Προς το περιεχόμενο

[Retro Handheld Gaming] R36S 3.5" IPS 640x480, 64GB storage [White] - Update μειωμένης τιμής - 34,94€


enwsiths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 03/04/2024 at 14:26, Fronimitis said:

Πήρα καινούρια κάρτα και θέλω να περάσω τα πάντα από την παλιά στην καινούρια.

Φαντάζομαι δεν είναι απλά ένα copy paste σωστά;

Είναι εύκολο;Υπάρχει οδηγός;

Εμένα με απλό copy paste σε μία sandisk που έβαλα δούλεψε.

5 hours ago, squib said:

παρέλαβα και εγώ! Πολύ αναλογικά της αξίας του. 'Εβαλα και παραγγελία και μια συμβατή κάρτα οπότε έτοιμος!

Πήρα micro sd από εδώ και όλα κομπλέ και είναι γνησιότατη (εννοείται δεν είναι affiliate link).

https://www.aliexpress.com/item/1005005857273248.html?spm=a2g0o.detail.pcDetailBottomMoreOtherSeller.25.2c00kPctkPctIm&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.40000.326746.0&scm_id=1007.40000.326746.0&scm-url=1007.40000.326746.0&pvid=49b3a81a-749f-4fcf-a81a-37f6c1a18ac3&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreOtherSeller,scm-url:1007.40000.326746.0,pvid:49b3a81a-749f-4fcf-a81a-37f6c1a18ac3,tpp_buckets:668%232846%238110%23372&pdp_npi=4%40dis!EUR!9.56!0.93!!!73.35!7.15!%402101df0e17122194673958614e0867!12000034595903021!rec!GR!4825939990!AB&utparam-url=scene%3ApcDetailBottomMoreOtherSeller|query_from%3A&search_p4p_id=202404040131074336133111712929704545_4

Επεξ/σία από enwsiths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις έκανα παραγγελία καθώς με βάση τα γραφόμενα σας είναι vfm. Επειδή μένω σε χωριό και κατεβάζω τα παιδιά μου για δραστηριότητες στην πόλη θα είναι μια καλή λύση για όσο θα περιμένω, ειδικά όταν δεν θα έχει καλό καιρό για βόλτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/4/2024 στις 2:26 ΜΜ, Fronimitis είπε

Πήρα καινούρια κάρτα και θέλω να περάσω τα πάντα από την παλιά στην καινούρια.

Φαντάζομαι δεν είναι απλά ένα copy paste σωστά;

Είναι εύκολο;Υπάρχει οδηγός;

Δουλευει με δυο καρτες.Η μια εχει τα roms και η αλλη το λειτουργικο.Μπορεις να το λειτουργησεις κα με μια μονο καρτα,αυτη  που εχει το λειτουργικο και να βαλεις εκει τις roms.Βεβαια για λογο χωρου ειναι καλυτερα να το δουλεψεις με τις δυο καρτες οπως και ερχεται.Οποτε λοιπον παιρνεις δυο καλυτερες καρτες και αυτη που εχει τις roms την κανεις απλα copy paste,Την αλλη που εχει το λειτουργικο μπορεις απλα να κατεβασεις την τελευταια εκδοση του ARKOS(που δουλευει σε καποιους emus καλυτερα) και να τη φλασαρεις με ενα οποιο θες προγραμμα.

Επεξ/σία από kajwbtfe
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βαζω και εγώ περιεχομενο...

https://archive.org/details/tiny-best-set-go

το χτίζετε αναλογα την SD καρτα που έχετε..τα εχει ολα αναλυτικα

 

Επεξ/σία από argi73
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τα ROMS υπάρχει κ αυτό το λινκ https://archive.org/details/retro-arcade-v-04-rg-35-m-p που αφορά την συσκευή που κλωνοποιεί ουσιαστικά το εν λόγω μηχανάκι  έχει λινκ και για το r36s συγκεκριμενα

Απ ότι βλέπω συντηρούν μια βάση παιχνιδιών με βελτιώσεις κλπ , δείχνει πιο ενημερωμένο απο αυτό που θα έχει απο την μάνα του. Βεβαια δεν τα εχω δοκιμασει γιατι δεν εχω παραλάβει ακόμα , μην σας πάρω κ στον λαιμό μου

Επεξ/σία από geopapa
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Έπεσε από αρκετά ψηλά το μηχανηματακι μου(ευτυχώς έχω παραγγείλει άλλο ένα με την προσφορά)και έκανε πρόβλημα στη οθόνη.Καποιες γραμμές και αλλοιωμένα χρώματα.Στην προσπάθεια μου να το ανοίξω να δω μπας και είναι κάτι που φτιάχνεται χωρίς ανταλλακτικο,ξέχασα την κάρτα με το λειτουργικό με αποτέλεσμα όταν τράβηξα το pcb να ξηλωσω το card reader το δεξί ..Ξέρει κάποιος να μου πει ποιο είναι ακριβώς το μοντέλο του card reader?Παρήγγειλα από Alli αυτό μπας και κάνει γιατί μοιάζει πάρα πολύ . Ξέρει λοιπόν κανείς που μπορώ να βρω εδώ στην Ελλάδα τέτοιο sd card reder adapter push push?Γιατί από το Alli θα αργήσουν να έρθουν και θέλω να το δοκιμάσω να δω αν τελικά δουλεύει και έστρωσε η οθόνη που της έβαλα την καλωδιοταινία πιο μέσα ή αλλιώς να παραγγείλω και οθόνη γιατί δε θέλω να το πετάξω.

