Προς το περιεχόμενο

Μην ανοίγεις την πόρτα. 25/4 Unboxholics


dreaming123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 364
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις γύρισα από τα Village, πίτα η αίθουσα, και στο τέλος να βλέπεις μια αίθουσα να βρίζει αυτόν που τους έφερε να δουν αυτό το πράγμα 😂 όπως και η γυναίκα μου.

Είπα έλα Ελληνική ταινία πάμε να στηρίξουμε Ελλάδα, όμως δεν παιδιά..κουραστική στο 90% της, ελάχιστο θριλερ,το μόνο που την έσωσε ο ήχος και ο φωτισμός, προσωπικά δεν πιστεύω ότι ήταν να βγει στα σινεμά αυτό το πράγμα..πολύ αγουρο και δυστυχώς οι περισσότεροι είχαμε προσδοκίες ως προς την ταινία και την πλοκή της, και φάγαμε σοβαρό παλτό.

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AtiX είπε

Ξέρω πως είναι σειρά αλλά πιστεύω ότι ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος…

 

το highlight του τρειλερ

Spoiler

zP1ijsS.jpeg

 

1 ώρα πριν, MarioGr είπε

προσωπικά δεν πιστεύω ότι ήταν να βγει στα σινεμά αυτό το πράγμα..

Καλα αν δεν ηταν να βγει στο σινεμα αυτο το πραγμα, ουτε το προμο θα πηγαινε γονα, ουτε θα πηγαινε σουμπιτο στην εταιρια διανομης του Κουτσογιαννοπουλου.

 

 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MarioGr είπε

Μόλις γύρισα από τα Village, πίτα η αίθουσα, και στο τέλος να βλέπεις μια αίθουσα να βρίζει αυτόν που τους έφερε να δουν αυτό το πράγμα 😂 όπως και η γυναίκα μου.

Είπα έλα Ελληνική ταινία πάμε να στηρίξουμε Ελλάδα, όμως δεν παιδιά..κουραστική στο 90% της, ελάχιστο θριλερ,το μόνο που την έσωσε ο ήχος και ο φωτισμός, προσωπικά δεν πιστεύω ότι ήταν να βγει στα σινεμά αυτό το πράγμα..πολύ αγουρο και δυστυχώς οι περισσότεροι είχαμε προσδοκίες ως προς την ταινία και την πλοκή της, και φάγαμε σοβαρό παλτό.

Κρίμα τα λεφτά όσοι τα δίνετε σε τέτοιες ταινίες. Τόσες και τόσες ταινίες παίζονται στη χειρότερη πήγατε? 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχουμε μια ομαδικη με 3-4 φιλαρακια... και ειδα σημερα γινοταν χαμος (ο ενας ειναι μελος του cult των UH) και διαφωνουσαν για την ταινια.

Οποτε κλασσικα του λεει αυτος που ειναι cultist του αλλου παιδιου που πηγε και την ειδε...

Spoiler

C : Καλα ρε, σονι και ντε πρεπει να βρουμε κατι κακο να την θαψουμε? Χρειαζονται στηριξη τετοιες προσπαθειες! Τα παιδια ηταν 6 ατομα μονο!!! Και δεν εχουν και σχεση με τον χωρο... Ελπιζω να μη λες οτι ειναι καραπατατα και αλλου και παρεις κοσμο στον λαιμο σου... για να μην πανε να την δουν.

ΝC : Nα βρούμε κάτι κακό? Δηλαδή τι θες ρε μλκ να κατεβάσουμε τα σώβρακα επειδή την έκαναν οι UH? Δεν με νοιάζει ποιοι την έκαναν, ούτε πως την έκαναν. Με νοιάζει η ταινία και την κρίνω ως τέτοια απο την στιγμή που έγινε της ****άνας με το promotion.

Έτσι λοιπόν και την κρίνω... Δεν με ενδιαφέρει πραγματικά αν ήταν 6 ή 26 τα άτομα του crew. Έχω δει ταινία που γυρίστηκε με 3 iphones και ήταν εξαιρετική overall (tangerine).

Έχω δει ταινίες που γυρίστηκαν με budget κάτω των $10Κ και ήταν και αυτες εξαιρετικές όπως το Following του Nolan με μολις $6Κ budget, το Coherence (2013), El Mariachi, Slacker, Clerks, Eraserhead, Creep (2014) και αλλες.

