Προς το περιεχόμενο

Helldivers 2 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, Tifa_LockHeart είπε

Καλησπέρα στην παρέα. Ήθελα να ρωτήσω αν αντιμετωπίζει κάποιος ίδιο πρόβλημα με μένα.

Προσπαθούμε να παίξουμε PC/PS5  και ενώ πολύ γρήγορα βρίσκει ο ένας τον άλλο μέσω του κωδικού  , κολλάει στο friend request και όταν πατάμε Accept δεν συμβαίνει ποτέ τίποτα.

Κάποια βίντεο στο you tube που έχουν αυτούς τους τίτλους σχετικά με "fixing this problem" είναι απλή παραπλάνηση, μόνο για να πάρουν το κλικ. Απλά επιβεβαιώνουν ότι υπάρχει το πρόβλημα.

Το ερώτημα μου είναι αν βρήκε κάποιος κάποια λύση ή αν γνωρίζει κάτι νεότερο. 

Ισως αν κλεισετε crossplay -> restart -> open -> restart? Επισης μην προσθηκη και οι 2 τον αλλο την ιδια στιγμη. Δοκιμαστε εναλλαξ. Τελος, ισως αν βρεθει 3ος (δεν εχω θεμα να ειμαι εγω), να μπουμε σε ενα Game και να δοκιμασετε να κανετε add μεσω recent players 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Ισως αν κλεισετε crossplay -> restart -> open -> restart? Επισης μην προσθηκη και οι 2 τον αλλο την ιδια στιγμη. Δοκιμαστε εναλλαξ. Τελος, ισως αν βρεθει 3ος (δεν εχω θεμα να ειμαι εγω), να μπουμε σε ενα Game και να δοκιμασετε να κανετε add μεσω recent players 

Δυστυχώς τα δοκιμάσαμε όλα αυτά, ξοδέψαμε κοντά στις 2 ώρες περίπου με όλες τις πιθανές αλλαγές. Εσύ παίζεις από PC και έχεις καταφέρει να κάνει accept , ενα friend request από PS5 user ή το αντίστροφο? 

Όταν έμπαινα με αγνωστους με έβγαζε κανονικά να παίζω και με PC users και με PS5 users. Με τον φίλο μου όμως που ήθελα να μπω μαζί , πατούσαμε το accept και δεν ανταποκρινόνταν . Οπότε υποθέτω ότι κάτι συμβαίνει. 

Εσύ είσαι PC? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Tifa_LockHeart είπε

Δυστυχώς τα δοκιμάσαμε όλα αυτά, ξοδέψαμε κοντά στις 2 ώρες περίπου με όλες τις πιθανές αλλαγές. Εσύ παίζεις από PC και έχεις καταφέρει να κάνει accept , ενα friend request από PS5 user ή το αντίστροφο? 

Όταν έμπαινα με αγνωστους με έβγαζε κανονικά να παίζω και με PC users και με PS5 users. Με τον φίλο μου όμως που ήθελα να μπω μαζί , πατούσαμε το accept και δεν ανταποκρινόνταν . Οπότε υποθέτω ότι κάτι συμβαίνει. 

Εσύ είσαι PC? 

Εχω κανονικα φιλους απο ps5. Ναι, παιζω απο pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Εχω κανονικα φιλους απο ps5. Ναι, παιζω απο pc

Θα σου στείλω κάποια στιγμή αν μπορείς να μπούμε να κάνουμε μια δοκιμή να δω αν έχω πρόβλημα τότε εγώ με την σύνδεση μου. Ειδάλλως , αν συνδεθούμε θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα στον φίλο μου. Πρωινές ώρες σε βολεύει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Tifa_LockHeart είπε

Θα σου στείλω κάποια στιγμή αν μπορείς να μπούμε να κάνουμε μια δοκιμή να δω αν έχω πρόβλημα τότε εγώ με την σύνδεση μου. Ειδάλλως , αν συνδεθούμε θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα στον φίλο μου. Πρωινές ώρες σε βολεύει? 

νοπ. πχ τωρα ειμαι μεσα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tifa_LockHeart είπε

Καλησπέρα στην παρέα. Ήθελα να ρωτήσω αν αντιμετωπίζει κάποιος ίδιο πρόβλημα με μένα.

Προσπαθούμε να παίξουμε PC/PS5  και ενώ πολύ γρήγορα βρίσκει ο ένας τον άλλο μέσω του κωδικού  , κολλάει στο friend request και όταν πατάμε Accept δεν συμβαίνει ποτέ τίποτα.

