Προς το περιεχόμενο

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ SUV ΕΩΣ 23.000


alex.fentagin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το προηγουμενο αμαξι που ειχα ηταν ενα opel crossland με peugeot κινητηρα απο οσο ξερω που ηταν 1200 με 125 αλογα. Δεν λεω ηταν πολυ καλο και σε επιταχυνση και σε ολα απλα ετρεχα καθε 1 μηνα αντιπροσωπεια γιατι ολο κατι γινοταν στον κινητηρα. Το οτι εκαιγε ολο το λαδι σε 5 χιλιαδες χιλιομετρα ενω δεν υπηρχε πουθενα διαρροη δεν το καταλαβα ποτε... οποτε θελω να αποφυγω οτι εχει να κανει με κινητηρες peugeot και τετοια ( μπορει να λεω αρλουμπες γενικοτερα γιατι δεν ειμαι και πολυ ειδικος στο θεμα αυτοκινητων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, alex.fentagin είπε

Το προηγουμενο αμαξι που ειχα ηταν ενα opel crossland με peugeot κινητηρα απο οσο ξερω που ηταν 1200 με 125 αλογα. Δεν λεω ηταν πολυ καλο και σε επιταχυνση και σε ολα απλα ετρεχα καθε 1 μηνα αντιπροσωπεια γιατι ολο κατι γινοταν στον κινητηρα. Το οτι εκαιγε ολο το λαδι σε 5 χιλιαδες χιλιομετρα ενω δεν υπηρχε πουθενα διαρροη δεν το καταλαβα ποτε... οποτε θελω να αποφυγω οτι εχει να κανει με κινητηρες peugeot και τετοια ( μπορει να λεω αρλουμπες γενικοτερα γιατι δεν ειμαι και πολυ ειδικος στο θεμα αυτοκινητων)

Για την ακρίβεια ήταν 110 άλογα.

Ήσουν πρώτος ιδιοκτήτης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω πως αξίζει αυτή η κατηγορία δηλαδή B Suv,όλα έχουν 1-1.2αρια μοτερακια,ημιακαμπτο άξονα πίσω και αν θες να τα πάρεις καλό εξοπλισμένα πρέπει να ξεκινήσεις από 25 χιλιάρικα.

Κάποιες περιπτώσεις όπως taigo,t-cross,seat arona δεν πιστεύω πως αξίζουν αυτά τα λεφτά,καλύτερα δλδ το yaris cross με τον 116hp,θα έχεις και πραγματική οικονομία λόγω full hybrid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, alex.fentagin είπε

Τωρα που το βλεπω ηταν 130 αλογα 1.2 ... ειναι το μοντελο του 2020 και ναι ημουν ο πρωτος ιδιοκτητης

Άρα είχες την καλη έκδοση του κινητήρα με 6άρι σασμάν προφανώς.

Και είχες τόσο σοβαρό θεμα με το λάδι; Με πόσα χιλιόμετρα το πουλησες εάν επιτρεπεται;

Επεξ/σία από nk9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγινε αλλαγη κινητηρα βεβαια γιατι ηταν εντος εγγυησης και μετα δεν παρουσιασε καποιο προβλημα αλλα ειχα ξενερωσει λιγο... καπου κοντα στις 16 χιλιαδες

Επεξ/σία από alex.fentagin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, alex.fentagin είπε

Εγινε αλλαγη κινητηρα βεβαια γιατι ηταν εντος εγγυησης και μετα δεν παρουσιασε καποιο προβλημα αλλα ειχα ξενερωσει λιγο... καπου κοντα στις 16 χιλιαδες

Αλλά εάν γράψω κάτι κακό για τον puretech θα πέσουν να με φάνε!!!

  • Like 3
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Vitara, αν και πιο παλιό από άλλα μοντέλα, είναι τρομερά ολοκληρωμένο.Έχει τον καλύτερο κινητήρα με διαφορά. Δεν είναι μόνο ο τρόπος λειτουργίας αλλά η χροιά του κινητήρα, αφού είναι 4κύλινδρος και κατά συνέπεια πολύ πιο ομαλός και ραφιναρισμένος. Όσο και να θέλουν να μας παραμυθιάσουν με τα 3κύλινδρα, δε πείθουν. Έχω δοκιμάσει όλα τα αμάξια που προτείνετε (λόγω δουλειάς είχα Tcross, Yaris Cross και Peugeot 208 με τον 1.2) και πιο ευχάριστο ήταν το Vitara.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Vitara έχει παλαιωσει σχεδιαστικά δυστυχώς,καθόλου νεανικό,μόνο η έκδοση strong hybrid αξίζει.Τα B Suv με 1.0αρακια 3κιλυνδρα δεν θα τα προτιμούσα ούτε εγώ,ανεπαρκή και πανάκριβα για αυτό που προσφέρουν,ούτε καν mild hybrid δεν είναι.

 

Το Nissan Juke έχει βελτιωθεί και βλέπεται κάπως,θα το είχα στα υπόψιν μου αλλά δεν έχω δει ποιον κινητήρα έχει βάλει η νισσαν,είναι δικός της?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Slither είπε

Το Vitara έχει παλαιωσει σχεδιαστικά δυστυχώς,καθόλου νεανικό,μόνο η έκδοση strong hybrid αξίζει.Τα B Suv με 1.0αρακια 3κιλυνδρα δεν θα τα προτιμούσα ούτε εγώ,ανεπαρκή και πανάκριβα για αυτό που προσφέρουν,ούτε καν mild hybrid δεν είναι.

 

Το Nissan Juke έχει βελτιωθεί και βλέπεται κάπως,θα το είχα στα υπόψιν μου αλλά δεν έχω δει ποιον κινητήρα έχει βάλει η νισσαν,είναι δικός της?

Το vitara, εάν ξεπέρασει κάποιος την παρωχημένη σχεδίαση του, αξίζει μόνο ως mhd.

Strong hybrid ούτε για αστείο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MauroPaltoudias είπε

Γιατί εάν επιτρέπεται; (με ενδιαφέρει να ακούσω την άποψή σου)
 

Ευχαριστώ.

Γιατί η full hybrid υλοποίηση της Suzuki στο Vitara είναι παντελώς αποτυχημένη.

Ασθενικές επιδόσεις.

Επιεικως μέτριο (αυτοματο) κιβώτιο ταχυτήτων.

Χαμηλή (συνδυαστική) ιπποδύναμη.

Μικρός χώρος αποσκευών (ελέω μπαταρίας).

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...