Προς το περιεχόμενο

Επιστροφή χρημάτων τελών κυκλοφορίας


REPLAY33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα η ερώτηση αφορά το αν είναι εφικτή η επιστροφή χρημάτων από τα τέλη κυκλοφοριας  ,για παράδειγμα στην δίκη μου περίπτωση τα πλήρωσα κοντά στις 20 Δεκεμβρίου αλλά πριν λίγες μέρες το αυτοκίνητο μου έπαθε ζημιά την οποία θεωρώ ασύμφορη για να επισκευάσω και το έβγαλα σε ηλεκτρονική ακινησία, υπάρχει κάποια διαδικασία την οποία μπορώ να κάνω για να μου επιστραφεί το ποσό ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, REPLAY33 είπε

Καλησπέρα η ερώτηση αφορά το αν είναι εφικτή η επιστροφή χρημάτων από τα τέλη κυκλοφοριας  ,για παράδειγμα στην δίκη μου περίπτωση τα πλήρωσα κοντά στις 20 Δεκεμβρίου αλλά πριν λίγες μέρες το αυτοκίνητο μου έπαθε ζημιά την οποία θεωρώ ασύμφορη για να επισκευάσω και το έβγαλα σε ηλεκτρονική ακινησία, υπάρχει κάποια διαδικασία την οποία μπορώ να κάνω για να μου επιστραφεί το ποσό ;

Δυστυχώς ΟΧΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν δήλωσες την ακινησία το 2024 και σου επιστραφούν η ακυρωθεί το σηματακι που πλήρωσες θα πρέπει να σου επιβληθεί και το ανάλογο πρόστιμο που κυκλοφορείς χωρίς τέλη...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, REPLAY33 said:

Καλησπέρα η ερώτηση αφορά το αν είναι εφικτή η επιστροφή χρημάτων από τα τέλη κυκλοφοριας  ,για παράδειγμα στην δίκη μου περίπτωση τα πλήρωσα κοντά στις 20 Δεκεμβρίου αλλά πριν λίγες μέρες το αυτοκίνητο μου έπαθε ζημιά την οποία θεωρώ ασύμφορη για να επισκευάσω και το έβγαλα σε ηλεκτρονική ακινησία, υπάρχει κάποια διαδικασία την οποία μπορώ να κάνω για να μου επιστραφεί το ποσό ;

Αν μπήκε σε ακινησία μέσα στο 2023 τότε ίσως και να γίνεται να σου επιστραφούν, αν μπήκε μέσα στο 2024 το ξεχνάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 2MM είπε

Οταν ελεγα μην τα πληρωνετε , αφηστε τα μεχρι το τελος της προθεσμιας, καποιοι κοροιδευαν 

Ποια η διαφορα να πληρωσουμε 31 και να βγει εκτος το αμαξι 1 Ιανουαριου, απο το να πληρωσουμε 29 Φεβ και να βγει εκτος 1 Μαρτιου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ποια η διαφορα να πληρωσουμε 31 και να βγει εκτος το αμαξι 1 Ιανουαριου, απο το να πληρωσουμε 29 Φεβ και να βγει εκτος 1 Μαρτιου

H διαφορα ειναι οτι αν τα αφησει για να πληρωσεις 28 Φεβρουαριου , αν σου βγει εκτος μεχρι τοτε , δεν θα χρειαστει να τα πληρωσεις 

Αυτο ακριβως επαθε ο φιλος. Τα πληρωσε νωρις και τα εχασε τα χρηματα. Αν τα αφηνε για τελος Φεβρουαριου θα τα ειχε γλυτωσει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Δυστυχώς ΟΧΙ.

Ευτυχώς ΝΑΙ.

4 ώρες πριν, REPLAY33 είπε

Από ότι κατάλαβα δεν υπάρχει περίπτωση

Μην διαβάζεις τι γράφουν. Κανονικά επιστρέφονται εφόσον το έθεσες σε ακινησία πριν την καταληκτική ημερομηνία πληρωμής των τελών, επικοινώνησε με τη ΔΟΥ σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/1/2024 στις 10:51 ΜΜ, Nabuko είπε

Ευτυχώς ΝΑΙ.

Μην διαβάζεις τι γράφουν. Κανονικά επιστρέφονται εφόσον το έθεσες σε ακινησία πριν την καταληκτική ημερομηνία πληρωμής των τελών, επικοινώνησε με τη ΔΟΥ σου

Σε ευχαριστω πολύ θα το κοιτάξω άμεσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πληρώνουμε ΠΟΤΕ την οποιαδήποτε οφειλή πριν την καταληκτική ημερομηνία. Οι προθεσμίες για αυτό είναι: για να εξαντλούνται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/1/2024 στις 8:47 ΜΜ, REPLAY33 είπε

Σε ευχαριστω πολύ θα το κοιτάξω άμεσα!

Τελικά βρέθηκε κάποιος να το αγοράσει με την ζημιά που έχει σε λογική τιμή και το μεταβίβασα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...