμάτι που το ακούγαμε ακόμα και στον ύπνο μας σε άλλες 509569873 παραλλαγές😂
DRH (0): Να μην την ξανακάνουμε τη συζήτηση με τα πασίγνωστα. Όσο σούπα και να έγινε, δεν το βαρέθηκα ποτέ. Κανένα βαθμό λοιπόν 😝
GRU (0): At the beginning I thought it would rise above my dread at getting to this overplayed monster hit of my angry 30s. But no, it immediately evoked the emotion of - is there a Greek word for the emotion of being forced to do something that you hoped never to do again? That one.
JEN (0): Δεν είναι άσχημο τραγούδι αλλά είναι χιλιπαιγμένο και δεν το αντέχω πια.

Κομμάτι κατηγορίας Scorpions - Holiday. 😁
MAX (0): Ωραια σουπιτσα μιας που ειμαι και αρρωστος, οτι πρεπει!
FEA (#): Χρονια πολλα! Ευχες για καλη Χρονια.
Ηθελα να ενημερωσω οτι δεν θα μπορεσω να συνεχισω στο παιχνιδι για προσωπικους λογους.
Καλη συνεχεια να εχεται με πολλες πολλες επιτυχιες σε οτιδηποτε κανετε!
Ευχαριστω!
Δημητρης
FEA

A Perfect Circle - Disillusioned :
NOM (7): Μου αρέσουν πολύ και όταν είχαν ξαναμπεί στο παιχνίδι, είχα βάλει 12.
XRY (6): Just ok
GRU (0): U2 called, they want their act back. Bono says you can keep the middle section with the breathy soloist vocal and minimalist piano.
BRA (#): Θα με "δόσω" στεγνά τώρα , hoods up 😁😁
Απο τα καλύτερα τραγούδια του Maynard της τελευταίας 5ετίας, όπου δίνει το στίγμα της εποχής μας ανοιχτά επηρρεασμένος απο τα post apocalyptic γεγονοτα των τελευταίων 3 ετών. Με λίγα λόγια άλλο ένα masterpiece!

Martina Topley-Bird - Sandpaper Kisses :
XRY (8): Από 6 πήγε στο 8 ίσως και 10 αν δεν υπήρχαν τα δύο τραγούδια που μου απέσπασαν το δεκαρι και το δωδεκαρι😄😊
GRU (5): Sadly, this will draw some points this round due to the target-rich opportunity for zeroes throughout the rest of the list. I thought that seven zeroes would be plenty, now I am getting nervous. Wow, this ended up with five points? I sure hope folks are saving the good stuff for round 2.
JEN (4): Καλούτσικο
BRA (3): Summertime Sadness στο Μονακό, μαύρα sunglasses και πολύ Ρούμι🍸
NOM (0): Ακροβατεί στα όρια του ήσυχου και του βαρετού.

Eddie Rabbitt - What Will I Write :
DRE (10): Δεν το είχα ξανακούσει και μ' αρέσει πολύ. Σίγουρα ένα από τα φαβορί αυτού του γύρου.
JEN (8): Κατά ένα παράξενο λόγο αν και το θεωρώ γλυκανάλατο, εντελώς όμως 😁, μου αρέσει η φωνή του τραγουδιστή και η μουσική.
XRY (7): Πάρε ένα 7ρι για τον κόπο σου να γράψεις κατι ωραίο τραγούδι
BRA (6): Τραγουδάκι για όλους τους απανταχού καψούρηδες (και καψούρισσες)😁
GRU (6): I have a lot of respect for Eddie Rabbit - a true country musician born in New York City (my birthplace) but this song was a dreary melody with phoned-in emotions. Points are for the artist, not the song (because I have to start coming up with ways of finding points to award, we are getting near the bottom of the list soon.)
DRH (4): Έχω το βινύλιο!!!
BLA (2): βράδυ με κρασί και αυτό να παίζει το βινύλιο.
NOM (1): Το άκουσα όταν νύσταζα και με πήρε ο ύπνος.

Romy - She's On My Mind :
DRE (5): Το είχα ξανακούσει πρόσφατα. Άξιο προσοχής.
GRU (3): It was fine for what it was, an unappealing dance tune with an uninvolving story line.
BRA (0): Χαρούμενη clubότσαρκα μετά απο μεθύσι😅
NOM (0): Απλά ευχάριστο.
XRY (0): Στο δικό μου πάλι δεν είναι οπότε ας βάλουμε ένα 0

Villagers Of Ioannina City - Zvara :
JEN (12): Το συγκεκριμένο συγκρότημα δε μου αρέσει ιδιαίτερα.

Όμως... όποιος/α επέλεξε για το παιχνίδι το συγκεκριμένο τραγούδι, έκανε την καλύτερη επιλογή. Λες και γνώριζε ποιο μου αρέσει από αυτούς. Είναι το μοναδικό που έχω σε λίστα.

Ώωωωωπππππαααα! Πάρε το 12 και τρέχα!😄
XRY (12): Απλά αγαπώ τους έχω αναρτήσει αν θυμάμαι καλά στο θέμα έρωτας με την πρώτη νότα με αλλο τραγούδι πολύ καλή επιλογή άνετο 12ρι με τις υγείες σου βρε✌️
GRU (10): I liked it. Very anthemic, good blend of traditional instruments and modern production. Generally I am a purist about such things but the blend was sincerely realized and worked well here.
BLA (1): Καλό, αν και το εχω ξανακούσει, το πάντρεμα ωραίο.
BRA (0): Αθάνατο Ελληνικό Βουνίσιο Άσμα, με Άρχοντα Τσομπάνο πάνω σε άρμα που το σέρνουν πρόβατα και ακολουθία από ορδή Σάτυρων να παίζουν φλάουτα και να βαράνε ταμπούρλα!🎶🐑🐑🐑
(Αν και μου αρέσει ο ήχος τους σε αυτό το τραγούδι το παράκαψαν του πελεκούδ 😂 )
DRE (0): Καλύτερα το πάντρεμα Rock και παραδοσιακής μουσικής να καταλήξει σε διαζύγιο.
NOM (0): Ποτέ δεν μου άρεσαν αυτοί. Κάτι καλό πάνε να κάνουν με το κλαρίνο στο τέλος αλλά δεν θα έβαζα ποτέ να τους ακούσω.

