Προς το περιεχόμενο

Google One


Jade Gin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σβησε τις φωτογραφιες, αν θελεις να τις κρατας στο photos απλα πληρωσε το 20ρι

15gb ειναι υπεραρκετα για οσα email θελεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν υπάρχουν και πολλές λύσεις αν τα θες σε cloud. Η θα πληρώσεις για το πιο φτηνό πακέτο στα 100 GB ή θα τα μεταφέρεις και σε καμια άλλη εταιρεία Dropbox, MEGA, κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, Jade Gin said:

Τα περισσότερα είναι ενημερωτικά , είμαι μηχανικός και παίρνω από michanikos, B2green, civiltech. Αυτά τα σάιτ τα αφήνω δυο βδομαδες πια γιατί αν αφήσω παραπάνω μου κλειδώνουν το μειλ . Βάζω τους λογαριασμούς ΔΕΗ και τις εκάστοτε πληρωμές εδώ και 4 χρόνια , τι άλλο ? Έχω κάτι πολύ σοβαρά μειλ για μια δίκη . Όταν τελειώσω με το καλό θα τα σβήσω . Γιατί να πληρώνω 3 ευρώ το μήνα ? Είναι κοροϊδία 

Οι φωτό μου λέει είναι 11 giga . Ε δεν ξέρω τρόπο να φυλάω φωτό και βίντεο 

Πως το κανεις αυτό ? Δεν είναι στα Τουρκικά ?

Άρα κάνεις backup τόσο σημαντικά αρχεία, στο email σου. Σωστά;
Αν ναι, ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ αλλά w/e, πλήρωσε για τον εξτρά χώρο στο backup.

Κοροϊδία η πληρωμή μιας υπηρεσίας; Wtf dude!

Πάντως, μία μέση φωτογραφία που βγαίνει από κινητό με τις αρχικές ρυθμίσεις, έχει μέγεθος ~2MB. 8000 x 2MB = 16.000 MB ή ~15,6 GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Billator είπε

Απλά φτιάξε ένα Google One τουρκίας (ανοίγεις VPN μέσω browser και κάνεις ετήσια συνδρομή) και κοστίζει 2,90ευρώ το χρόνο για 100Gb

Ενας... τούρκος φίλος μου απο το οικογενειακό περιβάλλον που μοιραζόμαστε το google one έκανε κάτι τέτοιο και βολευτήκαμε οικογενειακώς ένα χρόνο. Το θέμα είναι οτι τον φιλοξενώ Ελλάδα και δεν τον αφήνουν να ανανεώσει/αναβαθμίσει την συνδρομή του, ούτε καν με τούρκικο google play card ούτε καν με VPN. 

Μίλησε με το support και του είπαν κάτι μα μου οτι πρέπει να ξαναπροσπαθήσει όταν επιστρέψει πίσω στην τουρκία. 

Ξέρουμε πως θα μπορούσα να τον βοηθήσω γιατι αυτό το πρόβλημα ανάγεται σε οικογενειακό θέμα.

  • Confused 1
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, itakias είπε

Ενας... τούρκος φίλος μου απο το οικογενειακό περιβάλλον που μοιραζόμαστε το google one έκανε κάτι τέτοιο και βολευτήκαμε οικογενειακώς ένα χρόνο. Το θέμα είναι οτι τον φιλοξενώ Ελλάδα και δεν τον αφήνουν να ανανεώσει/αναβαθμίσει την συνδρομή του, ούτε καν με τούρκικο google play card ούτε καν με VPN. 

Μίλησε με το support και του είπαν κάτι μα μου οτι πρέπει να ξαναπροσπαθήσει όταν επιστρέψει πίσω στην τουρκία. 

Ξέρουμε πως θα μπορούσα να τον βοηθήσω γιατι αυτό το πρόβλημα ανάγεται σε οικογενειακό θέμα.

...ας κάνει υπομονή μέχρι να γυρίσει

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, itakias said:

Ενας... τούρκος φίλος μου απο το οικογενειακό περιβάλλον που μοιραζόμαστε το google one έκανε κάτι τέτοιο και βολευτήκαμε οικογενειακώς ένα χρόνο. Το θέμα είναι οτι τον φιλοξενώ Ελλάδα και δεν τον αφήνουν να ανανεώσει/αναβαθμίσει την συνδρομή του, ούτε καν με τούρκικο google play card ούτε καν με VPN. 

Μίλησε με το support και του είπαν κάτι μα μου οτι πρέπει να ξαναπροσπαθήσει όταν επιστρέψει πίσω στην τουρκία. 

Ξέρουμε πως θα μπορούσα να τον βοηθήσω γιατι αυτό το πρόβλημα ανάγεται σε οικογενειακό θέμα.

Ένας από το χωριό, δεν το ξέρετε, μου είπε ότι μπορείς να δοκιμάσεις με google play gift card της χώρας που θέλεις να βρίσκεσαι.

Επίσης, μου είπε ότι μπορείς να ψάξεις για turkish google play gift card και να τις βάλεις https://support.google.com/googleplay/thread/112933119/can-i-use-a-google-play-gift-card-to-buy-a-google-one-subscription?hl=en

Αλλά μην τον εμπιστεύεστε 100%, από το χωριό είναι το παιδί, μια που έχει κότες, μια που πιάνει ίντερνετς.

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φιλε μου, μηχανικος πραμα, κανουμε τωρα κουβεντα για 1.99€ το μηνα για το πρωτο πακέτο των 100GB; 

Θέλεις απο τη μια την ευκολία του cloud, αλλά την θέλεις και δωρεάν; Ναι, δε γίνεται. Πλήρωσε. 

Εγώ απο τις απαντήσεις σου, γιατι νομίζω οτι τρολάρεις; 

Επίσης για τους συμφορουμιτες που μιλάνε και VPN μεσω Τουρκιας, έχε υπόψην σου οτι χρειάζεται και καινουριο Gmail. 

Επεξ/σία από N3M3SiS
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To άτιμο το Drive λέει 5.8 GB και όταν πάταω να δω τι έχω ζήτημα να φαίνονται περίπου 50 ΜΒ. Τι είναι τα υπόλοιπα που δεν μου τα εμφανίζει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, li@m είπε

To άτιμο το Drive λέει 5.8 GB και όταν πάταω να δω τι έχω ζήτημα να φαίνονται περίπου 50 ΜΒ. Τι είναι τα υπόλοιπα που δεν μου τα εμφανίζει;

 

https://drive.google.com/drive/quota τι σου δείχνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, N3M3SiS είπε

Φιλε μου, μηχανικος πραμα, κανουμε τωρα κουβεντα για 1.99€ το μηνα για το πρωτο πακέτο των 100GB; 

Θέλεις απο τη μια την ευκολία του cloud, αλλά την θέλεις και δωρεάν; Ναι, δε γίνεται. Πλήρωσε. 

Εγώ απο τις απαντήσεις σου, γιατι νομίζω οτι τρολάρεις; 

Επίσης για τους συμφορουμιτες που μιλάνε και VPN μεσω Τουρκιας, έχε υπόψην σου οτι χρειάζεται και καινουριο Gmail. 

....δεν κρατήθηκες εσύ να το πεις :P

 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 minutes ago, li@m said:

To άτιμο το Drive λέει 5.8 GB και όταν πάταω να δω τι έχω ζήτημα να φαίνονται περίπου 50 ΜΒ. Τι είναι τα υπόλοιπα που δεν μου τα εμφανίζει;

 

Ειναι backup από κάποιο android smartphone/tablet λογικά.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...