Προς το περιεχόμενο

PSU COOLERMASTER MWE Gold V2 FULL MODULAR BULK - 650W=54,90€ 750W=59,90€ 850W=68,90€


Walternet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 179
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 minutes ago, SeNNinhA said:

 

Εσενα καποιος τα ψειρισε τα καλωδια απο το κουτι πριν να το στειλουν......

Αναφορα, επιστροφη και νεο πληρες κουτι

Δεν είχε χώρο στο κουτι για εξτρά καλώδια, είναι πιο μικρό απο την φώτο πάνω

Ακόμα έχει 2 χρόνια εγγύηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έφτασε και σε μένα το 750ρι

Ωραιο που στέλνουν μήνυμα λίγο πριν έρθει και παίρνουν και τηλ 

Από αυτά που διαβάζω πάντως λέω να κάνω unboxing βίντεο για σίγουρα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, sdikr είπε

Δεν είχε χώρο στο κουτι για εξτρά καλώδια, είναι πιο μικρό απο την φώτο πάνω

Ακόμα έχει 2 χρόνια εγγύηση

Τώρα που το βλέπω δεν ήταν και καμιά σούπερ προσφορά.

Δεν έχει όλα τα καλώδια μέσα και έχει μόνο 2 χρονια εγγύηση.

Προσωπικα με αυτά τα δεδομένα θα τα επέλεγα μόνο εάν το budget ήταν πολύ συγκεκριμένο και σφιχτό.

Οχι γιατί δεν είναι καλά αλλά - 3 χρόνια εγγύησης είναι μεγάλο θεμα και δεν ξέρω πως μπορεί να κοστολογηθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, SeNNinhA said:

Τώρα που το βλέπω δεν ήταν και καμιά σούπερ προσφορά.

Δεν έχει όλα τα καλώδια μέσα και έχει μόνο 2 χρονια εγγύηση.

Προσωπικα με αυτά τα δεδομένα θα τα επέλεγα μόνο εάν το budget ήταν πολύ συγκεκριμένο και σφιχτό.

Οχι γιατί δεν είναι καλά αλλά - 3 χρόνια εγγύησης είναι μεγάλο θεμα και δεν ξέρω πως μπορεί να κοστολογηθει.

Τι να πω,  μια με τα καλώδια,  μια με την εγγύηση, δεν μας τα λένε καλά

Εδώ μάλιστα ακόμα το έχουν με 5 χρονιά

Screenshot_2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, pita_kontosouvli_season2 είπε

Το αγόρασες από το σάιτ; 5 έτη.

Το αγόρασες από το ίδιο κατάστημα, αλλά μέσω Σκρουτζ; 2 έτη.

 

Τρείς λαλούν και δυο χορεύουν.

IMG_20240126_155251.jpg

Οπα

Μην μπερδεύετε την εγγύηση του κατασκευαστή με την νόμιμη εγγύηση του πωλητή.

Είναι δύο εντελώς διαφορετικά πράγματα

Αυτό που πρέπει να ξεκαθαρισετε με την αντιπροσωπεία είναι αν επίσημα τα BULK έχουν 5 χρόνια εγγύηση καυασκευαστη ή λιγότερο.

Προσωπικα θα κου έκανε μεγάλη εντύπωση να ειχαν μειωμένη αλλά ποτέ δεν ξέρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 minutes ago, frap73 said:

ΟΚ και μένα, το 750 ήρθε με τα όλα του. Μάλλον ο sdikr έπεσε στην περίπτωση.

Είμαι  γκαντέμης!! 😋

Δεν πειράζει και εγώ θεωρώ πως απλά έγινε λάθος, απλά τώρα θα πρέπει να γίνει η διαδικασία επιστροφής, αναμονή, αντικατάσταση.

Δεν το πήρα για άμεση χρήση όποτε οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα και εγω κανονικα με ολα τα παρελκομενα, αλλα αναγραφομενη εγγυηση στην αποδειξη 2 χρονια. Μπηκα να το δηλωσω στην Coolermaster για να δω υπολοιπο εγγυησης αλλα μου γραφει οτι το S/N εχει ηδη χρησιμοποιηθει, χωρις ομως αποτελεσμα οταν το κανω αναζητηση. Ανοιξα ticket και περιμενω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 25/01/2024 at 15:18, fotaras76 said:

Αν δείτε προσεκτικά στο bulk δεν αναφέρει τα 5 χρόνια εγγύηση που αναφέρει στα άλλα (στα χαρακτηριστικά). Έχει μόνο τα 2 χρόνια εγγύηση skroutz.

2 χρόνια εγγύηση αντιπροσωπείας με την αποδειξη,  αγόρασα ένα και με ενημέρωσαν ότι καλύπτεται από την computer parts η οποία είναι ο επίσημος εισαγωγέας στην Ελλάδα. 

