Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, xlinger said:

Αν καταλαβαίνω καλά την είχες κάνει πριν 5 μέρες που άνοιξε η πλατφόρμα γιατί τώρα μου βγάζει μήνυμα η Ιρλανδική σελίδα ότι είναι μόνο για όσους είχαν κάνει registration. Καλά πήγε κι αυτό με την Αγγλία...

Κι εσύ από Ιρλανδία είχες κάνει τη δήλωση;

Ναι την ίδια ημέρα έκανα δήλωση σε Αγγλία και Ιρλανδία.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Choronzoon said:

Προσπαθούσα να μπω στη σελίδα και κολαγε συνεχώς Πάντως βγήκε και απλή έκδοση στο playasia για preorder από τι διάβασα 

Είχες κάνει τη δήλωση? 

Δεν νομίζω να σου έδινε αλλιώς δυνατότητα να παραγγείλεις. 

Μπήκα σε σειρά μέσα από το mail και όταν έφτασε η ώρα μου δούλευε μια χαρά η σελίδα. 

33 minutes ago, xlinger said:

Κι εσύ από Ιρλανδία είχες κάνει τη δήλωση;

Ναι. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, NickTG είπε

Είχες κάνει τη δήλωση? 

Δεν νομίζω να σου έδινε αλλιώς δυνατότητα να παραγγείλεις. 

Μπήκα σε σειρά μέσα από το mail και όταν έφτασε η ώρα μου δούλευε μια χαρά η σελίδα. 

Ναι. 

Πρόσπαθησα να την κάνω από Αγγλία και απέτυχα. Είχα μπει τη πρώτη μέρα που ανακοινώθηκε στο σάιτ της Ιρλανδίας αλλά δεν υπήρχε κάτι ακόμα ..προφανώς την έχασα την ευκαιρία μου , εντάξει τι να κάνουμε δυστυχώς ...

Σε κάθε περίπτωση πολύ λάθος πολιτική από τη νιτεντο 

Επεξ/σία από Choronzoon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν, ακόμα και με τη πρόσκληση από Αγγλία αν αλλάξεις τη χώρα σε Ιρλανδία μετά το login μπορείς να ρίξεις κανονικά preorder.

@xlinger

Επεξ/σία από Charismo
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Charismo είπε

Λοιπόν, ακόμα και με τη πρόσκληση από Αγγλία αν αλλάξεις τη χώρα σε Ιρλανδία μετά το login μπορείς να ρίξεις κανονικά preorder.

@xlinger

Με έφτιαξες, ευχαριστώ. Το σκέφτηκα κι εγώ όταν είδα την επιλογή αλλαγής χώρας αλλά κολλούσε ακραία όταν το προσπαθούσα μέσω κινητού. Όταν το έκανα στο PC όλα λειτούργησαν κανονικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που είμαι παιδί του Gameboy μου άρεσαν οι προσθήκες. Βέβαια η πλειονότητα των παιχνιδιών που έπαιζα απουσιάζει. Θα ήθελα να έβαζαν περισσότερα κάθε φορά. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο indie διαμαντια υπαρχουν αυτον τον καιρο στην κονσολα.Το ενα ειναι το animal well που εχει κυκλοφορησει εδω και μια εβδομαδα.Το εχω day one και οσο εχω παιξει πραγματικα ειναι παρα πολυ καλο μεχρι στιγμης.

Το αλλο κυκλοφορει αυριο,το lolerei and the laser eyes , οπου τα reviews  ειναι παραπανω απο θετικα.Οποτε μιας και εχει πεσει μια νεκρα απο κυκλοφοριες ριξτε μια ματια σε αυτους τους τιτλους.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα,

ερχομενος απο υπολογιστη (πανω απο 25 χρονια), τα τελευταια χρονια δεν βλεπω κατι ενδιαφερον να βγαινει σε υπολογιστη και δυστηχως τα χα σκασει τελευταια φορα για την ati 5700xt & ryzen 3600 :P

 

τους τελευταιους μηνες, σκεφτομαι να προβω στην συγκεκριμενη κονσολα μιας και τωρα με μωρο, ο χρονος να ασχοληθω με υπολογιστη, ειναι μηδενικος...