Nate Smith - Whiskey On You :
DRE (2): Συμπαθητικό.
JEN (2): Δεν είναι άσχημο τραγούδι γενικά.
BRA (1): Ωραίο τραγουδάκι για ταξίδι στους μεγάλους επαρχιακούς δρόμους του Τέξας με το κοντέρ στο τέρμα παρέα με ένα Jack Daniels και φόντο Απάτσι με Βουβάλια 😁
GRU (1): This is not an auspicious start to this game. I find this jangly production annoying, and the performance lacks any sincerity. In general I am a fan of this genre (as if the word “genre” has any real meaning) but this one doesn’t float my boat.
NOM (0): Τη δεύτερη φορά που το άκουσα με εκνεύρισε λίγο, την τρίτη φορά με εκνεύρισε πολύ.
XRY (0): Εχμμ έριξε πολύ ουίσκυ επάνω μου και κόλλησε το χέρι μου στο 0 🫠

Ελένη Δήμου - Δεν Πιστεύω :
DRE (3): Από τα καλά παλιά ελληνικά. Έστω και τους 3 θα τους πάρει από εμένα.
JEN (1): Ούτε εγώ πιστεύω!😁
BLA (0): οκ, good good.
BRA (0): Δεν πιστεύω ότι Δεν πιστεύω 😂
GRU (0): I am getting quite concerned that I will not have enough zeroes to distribute.

This sounds like an overproduced singsong over synth and drum machine.
MAX (0): Ελενη... αυτα μας τα παν κι αλλοι και τελικα παντρευτηκαν.
NOM (0): Ποτέ δεν μου άρεσε και πάντα μπροστά μου το εύρισκα.
XRY (0): Nα πιστεύεις γιατί το μηδέν στο δίνω με...αγάπη 😁💕

Bing Crosby - Do You Hear What I Hear? (Remastered 2006) :
DRE (4): Στο πνεύμα των ημερών. Η φωνή του Bing Grosby αξίζει από μόνη της βαθμούληδες ακόμα και αν τραγουδάει τον Εθνικό Ύμνο.
NOM (4): Πόσο πολύ Αμερικάνικο Θεέ μου!
MAX (1): Αντε ας παρει ενα βαθμο, εχει ωραια φωνη ειναι και Χριστουγεννιατικο.
BRA (0): Πολύ κλασικό και γιγαντιαίο απο τον μοναδικό Bing Crosby αλλά βαρετό για τα ακούσματα μου
GRU (0): Oh darn I had to rearrange all of my scoring to find a zero for this most zero-like of entries this round. Sorry, I like ole Bing's voice as much as anyone but this really sucks.
At least it is over on Dec 26 in my country, you poor Greeks still get it for another week or so. My favorite thing about Christmas Day is it marks the end of being bombarded with dreadful music for awhile.
XRY (0): Γλυκούλης αλλά δεν τον σώζει ούτε ο σκούφος του Αη Βασίλη
BLA (#): Κάλο για pub, ενδιαφέρον όμως!

Glenn Miller Orchestra - The Booglie Wooglie Piggy :
BRA (7): Κλασικό και μοναδικό τραγούδι που έχει αφήσει το σημάδι του σε μιά ολόκληρη εποχή! The Booglie Wooglie Piggy με καπέλα δεκαετίας του 40', χορεύτριες και σαξόφονα με φόντο την Νέα Υόρκη🎷
NOM (3): Δεν μου αρέσει η τζαζ εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις. Το προτιμώ όμως από τα παρακάτω.
DRE (0): Oldy-goldy? Μπα! Πιο πολύ με συγκίνησε το σήμα της "His Master's Voice".
MAX (0): Καλως το μας κι ας αργησε! Αυτα τα κομματια θελουμε για να ριξουμε το επιπεδο του διαγωνισμου! Ευγε!
XRY (0): Ωωωω όχι κάποτε άντεχα να ακούω αυτό το είδος της μουσικής.Τωρα τη βάζω για αντιπερισπασμό σε ενοχλητικό γείτονα lol
GRU (#): This one's mine, hope you enjoyed. You hereby have permission to get up and dance when you can no longer resist, as will undoubtedly occur with the majority of my entries. Just give in and let yourselves go! But while you’re dancing to this one, you must pay attention to the harmonic vocal stylings of the Modernaires and Tex Bernake (who is also the one blowing the sublime tenor saxophone here.) And of course the great Glenn Miller on trombone.

The song should be more accurately credited to “Glenn Miller and his Orchestra” since the Glenn Miller Orchestra is what they renamed it after his passing so if you could change that in the archives, mic2mic, it would be appreciated. Glenn Miller’s orchestra was enormously popular and had one of the greatest chart runs in the history of recorded music, even while he served in World War II. He was at his peak when a plane he was in disappeared over the English Channel in 1944.

