Προς το περιεχόμενο

[Retro Handheld Gaming] R36S 3.5" IPS 640x480, 64GB storage [White] - Update μειωμένης τιμής - 34,94€


enwsiths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, pollop είπε

Κυκλοφορεί ήδη, απλα έχει γύρω στα 60- 70 ευρώ, υποθέτω τι ο bourdoulas εννοεί να περιμένεις έκπτωση 

Για την χρήση που το θέλω πιστεύω και τα όσα δώσω είναι αρκετά. Γιατί δεν ξέρω και στην τελική μη ζαλίζομαι με το να κοιτάω συνεχέία κάτω μια οθόνη 😛 Για αυτό άσε καλύτερα... 

RG35XX Plus ,να τελείωνουμε. 

Ευχαριστώ για όσους απάντησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, fotaras76 είπε

Ερώτηση: το φωτάκι που έχει ανάμεσα στα κουμπιά σβήνει με κάποιο τρόπο ενώ δεν έχει τελειώσει η μπαταρία και δεν το χρησιμοποιούμε ; 

Ναι. Παρατεταμένο πάτημα του on/off. Αρκετά παρατεταμένο. Αλλιώς αμφιβάλλω αν σβήνει τελείως το μηχανάκι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Stratoraz είπε

Ναι. Παρατεταμένο πάτημα του on/off. Αρκετά παρατεταμένο. Αλλιώς αμφιβάλλω αν σβήνει τελείως το μηχανάκι.

Μόλις το δοκίμασα και δούλεψε. Σ ευχαριστώ ! Δεν πρέπει να σβήνει τελείως αν το λαμπάκι είναι ανοιχτό γιατί τότε τελειώνει γρήγορα η μπαταρία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην παρεα.Περιμενω το εργαλειο εδω και 3-4 ημερες και εχθες εριξα και μια παραγγελια για micro sd ,οσο περιμενω να ερθει. Σκεφτομαι για single setup καρτας οποτε η ερωτηση μου: Αφου φλασαρω το update και τελειωσω με αυτο, μετα κανω copy-paste τα roms απο την μαμα καρτα στην αγορασμενη? πρεπει να αντιστοιχουν οι φακελοι μεταξυ τους λογικα?

Εντωμεταξυ ειδα αυτο το οποιο ειναι λεει updated ArkOs και δεν χρειαζεται αλλαγη αρχειων κτλπ..Επιβεβαιωνει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/4/2024 στις 8:17 ΜΜ, fotaras76 είπε

Πιο πάνω έγραψα ποια κάρτα είναι σίγουρα συμβατή και ένα βίντεο με τη διαδικασία μεταφοράς στη νέα κάρτα.

Δε νομίζω ότι αξίζει κάποιος να το παιδεύει εξαρχής με πιο σύγχρονο OS και δεύτερη κάρτα. Με το υπάρχον OS λειτουργεί καλά και τα παιχνίδια είναι τόσα πολλά που μέχρι να τα βαρεθεί όλα κάποιος θα περάσουν χρόνια. Οπότε κάντε την απλή διαδικασία και απολαύστε το τώρα.

Επειδή κουράστηκα να δουλεύω με τα Links με τα updated ArkOS κτλ για χρήση με διπλή κάρτα χωρίς αποτέλεσμα (κόλλημα στον κέρσορα σε κάθε περίπτωση), μήπως μπορείς να μου πεις πως χειρίστηκες το cloning της κάρτας από τη στιγμή που είναι χωρισμένη σε 2 partitions? Έφτιαξες ένα image για το καθένα και έκανες partition την branded κάρτα για να τα κάνεις το καθένα write στο δικό του partition? Εάν όχι, πώς ακριβώς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Stratoraz είπε

Επειδή κουράστηκα να δουλεύω με τα Links με τα updated ArkOS κτλ για χρήση με διπλή κάρτα χωρίς αποτέλεσμα (κόλλημα στον κέρσορα σε κάθε περίπτωση), μήπως μπορείς να μου πεις πως χειρίστηκες το cloning της κάρτας από τη στιγμή που είναι χωρισμένη σε 2 partitions? Έφτιαξες ένα image για το καθένα και έκανες partition την branded κάρτα για να τα κάνεις το καθένα write στο δικό του partition? Εάν όχι, πώς ακριβώς?

Ακολούθησα πιστά τις οδηγίες του βίντεο. Από τα partitions της κάρτας διαλέγεις πάντα το πρώτο (όπως αναφέρει και στο βίντεο άλλωστε).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fotaras76 είπε

Ακολούθησα πιστά τις οδηγίες του βίντεο. Από τα partitions της κάρτας διαλέγεις πάντα το πρώτο (όπως αναφέρει και στο βίντεο άλλωστε).

 

Δούλεψε σωστά, ευχαριστώ. Επόμενο quest είναι να βρεθεί τρόπος να τρέξει δίκαρτο για να έχουμε και τα 128gb παιχνίδια που έχουν δωθεί προηγουμένως σε link..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το δίκαρτο από τα λινκ δεν δούλεψε ποτέ. Στην ουσία η πρώτη κάρτα με το img φαντάζομαι έχει το θέμα. Σε αντίθεση με το μονοκαρτο της ίδιας υλοποίησης (Retro 0.4 και το όνομα του image τελειώνει σε base) που παίζει κανονικά απλά θέλει πιο πολύ κόπο να περάσεις τα easyroms αφού τα κατεβάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 σελίδες θέμα για να δούμε πως θα περνάμε τα λεπτά που δεν ειμαστε στο κινητό και στο PC/κονσόλα...

Αλλά μας φταίει η καραντίνα....

  • Like 1
  • Confused 2
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι είστε 45+ μην το πάρετε γιατί δεν θα βλέπετε τίποτα..., ειδικά τα γραμματάκια !
Ακόμα και αυτά του μενού είναι μικροσκοπικά. Είναι φοβερό το εργαλείο, τρέχει τα πάντα, απολαμβάνεις νοσταλγικά παιχνίδια, είναι premium στο χέρι με υλικά κατασκευής προσεγμένα, αλλά η οθόνη μικρή σχετικά γι' αρκετούς νομίζω.
Στην τιμή αυτή μην το σκέφτεστε παιδιά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...