Προς το περιεχόμενο

Αγορά SUV με 25.000


LabrakisG1992

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους . 
Ήρθε η ώρα να αγοράσουμε ένα δεύτερο αμάξι ( το υπάρχον είναι ένα Opel corsa 2019) και ψάχνουμε κάτι πιο μεγάλο καθώς θα κάνουμε και κάποια ταξιδια και σκοπεύουμε σύντομα και για παιδί .
Να ξεκαθαρίσω ότι μένω Λουξεμβούργο άρα οι τιμές είναι λίγο διαφορετικές .

Κοιτάμε για ένα αυτοκίνητο ιδανικα γύρω στα 25.000(με το ζόρι να πάμε 27-28 ταβάνι ) , ελαφρώς μεταχειρισμένο (δηλαδή τύπου 10-20 χιλιάδες χιλιόμετρα ) , και μοντέλο τριετίας . Απαραίτητα ΑΥΤΟΜΑΤΟ δεν ξανακάνω το λάθος να πάρω χειροκίνητο . 
 
Επιλογές που βρίσκω σε αυτό το μπατζετ είναι πεζό 2008, vw t cross , vw taigo , dacia , Suzuki , seat Arona αυτά κυρίως .

εμφανισιακά κλείνω στο πεζό αλλά καθώς δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις θέλω βοήθεια . Παράδειγμα πιο αμάξι από αυτά είναι πιο ασφαλές ; Πιο βγάζει πιο συχνά προβλήματα ; Η συντήρηση γενικά είναι πανάκριβη εδώ όποτε τα φθηνά σερβις / ανταλλακτικά είναι μεγάλο συν .

ευχαριστω πολύ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Suzuki Vitara. Το μόνο που έχει μείνει κ ξεκινάει κάτω απο 20.000€

image.png.8e98597a2f0bfa009ea59eccaa7ebbfa.png

Ευχαριστώ αλλά είναι τιμή Ελλάδας και είναι και καινούργιο . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, LabrakisG1992 είπε

Ευχαριστώ αλλά είναι τιμή Ελλάδας και είναι και καινούργιο . 

Υπάρχει κάποιο όφελος στο Λουξεμβούργο, αν πάρεις μεταχειρισμένο!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sphinxgr είπε

Υπάρχει κάποιο όφελος στο Λουξεμβούργο, αν πάρεις μεταχειρισμένο!?

Όχι αλλά δεν θέλω να πάρω καινούργιο . Θεωρώ ότι δεν αξίζει . Και αν πάω σε καινούργιο θα αρχίσω να κοιτάω αλλά μοντέλα που δεν αντεχω οικονομικά αυτήν την στιγμή . Να πάω να πάρω καινούργιο ένα αμάξι ειδικά όταν δεν είναι κάτι που μ αρέσει πολύ δεν υπάρχει λόγος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού βάζεις στην εξίσωση την ασφάλεια διαγράφεις την Dacia. Τα αυτοκίνητα του VW group θέλουν μια παραπάνω προσοχή για να μην έχεις θέματα . Δεν κυκλοφορούν εκεί Skoda , Renault, KIA ,FIAT να ανοίξουν οι επιλογές σου ; Ένα captur είναι πολύ ωραίο για μια οικογένεια . 

Τις τιμολογιακες πολιτικές στα service του Λουξεμβούργου πως μπορούμε να σε συμβουλέψουμε δε ξέρω . 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε καλυτερα ενα ολοκαινουργιο βιταρα αυτοματο φουλ υβριδικο-μη μπλεξεις με μεταχειρισμενα σε αυτα τα λεφτα...

ποσο διαφορά θα εχει η τιμη ελλαδας/λουξ;

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους .

8 λεπτά πριν, Akor1981 είπε

Αφού βάζεις στην εξίσωση την ασφάλεια διαγράφεις την Dacia. Τα αυτοκίνητα του VW group θέλουν μια παραπάνω προσοχή για να μην έχεις θέματα . Δεν κυκλοφορούν εκεί Skoda , Renault, KIA ,FIAT να ανοίξουν οι επιλογές σου ; Ένα captur είναι πολύ ωραίο για μια οικογένεια . 

Τις τιμολογιακες πολιτικές στα service του Λουξεμβούργου πως μπορούμε να σε συμβουλέψουμε δε ξέρω . 

Παίζουν και αυτά φαντάζομαι . Και γώ πρόσφατα μετακόμισα ότι βρίσκω είναι στο luxauto.lu που είναι το αντίστοιχο καρ.γρ

εννοειτε δεν ξέρετε τιμές σε Σερβις αλλά προφανώς κάποια αυτοκίνητα έχουν πιο ακριβά σερβις και κάποια πιο οικονομικά αυτό ισχύει παντού .