Κάποια βίντεο στο you tube που έχουν αυτούς τους τίτλους σχετικά με "fixing this problem" είναι απλή παραπλάνηση, μόνο για να πάρουν το κλικ. Απλά επιβεβαιώνουν ότι υπάρχει το πρόβλημα.

Το ερώτημα μου είναι αν βρήκε κάποιος κάποια λύση ή αν γνωρίζει κάτι νεότερο. 

Δεν είσαι ο μόνος
Tσεκαρε το discord του παιχνιδιού,έχουν ξεχωριστή ενότητα με πρόβλημα ακριβώς ίδιο σαν το δικό σου,το οποίο ξεκίνησε με το προχθεσινό update

https://discord.com/channels/1102970375731691612/1215453584150499369  

Γενικά το παιχνίδι είναι σε τραγική κατάσταση όσο αφορά την σταθερότητα του απο τότε που κυκλοφόρησε και δυστυχώς  δεν είναι το πρώτο πράγμα στην προτεραιότητά τους,να διορθώσουν.
Εχουν ενα παιχνίδι με συνεχή κρασαρισματα για πολύ κόσμο (μιλάω για pc παντα)
Μερικοί που είναι περισότερο γνώστες ,λένε οτι οφείλεται στο anticheat,αλλά προσωπικά δεν έχω αποψη.
Eγω πάντως σταθερότητα είδα εκ του θαύματος,όταν έκλεισα το discord και έκανα disable το antivirus,γιατί οταν κράσαρε παρατήρησα οτι κράσαρε μαζι και το discord.
Στην ουσία το παιχνίδι είναι early access και το χειρότερο είναι πως καθε φορά που κάνουν update,κατι άλλο θα χαλάσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alet είπε

Δεν είσαι ο μόνος
Tσεκαρε το discord του παιχνιδιού,έχουν ξεχωριστή ενότητα με πρόβλημα ακριβώς ίδιο σαν το δικό σου,το οποίο ξεκίνησε με το προχθεσινό update

https://discord.com/channels/1102970375731691612/1215453584150499369  

Γενικά το παιχνίδι είναι σε τραγική κατάσταση όσο αφορά την σταθερότητα του απο τότε που κυκλοφόρησε και δυστυχώς  δεν είναι το πρώτο πράγμα στην προτεραιότητά τους,να διορθώσουν.
Εχουν ενα παιχνίδι με συνεχή κρασαρισματα για πολύ κόσμο (μιλάω για pc παντα)
Μερικοί που είναι περισότερο γνώστες ,λένε οτι οφείλεται στο anticheat,αλλά προσωπικά δεν έχω αποψη.
Eγω πάντως σταθερότητα είδα εκ του θαύματος,όταν έκλεισα το discord και έκανα disable το antivirus,γιατί οταν κράσαρε παρατήρησα οτι κράσαρε μαζι και το discord.
Στην ουσία το παιχνίδι είναι early access και το χειρότερο είναι πως καθε φορά που κάνουν update,κατι άλλο θα χαλάσουν.

Κατάλαβα, σε ευχαριστώ πολύ. Θα μπω στο λινκ να είμαι ενήμερος της κατάστασης. Ελπίζω να διορθωθεί γρήγορα γιατί σκάσαμε από 40€ και οι δυο μας , κανονίσαμε προγράμματα για να μπούμε να χαλαρώσουμε και το ξενέρωμα μας δεν περιγράφεται. Κλαιγαμε από την στεναχώρια μας γιατί μας χάλασε την βραδιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Tifa_LockHeart είπε

Θα σου στείλω κάποια στιγμή αν μπορείς να μπούμε να κάνουμε μια δοκιμή να δω αν έχω πρόβλημα τότε εγώ με την σύνδεση μου. Ειδάλλως , αν συνδεθούμε θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα στον φίλο μου. Πρωινές ώρες σε βολεύει? 

Κοιταξε θελει καλη συνδεση αλλιως σε πεταει.Δεν ειχα θεμα σε κανενα παιχνιδι με τη συνδεση μου με wifi αλλα εδω εβαλα καλωδιο αλλιως επρεπε η αν αγορασω καλο extender η να αλλαξω χωρο.Απο την ωρα που εβαλα καλωδιο δε με ξαναπεταξε 200 mpbs εχω.Τουλαχιστον σημερα που το δοκιμασα θα δουμε αυριο γιατι αλλαζουν πολλα στο παιχνιδι.

