Προς το περιεχόμενο

προβλημα με καρτα τραπεζης -ελτα


stelioz78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα , θα ηθελα αν μαθω αν μπορω να κανω κατι ωστε να σταματησουν οι τραπεζες να στελνουν τις καρτες με ελτα. μονιμως στη πολυκατοικια που μενω σε κεντρικο δρομο στη πατρα , βρισκουμε τους φακελους πεταμενους εξω απο τη πορτα .ηδη τωρα περιμενω καρτα που εχει αργησει 2 εβδομαδες. τον προηγουμενο μηνα με καρτα αλλης τραπεζας που ειμαι ,βρηκε το φακελο γειτονας πεταμενο κατω στην εισοδο της πολυκατοικιας και τον εφερε μεσα . η δικαιολογια του ταχυδρομου οταν τον βρηκαμε ηταν οτι , εγω  δε μπορω να χτυπαω κουδουνια .

φακελοι ομως κινητης η ενεργειας που τους φερνουν ιδιωτες ειναι παντα μεσα στη πολυκατοικια. μαλλον αυτοι επειδη ειναι ιδιωτικες εταιριες δεν βαριουνται να χτυπουν κουδουνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι τράπεζες πρωτιμούν να χρησιμοποιούν την φτηνώτερη υπηρεσία ώστε να μειώνουν τα έξοδα τους. 

Εξάλου το πλασικό της κάρτας  στέλνεται μη ενεργοποιημένο και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί  χωρίς ενεργοποίηση . 

Οπότε αν δεν το λάβεις , το δηλώνεις και σου στέλνουν μία καινούρια.  

Μπορείς πάντως να πεις στην εξυπηρέτηση πελατών ότι προτιμάς να λαμβάνεις  τον φάκελο στο υποκατάστημα της τράπεζας. 

Μπορείς να παραπονεθείς στον διευθηντή των ΕΛΤΑ (στο τμήμα παράδοσης ) 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Vasileios-gr said:

οι τράπεζες πρωτιμούν να χρησιμοποιούν την φτηνώτερη υπηρεσία ώστε να μειώνουν τα έξοδα τους. 

Εξάλου το πλασικό της κάρτας  στέλνεται μη ενεργοποιημένο και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί  χωρίς ενεργοποίηση . 

Οπότε αν δεν το λάβεις , το δηλώνεις και σου στέλνουν μία καινούρια.  

Μπορείς πάντως να πεις στην εξυπηρέτηση πελατών ότι προτιμάς να λαμβάνεις  τον φάκελο στο υποκατάστημα της τράπεζας. 

Μπορείς να παραπονεθείς στον διευθηντή των ΕΛΤΑ (στο τμήμα παράδοσης ) 

 

 

ελπιζω αυτο με την παραδοση σε υποκαταστημα να το δεχονται και στην εθνικη . παντως δεν θα με πειραζε να πληρωσω κατι παραπανω για να μου τη στελνουν με καποια πιο σοβαρη εταιρια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stelioz78 είπε

 παντως δεν θα με πειραζε να πληρωσω κατι παραπανω για να μου τη στελνουν με καποια πιο σοβαρη εταιρια .

Δεν πρόκειται ουτε καν να ασχοληθούν με αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, stelioz78 είπε

καλημερα , θα ηθελα αν μαθω αν μπορω να κανω κατι ωστε να σταματησουν οι τραπεζες να στελνουν τις καρτες με ελτα. μονιμως στη πολυκατοικια που μενω σε κεντρικο δρομο στη πατρα , βρισκουμε τους φακελους πεταμενους εξω απο τη πορτα .ηδη τωρα περιμενω καρτα που εχει αργησει 2 εβδομαδες. τον προηγουμενο μηνα με καρτα αλλης τραπεζας που ειμαι ,βρηκε το φακελο γειτονας πεταμενο κατω στην εισοδο της πολυκατοικιας και τον εφερε μεσα . η δικαιολογια του ταχυδρομου οταν τον βρηκαμε ηταν οτι , εγω  δε μπορω να χτυπαω κουδουνια .

φακελοι ομως κινητης η ενεργειας που τους φερνουν ιδιωτες ειναι παντα μεσα στη πολυκατοικια. μαλλον αυτοι επειδη ειναι ιδιωτικες εταιριες δεν βαριουνται να χτυπουν κουδουνια

Σε μενα εχει κάνει να έρθει και ένα μήνα δεν μπορείς να κάνεις κάτι εναλλακτικά πήγαινε στο κατάστημα της τράπεζας να την παραλάβεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, stelioz78 είπε

φακελοι ομως κινητης η ενεργειας που τους φερνουν ιδιωτες ειναι παντα μεσα στη πολυκατοικια. μαλλον αυτοι επειδη ειναι ιδιωτικες εταιριες δεν βαριουνται να χτυπουν κουδουνια

Ποιος χτυπάει κουδούνια για απλή αλληλογραφία? Σε εμάς τα βάζουν στο γραμματοκιβώτιο έξω απ' την πολυκατοικία και είτε εγώ ή άλλος ένοικος τα βάζουμε μέσα όταν τα δούμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω την ίσως χαζή ερώτηση αν υπάρχει γραμματοκιβώτιο; Διότι αν όχι, το βλέπω δεδομένο ότι ο ταχυδρόμος θα τα πετάξει κάτω, που θα μπορούσε να τα βάλει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματι , θα μπορούσαν να βάλουν ένα γραμαμτοκιβώτιο για όλη την πολυκατοικία έξω στην είσοδο για να μην τα πετάν κάτω από τηνπόρτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, stelioz78 said:

ελπιζω αυτο με την παραδοση σε υποκαταστημα να το δεχονται και στην εθνικη . παντως δεν θα με πειραζε να πληρωσω κατι παραπανω για να μου τη στελνουν με καποια πιο σοβαρη εταιρια .

Νομίζω ήδη σε χρεώνουν κοντά στα 6ευρώ για την έκδοση της κάρτας. 

Πόσα ακόμα να τους δώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...