Προς το περιεχόμενο

Helldivers 2 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tα automatons θέλουν διαφορετικό playstyle, δεν είναι πιο δύσκολα όπως τα παρουσιάζουν οι περισσότεροι που δεν έχουν ασχοληθεί πέρα από επιφανειακά με το game.

Στα κατσαρίδια μπαίνεις, τρέχεις και παρόλο που κλείνεις holes, προσπαθείς να φας το οτιδήποτε πάει να καλέσει ''ξαντέρφο'' (και προφανώς αποτυγχάνει κάθε φορά), καταλήγει πάντα στην random στιγμή που απλώς θα γίνεις overwhelmed από ότι αποφασίσει το ζάρι να σου πετάξει. Δεν είναι δύσκολα ούτε αυτά αν ξέρεις τι κάνεις, είναι όμως κάποιες φορές αρκετά unfair στο πως βγαίνουν και οι αριθμοί τους. Τώρα ειδικά που βγαίνει σε μεγαλύτερο αριθμό ίσως το πιο εκνευριστικό bug ο Hunter...

Ναι, δεν βαράνε πίσω όπως τα automatons αλλά το spawn είναι όντως rng και μπορεί ακόμα και αν όλα φαινομενικά τα κάνει σωστά το group να αποσυντονιστείς με 2-3 άτυχες καταστάσεις. Αυτή είναι όμως η ομορφιά του συγκεκριμένου game.

Τέλος, τα ρομπότ αν τα παίξεις με το κατάλληλο loadout, δεν πας ντε και καλά να φας ότι υπάρχει στο map, (αυτό ισχύει και για τα bugs) αλλλά πας στοχευμένα να καταστρέψεις fabricators, και τα patrols τους πριν καλέσουν ships, δεν έχεις θέμα.

Όλα αυτά προφανώς αν έχεις ομάδα που νιώθει και δεν βάζει ατομικά loadouts αλλά που θα βοηθούν το team.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ατελείωτο ξύλο αυτός ο γύρος, η νεα αποστολή defence με τις πύλες, καλή! Θέλω να δω εαν προλάβουμε και γίνει το defence, πως θα χειριστεί την συνέχεια της ιστορίας ο GM με τα Αυτόματα.. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, GhostRiderLSOV said:

Ισχύει, ωραία η νέα αποστολή. Νιώθουμε ότι αμυνόμαστε σε σημαντική περιοχή.

Την πρώτη φορά που έπαιξα το mission, κατάφερα να φάω δυο πύλες με τα strategems, στα comms όλοι φωνάζανε "Traitor!" 

😅🤣😂

Επεξ/σία από seithan
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ πήγα να βάλω turret δίπλα στην πύλη, στην εξοχή από πάνω της, αλλά φαίνεται ότι κάπως χτύπησε την πύλη όπως έπεφτε και την κατέστρεψε...

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, GhostRiderLSOV said:

Εγώ πήγα να βάλω turret δίπλα στην πύλη, στην εξοχή από πάνω της, αλλά φαίνεται ότι κάπως χτύπησε την πύλη όπως έπεφτε και την κατέστρεψε...

Αυτό ακριβώς έπαθα την πρώτη κ εγω! Χαχαχα

Την δεύτερη, το Orbital Laser δοκίμασε την δομική αξιοπιστία της πύλης καθώς γυρνούσε πέρα - δώθε, το αποτέλεσμα μοιραίο! 

🤣👹🤣

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Εγώ πήγα να βάλω turret δίπλα στην πύλη, στην εξοχή από πάνω της, αλλά φαίνεται ότι κάπως χτύπησε την πύλη όπως έπεφτε και την κατέστρεψε...

Αυτή η θέση είναι και ύπουλη, υπάρχουν σημεία που κάνει "γκελ" η pokeball και πάει όπου να ναι το stratagem.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα να ρωτήσω ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος και συννάμα να δουλεύει, για να πάρω το τρόπαιο με το Charger που πρέπει να πεθάνει με ένα Supply Pod ??? Έχω δει πολλά αλλά ακόμα δεν έχω βρει τον τρόπο. Όλο το μπαλάκι από το Stratagem εξοστρακίζεται αλλού και μία φορά που το έκανα στην ράχη του , το σκότωσε αλλά τρόπαιο δεν βγήκε! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 hours ago, Tifa_LockHeart said:

Καλημέρα να ρωτήσω ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος και συννάμα να δουλεύει, για να πάρω το τρόπαιο με το Charger που πρέπει να πεθάνει με ένα Supply Pod ??? Έχω δει πολλά αλλά ακόμα δεν έχω βρει τον τρόπο. Όλο το μπαλάκι από το Stratagem εξοστρακίζεται αλλού και μία φορά που το έκανα στην ράχη του , το σκότωσε αλλά τρόπαιο δεν βγήκε! 

Ο τρόπος που πέτυχε και γενικώς 2/5 πετυχαίνει για μένα, είναι την ώρα που βγάζει την ''κραυγή'' το Charger, λίγο πριν αρχίσει να έρχεται προς τα πάνω σου, εκεί το πετάς κάτω από το κεφάλι του και έτσι κολλάει πάνω του και δεν χρειάζεται να βασιστείς στο timing σου.

