Προς το περιεχόμενο

Εκτίμηση κόστους ταξί.


dazoo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 hours ago, dazoo said:

Ναι το σκέφτηκα για το μετρό, αλλά η συνεπιβάτης αρνείται.

Από τη μία θα σου πει κάποιος ότι είναι καλομαθημένη, από την άλλη θα σου πω εγώ ότι σέβεται τον εαυτό της.

Αν κάποιος δε μπαίνει στο μετρό και έχει τα λεφτά να το στηρίξει, μπράβο του. Είναι κάποιοι λεφτάδες που λυπούνται το δεκάρικο στο ταξί για να πάνε μια επίσκεψη και αλλάζουν δύο μετρά και ένα λεωφορείο.

Πάρε το ταξάκι σου και φτάσε ως κύριος, έχεις και τις εξετάσεις σου, πρέπει να είσαι άνετος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κι εγω οταν παω απο το αεροδρομιο στα ΚΤΕΛ παντα με ταξι πηγαινω. Για ευκολια και για να  γλυτωσω χρονο. Δεν με ενοχλουν οι μεταναστες στο μετρο, κι εγω μεταναστης ειμαι. Πολλοι ανθρωποι εχουν προβλημα αγχους και αγοραφοβιας η/και νοσους οποτε δεν θελουν να ρισκαρουν να παρουν μετρο. Στην τελικη η Ευρωπαια ας κανει οτι θελει, ο φιλος και η κυρια που θα συνοδευσει θα παρουν ταξι, αυτοι πληρωνουν και δεν πεφτει λογος σε κανεναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες κανά αμάξι της προκοπής και όχι το πρώτο σαράβαλο που θα είναι στη σειρά κλείσε ταξί από πριν ή ετοιμάσου να τσακωθείς λίγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα είναι να τραβηχτεις μέχρι νέο κόσμο με το μέτρο μετά πάρε από εκεί τραμ που πάει νέα Σμύρνη αν φυσικά μπορείς και δεν έχεις πολλές βαλίτσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/3/2024 στις 2:38 ΜΜ, OxiGiannisGiannakis είπε

 ο φιλος και η κυρια που θα συνοδευσει θα παρουν ταξι, αυτοι πληρωνουν και δεν πεφτει λογος σε κανεναν.

Εχμμμ....δεν κατάλαβες...δεν πληρώνουν 'αυτοί'...
Αυτός πληρώνει.
Οπότε αυτή γιατί να θέλει...κάτι λιγότερο απ' το καλύτερο;
Εσύ δεν θα το απαιτούσες στη θέση της;

 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που (ακόμα μία φορά στο ινσομνια) η απάντηση σε ένα απλό ξεκάθαρο ερώτημα καταλήγει (από κάποιους) σε κοινωνική ανάλυση, κριτική πολιτισμών και συμπεριφοράς φύλων. 

Και μάλιστα μη έχοντας κανένα πραγματικό δεδομένο (υποθέτουν περί λόγους άρνησης, εθνοτητας ή ποιος πληρώνει) αφού ο ts δεν έδωσε (πολύ ορθώς) καμία σχετική πληροφορία πέρα από το (λάθος του) να αναφέρει ότι εμπλέκεται γυναίκα η οποία αρνείται (ω τι τραγικό και κολάσιμο) να πάει με το μετρό. 

Keep up the good work guys 

  • Like 5
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/3/2024 στις 6:01 ΜΜ, panosena είπε

Εχμμμ....δεν κατάλαβες...δεν πληρώνουν 'αυτοί'...
Αυτός πληρώνει.
Οπότε αυτή γιατί να θέλει...κάτι λιγότερο απ' το καλύτερο;
Εσύ δεν θα το απαιτούσες στη θέση της;

 

Σωστός......

 

Τελικά ποιός πλήρωσε, μάθαμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρήκα κάτι περαμφερές σε θέμα με αυτό που ζητάω, οπότε το ποιό κοντινό είναι εδώ.

Eπειδή πέμπτη θα χρειαστεί να κατέβω στο υπουργείο μεταφορών στον Χολαργό.

Θα ξεκινήσω χαράματα απο Θεσ/νίκη για την κατεβασιά.

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι πόσο περίπου είναι χιλιομετρικά απο τον κόμβο μεταμόρφωσης μέχρι το υπουργείο για να υπολογίσω και χοντρικά την απαιτούμενη ώρα.

Αν έχει κάποιος να δώσει κανα tip(αποφυγή η επιλογή κάποιου συγκεκριμένης διαδρομής), είμαι όλος αυτιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/3/2024 στις 10:37 ΠΜ, dazoo είπε

Υπάρχει κάποια άλλη υπηρεσία σαν εναλλακτική;

Νομιζω υπαρχει και uber πλεον,δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε στην Ελλαδα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, piiii είπε

Δεν βρήκα κάτι περαμφερές σε θέμα με αυτό που ζητάω, οπότε το ποιό κοντινό είναι εδώ.

Eπειδή πέμπτη θα χρειαστεί να κατέβω στο υπουργείο μεταφορών στον Χολαργό.

Θα ξεκινήσω χαράματα απο Θεσ/νίκη για την κατεβασιά.

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι πόσο περίπου είναι χιλιομετρικά απο τον κόμβο μεταμόρφωσης μέχρι το υπουργείο για να υπολογίσω και χοντρικά την απαιτούμενη ώρα.

Αν έχει κάποιος να δώσει κανα tip(αποφυγή η επιλογή κάποιου συγκεκριμένης διαδρομής), είμαι όλος αυτιά.

Ειναι καμια 20αρια χλμ αποτι βλεπω στο maps. Απλα αν γραψεις και την ωρα που υπολογιζεις να εισαι κομβο μεταμορφωσης θα εχεις μια πιο ασφαλη εικονα ωρας γτ το πρωι μεχρι τις 10 γινεται λιγακι χαμος, μετα νομιζω χαλαρωνει η κινηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Menelaos83 είπε

Ειναι καμια 20αρια χλμ αποτι βλεπω στο maps. Απλα αν γραψεις και την ωρα που υπολογιζεις να εισαι κομβο μεταμορφωσης θα εχεις μια πιο ασφαλη εικονα ωρας γτ το πρωι μεχρι τις 10 γινεται λιγακι χαμος, μετα νομιζω χαλαρωνει η κινηση.

Tα προγνωστικά λένε κάπου 9μισι με 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, piiii είπε

Oχι με αμάξι θα κατέβω, γιατί;

Λόγω θέματος. Αν έλεγες στον ταρίφα ότι δεν ξέρεις μήπως σε έκανε βόλτες γύρω γύρω. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, piiii είπε

Tα προγνωστικά λένε κάπου 9μισι με 10.

Αν το κανεις 10:30 νομιζω θα εισαι αρκετα καλα.Μπες αυριο στο maps απο τις 9 και μετα να εχεις μια εικονα του τι θα συναντησεις την αντιστοιχη ωρα την πεμπτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...