Screenshot_2024-04-04-23-14-12-90_57e717c094f371a1dada6567a1123b99.jpg

Επεξ/σία από kajwbtfe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, geopapa said:

Για τα ROMS υπάρχει κ αυτό το λινκ https://archive.org/details/retro-arcade-v-04-rg-35-m-p που αφορά την συσκευή που κλωνοποιεί ουσιαστικά το εν λόγω μηχανάκι  έχει λινκ και για το r36s συγκεκριμενα

Απ ότι βλέπω συντηρούν μια βάση παιχνιδιών με βελτιώσεις κλπ , δείχνει πιο ενημερωμένο απο αυτό που θα έχει απο την μάνα του. Βεβαια δεν τα εχω δοκιμασει γιατι δεν εχω παραλάβει ακόμα , μην σας πάρω κ στον λαιμό μου

Για όσους (όπως εγώ) θέλετε να χρησιμοποιήσετε dual card setup παρέχουν συγκεκριμένα τα images για κάθε κάρτα:

Changelog 2024-04-04:
  • addition of a 2-SD-card-setup for R36S (<- link) in Retro Arcade backup page since some users had issues to set it up. Howto: download both images, extract them with 7zip and write them on the SD cards, RetroArcade_v04_R36S_SD1.7z requires 16 GB SD card or higher and goes into TF1 slot, RetroArcade_v04_R36S_SD2.7z requires a 128 GB SD card or higher and goes into TF2 slot of your R36S device
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που βρήκα το χρόνο να κάνω παραγγελία προφανώς δεν δέχεται πλέον το κουπόνι...

Υποθέτω πως και τα €48 θα τα αξίζει αλλά νιώθω τα καβούρια στη τσέπη να με τσιμπάνε... 

Καλοτάξιδο σε όσους παρέλαβαν... 

Αναμένουμε καμία νέα προσφορά.

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, Apostolos83 said:

Τώρα που βρήκα το χρόνο να κάνω παραγγελία προφανώς δεν δέχεται πλέον το κουπόνι...

Υποθέτω πως και τα €48 θα τα αξίζει αλλά νιώθω τα καβούρια στη τσέπη να με τσιμπάνε... 

Καλοτάξιδο σε όσους παρέλαβαν... 

Αναμένουμε καμία νέα προσφορά.

Πωωωω,αλήθεια?ούτε εγώ πρόλαβα και σαν κ σένα ,χωρίς κουπόνια, δυσκολεύομαι να το παραγγείλω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την προηγούμενη εβδομάδα παρέλαβα και εγώ το δικό μου. Νομίζω ότι για €35 είναι εξαιρετικά VFM αν και νομίζω ότι θα περάσω πολύ περισσότερο χρόνο στήνοντας το παρά παίζοντας παιχνίδια :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, flatwave said:

Την προηγούμενη εβδομάδα παρέλαβα και εγώ το δικό μου. Νομίζω ότι για €35 είναι εξαιρετικά VFM αν και νομίζω ότι θα περάσω πολύ περισσότερο χρόνο στήνοντας το παρά παίζοντας παιχνίδια :-)

Και γω αυτό νομίζω αν κ δεν με πειράζει.. Το πήρα λόγω του vfm , επαγγελματικής περιέργειας καθως ειμαι στον χώρο της πληροφορικής , νοσταλγίας, κ επειδή μου φάνηκε ωραία ιδέα κ μου αρέσει να σκαλίζω τα γκατζετς. Να παίξω πολύ δεν νομίζω αλλα για όλα αυτά αξίζει (για μένα)...

Επεξ/σία από geopapa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zapas1984 είπε

παιδια καλησπέρα, πόσο καιρό εκανε να σας ερθει??

Καλησπέρα φίλε!

21 Μαρτίου το παράγγειλα και στις 2 Απριλίου είχε έρθει. Δυο μέρες αν θυμάμαι στο τελωνείο και μια στην κούριερ επειδή εδώ κάνουν παραδόσεις μόνο 2 μέρες την βδομάδα.

Αρκετά γρήγορη αποστολή και παραλαβή θα έλεγα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία 20/03/2024 παρέλαβα 02 Απριλίου. 

1 ώρα πριν, Stratoraz είπε

Παραγγελία 27 Μαρτίου και expected date 6 Μαίου :(

Μην απελπίζεσαι. 

Παραγγελία 20/03/2024.

Εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής έλεγε 26/04/2024

Παρέλαβα 02/04.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...