The Filipino-American Symphony Orchestra And Mass Choir - Ang Pasko Ay Sumapit :
GRU (8): I really enjoyed this. I assume it is a Christmas song, thus it is fortunate that I do not understand Tagalog.
BLA (7): Πολύ ωραίες φωνές !
BRA (0): Ποιός κατεβαίνει για President, στο...President?
XRY (0): Πότε μου δε μου άρεσε επίσης εδώ ο κακος ήχος η φάλτσα χορωδία και τα παλαμάκια που καλύπτουν την ορχήστρα το κάνει χειρότερα.👀🤯 Ειδικό για να διώξεις τους καλεσμένους που έχουν μαστακωθει ώρες μετά το πρωτοχρονιάτικο ρεβεγιόν χαχα
NOM (#): Η δική μου συμμετοχή, μέρες που είναι.
΄Ενα Χριστουγεννιάτικο τραγούδι από τις Φιλιππίνες, που ερμηνεύει η Φιλιππινοαμερικανική Συμφωνική Ορχήστρα του Λος Άντζελες, υπό την διεύθυνση του Robert Shroder.
Οι στίχοι με μετάφραση στα ελληνικά, είναι μία καλή αρχή για όποιον θέλει να μάθει φιλιππινέζικα.😋
Ήρθαν τα Χριστούγεννα
Ang Pasko ay sumapit
θα τραγουδήσουμε
Tayo ay mangagsiawit
Με όμορφες μελωδίες
Ng magagandang himig
Γιατί ο Θεός είναι αγάπη
Dahil sa Diyos ay pag-ibig
Όταν γεννήθηκε ο Χριστός
Nang si Kristo'y isilang
Επισκέφτηκαν τρεις βασιλιάδες
May tatlong haring nagsidalaw
Και ο ένας τον άλλον
At ang bawat isa
Παρουσίασε τη μοναδική προσφορά
Ay nagsipaghandog ng tanging alay
Το νέο έτος είναι μια νέα ζωή
Bagong taon ay magbagong-buhay
Όταν ο λαός μας ήταν χαρούμενος
Nang lumigaya ang ating bayan
Ας δουλέψουμε σκληρά για να πετύχουμε την αφθονία
Tayo'y magsikap upang makamtan natin ang kasaganahan
Ας τραγουδήσουμε
Tayo'y mangagsiawit
Ενώ ο κόσμος είναι σιωπηλός
Habang ang mundo'y tahimik
Ήρθε η μέρα
Ang araw ay sumapit
Στο μωρό που γεννήθηκε από τον ουρανό
Sa sanggol na dulot ng langit
Θα αγαπάμε ο ένας τον άλλον
Tayo ay magmahalan
Ας ακολουθήσουμε το χρυσό μάθημα
Ating sundin ang gintong aral
Και σήκωσε σήμερα ακόμα κι αν δεν είναι Χριστούγεννα για να δώσεις
At magbuhat ngayon kahit hindi pasko ay magbigayan
Το νέο έτος είναι μια νέα ζωή
Bagong taon ay magbagong-buhay
Όταν ο λαός μας ήταν χαρούμενος
Nang lumigaya ang ating bayan
Ας δουλέψουμε σκληρά για να πετύχουμε την αφθονία
Tayo'y magsikap upang makamtan natin ang kasaganahan
Ας τραγουδήσουμε
Tayo'y mangagsiawit
Ενώ ο κόσμος είναι σιωπηλός
Habang ang mundo'y tahimik
Ήρθε η μέρα
Ang araw ay sumapit
Στο μωρό που γεννήθηκε από τον ουρανό
Sa sanggol na dulot ng langit
Θα αγαπάμε ο ένας τον άλλον
Tayo ay magmahalan
Ας ακολουθήσουμε το χρυσό μάθημα
Ating sundin ang gintong aral
Και σήκωσε σήμερα ακόμα κι αν δεν είναι Χριστούγεννα για να δώσεις
At magbuhat ngayon kahit hindi pasko ay magbigayan

Casey Edwards - Devil Trigger :
BRA (0): Το Baby Metal του ρίχνει στα αυτιά😂
DRE (0): Αδιάφορο.
GRU (0): Oh I guess some people here also think of video game "music" as legitimate entries in a song competition ? Not I.
MAX (0): Αξιο ΜΗΔΕΝ!
NOM (0): Περισσότερο φασαρία παρά μελωδία.
XRY (0): Το πήρε και το σήκωσε με ένα μηδέν 😂



Σχόλια ανά παίκτη

BLA:
The 1975 - About You (12): Δυνατό και ξεκίνημα!
Dark En Ciel - Electrify (8): Κάλο ειναι , θα πήγαινε άνετα σε ενα μια ταινία(dont ask me why, that was my first idea).
The Filipino-American Symphony Orchestra And Mass Choir - Ang Pasko Ay Sumapit (7): Πολύ ωραίες φωνές !
Hans Zimmer & Alan Walker - Time (5): ωραία συνεργασία έκαναν!
Death - Keep On Knocking (4): Μου ακούγετε σαν κλασικό, ωριαίο και γρήγορο.
Eddie Rabbitt - What Will I Write (2): βράδυ με κρασί και αυτό να παίζει το βινύλιο.
Villagers Of Ioannina City - Zvara (1): Καλό, αν και το εχω ξανακούσει, το πάντρεμα ωραίο.
R.E.M. - Losing My Religion (0): εεεεεε είπαμε ρειιι, έχω ακουσει το τραγούδι 100 φόρες +, άλλα πότε δεν ήξερα όνομα τραγουδιού και καλλιτέχνη
Ελένη Δήμου - Δεν Πιστεύω (0): οκ, good good.
Bing Crosby - Do You Hear What I Hear? (Remastered 2006) (#): Κάλο για pub, ενδιαφέρον όμως!