Οπότε... Στα της ταινίας. Δεν θα πως ακριβώς πως τα "έκλαψα" τα 10 ευρά του εισιτηρίου, αλλα θα μπορούσα άνετα να αράξω σπίτι να βάψω τους τοίχους στο gaming room και να κάτσω 2 ώρες εκει μέσα να βλέπω την μπογιά να στεγνώνει και θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον.

Καμία συνοχή η ιστορία, σενάριο με καμία απολύτως λογική. Αρκετά καλός ήχος, το score αν και καλό ΠΑΡΑΤΡΑΒΗΓΜΕΝΟ καθώς το ξεφτίλισαν στο πόσο πολυ έπαιξε.

Σχεδόν εξαιρετική φωτογραφία, μέτριος φωτισμός, πολυ μονότονα πλάνα που σε κουράζουν όμως.

Τώρα για τους "ηθοποιούς"... Ο Σάκης ΤΡΙΚΑΚΟΣ όπως και ήταν αναμενόμενο, δεν περίμενα κάτι καλύτερο tbh... δεν το έχει και με χαλάει που έβαλε την αφεντομουτσουνάρα του μέσα (απο φελλάδα? ή για να τραβήξει τα πρόβατα του? δεν ξέρω, αλλα σίγουρα ενα απο τα 2 ήταν) αντί να βάλει έναν ακόμα ΚΑΝΟΝΙΚΟ ηθοποιό απο τους 100άδες που υπάρχουν και είναι άνεργοι και δουλεύουν μεροκάματα απο εδω και απο εκεί σε καφετέριες και θα μπορούσαν να κάνουν και αυτό που απαιτεί το job description... να ΥΠΟΔΥΘΟΥΝ ενα ρόλο.  Η Φωτεινή οταν δεν μιλούσε έκανε σχεδόν εξαιρετικό acting με το σώμα, το βλέμμα και το πρόσωπο.

4/10 λοιπόν συνολικά και αυτό με ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ επιείκεια και αυτο γιατί με έκανε και γέλασα.

Μετα του εκανε θυμωμενη φατσουλα και βγηκε απο την ομαδικη lmfao. cults still exist. jfc

Επεξ/σία από omghi2u
  • Like 3
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Arkin είπε

Κρίμα τα λεφτά όσοι τα δίνετε σε τέτοιες ταινίες. Τόσες και τόσες ταινίες παίζονται στη χειρότερη πήγατε? 

Δεν περίμενα τέτοια φόλα ειλικρινά, όπως και το 90% της αίθουσας όπου μόλις ξεκίνησε και έδειξε σήμα UH χειροκροταγαν και έλεγαν έλα Σακαρε, και στη μέση της ταινίας γελαγαν με κάποιες σκηνές οι ίδιοι..!

Απορώ με κάποιες θετικές κριτικές τι του βρήκαν..

Επεξ/σία από MarioGr
  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, odys03 είπε

Συγκριτικά με μια μαγνητοσκοπημένη παράσταση του Σεφερλή,   ποια προσφέρει περισσότερο γέλιο;

Πραγματικά προτιμώ να πάω να δω ξανά παιδική παράσταση της Καρμεν Ρουγγερη με τα παιδιά,πάρα αυτό το έκτρωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, omghi2u said:

 

Καλα αν δεν ηταν να βγει στο σινεμα αυτο το πραγμα, ουτε το προμο θα πηγαινε γονα, ουτε θα πηγαινε σουμπιτο στην εταιρια διανομης του Κουτσογιαννοπουλου.

 

10 hours ago, Arkin said:

Κρίμα τα λεφτά όσοι τα δίνετε σε τέτοιες ταινίες. Τόσες και τόσες ταινίες παίζονται στη χειρότερη πήγατε? 

 

3 hours ago, MarioGr said:

Δεν περίμενα τέτοια φόλα ειλικρινά, όπως και το 90% της αίθουσας όπου μόλις ξεκίνησε και έδειξε σήμα UH χειροκροταγαν και έλεγαν έλα Σακαρε, και στη μέση της ταινίας γελαγαν με κάποιες σκηνές οι ίδιοι..!

Απορώ με κάποιες θετικές κριτικές τι του βρήκαν..

