Προς το περιεχόμενο

Error επεξεργαστή 10400f


Low_Prices12
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από jgeorgiou,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο φόρουμ, πήρα πρόσφατα απο μέλος της κοινότητας εναν επεξεργαστή i5 10400f. Το μέλος πολύ αξιόλογο και εχουμε κάνει αρκετές συναλλαγές. Μου στέλνει που λετε τον CPU μια χαρα συσκευασμένο προσεγμένο.

Βάζω τον CPU και τίποτα.. Για σιγουριά φυσικά ξεκίνησα τα κλασικά τεστάκια,αλλη κάρτα γραφικών, αλλες ραμ, αλλο PSU , αλλη μιτρική σφραγισμενη ,αλλα καλώδια εικόνας..Τίποτα και πάλι..

Βαζω Beeper παλι τίποτα ακομα και με βγαλμένες RAM κανενα Beep. Ο CPU ζεσταίνεται κανονικά πάντως. 

Μήπως σας παει το μυαλο σε κατι αλλο? Επίσης ποσο "ευκολα" τα φτύνει ενας INTEL CPU ? (Λόγω LGA) Λες τι μπορει να πάθει? Με το σκεπτικό φυσικά οτι ο πωλητής ειναι κομπλέ ξέρω οτι δεν κανει χρήσεις τυπου OC κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Low_Prices12 είπε

Καλησπέρα στο φόρουμ, πήρα πρόσφατα απο μέλος της κοινότητας εναν επεξεργαστή i5 10400f. Το μέλος πολύ αξιόλογο και εχουμε κάνει αρκετές συναλλαγές. Μου στέλνει που λετε τον CPU μια χαρα συσκευασμένο προσεγμένο.

Βάζω τον CPU και τίποτα.. Για σιγουριά φυσικά ξεκίνησα τα κλασικά τεστάκια,αλλη κάρτα γραφικών, αλλες ραμ, αλλο PSU , αλλη μιτρική σφραγισμενη ,αλλα καλώδια εικόνας..Τίποτα και πάλι..

Βαζω Beeper παλι τίποτα ακομα και με βγαλμένες RAM κανενα Beep. Ο CPU ζεσταίνεται κανονικά πάντως. 

Μήπως σας παει το μυαλο σε κατι αλλο? Επίσης ποσο "ευκολα" τα φτύνει ενας INTEL CPU ? (Λόγω LGA) Λες τι μπορει να πάθει? Με το σκεπτικό φυσικά οτι ο πωλητής ειναι κομπλέ ξέρω οτι δεν κανει χρήσεις τυπου OC κτλ

Αυτός δεν έχει γραφικά , και ανάλογα την μητρική χρειάζεται uefi κάρτα γραφικών.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Dark_Nightfall είπε

Αυτός δεν έχει γραφικά , και ανάλογα την μητρική χρειάζεται uefi κάρτα γραφικών.

Δοκίμασα και h470 και h510 και με 2-3 διαφορετικές κάρτες γραφικών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Low_Prices12 είπε

Ναι μου ήρθε κι ενας 10400Τ και τον διαβάζουν και οι δυο mobo.. 😕

αν σου λειτουργουν σωστά με οι 2 με τον 10400Τ τότε έχει πρόβλημα η cpu που αγορασες μεταχειρισμένη , δες αν από κάτω στις επαφές οι cpu έχει πουθενά σκόνη/σκουπιδάκι/παστα κολλημένη και καθαρισε την με λίγο οινοπνευμα

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...