BRA:
Hans Zimmer & Alan Walker - Time (12): Post Apocalyptic Theme με ωραία καλλιτεχνική συνεργασία και ατμοσφαρικό feeling!
Maria Daines - That's What The Blues Is All About (10): Eye-Eargasm😁
Covenant - Like Tears In Rain (8): Κλασικός Industrial ήχος με ατμοσφαιρικά στοιχεία που μας ταξιδεύει "σέξαλλες" εποχές😁
Glenn Miller Orchestra - The Booglie Wooglie Piggy (7): Κλασικό και μοναδικό τραγούδι που έχει αφήσει το σημάδι του σε μιά ολόκληρη εποχή! The Booglie Wooglie Piggy με καπέλα δεκαετίας του 40', χορεύτριες και σαξόφονα με φόντο την Νέα Υόρκη🎷
Eddie Rabbitt - What Will I Write (6): Τραγουδάκι για όλους τους απανταχού καψούρηδες (και καψούρισσες)😁
Dark En Ciel - Electrify (5): Ωραίο αποτέλεσμα και καλή προσπάθεια για τραγούδι του είδους🎹
Death - Keep On Knocking (4): Ωραίο τραγουδάκι με επηρροές απο Punk/Rock της προηγούμενης 15ετίας🎸
Martina Topley-Bird - Sandpaper Kisses (3): Summertime Sadness στο Μονακό, μαύρα sunglasses και πολύ Ρούμι🍸
The 1975 - About You (2): Απαλό ρομαντικό τραγουδάκι για να σου κάτσει γκόμενα (η γκόμενος) υπό το φώς των αστεριών του Αττικού Λεκανοπεδίου με νυχτερινή θέα απο την Πεντέλη😁
Nate Smith - Whiskey On You (1): Ωραίο τραγουδάκι για ταξίδι στους μεγάλους επαρχιακούς δρόμους του Τέξας με το κοντέρ στο τέρμα παρέα με ένα Jack Daniels και φόντο Απάτσι με Βουβάλια 😁
R.E.M. - Losing My Religion (0): Κλασικό κομμάτι που το ακούγαμε ακόμα και στον ύπνο μας σε άλλες 509569873 παραλλαγές😂
Romy - She's On My Mind (0): Χαρούμενη clubότσαρκα μετά απο μεθύσι😅
Villagers Of Ioannina City - Zvara (0): Αθάνατο Ελληνικό Βουνίσιο Άσμα, με Άρχοντα Τσομπάνο πάνω σε άρμα που το σέρνουν πρόβατα και ακολουθία από ορδή Σάτυρων να παίζουν φλάουτα και να βαράνε ταμπούρλα!🎶🐑🐑🐑
(Αν και μου αρέσει ο ήχος τους σε αυτό το τραγούδι το παράκαψαν του πελεκούδ 😂 )
Ελένη Δήμου - Δεν Πιστεύω (0): Δεν πιστεύω ότι Δεν πιστεύω 😂
Bing Crosby - Do You Hear What I Hear? (Remastered 2006) (0): Πολύ κλασικό και γιγαντιαίο απο τον μοναδικό Bing Crosby αλλά βαρετό για τα ακούσματα μου
The Filipino-American Symphony Orchestra And Mass Choir - Ang Pasko Ay Sumapit (0): Ποιός κατεβαίνει για President, στο...President?
Casey Edwards - Devil Trigger (0): Το Baby Metal του ρίχνει στα αυτιά😂
A Perfect Circle - Disillusioned (#): Θα με "δόσω" στεγνά τώρα , hoods up 😁😁
Απο τα καλύτερα τραγούδια του Maynard της τελευταίας 5ετίας, όπου δίνει το στίγμα της εποχής μας ανοιχτά επηρρεασμένος απο τα post apocalyptic γεγονοτα των τελευταίων 3 ετών. Με λίγα λόγια άλλο ένα masterpiece!

DRE:
The 1975 - About You (12): Το είχα επιλέξει και εγώ για επόμενο γύρο που σημαίνει ότι χαίρει άκρας εκτίμησης από εμένα. Αφού δεν πρόλαβες εσύ να μου δώσεις το δωδεκαράκι😄 στο προσφέρω εγώ απλόχερα.
Eddie Rabbitt - What Will I Write (10): Δεν το είχα ξανακούσει και μ' αρέσει πολύ. Σίγουρα ένα από τα φαβορί αυτού του γύρου.
R.E.M. - Losing My Religion (8): Κομματάρα. Δεν του βάζω παραπάνω γιατί όλοι λίγο πολύ το έχουμε λιώσει.
Dark En Ciel - Electrify (7): Κοντά στα γούστα μου. Θα μπορούσα να του βάλω και παραπάνω αλλά υπάρχουν προτεραιότητες.
Maria Daines - That's What The Blues Is All About (6): Με άγγιξε.
Romy - She's On My Mind (5): Το είχα ξανακούσει πρόσφατα. Άξιο προσοχής.
Bing Crosby - Do You Hear What I Hear? (Remastered 2006) (4): Στο πνεύμα των ημερών. Η φωνή του Bing Grosby αξίζει από μόνη της βαθμούληδες ακόμα και αν τραγουδάει τον Εθνικό Ύμνο.
Ελένη Δήμου - Δεν Πιστεύω (3): Από τα καλά παλιά ελληνικά. Έστω και τους 3 θα τους πάρει από εμένα.
Nate Smith - Whiskey On You (2): Συμπαθητικό.
Covenant - Like Tears In Rain (1): Δυσκολεύτηκα κάπως για τον τελευταίο 1 βαθμό αλλά τελικά βρήκα τον κάτοχό του😊.
Hans Zimmer & Alan Walker - Time (0): Έχει γράψει μουσικάρες ο Zimmer αλλά το συγκεκριμένο, δεν..
Villagers Of Ioannina City - Zvara (0): Καλύτερα το πάντρεμα Rock και παραδοσιακής μουσικής να καταλήξει σε διαζύγιο.
Glenn Miller Orchestra - The Booglie Wooglie Piggy (0): Oldy-goldy? Μπα! Πιο πολύ με συγκίνησε το σήμα της "His Master's Voice".
Casey Edwards - Devil Trigger (0): Αδιάφορο.