Ακόμα και να το κάνεις τέλεια, μπορεί να μην σου πετύχει. Για αυτό είπα 2/5 για μένα, μπορεί στην περίπτωση σου να είναι καλύτερα ή χειρότερα, who knows. Θα ήταν καλό να το δοκιμάσεις solo ώστε να μην απασχολεί κανείς άλλος το Charger στο group. 
YΓ. Αν έχεις ξεκλειδώσει την Stun grenade νομίζω θα είναι ακόμα πιο εύκολο.

Good luck.
 

Επεξ/σία από Alex21121988
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ειναι να το τραυματισεις πρωτα να πηγαινει αργα και να πεθανει σιγουρα με το supply pod.Stun Grenade θα βοηθουσουν αρκετα αν ειστε αρκετα ατομα μπορειτε να το εχετε συνεχεια σταματημενο και ems mortar αν στοχευει εκει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, plr77 είπε

Καλο ειναι να το τραυματισεις πρωτα να πηγαινει αργα και να πεθανει σιγουρα με το supply pod.Stun Grenade θα βοηθουσουν αρκετα αν ειστε αρκετα ατομα μπορειτε να το εχετε συνεχεια σταματημενο και ems mortar αν στοχευει εκει

ναι αυτό είναι σίγουρο , τουλάχιστον να του έχει φύγει ένα μέρος της πανοπλίας του ώστε να έχει πιο πολλές πιθανότητες να πεθάνει. Τις πιο πολλές φορές απλώς όπως τυχαίνει να γίνεται και με την προσγείωση μου με pod μετά από elimination , περνάω μέσα από τους εχθρούς σαν μην συμβαίνει τίποτα. Πόσες φορές κυνηγάω να πέσω πάνω σε Bile Titan και καταλήγω απλά να περνάω από μέσα του και να παθαίνω 2ο Elimination στα καπάκια με τις ποδάρες του....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tifa_LockHeart είπε

ναι αυτό είναι σίγουρο , τουλάχιστον να του έχει φύγει ένα μέρος της πανοπλίας του ώστε να έχει πιο πολλές πιθανότητες να πεθάνει. Τις πιο πολλές φορές απλώς όπως τυχαίνει να γίνεται και με την προσγείωση μου με pod μετά από elimination , περνάω μέσα από τους εχθρούς σαν μην συμβαίνει τίποτα. Πόσες φορές κυνηγάω να πέσω πάνω σε Bile Titan και καταλήγω απλά να περνάω από μέσα του και να παθαίνω 2ο Elimination στα καπάκια με τις ποδάρες του....

Τι εγινε τελικα με τον φιλο? Καταφερατε να γινετε φιλοι?

Ειχα και εγω το ιδιο θεμα τελικα οταν πηγαμε απλα να κανουμε add ο ενας τον αλλο. Επιλεξαμε εναν πλανητη με λιγο κοσμο και μπηκαμε στο ιδιο game. Μετα απο τους recent γιναμε κανονικα. Βασικα και οι 2 βρισκαμε ο ενας τον αλλο, αλλα αυτος στο ps5 δεν μπορουσε να με επιλεξει για να του βγαλει επιλογες. Και σε εμενα φαινοταν γκριζαρισμενος ο αλλος, αλλα με το ποντικι μπορουσα. Βεβαια τα αιτηματα ποτε δεν εφταναν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Τι εγινε τελικα με τον φιλο? Καταφερατε να γινετε φιλοι?

Ειχα και εγω το ιδιο θεμα τελικα οταν πηγαμε απλα να κανουμε add ο ενας τον αλλο. Επιλεξαμε εναν πλανητη με λιγο κοσμο και μπηκαμε στο ιδιο game. Μετα απο τους recent γιναμε κανονικα. Βασικα και οι 2 βρισκαμε ο ενας τον αλλο, αλλα αυτος στο ps5 δεν μπορουσε να με επιλεξει για να του βγαλει επιλογες. Και σε εμενα φαινοταν γκριζαρισμενος ο αλλος, αλλα με το ποντικι μπορουσα. Βεβαια τα αιτηματα ποτε δεν εφταναν

Τώρα έφτιαξαν όλα σιγά σιγά με τα updates. Αρχικά παίζαμε αναγκαστικά σε παιχνίδια άλλων που τις περισσότερες φορές ειμασταν παράσιτα και τρώγαμε και kick. Πάνω στην στιγμή που τα βρήκαμε θάλασσα, γιατί θέλαμε ταυτόχρονα να μπούμε 3 μαζί έγινε το update και δούλεψε αυτόματα. Φυσικά στην αρχή είχε πάλι τα άσχημα του με πολλές αποσυνδέσεις και μικροχαζα όπως να μην εμφανίζει το όνομα τους, αλλά όλα με τον καιρό φτιάξαν. Πολύ εθιστικό παιχνίδι, έχω δώσει 90 ώρες χωρίς να έχω καταλάβει, αλλά θέλει να έχεις φίλους. Αλλάζει πολύ αν είσαι μόνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...