Προς το περιεχόμενο

"Αίτηση εγγραφής αθλητή" με χρέωση φυσικά, χωρίς να το έχω ζητήσει.


JiovanniGeorgeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είμαι φραγκοφονιάς, μπέσα. Λόγου χάρη τα 55€ που δίνω για το μποξ είναι από τους αγαπημένους μου λογαριασμούς, και ανάμεσα τους είναι και οι βενζίνες. Γίνομαι και μαζώχας οικονομικά αν σε κάτι πιστεύω. Αλλά γίνομαι και το άκρος αντίθετο αν κάτι δε μου κάθεται. 

 

Μου ήρθε λοιπόν μετά από 6-7 μήνες ο coach και λέει πως για να μας καταχωρήσουν στο σύστημα, πράγμα που πρέπει να γίνει παίξω - δε παίξω αγώνα, χρειάζονται αίτηση + 20€ παράβολο από όλους μας ανεξαιρέτως. Είναι, πρόσθεσε, σαν να μπει η ΣΔΟΕ σε ένα μαγαζί και το μαγαζί έχει αδήλωτους εργαζόμενους. Αντίστοιχα λειτουργεί αυτό για τους αθλητές πολεμικών τεχνών.

 

Είναι έτσι; Να το πληρώσω; Εμένα το ένστικτο μου μου λέει πως μια χαρά εξοχικά θα χτίζουν και από αυτή τη λαλακία, λίγα - λίγα από τον καθένα χτίζεται η έπαυλη. Αναμφίβολα δεν μου περισσεύουν, αλλά για 'περιφάνειες τα σκίζω τα εικοσάευρα. Κορόιδο δε θέλω να πιάνομαι.

 

Υ.Γ.: Μου θυμίζει το Ip Man 3 που του λέγανε πως για να διδάσκει, πρέπει να πληρώνει. Αυτοί όμως τουλάχιστον ήταν γκάνγκστερ και ήξεραν και κουνγκ φου, οι δικοί μας τι είναι; θα κάνουν ένα κλικ την ημέρα όπως τους φαντάζομαι με σαντουιτσάκι/καφεδάκι Γρηγόρης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι γραμμένος σε κάποιον σύλλογο; Αυτός ο σύλλογος δεν ανήκει σε κάποια ομοσπονδία;

Δες σε αυτήν αν πρέπει να είσαι μέλλος. 

 

Στην σκοποβολή, πχ, πρέπει να είσαι και στους δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γνωρίζω τι συμβαίνει στο μποξ, μπορείς όμως να ρωτήσεις και σε κάποιο άλλο αθλητικό σωματείο πυγμαχίας ή στην ομοσπονδία σας (που φαντάζομαι θα έχετε. Απ' την άλλη, αν σου λέει κάτι ο coach (σε οποιοδήποτε άθλημα) και δεν τον εμπιστεύεσαι έχεις (έχετε) σοβαρότερο πρόβλημα απ' το 20εύρω.

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο ότι βλέπω είναι κάτι που γίνεται

https://pangration.org/index.php/d-s/paravola,

https://www.elop.gr/ενημερωση-για-παραβολα-antitima-ομοσπονδιασ/

Επεξ/σία από sdikr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Και όμως, εμπιστεύομαι μια χαρά τον coach αλλά δεν περιμένω να "αντιδράσει" για εμένα απέναντι στο σύστημα. :)

 

Ακόμα, επιμένω, δεδομένου πως δεν προσδοκώ να συμμετέχω σε αγώνα.. η ομοσπονδία αυτή μου είναι παντελώς άχρηστη και εγώ για αυτούς είμαι ένα φάντασμα. Φορολογούμε κανονικότατα για τα μηνιάτικα μου.

Πιστεύω δεν χρωστάω σε κανέναν. Πείτε με λαλάκα - αντιδραστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα θέμα με τα εφοριακά ισχύει αν:

αντί να φτιάξει κάποιος γυμναστήριο φτιάξει "αθλητικό σύλλογο".

Αν εκεί που πας παριστάνουν τον αθλητικό σύλλογο θα πρέπει να ακολουθήσεις όλη την παράσταση σαν να είσαι αθλητής άρα να γραφτείς εκεί που σου λένε κι ας μην κατέβεις ποτέ σε αγώνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως βρήκα μια χρησιμότητα.

Θα κρατάνε τουλάχιστον αρχείο, για να φαίνεται πόσο καιρό ασχολείται ο κάθε αθλητής για ένα καλό/τίμιο matchmaking των αγώνων.

Αν μου λέγαν κάτι τέτοιο εξαρχής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Νομίζω πως βρήκα μια χρησιμότητα.

Θα κρατάνε τουλάχιστον αρχείο, για να φαίνεται πόσο καιρό ασχολείται ο κάθε αθλητής για ένα καλό/τίμιο matchmaking των αγώνων.

Αν μου λέγαν κάτι τέτοιο εξαρχής...

αν μαζι με το παράβολο σου ζητηθεί και κάποια ιατρικη βεβαίωση άθλησης, τότε βρήκες άλλη μια χρησιμότητα! Για μένα είναι πρόοδος να γίνεται εγγραφή αθλητών με καταγραφή στοιχείων και ιατρικής βεβαίωσης, τουλάχιστον κρίνοντας από την ακαδημία μπάσκετ που πάω τον γιό μου και επιμένουν πάρα πολύ στην καρδιολογική εξέταση.

Το παράβολο όντως δείχνει τσατσιά του συστήματος, και 20 ευρώ μου φαίνονται και πολλά να σου πω την αλήθεια, δεν θυμάμαι τι πλήρωσα για το γιό μου για την ομοσπονδία μπάσκετ γιατι έχουν περάσει αρκετά χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pp6210 είπε

αν μαζι με το παράβολο σου ζητηθεί και κάποια ιατρικη βεβαίωση άθλησης, τότε βρήκες άλλη μια χρησιμότητα! Για μένα είναι πρόοδος να γίνεται εγγραφή αθλητών με καταγραφή στοιχείων και ιατρικής βεβαίωσης, τουλάχιστον κρίνοντας από την ακαδημία μπάσκετ που πάω τον γιό μου και επιμένουν πάρα πολύ στην καρδιολογική εξέταση.

Το παράβολο όντως δείχνει τσατσιά του συστήματος, και 20 ευρώ μου φαίνονται και πολλά να σου πω την αλήθεια, δεν θυμάμαι τι πλήρωσα για το γιό μου για την ομοσπονδία μπάσκετ γιατι έχουν περάσει αρκετά χρόνια.

Στο μπασκετ που γνωρίζω το παράβολο για να εκδώσει δελτίο αθλητή ισχύει για τους ενήλικες (ανδρικό αγωνιστικό τμήμα) για τις ακαδημίες  (παιδικό, εφηβικό κ.λ.π) δεν υπάρχει παράβολο γι αυτο και δεν είχες πληρώσει για το γιο σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...