Προς το περιεχόμενο

[CPU] AMD Ryzen 5 5600X BOX, 70€ -80€ σε πολλα καταστηματα skroutz [TEΛΟΣ - ΑΚΥΡΑ]


Walternet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 139
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αλήθεια τώρα...είναι η τιμή του επεξεργαστή εκεί που είναι στα 200+ για τον tray....και θα έχει ο box τέτοια διαφορά;

να σας το πω απλά. όποιος παρακολουθεί γενικά την αγορά ξέρει οτι καμιά φορά οι tray πριν το box retail έρχονται ακριβότερα....μετά εμφανίζεται ο box με μικρή διαφορά κάπου στο 10-15% φθηνότερα.

επομένως....

μη χαίρεστε οτι θα πάρετε 5600Χ με 70 ή 76 ευρώ. Ένα κουπονάκι θα σας έρθει 5ευρω και πολύ σας είναι.

ξεκάθαρα λάθος από κάποιον που ξέχασε να βάλει τον ΆΣΣΟ μπροστά από το ΕΒΔΟΜΗΝΤΑ.

 

Δηλαδή 170-176ευρώ. 30ευρώ φθηνότερα από tray.

 

Its Over GIF by MOODMAN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιος καθεται να αλλαζει cpu 😭

Εχω 3700x σε 1440p. Προχωραω? Λεω απο το 76αρι μιας και το ξερω και εχω αγορασει Μπα. 5-10 fps σε δυνατους τιτλους (σε ηδη >100 fps games). Το 400αρι να γινει 500αρι στο cs δεν με ενδιαφερει 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, VaggD είπε

Όσοι  έχετε αγοράσει μέσω Σκρουτζ μην ακυρώσετε για 9€, αν υπάρχει μια περίπτωση να ολοκληρωθεί η παραγγελία είναι μέσω Σκρουτζ!

Το μόνο που θα καταφέρει είναι να δεσμεύσει τα χρήματα του για κάποιες ημέρες. Αύριο θα σκάσουν τα ακυρωτικά. Έχει συμβεί και σε μένα κάτι παρόμοιο (όχι σε ποιόν τεχνολογίας) και απλά μου επιστρέψανε τα χρήματα, δύο φορές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, fmarkos said:

Το μόνο που θα καταφέρει είναι να δεσμεύσει τα χρήματα του για κάποιες ημέρες. Αύριο θα σκάσουν τα ακυρωτικά. Έχει συμβεί και σε μένα κάτι παρόμοιο (όχι σε ποιόν τεχνολογίας) και απλά μου επιστρέψανε τα χρήματα, δύο φορές. 

Δεν είπα κάτι το διαφορετικό!

Ξανά στα 150€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, VaggD είπε

Δεν είπα κάτι το διαφορετικό!

Ξανά στα 150€

Στο σκρουτζ, αλλα στο dkoul ακομα στα 70

https://www.dkoul.gr/epexergastis_amd_ryzen_5_5600x_box_am4_370hz_with_wraith_spire_cooler_100_100000065box_amdryz5_5600x-amdryz5-5600x.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, SabotazNic said:

Έριξα πριν μια παραγγελία με πληρωμή στο κατάστημα και περιμένω το άκυρο αύριο 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι περίεργο παίζει, εκτός αν έχουν ρομποτάκια που αλλάζουν την τιμή από μόνα τους με βάση την χαμηλότερη τιμή στην αγορά. Νέος υποψήφιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεί να έδωσε σήμα η AMD να ρίξουν τιμή για να φεύγει ;

 

Δε νομίζω να έχουν χαλάσει τα ρομποτάκια σε 3 μαγαζιά.

Επεξ/σία από jackchuck
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

απο 3600 αξιζει σωστα? γιατι πρωτα πατησα την παραγγελια και μετα ρωταω 😛

5900x καλύτερα.. 3600x έχω κ πάω για 5900x για λίγο καλύτερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, jackchuck είπε

Μπορεί να έδωσε σήμα η AMD να ρίξουν τιμή για να φεύγει ;

 

Δε νομίζω να έχουν χαλάσει τα ρομποτάκια σε 3 μαγαζιά.

Αδερφε, δεν έχεις καταλάβει ούτε πως πέφτει η τιμή στους επεξεργαστες, ούτε πώς δουλεύουν τα εν λόγω ρομποτακια, δηλαδή λογισμικό γιατί μποτάκι δεν είναι. 

Για το πρώτο η AMD δεν πρόκειται να δωσει σύρμα σε κανέναν. Ειδικά σε μικρά μαγαζια. Δεν μπορεί καν και δεν την ενδιαφέρει κιόλας. Το μόνο που γίνεται σχετικο είναι ότι μπορεί να δώσει η ίδια το στοκ της φτηνότερα ή κάποιος χονδρεμπορος και να φτάσει σε πολλούς η νέα τιμή ρίχνοντας και το υπάρχον στους υπολοιπους. 

Για τα μποτάκια είναι απλά κάποια προγράμματα που διαβάζουν την χαμηλότερη τιμή του ανταγωνισμού στο σκρουτζ και κάνουν match αν δουν ότι παίζει μεγάλη διαφορά. Αν έπεσε η τιμή και σε άλλα δεν σημαίνει ότι χαλάσανε τα μποτάκια αλλά ότι δουλευουνε. Το θέμα είναι αν όντως υπάρχει προσφορά ή αύριο όλοι φανε άκυρο από τα αντίστοιχα μαγαζιά.

Επεξ/σία από tzavardin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...