θελω να μ εξηγησετε κατι

 

1/ nitendo switch vs oled ποια η διαφορα; (ναι θα ηθελα να παιζω και στην τηλεοραση)

2/ εχω σκοπο να ''πειραχτει'' η κονσολα ωστε να παιζω οτι θελω

 

ΥΓ. Δεν εχω ασχοληθει ποτε μα ποτε με παιχνιδια της νιτεντδο οπως super mario κα.

οποτε συγχωρεστε με 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tzini_Gr είπε

παιδια καλησπερα,

ερχομενος απο υπολογιστη (πανω απο 25 χρονια), τα τελευταια χρονια δεν βλεπω κατι ενδιαφερον να βγαινει σε υπολογιστη και δυστηχως τα χα σκασει τελευταια φορα για την ati 5700xt & ryzen 3600 :P

 

τους τελευταιους μηνες, σκεφτομαι να προβω στην συγκεκριμενη κονσολα μιας και τωρα με μωρο, ο χρονος να ασχοληθω με υπολογιστη, ειναι μηδενικος...

θελω να μ εξηγησετε κατι

 

1/ nitendo switch vs oled ποια η διαφορα; (ναι θα ηθελα να παιζω και στην τηλεοραση)

2/ εχω σκοπο να ''πειραχτει'' η κονσολα ωστε να παιζω οτι θελω

 

ΥΓ. Δεν εχω ασχοληθει ποτε μα ποτε με παιχνιδια της νιτεντδο οπως super mario κα.

οποτε συγχωρεστε με 

Έχεις δυνατό pc και αφού σε ενδιαφέρει το 2) μήπως πρώτα να δοκιμάσεις emulation στο pc κάνα mario odyssey , new super mario bros breath of the wild  κλπ και αν σου αρέσουν και θες και τη φορητοτητα  να προχωρήσεις στο σουίτς .  Προσωπικά αυτό είχα κάνει παλιά με το Wii και κόλλησα .

Βέβαια να ξέρεις επειδή προέρχεσαι και από pc ότι αν είσαι τρελός με γραφικά framerates και τέτοια εδώ πιθανώς να ξενερώσεις αλλά  ειδικά τα exclusives  της νιτεντο είναι τόσο καλά από πλευράς gameplay που μετά από λίγο δε θα έχεις θέμα 

Για το 1) το ολεντ έχει λίγο μεγαλύτερη οθόνη ,oled panel και διάφορες στο σχεδιασμό . Πρακτικά αν θέλεις να παίζεις και handheld σε ποσοστό  40-50 % και άνω it's the way to go . Βέβαια δεν είμαι ειδικός στο cfw για το σουίτς οπότε δε ξέρω αν χακαρεται το oled( υπάρχουν μέλη έδω στο φόρουμ που μπορούν να σε διαφωτίσουν καλά επί του θέματος )  . Σε κάθε περίπτωση υπάρχουν οδηγοί στο νετ με serial numbers κλπ και μπορείς να ενημερωθείς .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Choronzoon said:

Έχεις δυνατό pc και αφού σε ενδιαφέρει το 2) μήπως πρώτα να δοκιμάσεις emulation στο pc κάνα mario odyssey , new super mario bros breath of the wild  κλπ και αν σου αρέσουν και θες και τη φορητοτητα  να προχωρήσεις στο σουίτς .  Προσωπικά αυτό είχα κάνει παλιά με το Wii και κόλλησα .

Βέβαια να ξέρεις επειδή προέρχεσαι και από pc ότι αν είσαι τρελός με γραφικά framerates και τέτοια εδώ πιθανώς να ξενερώσεις αλλά  ειδικά τα exclusives  της νιτεντο είναι τόσο καλά από πλευράς gameplay που μετά από λίγο δε θα έχεις θέμα 

Για το 1) το ολεντ έχει λίγο μεγαλύτερη οθόνη ,oled panel και διάφορες στο σχεδιασμό . Πρακτικά αν θέλεις να παίζεις και handheld σε ποσοστό  40-50 % και άνω it's the way to go . Βέβαια δεν είμαι ειδικός στο cfw για το σουίτς οπότε δε ξέρω αν χακαρεται το oled( υπάρχουν μέλη έδω στο φόρουμ που μπορούν να σε διαφωτίσουν καλά επί του θέματος )  . Σε κάθε περίπτωση υπάρχουν οδηγοί στο νετ με serial numbers κλπ και μπορείς να ενημερωθείς .