Παιδιά μάλλον δεν είχατε ιδέα τι πάτε να δείτε και για αυτό τέτοιες αντιδράσεις. 

Φαντάζομαι θα είναι πολύ κοντά στις άλλες μικρού μήκους ταινίες που κάναν για το YouTube  : " κουκλοθεατρο" "lurking near" και "προγευμα" που προσωπικά μου αρέσουν κιόλας.

Αν εσείς πάτε σινεμά να δείτε transformers και δεν είχατε δει ποτέ τις δουλειές των unboxholics  και δεν ξέρατε το στυλ τους και τι να περιμένετε, λογικό να μην σας άρεσε!

Δείτε αν θέλετε να πάρετε μια ιδέα ΠΡΙΝ πάτε στο σινεμά.

 

 

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω πως αυτο που ενοχλει γενικα οπως και εμενα δεν ειναι οτι εκαναν ταινια

ειναι η αξιοκρατια,η μαζα κτλπ

ειναι ενοχλητικο να βλεπεις στην τεχνη προβολη χωρις να την αξιζει γιατι εγινε με αλλους παραγοντες αλλα ετσι ειναι ο κοσμος ξερω γω δεν αλλαζει απλα λεμε την αποψαρα μας στο φορουμ για να τα πουμε καπου

το αστειο ειναι πως θα νομιζουν και αυτοι οτι εκαναν ΤΟ ΕΠΟΣ χαχαχα και θα σκασουν με μην ανοιγεις την πορτα 2

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, managermono είπε

νομιζω πως αυτο που ενοχλει γενικα οπως και εμενα δεν ειναι οτι εκαναν ταινια

ειναι η αξιοκρατια,η μαζα κτλπ

ειναι ενοχλητικο να βλεπεις στην τεχνη προβολη χωρις να την αξιζει γιατι εγινε με αλλους παραγοντες αλλα ετσι ειναι ο κοσμος ξερω γω δεν αλλαζει απλα λεμε την αποψαρα μας στο φορουμ για να τα πουμε καπου

το αστειο ειναι πως θα νομιζουν και αυτοι οτι εκαναν ΤΟ ΕΠΟΣ χαχαχα και θα σκασουν με μην ανοιγεις την πορτα 2

Φίλε μου δεν νομίζω να υπάρχει καμία αδικία εδώ. Έχουν δουλέψει τόσα χρόνια για να αποκτήσουν τους followers που έχουν (άσχετα ποιοι είναι) και για να έχουν τις γνωριμίες που έχουν. Και αποφάσισαν τώρα να κάνουν αυτή τη δουλειά με τα μέσα που έχουν και με το οποίο ταλέντο και στυλ διαθέτουν. Όποιος θέλει να κάνει κάτι παρόμοιο είναι ελεύθερος να το κάνει, δεν τον σταματάει κανείς!

  • Like 2
  • Sad 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, koutsis είπε

 

 

Παιδιά μάλλον δεν είχατε ιδέα τι πάτε να δείτε και για αυτό τέτοιες αντιδράσεις. 

Φαντάζομαι θα είναι πολύ κοντά στις άλλες μικρού μήκους ταινίες που κάναν για το YouTube  : " κουκλοθεατρο" "lurking near" και "προγευμα" που προσωπικά μου αρέσουν κιόλας.

Αν εσείς πάτε σινεμά να δείτε transformers και δεν είχατε δει ποτέ τις δουλειές των unboxholics  και δεν ξέρατε το στυλ τους και τι να περιμένετε, λογικό να μην σας άρεσε!

Δείτε αν θέλετε να πάρετε μια ιδέα ΠΡΙΝ πάτε στο σινεμά.

 

 

Επειδή όπως είπες "φαντάζεσαι" πως θα είναι, πήγαινε δες την και μετά ίσως να έχουμε κοινή γνώμη..Δεν έχω παρακολουθήσει αυτά που έβαλες η αλήθεια είναι, βλέπω συχνά livestram τους τα οποία φυσικά δεν έχουν καμία σχέση με τη ταινία και το ξέρω, αυτό που ξέρω ωστόσο είναι ότι μια αίθουσα βγήκε μόλις τελείωσε η ταινία και είχαν την ίδια απορία..τι ήταν τούτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...