Προς το περιεχόμενο

Helldivers 2 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Ή μπορεί να θέλουν συνεργασία της ομάδας και να μην κάθονται 1-2 άτομα με τα καλύτερα όπλα/stratagems για μια δουλειά και να περιμένουν ότι θα κάνουν τα πάντα, αγνοώντας το 80% των loadouts...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν τα υπόλοιπα loadouts είναι trash τι ακριβως συνεργασία να υπάρξει?
Kανε nerf το railgun αλλά κάνε buff το Autocanon ξερω γω,που σου στερει ενα back pack και απαιτεί συνεργασία στο γέμισμα.
Kανε buff το antimaterial ή κάποιο άλλο sniper ωστε να κάνεις την stealth approach viable.
Buffαρε το smoke και το ems...
Δωσε επιλογές στο gameplay.

H φιλοσοφία που περιγράφουν περι stratagems ,οταν τα support weapons ειναι σε αυτη την κατάσταση είναι παράλογη και αυτοκαταστροφική,εκτός αν θεωρείς συνεργασία το "παιδια ας τρέξουμε γυρω γυρω,μέχρι να εχω cooldown στο orbital railcannon και κράτα το δικό σου eagle 500kg για το exctraction" .

Είτε θα δούμε ενα νεο balance patch πολυ γρηγορα,είτε θα δούνε τους αριθμους των παικτών να γίνονται decline,ειδικά εκεινοι που παίζουν με ομαδα σε μεγάλη δυσκολία.
Τωρα randoms που παίζουν στο hard δεν τους αγγίζουν buff και nerfs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι οκ,αρα ο ισχυρισμός περι συνεργασίας και χρησιμοποίησης άλλων loadouts δεν μπορεί να στέκει .
Εμένα το κείμενο μου φάνηκε σαν μια πρόχειρη προσπάθεια αιτιολόγησης ενός κάκιστου update.

ΥΓ:Σιγά μην τρελλαθούμε,παιχνίδι είναι κουβέντα κάνουμε και καταθέτουμε απόψεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 λεπτά πριν, alet είπε

Nαι οκ,αρα ο ισχυρισμός περι συνεργασίας και χρησιμοποίησης άλλων loadouts δεν μπορεί να στέκει .
Εμένα το κείμενο μου φάνηκε σαν μια πρόχειρη προσπάθεια αιτιολόγησης ενός κάκιστου update.

ΥΓ:Σιγά μην τρελλαθούμε,παιχνίδι είναι κουβέντα κάνουμε και καταθέτουμε απόψεις

Καταθέτουμε απόψεις, αλλά αν δεν μας κάνουν είναι πρόχειρες και την λέμε passive aggressive στον άλλον.

Δεν είχα όρεξη να γράψω πολύ, γιατί θέλω να κάνω και άλλα πράγματα, αλλά οκ.

Ναι, έγινε nerfed το railgun penetration. Σε ένα όπλο που είναι καλύτερο σε ευστοχία, rate of fire, reload speed από τα άλλα και δεν χρειάζεται και backpack.
Δεν μπορούμε να πάρουμε Spear γιατί έχει lock on και όχι πολλές βολές κι ας σκοτώνει τα chargers με την μία.
Δεν μπορούμε να πάρουμε το φλογοβόλο που σκοτώνει chargers πιο γρήγορα, γιατί δεν έχει τόσα πυρομαχικά.
Δεν μπορούμε να πάρουμε το autocannon που σπάει την θωράκιση των ποδιών των chargers από πίσω, γιατί δεν σπάει από μπροστά κι ας κλείνει σπίτια και τρύπες και τσακίζει τα πάντα γενικά.
Δεν μπορούμε να χρησιμοποιούμε τα stratagems που είναι φτιαγμένα για μεγάλους εχθρούς, γιατί έχουν μεγάλο rearm time.
Δεν μπορούμε να παίξουμε arc thrower για να zap everything και σπάνε και armor parts, γιατί μπορεί να χτυπήσει δικό μας/δεν σκοτώνει τα μεγάλα τόσο γρήγορα.

