Προς το περιεχόμενο

Google One


Jade Gin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 minutes ago, great said:

λεγε για σενα ειναι πολλα για μενα πες.

διοτι δεν ειναι, ουτε να το συζηταμε δηλαδη για 2TB cloud. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ πολλά.για καποιον ειδικα μπορει, αλλα γενικα ΔΕΝ.

define ?

που ? σε δισκους ? σε παραπανω απο δυο geolocations ?

τι μεθοδο ? GFS ? 

πλεον εαν δεν εχεις cloud δεν εχεις αξιοπιστο backup. Aμα σε νοιαζουν τα δεδομενα σου αν οχι, οκ πάσο

Έχεις μετοχές στην google?

100 ευρώ τον χρόνο για ΠΆΝΤΑ είναι πολλά. 

Το photos είναι τρομερή σαν εφαρμογή αλλά ΔΕΝ είναι είναι το cloud Για όλους και τα πάντα. Θέλω τις φωτογραφίες μου και τα αρχεία μου να τα έχω σε φυσικό χώρο.

Και επειδή με νοιαζουν τα δεδομένα μου δεν θέλω να τα αποθηκεύσω στο cloud και εχω πολλαπλές συσκευές σε διαφορετικές τοποθεσίες ήδη (εκτυπώνω τις φωτογραφίες και τις βάζω σε ένα μπαούλο) 

 

18 minutes ago, kormos said:

Όταν διαβάζω τέτοιες σκέψεις νομίζω πως η μόνη λύση είναι επιστροφή στη σπηλιά 🙂

Ας τα δώσουμε όλα στην αγαπημένη google τότε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

36 λεπτά πριν, imr είπε

Έχεις μετοχές στην google?

100 ευρώ τον χρόνο για ΠΆΝΤΑ είναι πολλά. 

Το photos είναι τρομερή σαν εφαρμογή αλλά ΔΕΝ είναι είναι το cloud Για όλους και τα πάντα. Θέλω τις φωτογραφίες μου και τα αρχεία μου να τα έχω σε φυσικό χώρο.

Και επειδή με νοιαζουν τα δεδομένα μου δεν θέλω να τα αποθηκεύσω στο cloud και εχω πολλαπλές συσκευές σε διαφορετικές τοποθεσίες ήδη (εκτυπώνω τις φωτογραφίες και τις βάζω σε ένα μπαούλο) 

 

Ας τα δώσουμε όλα στην αγαπημένη google τότε. 

Σωστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 hours ago, imr said:

αι επειδή με νοιαζουν τα δεδομένα μου δεν θέλω να τα αποθηκεύσω στο cloud και εχω πολλαπλές συσκευές σε διαφορετικές τοποθεσίες ήδη (εκτυπώνω τις φωτογραφίες και τις βάζω σε ένα μπαούλο) 

δεν μπορει μας τρολαρεις!

τυπωνεις φωτογραφιες και τις βαζεις σε ενα μπαουλου ?!?!?! γιατι ? για να καουνε ολες μαζι ? 

18 hours ago, imr said:

100 ευρώ τον χρόνο για ΠΆΝΤΑ είναι πολλά.

8,3€ τον μήνα για 2TB! τρολάρεις ειναι σιγουρο. (οχι δεν εχω μετοχες, διοτι εχω και onedrive και το βασικο μου που ειναι S3+business 1TB onedrive me to mail μου  dko moy δομαιν και δινω 11€ τον μηνα στον provider.(ααα εχω και teams) οχι εταιρικα, δικο μου λεω domain.

Και επειδη δεν βγαινει άκρη να σου πω, τοτε που μιλαγα με ανθρωπους που περιμεναν να παρουν φαγητο στην ουρα πολλοι λεγαν "οκ το εχασα το σπιτι μου, δεν προλαβα να παρω τους δισκους μου, τα εχασα ολα"

Κατσε εσυ και τυπωνε τις αναμνησεις σου σε ενα μπαουλο(!!!!)

18 hours ago, imr said:

Και επειδή με νοιαζουν τα δεδομένα μου

οχι δεν σε νοιαζουν, ή δεν ξερεις τi παει να πει disaster και θα το μαθεις με τον ασχημο τροπο δυστηχως για σενα

Επεξ/σία από great
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά βρήκε την λύση ο γιος μου : compressed οι φωτογραφίες με γλύτωσαν από 3 giga. Ευχαριστώ πολύ για τις εναλλακτικές που μου έδωσαν όλοι . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...