7 hours ago, pantelis20 said:

Παρελαβα και εγω κανονικα με ολα τα παρελκομενα, αλλα αναγραφομενη εγγυηση στην αποδειξη 2 χρονια. Μπηκα να το δηλωσω στην Coolermaster για να δω υπολοιπο εγγυησης αλλα μου γραφει οτι το S/N εχει ηδη χρησιμοποιηθει, χωρις ομως αποτελεσμα οταν το κανω αναζητηση. Ανοιξα ticket και περιμενω.

Οι σειριακοι στα bulk(ακομα και σε αλλα προϊόντα πχ επεξεργαστες, δισκοι, καλύπτονται από τον αντιπρόσωπο,  δεν τα κάνουν μόνιτορ οι οίκοι,  και αυτό γιατί είναι για γραμμές συναρμολογησης , άσχετα αν τα πουλάνε και σκέτα.

On 25/01/2024 at 16:00, Teddy77 said:

Στο site της MSystems γράφει κανονικά 5 έτη. Μήπως δεν ήρθε η εγγύηση στο api ενημέρωσης του skroutz?

Μήπως η ms system έχει ομαδικά την εγγύηση στην μαρκα και δεν έχει ενημερώσει τα bulk έναντι των retail box??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, kefalonitis2023 said:

Μήπως η ms system έχει ομαδικά την εγγύηση στην μαρκα και δεν έχει ενημερώσει τα bulk έναντι των retail box??

Στο site της msystems ακόμα 5 χρόνια γράφει, αν και δείχνει εξαντλημένο.

Βγάλτε το ένα screenshot για να υπάρχει, τι να σας πω.

Δεν έχει και πολύ νόημα η εγγύηση στο ίδιο part number να αλλάζει μεταξύ bulk και retail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε PSU COOLERMASTER MWE Gold V2 FULL MODULAR BULK - 650W=54,90€ 750W=59,90€ 850W=68,90€
4 ώρες πριν, Teddy77 είπε

Στο site της msystems ακόμα 5 χρόνια γράφει, αν και δείχνει εξαντλημένο.

Βγάλτε το ένα screenshot για να υπάρχει, τι να σας πω.

Δεν έχει και πολύ νόημα η εγγύηση στο ίδιο part number να αλλάζει μεταξύ bulk και retail.

Κι όμως δυστυχώς αυτό συμβαίνει σε αρκετες περιπτωσεις.

Πάρε παράδειγμα τους Ryzen CPUs

Σε Box έχουν κανονική εγγύηση 3 ετών της AMD.

Σε Tray επίσημα η AMD τους δηλώνει ως OEM και αναφέρει ότι την εγγύηση τους την καλύπτει ο εκάστοτε πωλητής και όχι η ίδια.

 

Box

AMD warrants that processors sold through the AMD Processor in a Box Program, which have a "qualifying" serial number, when properly installed and used, will be free from defects in material and workmanship and will substantially conform to AMD's publicly available specifications for a period of three (3) years after the date the AMD processor was purchased.

Tray

AMD’s warranty on processors only extends to customers who have purchased sealed, retail-packaged Processors in a Box.

If the processor came pre-installed in the system, warranty will be provided by the system builder. System builders can range from small, local computer stores and online vendors, to large original equipment manufacturers (OEMs) such as DELL, Hewlett Packard or Gateway.
If the processor was purchased separately and was not sold in a sealed, retail-packaged box, the processor is considered to be OEM. Warranty service will be provided by the point of purchase and not AMD.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ είχα κάνει την παραγγελία για bulk 700w τελικά την ακύρωσα την ίδια μέρα μέσω σκρουτζ.  Πρώτον γιατί δε χρειάζομαι άμεσα psu και δεύτερον γιατί είχα τις αμφιβολίες μου (σωστά τελικά) για τη διάρκεια της εγγύησης. Για κάποιον που θέλει όμως άμεσα αξιοπρεπές psu και δε θέλει να δώσει πολλά λεφτά , οι προσφορές αυτές ήταν καλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορείτε να μου πείτε όλοι πως βγάλατε το συμπερασμα για την εγγύηση;

Δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ αναφορά για τις bulk συσκευασίες στη σελίδα της coolermaster, ότι λέτε είναι (πιθανώς) από το κεφάλι σας και παραπληροφορείτε(άθελα σας) τον κόσμο.

Παρακάτω μπορείτε να ελέγξετε την εγγύηση του προϊόντος σας

CoolerMaster Check Warranty

To δικό μου g500, αναγνωρίζεται κανονικά ως bulk και έχει 5 έτη εγγύησης

Screenshot2024-01-27070441.png.2b82e08aa67f66de87a5167e9da6fb20.png

 

Edit

 Τελικά είναι αρκετοί αυτοί που πήραν  bulk  και τους έβγαλε μόλις 2 έτη εγγύησης.

Εν αναμονή εξελίξεων, να μάθουμε τι ακριβώς παίζει

Επεξ/σία από nickol-us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...