Προς το περιεχόμενο

Ένσταση κλήσης σε άλλη πόλη


Apoithaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 minutes ago, Nabuko said:

Πάρε τηλ τον Διοικητή κατευθείαν και πες του ότι αν το συνεχίσουν το παραμυθάκι με το "αβασιμη" θα στείλεις κατηγορούμενο για παράβαση καθήκοντος αυτόν που παραποίησε την κλήση για χάρη κάποιου συντοπίτη και ότι θα ανεβάσεις και την κλήση με περιγραφή του τι έγινε στα σόσιαλ. 

Έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι κάτι τέτοιο έγινε. Θα καλέσω αύριο να δω! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, Apoithaki είπε

Είναι στα αλήθεια τόσο μπουρ#$!@ το κράτος/αστυνομία σε τέτοια θέματα

Ναι είναι,και ευγενικά το είπες.

Όλα αυτά τα ευτράπελα δεν θα υπήρχαν αν πολύ απλά έβγαζαν 2-3 φωτογραφίες του οχήματος στο σημείο της παράβασης οπου θα φαινόταν πεντακάθαρα η πινακίδα και το σημείο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 minutes ago, jmmys said:

Ναι είναι,και ευγενικά το είπες.

Όλα αυτά τα ευτράπελα δεν θα υπήρχαν αν πολύ απλά έβγαζαν 2-3 φωτογραφίες του οχήματος στο σημείο της παράβασης οπου θα φαινόταν πεντακάθαρα η πινακίδα και το σημείο.

Απλά το βάζω επειδή το είδα πρόσφατα (Κροατία) και λέω, πόσο γτπ είμαστε ακόμα:
 

Spoiler

 

Συγκεκριμένα στο 09:40.

Επεξ/σία από Apoithaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια φωτογραφία δεν υπάρχει αφού το αυτοκίνητο σου δεν ήταν εκεί τι έχουν που δείχνει χωρίς αμφιβολία ότι ήταν εκεί;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει μάρτυρας που να μπορεί να γράψει Υ/Δ πως ήσουν αλλού με το αυτοκίνητο εκείνη τη μέρα και ώρα;

Ή μήπως μπήκες Αττική Οδό / πέρασες διόδια την ίδια μέρα και πλήρωσες με κάρτα, ώστε να αποδεικνύεται η τοποθεσία του οχήματος;

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Narayan είπε

Δεν υπάρχει μάρτυρας που να μπορεί να γράψει Υ/Δ πως ήσουν αλλού με το αυτοκίνητο εκείνη τη μέρα και ώρα;

 

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ αλλά δεν ξέρω αν αρκεί μια Υ/Δ ή μόνο σε τυχόν δικαστήριο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ αλλά δεν ξέρω αν αρκεί μια Υ/Δ ή μόνο σε τυχόν δικαστήριο. 

 

Δεν θα πάει μόνο με καταθέσεις, θα έχει και:

- Τη μουτζούρα που από 3 έγινε 8

- Εκτύπωση από το OpenCar που δείχνει πως το αμάξι που τελειώνει η πινακίδα σε 3 είναι ασημί και ίδιο μοντέλο, άρα έχει γίνει λάθος

- Οποιαδήποτε άλλη απόδειξη πληρωμής βρει σχετιζόμενη με το γεγονός πως το αυτοκίνητο ήταν στο νησί

Ακόμα κι αν τα απορρίψει όλα τα στοιχεία η τροχαία, αν πάει δικαστικώς θα δικαωθεί.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, Narayan said:

Δεν θα πάει μόνο με καταθέσεις, θα έχει και:

- Τη μουτζούρα που από 3 έγινε 8

- Εκτύπωση από το OpenCar που δείχνει πως το αμάξι που τελειώνει η πινακίδα σε 3 είναι ασημί και ίδιο μοντέλο, άρα έχει γίνει λάθος

- Οποιαδήποτε άλλη απόδειξη πληρωμής βρει σχετιζόμενη με το γεγονός πως το αυτοκίνητο ήταν στο νησί

Ακόμα κι αν τα απορρίψει όλα τα στοιχεία η τροχαία, αν πάει δικαστικώς θα δικαωθεί.

Τα πρώτα δύο έστειλα και έβγαλαν ότι είναι αβάσιμο αυτό που λέω. Μιλάμε για τρελά πράγματα.

Απόδειξη από το νησί δυστυχώς δεν έχω/μπορώ να βρω.

33 minutes ago, esertas said:

Για πάνε google map πάνω δεξιά το εικονίδιο σου και μετά χρονολογιο. Βάλε χρονιά και μήνα. 

Εγώ δεν ήμουν στο νησί, το όχημα ήταν, αλλά και πάλι μπορεί να το οδηγούσε πχ ο οποιοσδήποτε οπότε η δική μου θέση εκείνη την ημέρα δεν σημαίνει ότι είναι ίδια με τη θέση του αυτοκινήτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Apoithaki είπε

η δική μου θέση εκείνη την ημέρα δεν σημαίνει ότι είναι ίδια με τη θέση του αυτοκινήτου.

αυτό είναι άσχετο αν το αυτοκίνητο είναι στο όνομά σου.

Το να πας δικαστικά, εμπεριέχει τον κίνδυνο να την φας, και θα  είναι ΠΟΛΥ παραπάνω από τα 60€

60+προσαυξήσεις + δικαστικά έξοδα....συν τα ατομικά σου έξοδα να πας στο δικαστήριο , δικηγόρους(αν βάλεις) κλπ

ΕΚΕΙ θα πατάει κ το μπιπ σύστημα για να στα πάρει κ να λήξει η υπόθεση.

μπορείς όμως να πας διακοπές προς τα κει κ να βρεις το ασημί αυτοκίνητο.....

  • Like 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, dkstopo said:

πληρωσε την κληση 

Το λες για να τελειώνω; Να μην μπλέξω δηλαδή;

Απλά το θεωρώ κρίμα να πληρώσω 60€ επειδή κάποιος άχρηστος δεν κάνει τη δουλειά του σωστά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις καποιον δικηγορο, ισως να αξιζε να κανει ενα τηλεφωνο στο Δημο (αν ειναι δημοτικης αστυνομιας ή αντιστοιχα τροχαια) με τα στοιχεια που παραθέτεις στο αρχικό ποστ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zaccki είπε

Αν εχεις καποιον δικηγορο, ισως να αξιζε να κανει ενα τηλεφωνο στο Δημο (αν ειναι δημοτικης αστυνομιας ή αντιστοιχα τροχαια) με τα στοιχεια που παραθέτεις στο αρχικό ποστ.

Και γιατί ο χρόνος που θα αφιερώσει ο δικηγόρος για να ασχοληθεί, να ακούσει την ιστορία, να πάρει τηλέφωνο, να μεταφέρει την απάντηση, πρέπει να είναι δωρεάν; Πως την έχετε δει συνέχεια εδώ μέσα, αν έχεις δικηγόρο, πες του να πάρει τηλέφωνο! 

Όχι, δεν θα πάρει, για να πάρει θα πρέπει να πληρώσεις προκαταβολικά. Η παροχή υπηρεσίας από επιστήμονα κοστίζει. 

  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...