Τωρα οτι εχει  μπαγκ σιγουρα αλλα στην αρχη γενικα με τα πολλα disconect ολων ανεξαρτητου συνδεσης ηταν αηδια.

Παρε ενα καλωδιο 6a αν εχεις μεγαλη αποσταση και εισαι κομπλε.

και ψωνιζε απο εδω https://gg.deals/game/helldivers-2/  να γλιτωνεις κανενα φραγκο το εχει 12 ευρω κατω ας πουμε αυτο

Επεξ/σία από plr77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, plr77 είπε

Κοιταξε θελει καλη συνδεση αλλιως σε πεταει.Δεν ειχα θεμα σε κανενα παιχνιδι με τη συνδεση μου με wifi αλλα εδω εβαλα καλωδιο αλλιως επρεπε η αν αγορασω καλο extender η να αλλαξω χωρο.Απο την ωρα που εβαλα καλωδιο δε με ξαναπεταξε 200 mpbs εχω.Τουλαχιστον σημερα που το δοκιμασα θα δουμε αυριο γιατι αλλαζουν πολλα στο παιχνιδι.

Τωρα οτι εχει  μπαγκ σιγουρα αλλα στην αρχη γενικα με τα πολλα disconect ολων ανεξαρτητου συνδεσης ηταν αηδια.

Παρε ενα καλωδιο 6a αν εχεις μεγαλη αποσταση και εισαι κομπλε.

και ψωνιζε απο εδω https://gg.deals/game/helldivers-2/  να γλιτωνεις κανενα φραγκο το εχει 12 ευρω κατω ας πουμε αυτο

Τί να πω δεν ξέρω, με καλώδιο το έχω συνδεδεμένο και έχω το ρούτερ δίπλα ακριβώς στην κονσόλα. Κανένα περίεργο Θέμα μπορεί να είναι. Με το Elden Ring για παράδειγμα πού ήθελα να βρω τον δικό μου δεν γινόταν με τίποτα και έφταιγε το NAT type μου. Όταν πήρα στον πάροχο μου και μου το άλλαξε όλα στρώσανε. Αλλά άντε να σκεφτείς ότι μπορεί να φταίει το ΝΑΤ που ούτε ήξερα τί είναι μέχρι τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Νέο patch σήμερα.

Σε δυσκολία 7 (suicide) και πάνω, θα βγαίνουν λιγότεροι Chargers και Bile Titans. Όπως και λιγόστεψαν να μην σκάνε πολλοί ταυτόχρονα, αλλά για να μην γίνει εύκολη η κατάσταση, θα βγαίνουν περισσότερα από τα υπόλοιπα μαμούνια.
Δεν πειράζουν τα πόδια των Chargers, αλλά μείωσαν πόση health έχει το κεφάλι τους, οπότε μια βολή από recoiless rifle ή expendable anti-tank εκεί, θα σκοτώνει.
Λένε ότι βγάζουν το "Electronic Countermeasures" από τα debuffs που έδινε άλλο stratagem από αυτό που βάζαμε (Stratagem Scrambler δεν λεγόταν; ) για να το κάνουν rework.

Όχι πολλές αλλαγές, για να δούμε και μεθαύριο που έρχεται το νέο warbond.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζεται πάντως το θέμα με την ΜΗ αποδοχή φίλων μεταξύ PC/ps5... Ο μόνος πλέον τρόπος για να παίζω με τον φίλο μου είναι να τρυπώνω άκυρος σε αποστολές άλλων...

Μπήκαν σε διαδικασία κάνανε που κάνανε update, καλά θα ήταν να έμπαινε και αυτό. Άντε τώρα να περιμένουμε το επόμενο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως τις προάλλες έγινα κανονικά φίλος με έναν σε ps5. Επειδή είδα σε άλλο τοπικ ότι το "βάφτισες" προβληματικό το Game, η κοινότητα του παραμένει αρκετά καλή. Ακόμα και από discord βρίσκεις παρέα. 

Αν βρεθείτε σε ίδιο Game επιλέγοντας μαζί ένα άσπρο mission, δοκιμάστε να κάνετε αίτημα μέσω των recent players. 

Κάτι άλλο... Ίσως κάνα link steam <-> ps και οι 2 μπας και γίνει τπτ έτσι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Εγώ πάντως τις προάλλες έγινα κανονικά φίλος με έναν σε ps5. Επειδή είδα σε άλλο τοπικ ότι το "βάφτισες" προβληματικό το Game, η κοινότητα του παραμένει αρκετά καλή. Ακόμα και από discord βρίσκεις παρέα. 