Stealth approach ή να κοιτάει κάποιος το radar συνέχεια ή infiltrator suit που τώρα με το armor rating να δουλεύει, δεν έχει πολύ armor.
Smoke και EMS δεν χρησιμοποιεί ο κόσμος γενικά, για τον ίδιο λόγο που έπαιζε το railgun. Για να σκοτώνει γρήγορα.
Turrets δεν θέλουμε γιατί τα σκοτώνουν γρήγορα ή φεύγουμε από την περιοχή.
Και στην τελική, θα το ξαναπούμε. Μικρό στούντιο, δεν έχουν κάνει τέτοιου είδους παιχνίδι πιο πριν, αλλά "όχι, αν βρίζουμε τις τεράστιες εταιρείες με άπειρους devs, τότε όλοι πρέπει να έχουν την ίδια κριτική ασκημένη πάνω τους".

Σε λίγες μέρες θα έχουμε το νέο meta και όλοι που παίζουν Helldive εκεί θα πάνε. Ή μπορεί να έχουν έρθει και τα mechs μέχρι τότε και βλέπουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GhostRiderLSOV είπε

Καταθέτουμε απόψεις, αλλά αν δεν μας κάνουν είναι πρόχειρες και την λέμε passive aggressive στον άλλον.
 

Για να μην υπάρχει παρεξήγηση,ως "προχειρη προσπάθεια αιτιολόγησης ενος κακου update" εννοούσα το κείμενο που έγραψαν οι devs απο το λινκ που παρέθεσες και πήρα το screenshot,όχι αυτά που έγραψες εσυ.
Δεν υπάρχει διαθεση να σου "την πω".Σιγουρα αν διαφωνώ θα το γράψω και όσο μπορέσω θα το αιτιολογήσω στα πλαίσια της κουβέντας που γίνεται στο νήμα,πάντα καλοπροαίρετα ☺️   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 λεπτό πριν, alet είπε

Για να μην υπάρχει παρεξήγηση,ως "προχειρη προσπάθεια αιτιολόγησης ενος κακου update" εννοούσα το κείμενο που έγραψαν οι devs απο το λινκ που παρέθεσες και πήρα το screenshot,όχι αυτά που έγραψες εσυ.

Το κατάλαβα αλλιώς, λάθος μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Αν συνεχίσουν τα σχόλια για 2-3 μέρες ίσως το γυρίσουν 

Εδώ μέσα :D ; Μας διαβάζουν και αυτοί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Το spam σε twitter, reddit και discord δεν εχει σταματησει

Δε παρακολουθώ τίποτα, για κανένα παιχνίδι ποτές, ούτε και συμμετέχω.
Είναι τόσο δεύτερα στην ζωή μου αυτά.
Μόνο δω κουβέντα να γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

Δε παρακολουθώ τίποτα, για κανένα παιχνίδι ποτές, ούτε και συμμετέχω.
Είναι τόσο δεύτερα στην ζωή μου αυτά.
Μόνο δω κουβέντα να γίνεται.

Ε, καλά games και εταιρείες που μου αρέσουν, τους ακολουθώ τουιτερ/subreddit κτλ. Όπως πχ και την Red Barrel λόγω outlast trials (αυτό έπαιζα σήμερα κάνα 4ωρο) 

Οπότε και ξέρω λίγο πολύ τι παίζει από την κοινότητα 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έπαιξα κάποια missions με το νέο meteor shower planet hazard, πολύ γέλιο (και κλάμα συγχρόνως)!

Ένας από τους μετεωρίτες μου έκλεισε και μια τρύπα από hive nests. Τυχαίο; Bug; Είχε γέλιο πάντως.

Spoiler

FB_IMG_1709809617209.jpg.2edfbed614af3c08c48d8599e90cec7b.jpg

 

Επεξ/σία από bushidocougar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 ώρες πριν, bushidocougar είπε

Έπαιξα κάποια missions με το νέο meteor shower planet hazard, πολύ γέλιο (και κλάμα συγχρόνως)!

Εγώ πάλι έφαγα 2 στο κεφάλι ενώ έτρεχα. :D

Edit:

Helldivers 2 new Warbond launches March 14, first look at new weapons, armor, and more

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1η φορα ξενερωνω με το game. Το railgun δεν ηθελε τοσο πολυ nerf. Και τα αλλα οπλα απλα δεν αξιζουν. Το laser gun ανυπαρκτο damage, το arc κατι λεει αλλα και αυτο, παλι στο ενα game 1 shot bile titans, μια ηθελε ποσες φορες. 3-4 mission μπηκα, για πλακα επεσαν οι ζωες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...