DRH:
Eddie Rabbitt - What Will I Write (4): Έχω το βινύλιο!!!
R.E.M. - Losing My Religion (0): Να μην την ξανακάνουμε τη συζήτηση με τα πασίγνωστα. Όσο σούπα και να έγινε, δεν το βαρέθηκα ποτέ. Κανένα βαθμό λοιπόν 😝

FEA:
R.E.M. - Losing My Religion (#): Χρονια πολλα! Ευχες για καλη Χρονια.
Ηθελα να ενημερωσω οτι δεν θα μπορεσω να συνεχισω στο παιχνιδι για προσωπικους λογους.
Καλη συνεχεια να εχεται με πολλες πολλες επιτυχιες σε οτιδηποτε κανετε!
Ευχαριστω!
Δημητρης
FEA

GRU:
Round #1: Thank you for the game! Looking forward to learning about your musical tastes. Please do not be offended by my comments, they are not meant personally.
Death - Keep On Knocking (12): Great to hear this undiscovered early punk gem - I didn't expect to find it here. This was a very cool Detroit group with a very interesting story. Thank you!
Villagers Of Ioannina City - Zvara (10): I liked it. Very anthemic, good blend of traditional instruments and modern production. Generally I am a purist about such things but the blend was sincerely realized and worked well here.
The Filipino-American Symphony Orchestra And Mass Choir - Ang Pasko Ay Sumapit (8): I really enjoyed this. I assume it is a Christmas song, thus it is fortunate that I do not understand Tagalog.
Hans Zimmer & Alan Walker - Time (7): Something listenable gets points. I am coming to understand that the global pandemic had a marked influence on culture.
Eddie Rabbitt - What Will I Write (6): I have a lot of respect for Eddie Rabbit - a true country musician born in New York City (my birthplace) but this song was a dreary melody with phoned-in emotions. Points are for the artist, not the song (because I have to start coming up with ways of finding points to award, we are getting near the bottom of the list soon.)
Martina Topley-Bird - Sandpaper Kisses (5): Sadly, this will draw some points this round due to the target-rich opportunity for zeroes throughout the rest of the list. I thought that seven zeroes would be plenty, now I am getting nervous. Wow, this ended up with five points? I sure hope folks are saving the good stuff for round 2.
Maria Daines - That's What The Blues Is All About (4): I dislike this very affected vocal style, trying to sound "bluesy" with melisma and mouth movement in every vowel sound. Someone should tell her it detracts from her sincerity.
Romy - She's On My Mind (3): It was fine for what it was, an unappealing dance tune with an uninvolving story line.
Covenant - Like Tears In Rain (2): Synthpop, no, not very interesting to me. Overlong.
Nate Smith - Whiskey On You (1): This is not an auspicious start to this game. I find this jangly production annoying, and the performance lacks any sincerity. In general I am a fan of this genre (as if the word “genre” has any real meaning) but this one doesn’t float my boat.
Dark En Ciel - Electrify (0): The production is interesting but they didn't have much base material to work with. Kinda meh.
The 1975 - About You (0): I surely hope the title of this song is not accurate. If it was about *me* then I am a very bland, murky mess of a person that lacks all sense of direction or purpose and overstays my visits. Nobody would remember me or mourn my passing. Thanks a lot for those cheery thoughts.😰
R.E.M. - Losing My Religion (0): At the beginning I thought it would rise above my dread at getting to this overplayed monster hit of my angry 30s. But no, it immediately evoked the emotion of - is there a Greek word for the emotion of being forced to do something that you hoped never to do again? That one.
A Perfect Circle - Disillusioned (0): U2 called, they want their act back. Bono says you can keep the middle section with the breathy soloist vocal and minimalist piano.
Ελένη Δήμου - Δεν Πιστεύω (0): I am getting quite concerned that I will not have enough zeroes to distribute.

This sounds like an overproduced singsong over synth and drum machine.
Bing Crosby - Do You Hear What I Hear? (Remastered 2006) (0): Oh darn I had to rearrange all of my scoring to find a zero for this most zero-like of entries this round. Sorry, I like ole Bing's voice as much as anyone but this really sucks.
At least it is over on Dec 26 in my country, you poor Greeks still get it for another week or so. My favorite thing about Christmas Day is it marks the end of being bombarded with dreadful music for awhile.
Casey Edwards - Devil Trigger (0): Oh I guess some people here also think of video game "music" as legitimate entries in a song competition ? Not I.
Glenn Miller Orchestra - The Booglie Wooglie Piggy (#): This one's mine, hope you enjoyed. You hereby have permission to get up and dance when you can no longer resist, as will undoubtedly occur with the majority of my entries. Just give in and let yourselves go! But while you’re dancing to this one, you must pay attention to the harmonic vocal stylings of the Modernaires and Tex Bernake (who is also the one blowing the sublime tenor saxophone here.) And of course the great Glenn Miller on trombone.

The song should be more accurately credited to “Glenn Miller and his Orchestra” since the Glenn Miller Orchestra is what they renamed it after his passing so if you could change that in the archives, mic2mic, it would be appreciated. Glenn Miller’s orchestra was enormously popular and had one of the greatest chart runs in the history of recorded music, even while he served in World War II. He was at his peak when a plane he was in disappeared over the English Channel in 1944.

JEN:
Villagers Of Ioannina City - Zvara (12): Το συγκεκριμένο συγκρότημα δε μου αρέσει ιδιαίτερα.