8 λεπτά πριν, paylidis είπε

Παρε καλυτερα ενα ολοκαινουργιο βιταρα αυτοματο φουλ υβριδικο-μη μπλεξεις με μεταχειρισμενα σε αυτα τα λεφτα...

ποσο διαφορά θα εχει η τιμη ελλαδας/λουξ;

δεν είναι μόνο η τιμή αλλά έχει λόγω και η γυναίκα στο αυτοκίνητο και πρέπει να της αρέσει κιόλας 😂

7 λεπτά πριν, dbrillis είπε

Μην ξεχνάμε οτι στο Λουξ εχει διαφορά και ο μισθός. Να τα λεμε όλα. 

Ισχύει αλλά στην προκειμένη δεν μας επηρεάζει το μπατζετ είναι αυτό που ανάφερα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, LabrakisG1992 είπε

Καλημέρα σε όλους . 
Ήρθε η ώρα να αγοράσουμε ένα δεύτερο αμάξι ( το υπάρχον είναι ένα Opel corsa 2019) και ψάχνουμε κάτι πιο μεγάλο καθώς θα κάνουμε και κάποια ταξιδια και σκοπεύουμε σύντομα και για παιδί .
Να ξεκαθαρίσω ότι μένω Λουξεμβούργο άρα οι τιμές είναι λίγο διαφορετικές .

Κοιτάμε για ένα αυτοκίνητο ιδανικα γύρω στα 25.000(με το ζόρι να πάμε 27-28 ταβάνι ) , ελαφρώς μεταχειρισμένο (δηλαδή τύπου 10-20 χιλιάδες χιλιόμετρα ) , και μοντέλο τριετίας . Απαραίτητα ΑΥΤΟΜΑΤΟ δεν ξανακάνω το λάθος να πάρω χειροκίνητο . 
 
Επιλογές που βρίσκω σε αυτό το μπατζετ είναι πεζό 2008, vw t cross , vw taigo , dacia , Suzuki , seat Arona αυτά κυρίως .

εμφανισιακά κλείνω στο πεζό αλλά καθώς δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις θέλω βοήθεια . Παράδειγμα πιο αμάξι από αυτά είναι πιο ασφαλές ; Πιο βγάζει πιο συχνά προβλήματα ; Η συντήρηση γενικά είναι πανάκριβη εδώ όποτε τα φθηνά σερβις / ανταλλακτικά είναι μεγάλο συν .

ευχαριστω πολύ !

Εχεις καταληξει σε καυσιμο?Βενζινη θα ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Στο Luxauto βλέπω και το C3 Aircross στο μπάτζετ σου, 3ετιας, αυτόματο κάτω από 10.000 χλμ

Το είδα αλλα μου φαίνεται μικρό 😕

 

1 λεπτό πριν, Ntinaras είπε

Εχεις καταληξει σε καυσιμο?Βενζινη θα ειναι?

Βενζινη ναι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LabrakisG1992 είπε

Το είδα αλλα μου φαίνεται μικρό 😕

Τα αμάξια που ανέφερες είναι B SUV, το C3 aircross ίδια κατηγορία, καλή επιλογή λόγο χώρων . Πάντως κακός έβαλες το site θα σε τρελάνουμε στις ιδέες . 

Εγώ παράδειγμα βλέπω ΚΙΑ stonic  ίδια κατηγορία αμάξι σε νορμάλ τιμές . Λογικά ισχύει η πανευρωπαϊκή εγγύηση 7 ετών οπότε έχεις το κεφάλι σου ήσυχο μη κάτσει καμιά στραβή . 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Akor1981 είπε

Τα αμάξια που ανέφερες είναι B SUV, το C3 aircross ίδια κατηγορία, καλή επιλογή λόγο χώρων . Πάντως κακός έβαλες το site θα σε τρελάνουμε στις ιδέες . 

Εγώ παράδειγμα βλέπω ΚΙΑ stonic  ίδια κατηγορία αμάξι σε νορμάλ τιμές . Λογικά ισχύει η πανευρωπαϊκή εγγύηση 7 ετών οπότε έχεις το κεφάλι σου ήσυχο μη κάτσει καμιά στραβή . 

Δεν πειράζει ιδέες θέλω 😂 αποκλείεται να δωσω 25+κ για ένα αμάξι που δεν μου αρέσει εμφανισιακά έστω και λίγο όποτε κάποιες επιλογές θα απορριφθούν αυτόματα . Το ΚΙΑ φαίνεται καλή περίπτωση πάντως . Εχεις προσωπική άποψη ;

Επεξ/σία από LabrakisG1992
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...