Προς το περιεχόμενο

Helldivers 2 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
17 ώρες πριν, bushidocougar είπε

 

Έχουν πει πόσες φορές να μην spoil πράγματα που δεν είναι κανονικά μέσα στο παιχνίδι. Δεν θα έμπαινε "ω ναι, πάρτε το APC που δεν λέμε πουθενά, αλλά επειδή το όνομά μου λέει [AH]Joel, φυσικά και είμαι εγώ. ;) ".
Πάντως ισχύει ότι έχουν γίνει datamined και hacked στο παιχνίδι αρκετά πράγματα που έρχονται.

Edit: Ωραίο τραγουδάκι. :D

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Από την μία...

  Απόκρυψη περιεχομένων

cvnwgvc0f2rc1.jpeg.7b258dc90486a61060aa6a46a2ee5d34.jpeg

Από την άλλη...

  Απόκρυψη περιεχομένων

igu3rh7rn2rc1.jpeg.8b9c74f97f946271388ebbf9a059a017.jpeg

 

Εν τω μεταξυ οταν κραζεις το Game στο reddit, ολοι οι not-touch-grass-for-awhile πεφτουν να σε φανε αν γραψεις κατι αρνητικο για τα Crash. Στην αρχη θεματα με τους servers, 1 εβδομαδα για τα arc weapons, τωρα αυτο. Ή αν γραψεις για το railgun που σε καποια Matches ριχνεις με 2 shot τα titans, σε αλλα ολο τον γεμιστηρα (πιστευω προσωπικα τις θεωριες περι ps παικτες και πιο easy τα lobby τους). Τα κλασικα σχολια ειναι get-gud, μαθε σημαδι κτλ.

Και γενικα αυτο το βλεπω σε πολλες κοινοτητες τελευταια, δεν μπορεις να γραψεις τιποτα αρνητικο. 

Πχ το θεμα με το crossplay μεταξυ φιλων. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κουβαλανε 1 μηνα τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
23 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ή αν γραψεις για το railgun που σε καποια Matches ριχνεις με 2 shot τα titans

Αν δεν κάνω λάθος, αυτό είναι γνωστό ότι γίνεται όταν ο host είναι σε PS5. Το γιατί όμως νομίζω δεν το έχουν πει...
(Μην αρχίσετε τα "στις κονσόλες δεν ξέρουν να στοχεύουν")

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Εν τω μεταξυ οταν κραζεις το Game στο reddit, ολοι οι not-touch-grass-for-awhile πεφτουν να σε φανε αν γραψεις κατι αρνητικο για τα Crash. Στην αρχη θεματα με τους servers, 1 εβδομαδα για τα arc weapons, τωρα αυτο. Ή αν γραψεις για το railgun που σε καποια Matches ριχνεις με 2 shot τα titans, σε αλλα ολο τον γεμιστηρα (πιστευω προσωπικα τις θεωριες περι ps παικτες και πιο easy τα lobby τους). Τα κλασικα σχολια ειναι get-gud, μαθε σημαδι κτλ.

Και γενικα αυτο το βλεπω σε πολλες κοινοτητες τελευταια, δεν μπορεις να γραψεις τιποτα αρνητικο. 

 

Το subreddit του παιχνιδιού ειναι απο τα χειρότερα echo chamber απο fanboys που έχω δεί σε παιχνίδι κ έχω σταματήσει να το επισκέπτομαι.
Μιλάμε up vote θέμα για την πατάτα με το arc thrower δεν υπήρχε όλη τη βδομάδα,παρα τα γνωστά επαναλαμβανόμενα  ξενέρωτα memes για το liber-tea ξερωγω 

YΓ:Στο discord τα πράγματα είναι καλύτερα απο πλευράς κραξίματος 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Μην αρχίσετε τα "στις κονσόλες δεν ξέρουν να στοχεύουν"

Γι'αυτό δεν υπάρχει το aim assist?? 😬😬😬

@aletέχει τρομερά τοξικό κομιουνιτι το παιχνίδι. Οπως το πες μέσα στο reddit είναι κόλαση, στο discord επειδή βομβαρδίζεται συνέχεια από μηνύματα και έχουν πιο active moderation, χάνονται ή σβήνονται πολλά μηνύματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ δεν παρατηρώ διαφορά πάντως όταν μπαίνω σε φίλους που κάνουν host από steam. Είμαι ούτως ή άλλως άστοχος! 🤣

Το quasar τίμιο, βλέπει πολύ matchplay. Το heavy machine gun, πολύ δυνατό αλλά θέλει armor με passive για -% recoil, γιατί αλλιώς το recoil είναι βάναυσο!