 

ειχα κανει αποπειρα για emulator αλλα δεν τα καταφερα κ λογω ελλειψης χρονου ξεχαστηκα μετα και το παρατησα... 

gameplay ytube που χω δει,τα σουπερ μαριο φαινεται να χουν την φαση τους οποτε λεω why not?

 

εξαλλου τα τελευταια 2 χρονια ειμαι σε φαση που δεν με τραβα καποιο παιχνιδι στο pc, οποτε οταν τυγχαινει κ τον ανοιγω, τον κλεινω μετα απο μιση-μια.

 

+ οτι πλεον μ το μωρο μεχρι να κατσεις να ανοιξεις pc, να σκεφτεις τι να παιξεις πλεον (φιφα, rainbow six ή κανενα VR) το μισαωρο εφυγε ετσι... οποτε λεω παιδικη κονσολα να γουσταρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Tzini_Gr είπε

ειχα κανει αποπειρα για emulator αλλα δεν τα καταφερα κ λογω ελλειψης χρονου ξεχαστηκα μετα και το παρατησα... 

gameplay ytube που χω δει,τα σουπερ μαριο φαινεται να χουν την φαση τους οποτε λεω why not?

 

εξαλλου τα τελευταια 2 χρονια ειμαι σε φαση που δεν με τραβα καποιο παιχνιδι στο pc, οποτε οταν τυγχαινει κ τον ανοιγω, τον κλεινω μετα απο μιση-μια.

 

+ οτι πλεον μ το μωρο μεχρι να κατσεις να ανοιξεις pc, να σκεφτεις τι να παιξεις πλεον (φιφα, rainbow six ή κανενα VR) το μισαωρο εφυγε ετσι... οποτε λεω παιδικη κονσολα να γουσταρω

Ε πέστο ότι έχεις μωρό . Family life( και ειδικά μωρό ) : switch = μονόδρομος ( βάλε και θέμα θορύβου κλπ ) 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, Choronzoon said:

Ε πέστο ότι έχεις μωρό . Family life( και ειδικά μωρό ) : switch = μονόδρομος ( βάλε και θέμα θορύβου κλπ ) 

ναι, το πα και στο 1ο ποστ αλλα καπου χαθηκε μεσα στο διαβασμα :P

δεν με νοιαζει τοσο ο θορυβος μιας κ ποτε δεν τα εβαζα διαπασον, αλλα πλεον ειμαι σε φαση που δν βρισκω κανενα ενδοαφερον παιχνιδι στο pc και τν μιση-μια ωρα που χω ελευθερη μεχρι να κοιμηθω, θελω να παιξω ρε παιδι μ ενα videogame.. 

 

στο διαταυτα, ολεντ καταλαβαινω οτι ειναι μονο για handled σωστα;

απο παιχνιδακια αξιζει; εχει πικοιλια δλδ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Tzini_Gr είπε

ναι, το πα και στο 1ο ποστ αλλα καπου χαθηκε μεσα στο διαβασμα :P

δεν με νοιαζει τοσο ο θορυβος μιας κ ποτε δεν τα εβαζα διαπασον, αλλα πλεον ειμαι σε φαση που δν βρισκω κανενα ενδοαφερον παιχνιδι στο pc και τν μιση-μια ωρα που χω ελευθερη μεχρι να κοιμηθω, θελω να παιξω ρε παιδι μ ενα videogame.. 

 

στο διαταυτα, ολεντ καταλαβαινω οτι ειναι μονο για handled σωστα;

απο παιχνιδακια αξιζει; εχει πικοιλια δλδ;

 

Απλά το ολεντ είναι καλύτερο λόγω οθόνης αν θες να παιζεις handheld  

Από παιχνίδια μόνο με τα first party της νιτεντο  να ασχοληθείς είσαι οκ , επίσης έχει πάρα πολλά indie ,εκεί που χάνει είναι κυρίως σε πρόσφατα 3α third party παιχνίδια που δε θα τα βρεις εδώ πχ δε θα βρεις το baldurs gate 3 η το resident evil 4 η το cyberpunk .ποικιλία πάντως υπάρχει τεράστια .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...