Όμως... όποιος/α επέλεξε για το παιχνίδι το συγκεκριμένο τραγούδι, έκανε την καλύτερη επιλογή. Λες και γνώριζε ποιο μου αρέσει από αυτούς. Είναι το μοναδικό που έχω σε λίστα.

Ώωωωωπππππαααα! Πάρε το 12 και τρέχα!😄
Maria Daines - That's What The Blues Is All About (10): Σα δε ντρέπεται η ξεβράκωτη! Δεν πάει να ρίξει τίποτα επάνω της. 😄

Φωνάρα η Μαρία και ωραία μουσική.
Eddie Rabbitt - What Will I Write (8): Κατά ένα παράξενο λόγο αν και το θεωρώ γλυκανάλατο, εντελώς όμως 😁, μου αρέσει η φωνή του τραγουδιστή και η μουσική.
Martina Topley-Bird - Sandpaper Kisses (4): Καλούτσικο
Nate Smith - Whiskey On You (2): Δεν είναι άσχημο τραγούδι γενικά.
Ελένη Δήμου - Δεν Πιστεύω (1): Ούτε εγώ πιστεύω!😁
R.E.M. - Losing My Religion (0): Δεν είναι άσχημο τραγούδι αλλά είναι χιλιπαιγμένο και δεν το αντέχω πια.

Κομμάτι κατηγορίας Scorpions - Holiday. 😁
Covenant - Like Tears In Rain (#): H ηλεκτρονική μουσική στα καλύτερά της! Η στίχοι είναι ποίηση!

Το λατρεύω αυτό το τραγούδι.

Y.Γ. Παίδαρος ο Εskil!😍 Να τα λέμε κι αυτά. 😄

MAX:
Round #1: Συνηθως γινεται του... alternative. Τωρα στον πρωτο γυρο εγινε της... ηλεκτρονικης. Αντε να δουμε τι εχουμε να ακουσουμε. Καλη αρχη.
Maria Daines - That's What The Blues Is All About (10): Σορρυ παιδια ελεγα μεσα μου αυτο αξιζει ενα 10αρη επειδη τον ειχα σαν τον μεγαλυτερο βαθμο, αλλα υστερα θυμηθηκα οτι παει μεχρι το 12.
Bing Crosby - Do You Hear What I Hear? (Remastered 2006) (1): Αντε ας παρει ενα βαθμο, εχει ωραια φωνη ειναι και Χριστουγεννιατικο.
R.E.M. - Losing My Religion (0): Ωραια σουπιτσα μιας που ειμαι και αρρωστος, οτι πρεπει!
Ελένη Δήμου - Δεν Πιστεύω (0): Ελενη... αυτα μας τα παν κι αλλοι και τελικα παντρευτηκαν.
Glenn Miller Orchestra - The Booglie Wooglie Piggy (0): Καλως το μας κι ας αργησε! Αυτα τα κομματια θελουμε για να ριξουμε το επιπεδο του διαγωνισμου! Ευγε!
Casey Edwards - Devil Trigger (0): Αξιο ΜΗΔΕΝ!