Επεξ/σία από bushidocougar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σουηδικό στούντιο με πολεμικό παιχνίδι που έχει friendly fire και όταν φτιάχνουν κάτι, χαλάει κάτι τελείως διαφορετικό.

Spoiler

SD2.png.4d279a66dc94d0b740f6b582b4ab6ab4.png
(δικό μου :P )

 

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, bushidocougar είπε

Εγώ δεν παρατηρώ διαφορά πάντως όταν μπαίνω σε φίλους που κάνουν host από steam. Είμαι ούτως ή άλλως άστοχος! 🤣

Το quasar τίμιο, βλέπει πολύ matchplay. Το heavy machine gun, πολύ δυνατό αλλά θέλει armor με passive για -% recoil, γιατί αλλιώς το recoil είναι βάναυσο!

Ναι το Quasar είναι πολύ καλή προσθήκη για ποικιλομορφία αν και δεν ξέρω αν δικαιολογεί τη χρήση σε σχέση με το ΕΑΤ. Για μένα πολύ καλά primary όπλα έχει το τελευταίο warbond (energy rifle, plasma κ arc shotgun) . 

Γενικά υπάρχουν αρκετά εργαλεία πλέον για κάποια diverse builds για όλες τις δυσκολίες στα bugs αλλά τα πράγματα είναι αρκετά πιο στάσιμα  για τις υψηλότερες δυσκολίες στα automatons καθώς το shield /railgun/ ΕΑΤ γίνεται μονόδρομος λόγω των βολών που δέχεσαι απο απόσταση και καθώς το cover δεν φαίνεται να δουλεύει όπως πρέπει κ αρα πρέπει συνεχώς είτε να kiteαρεις, είτε γενικά να κινείσαι. 

Μια προφανής λύση θα ήταν το smoke που είναι άχρηστο, να έχει επιρροή στην ακρίβεια και στο aggro και να buffαρουν το heavy armor που είναι meme στην παρούσα κατάσταση. 

Βέβαια μετά θα πρέπει να buffαρουν και το health απο τα automatons οπότε θα πέσει η γκρίνια της αρκούδας απο το playerbase 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει stealth τακτική στο helldivers.Τα οποια βίντεο βασίζονται σε rng spawns και rng encounters. 

Σαν ενα τύπο που ανεβάζει solo helldive difficulty αλλά φυσικά δεν streamαρει 😏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κανονικά έπρεπε να δείχνει πώς σε κάνουν πινγκ-πονγκ με τις γλώσσες. Αλλά μπορεί να το βάλει όταν (Carbot και να μην το milk πια, δεν το βλέπω :P ) δείξει τους stalkers και δείξει ότι οι hunters απλά σε πετάνε λίγο πιο εκεί, ενώ οι stalkers μπορεί να σε στείλουν μεγάλες αποστάσεις.

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/3/2024 στις 3:11 ΜΜ, GhostRiderLSOV είπε

Κανονικά έπρεπε να δείχνει πώς σε κάνουν πινγκ-πονγκ με τις γλώσσες. Αλλά μπορεί να το βάλει όταν (Carbot και να μην το milk πια, δεν το βλέπω :P ) δείξει τους stalkers και δείξει ότι οι hunters απλά σε πετάνε λίγο πιο εκεί, ενώ οι stalkers μπορεί να σε στείλουν μεγάλες αποστάσεις.

Πετυχημένος τρόπος πάντως να περιγράψεις τί συμβαίνει! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...