Αν βρεθείτε σε ίδιο Game επιλέγοντας μαζί ένα άσπρο mission, δοκιμάστε να κάνετε αίτημα μέσω των recent players. 

Κάτι άλλο... Ίσως κάνα link steam <-> ps και οι 2 μπας και γίνει τπτ έτσι. 

Το λέω προβληματικό γιατί όλο θέματα μου βγάζει όμως.

Χρειάστηκε μόνο σήμερα σε 2 ώρες προσπάθειας να βρεθούμε, να το επανεκκινησω 2 φορές,γιατί κόλλησε και έμεινε στην loading screen μετά την είσοδο μου στα helloods. 

Μετά άλλη μια φορά , μου έτυχε να κολλούσαν τα γραφικά στον πλανήτη Meridia και έβλεπες textures να αιωρούνται ή άλλες φορές απλά να μην υπάρχουν physics από τον αέρα και απλά να είναι παγωμένη η εικόνα ενώ κινούνταν ο παίκτης μου.

Από τα recent friends πάλι δεν δύναται να γίνει αποδοχή όσο και να πατάω και εγώ και ο PC φίλος μου. Μπαίνουμε πάντα σε παιχνίδια άλλων και τις περισσότερες φορές ενώ μας παίρνει πολύ ώρα να βρεθούμε μιας και άλλες αποστολές εμφανίζονται σε μένα άλλες σε αυτόν, κάνουμε βιντεοκλήση να φανταστείς για να βλέπουμε live που μπαίνουμε μιας και άλλα εμφανίζει σε μένα αλλά σε αυτόν, οι περισσότεροι παίκτες είτε μας κάνουν kick out ή αποφασίζουν να βγουν και βγάζει host left the game. 2 ώρες 5 αποστολές το πολύ να παίξαμε πάλι. 

Κανονικά όταν μπαίνω σε μια αποστολή μονος μου , με βάση το όνομα μου ο φίλος μου δεν θα έπρεπε να με βρίσκει καθώς κάνει περιήγηση στον πλανήτη? Ειδικά όταν μάλιστα πετάω και SOS beacon?

Τι να πω. Όταν θα είσαι μέσα στείλε ένα μήνυμα να δω μαζί σου αν δουλεύει μπας και έχει κάνει κάτι λάθος ο φίλος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Διαβάζω αρκετοί έχουν θέμα με το να κάνουν friends μεταξύ Steam/PS5, αλλά λύσεις (εκτός των κλασσικών: friend code, ανοιχτά τα crossplay settings) δεν βρίσκω. :(

Επίσης, αύριο βγαίνει το νέο warbond. Να δούμε αν θα αντέξουν οι servers/backend αυτή τη φορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Διαβάζω αρκετοί έχουν θέμα με το να κάνουν friends μεταξύ Steam/PS5, αλλά λύσεις (εκτός των κλασσικών: friend code, ανοιχτά τα crossplay settings) δεν βρίσκω. :(

Επίσης, αύριο βγαίνει το νέο warbond. Να δούμε αν θα αντέξουν οι servers/backend αυτή τη φορά.

Μαλλον επειδη PS5/PS5 δουλεύει αψεγάδιαστα και υποθέτω για να μην γκρινιάζει κανείς άλλος και το PC/PC εξίσσου καλά πάει, δεν έχουν δώσει σημασία στο 3ο ζευγάρι που δείχνει να είναι το μικρότερο ποσοστό που ασχολείται με το game που είναι PS5/PC . Δεν θυμάμαι αν μου το είχε πει ο συμφουρίτης το κόλπο με το να μπαίνω σε παιχνίδια άλλων και τυχαία να με βρίσκει ο φίλος μου, αλλά σίγουρα αυτό δεν είναι λύση να βρίσκεσαι με τον άλλον τυχαία , ειδικά όταν ο χρόνος που έχεις για να διαθέσεις είναι μετρημένος αλλά και το να συμπίπτουν τα ωράρια από τις δουλειές μας είναι χρόνος από χρυσάφι. Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο ξενερωμένος νιώθεις όταν έχεις καταφέρει να προγραμματίσεις δουλειά, υποχρεώσεις και οικογένεια και κολλάς σε ένα matching που δεν είναι και στο χέρι σου να κάνεις κάτι για να το φτιάξεις, έχοντας δώσει και 40ευρώ για αυτό!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...