NOM:
Covenant - Like Tears In Rain (12): Πολύ δυνατό κομμάτι. Με ξετρέλανε!
Maria Daines - That's What The Blues Is All About (10): Σπουδαία ερμηνεύτρια η Maria Daines, παθιασμένη και υπέροχη η μελωδία κι εγώ λατρεύω τα blues.
Dark En Ciel - Electrify (8): Αν το άκουγα σε μπαρ, θα έσπευδα να μάθω τον τίτλο.
A Perfect Circle - Disillusioned (7): Μου αρέσουν πολύ και όταν είχαν ξαναμπεί στο παιχνίδι, είχα βάλει 12.
Hans Zimmer & Alan Walker - Time (6): Μουσικάρα και δεν έχω δει την ταινία η χαζή. Πρέπει να σπεύσω επειγόντως.
R.E.M. - Losing My Religion (5): Εντάξει, το λατρεύω αλλά γι' αυτόν ακριβώς το λόγο, το έχω ακούσει χιλιάδες φορές.
Bing Crosby - Do You Hear What I Hear? (Remastered 2006) (4): Πόσο πολύ Αμερικάνικο Θεέ μου!
Glenn Miller Orchestra - The Booglie Wooglie Piggy (3): Δεν μου αρέσει η τζαζ εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις. Το προτιμώ όμως από τα παρακάτω.
Death - Keep On Knocking (2): Κάτι του λείπει- δεν ξέρω τί - αλλά παραμένει ωραίο.
Eddie Rabbitt - What Will I Write (1): Το άκουσα όταν νύσταζα και με πήρε ο ύπνος.
The 1975 - About You (0): Αδιάφορο.
Martina Topley-Bird - Sandpaper Kisses (0): Ακροβατεί στα όρια του ήσυχου και του βαρετού.
Romy - She's On My Mind (0): Απλά ευχάριστο.
Villagers Of Ioannina City - Zvara (0): Ποτέ δεν μου άρεσαν αυτοί. Κάτι καλό πάνε να κάνουν με το κλαρίνο στο τέλος αλλά δεν θα έβαζα ποτέ να τους ακούσω.
Nate Smith - Whiskey On You (0): Τη δεύτερη φορά που το άκουσα με εκνεύρισε λίγο, την τρίτη φορά με εκνεύρισε πολύ.
Ελένη Δήμου - Δεν Πιστεύω (0): Ποτέ δεν μου άρεσε και πάντα μπροστά μου το εύρισκα.
Casey Edwards - Devil Trigger (0): Περισσότερο φασαρία παρά μελωδία.
The Filipino-American Symphony Orchestra And Mass Choir - Ang Pasko Ay Sumapit (#): Η δική μου συμμετοχή, μέρες που είναι.
΄Ενα Χριστουγεννιάτικο τραγούδι από τις Φιλιππίνες, που ερμηνεύει η Φιλιππινοαμερικανική Συμφωνική Ορχήστρα του Λος Άντζελες, υπό την διεύθυνση του Robert Shroder.
Οι στίχοι με μετάφραση στα ελληνικά, είναι μία καλή αρχή για όποιον θέλει να μάθει φιλιππινέζικα.😋
Ήρθαν τα Χριστούγεννα
Ang Pasko ay sumapit
θα τραγουδήσουμε
Tayo ay mangagsiawit
Με όμορφες μελωδίες
Ng magagandang himig
Γιατί ο Θεός είναι αγάπη
Dahil sa Diyos ay pag-ibig
Όταν γεννήθηκε ο Χριστός
Nang si Kristo'y isilang
Επισκέφτηκαν τρεις βασιλιάδες
May tatlong haring nagsidalaw
Και ο ένας τον άλλον
At ang bawat isa
Παρουσίασε τη μοναδική προσφορά
Ay nagsipaghandog ng tanging alay
Το νέο έτος είναι μια νέα ζωή
Bagong taon ay magbagong-buhay
Όταν ο λαός μας ήταν χαρούμενος
Nang lumigaya ang ating bayan
Ας δουλέψουμε σκληρά για να πετύχουμε την αφθονία
Tayo'y magsikap upang makamtan natin ang kasaganahan
Ας τραγουδήσουμε
Tayo'y mangagsiawit
Ενώ ο κόσμος είναι σιωπηλός
Habang ang mundo'y tahimik
Ήρθε η μέρα
Ang araw ay sumapit
Στο μωρό που γεννήθηκε από τον ουρανό
Sa sanggol na dulot ng langit
Θα αγαπάμε ο ένας τον άλλον
Tayo ay magmahalan
Ας ακολουθήσουμε το χρυσό μάθημα
Ating sundin ang gintong aral
Και σήκωσε σήμερα ακόμα κι αν δεν είναι Χριστούγεννα για να δώσεις
At magbuhat ngayon kahit hindi pasko ay magbigayan
Το νέο έτος είναι μια νέα ζωή
Bagong taon ay magbagong-buhay
Όταν ο λαός μας ήταν χαρούμενος
Nang lumigaya ang ating bayan
Ας δουλέψουμε σκληρά για να πετύχουμε την αφθονία
Tayo'y magsikap upang makamtan natin ang kasaganahan
Ας τραγουδήσουμε
Tayo'y mangagsiawit
Ενώ ο κόσμος είναι σιωπηλός
Habang ang mundo'y tahimik
Ήρθε η μέρα
Ang araw ay sumapit
Στο μωρό που γεννήθηκε από τον ουρανό
Sa sanggol na dulot ng langit
Θα αγαπάμε ο ένας τον άλλον
Tayo ay magmahalan
Ας ακολουθήσουμε το χρυσό μάθημα
Ating sundin ang gintong aral
Και σήκωσε σήμερα ακόμα κι αν δεν είναι Χριστούγεννα για να δώσεις
At magbuhat ngayon kahit hindi pasko ay magbigayan

RIS:
Death - Keep On Knocking (12): Σαν μεταλλαδες και μεις εχουμε μια αδυναμία παραπανω...

XRY:
Villagers Of Ioannina City - Zvara (12): Απλά αγαπώ τους έχω αναρτήσει αν θυμάμαι καλά στο θέμα έρωτας με την πρώτη νότα με αλλο τραγούδι πολύ καλή επιλογή άνετο 12ρι με τις υγείες σου βρε✌️
Covenant - Like Tears In Rain (10): 10ρι καραμπινατο κι αν δεν ήταν οι Ηπειρώτες 12ρι αλλά....και αυτός τώρα πως κρατάει το καλώδιο του μικροφώνου έτσι, λες και είναι στο Διογένης Παλλάς πρώτο πρόγραμμα πίστα νύχι στο τελευταίο δάχτυλο σεβαλιέ με μαύρο όνυχα και δίνει πάσα στο Λεπα χαχα
Martina Topley-Bird - Sandpaper Kisses (8): Από 6 πήγε στο 8 ίσως και 10 αν δεν υπήρχαν τα δύο τραγούδια που μου απέσπασαν το δεκαρι και το δωδεκαρι😄😊
Eddie Rabbitt - What Will I Write (7): Πάρε ένα 7ρι για τον κόπο σου να γράψεις κατι ωραίο τραγούδι
A Perfect Circle - Disillusioned (6): Just ok
The 1975 - About You (5): Το τσουνάμι από πίσω δεν το βλέπει; για ένα πενταρακι καλό ειναι κατέβα κάτω γρήγορα lol
Dark En Ciel - Electrify (4): Ψιλό βαρετό
R.E.M. - Losing My Religion (3): 1000 ακουσμενο και μόνο για αυτο 3
Hans Zimmer & Alan Walker - Time (2): Σπουδαία ονόματα αλλά κάλεσα τη μουσική αστυνομία 2 φορές χαχα
Death - Keep On Knocking (1): Τοκ τοκ ποιος είναι; DEATHHH...δεν ανοίγω σε πλασιέ
Romy - She's On My Mind (0): Στο δικό μου πάλι δεν είναι οπότε ας βάλουμε ένα 0
Nate Smith - Whiskey On You (0): Εχμμ έριξε πολύ ουίσκυ επάνω μου και κόλλησε το χέρι μου στο 0 🫠
Ελένη Δήμου - Δεν Πιστεύω (0): Nα πιστεύεις γιατί το μηδέν στο δίνω με...αγάπη 😁💕
Bing Crosby - Do You Hear What I Hear? (Remastered 2006) (0): Γλυκούλης αλλά δεν τον σώζει ούτε ο σκούφος του Αη Βασίλη
Glenn Miller Orchestra - The Booglie Wooglie Piggy (0): Ωωωω όχι κάποτε άντεχα να ακούω αυτό το είδος της μουσικής.Τωρα τη βάζω για αντιπερισπασμό σε ενοχλητικό γείτονα lol
The Filipino-American Symphony Orchestra And Mass Choir - Ang Pasko Ay Sumapit (0): Πότε μου δε μου άρεσε επίσης εδώ ο κακος ήχος η φάλτσα χορωδία και τα παλαμάκια που καλύπτουν την ορχήστρα το κάνει χειρότερα.👀🤯 Ειδικό για να διώξεις τους καλεσμένους που έχουν μαστακωθει ώρες μετά το πρωτοχρονιάτικο ρεβεγιόν χαχα
Casey Edwards - Devil Trigger (0): Το πήρε και το σήκωσε με ένα μηδέν 😂
Maria Daines - That's What The Blues Is All About (#): Σπουδαία καλλιτέχνιδα με τεράστιες φιλοζωικές δράσεις μπείτε στις πληροφορίες του βίντεο και τσεκαρετε την



Συγκεντρωτικά αποτελέσματα

+/- ΠαίκτηςΓ01Γ02Γ03Γ04Γ05Γ06Γ07Γ08Γ09Γ10Γ11Γ12
1 RIF113113
2 JEN109109
3 RIO9292
4 XRY8383
5 NEO7878
6 EBO7777
7 FEA7070
8 BRA6868
9 DRE6060
10 MAX5555
11 DRH5151
= XAR5151
13 POL4343
14 GBO2929
15 BLA2323
16 GRU1717
= NOM1717
18 RIS88


  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ε όχι και 11ο οι Ηπειρώτες ☹️ οι άνθρωποι μας κάνουν υπερήφανους στο εξωτερικό και γράφουν μουσικαρες με δύσκολο πάντρεμα ροκ και παραδοσιακής μουσικής. 

35 λεπτά πριν, mic2mic είπε

JEN (10): Σα δε ντρέπεται η ξεβράκωτη! Δεν πάει να ρίξει τίποτα επάνω της. 😄

Μα αφού φοράει το κορίτσι το κάτι της. Χαχα έχει γερή θέρμανση πλήρωσε κοινόχρηστα 😂

Η αλήθεια είναι ότι το βίντεο δεν ήταν αντιπροσωπευτικό για το τραγούδι αλλά δεν είναι και στατικό. Παρόλα αυτό είναι εξαιρετικό και μουσικά αλλά και στιχουργικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 minutes ago, XrysaKakou said:

Ε όχι και 11ο οι Ηπειρώτες ☹️ οι άνθρωποι μας κάνουν υπερήφανους στο εξωτερικό και γράφουν μουσικαρες με δύσκολο πάντρεμα ροκ και παραδοσιακής μουσικής. 

Πεστα ρε Χρύσα! :D

Επεξ/σία από xartemporas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, xartemporas είπε

Πεστα ρε Χρύσα! :D

Ναι καλά...πεστα αλλά το δυαρακι σου καλό σερβίρισμα έχουμε waaaaaarrrrrrr αχαχαχα

Ξέρεις από αυτούς με πολύ μέλι και τηγανητές τίποτα 😜😂

Το 🐎 τους μάρανε πφφ...

Επεξ/σία από XrysaKakou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, XrysaKakou said:

Ναι καλά...πεστα αλλά το δυαρακι σου καλό σερβίρισμα έχουμε waaaaaarrrrrrr αχαχαχα

Ξέρεις από αυτούς με πολύ μέλι και τηγανητές τίποτα 😜😂

 

Χαχαχα, ωραίο ήταν το τραγούδι σου.. όλα όσα βαθμολόγησαν μου άρεσαν αλλά και κάποια που άφησα εκτός.. Μην ανησυχείς, έχουμε και συνέχεια.. Πάντως σε ευχαριστώ πολύ για το 12ρι. Όσο για τον πόλεμο, αμοιβαία τα αισθήματα! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επίσης δε μπορώ να καταλάβω όταν βάζετε 1 η 2 και γράφετε καλό ήταν...τι θέλετε δηλαδή να μας τρελάνετε; γίνεται να βάζεις 1 και να λες καλό...ααααφοβερο καλό κομμάτι πάρε 1 για να μην ξιπαζεσαι χαχα και σιγά μην σε αφήσω να με περάσεις 😋😂

8 λεπτά πριν, xartemporas είπε

Χαχαχα, ωραίο ήταν το τραγούδι σου..

Αμ πέστο μας ντε πέφτεις και εσύ στην πιο πάνω κατηγορία 👆😹

Βάζετε και κανένα σχόλιο να γίνει η σούπα πικάντικη lol

Σε αυτό το γύρο που είχες βάλει πιτα απ' ολα ήσουν τυχερός στον επόμενο που θα βγεις με καλαμάκι να σε δω χαχα

Επεξ/σία από XrysaKakou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το  Losing My Religion απο R.E.M, πήρε παραπάνω πόντους από Bing Crosby, what's next, U2? Να φανταστώ επίσης έχετε R.E.M στο replay 😆.  Κατα τα αλλα σε γενικές γραμμές ήταν οκ, επεσα σχετικα μεσα με τι βαθμολόγια κάθε τραγουδιού.

 

Πατώντας τι νώτα πάνω αριστερά βγάζει τα παλιά τραγούδια, το έχετε και εσείς η μόνο εγώ?

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...