Προς το περιεχόμενο

Μην ανοίγεις την πόρτα. 25/4 Unboxholics


dreaming123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 hours ago, kage said:

εχουν υπερβολικο κοινο κ χορηγο γερμανο για διαφημισεις και digital minds για να προσελκυσει k το τελευταιο προβατο μεσω ιντερνετ...εν ολιγης δεν εβαλαν φραγκο κ καθολου τυχαια το ¨παρουσιαζουν¨ σαν 5 ατομων δουλεια...εβαλαν στην τσεπη κατι μυρια κ ταυτοχρονα κανεις δεν θα τους κραξει αφου ξερουν οτι ειναι low budget μλκ 😛 

Eric Wareheim Mind Blown GIF by Tim and Eric

δεν υπαρχει μη χορηγουμενη/fake κριτικη απο γνωστα ατομα του χωρου..ειτε γ αυτοκινητα ειτε γ ταινιες ειτε οτιδηποτε

 

Δείτε αυτό το βιντεακι για να καταλάβετε πόσα εκατομμύρια budget είχαν κατά τη διάρκεια των γυρισμάτων όπως λέτε! Μάλλον μπερδεύετε τα γυρίσματα με την μετέπειτα διανομή και promotion. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο...

 

  • Like 2
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ξαναδιαβασε την παραγραφοΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΓΡΑΦΩ  οτι δεν χαλασαν λεφτα εσκεμμενα ...δεν πηραν σεναριογραφους ηθοποιους σκηνογραφους εσκεμμενα..επι σκοπου...o σκοπος ειναι ενας να μην γελοιοποιηθουν (γ αυτο κ low budget mlkια ,δηλ κρατησαν χαμηλα την μπαλα)και να βγαλουν το μεγαλυτερο κερδος αφου ειχαν ηδη "κοινο-προμο διανομη" ..κυριολεκτικα μερικα μυρια απο ελαχιστο κοστος και δημοσιοτητα σε αλλο κοινο π μεχρι τωρα δεν το ειχαν... καλα εκαναν δεν ειναι αμερικη εδω να βγαζουν δεκαδες-εκατονταδες μυρια απο ινετ και donates...επιασαν ταβανι σε αυτα ,οποτε βρεθηκε η λυση ;) ...

 

 

Επεξ/σία από kage
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, kage said:

ξαναδιαβασε την παραγραφοΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΓΡΑΦΩ  οτι δεν χαλασαν λεφτα εσκεμμενα ...δεν πηραν σεναριογραφους ηθοποιους σκηνογραφους εσκεμμενα..επι σκοπου...o σκοπος ειναι ενας ηθελαν το μεγαλυτερο κερδος αφου ειχαν ηδη "κοινο-προμο διανομη" ..μονο κερδος ειχαν σε φραγκα κ δημοσιοτητα

δεν προκεται να δω οτι μλκ θελουν να πουν γ το αριστουργημα τους..γραψε μου λεπτο ή καλυτερα απλα ανεφερε τα μυρια π λες οτι χαλασαν για διανομη τα ερημα  παιδακια π δεν εβγαιναν οικονομικα 

Α Οκ άλλο κατάλαβα. Λες δηλαδή ότι είχαν εκατομμύρια για ξοδεμα αλλά δεν τα ξοδεψαν επίτηδες! Προκύπτει από κάπου αυτό;  ποιός θα τους πρόσφερε όλα αυτά τα χρήματα;  ο Γερμανός ή η εταιρία διανομής; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εννοείται ότι οι uh παίζουν πλέον με τρελό χρήμα.

Δεν είναι μόνο τα donates. Το πραγματικό χρήμα έρχεται από τους χορηγούς. Τίποτα που παρουσιάζεται στο κανάλι δεν το δείχνουν από την καλή τους την καρδιά.Η αντικειμενικότητα έχει χαθεί εδώ και χρόνια.

Ακόμα και στην τελευταία βόλτα στο βουνό που κατασκήνωσαν είχαν χορηγία μπαχαρικά. Και store με μπλουζάκια uh έχουν που το διαχειρίζεται η γυναίκα του Αλέκου.

+Διαφημίσεις Γερμανός 

 

το χρήμα φαίνεται και από τις αναβαθμίσεις σε εξοπλισμό που έχουν κάνει. Πόσο κοστίζουν 2 κάμερες red, η ουρσα τα στούντιο και τα drones υπολογίστε.

Η Βίλα που έχτισε ο Αλέκος στην Αριδαία και φαίνεται στα βίντεο κάνει κάνα μυριο.

 

με τα χρήματα που έχουν θα μπορούσαν άνετα να κάνουν μια μεγάλη παραγωγή με ηθοποιούς κομπάρσους Κάι τα όλα τους.

 

αυτά για μερικούς που κάνουν donate 5€ από το χαρτζιλίκι τους στα livestream για να βοηθήσουν τα παιδιά που προσπαθούν😅 

 

Επεξ/σία από giorgosxax
  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@koutsis δλδ εσύ όταν πας να δεις μια ταινία, έχεις κάτσει πριν να κάνεις μαραθώνιο όλες τις ταινίες του σκηνοθέτη/σεναριογράφου/κλπ για να ξέρεις "τι να περιμένεις"; Μη λέμε ό,τι να 'ναι. Οι μη fans ήξεραν ότι πάνε να δούνε μια ταινία horror κι αυτό ήταν αρκετό. Είδαν και σχολιάζουν. Τα υπόλοιπα είναι δικαιολογίες.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και καλα κανουν και εχουν βγαλει το χρημα τους απο την δουλεια τους

αυτο ειναι ρισπεκτ και γαμω

ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΙ GENERIC  απο σινεμα τελος αυτο χαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/3/2024 στις 11:37 ΠΜ, koutsis είπε

 

 

Γιατί ρε παιδια? Πρέπει καποιος να κάνει παραγωγή Hollywood ή να πάει για όσκαρ για να του πούμε ένα μπράβο για την προσπάθειά του? Γιατί τέτοια πικρόχολα σχόλια δεν καταλαβαίνω! Αν μπορείτε κάντε εσείς καλύτερη δουλειά στην τελική!

Έχεις λάθος.  Δεν κατηγορεί κανείς πιστεύω την προσπάθεια που έκαναν αλλά κατηγορεί πιστεύω το ότι πήραν τα λεφτά του θεατή για να την δει.  

Θα τους έβγαζα το καπέλο αν το έκαναν αφιλοκερδώς και το έβγαζαν στο YouTube δωρεάν.   Δεν το έκαναν και θεωρώ ότι είναι λάθος αφού πληρωθηκαν για κάτι που δεν το κατέχουν καθόλου.   Μια καλή παραγωγή δεν αρκεί να έχεις καλό εξοπλισμό.  Πρέπει να έχεις σκηνοθετικές ικανότητες, φαντασία για το σενάριο και τέλος οι ηθοποιοί να είναι ταλαντούχοι.  Δεν έχουν τίποτε από τα τρία.  Μόνο ο καλός εξοπλισμός και ο χαβαλες δεν αρκεί για να πει κανείς προώθησε το να βγει στο μεγάλο πανί να βγάλουμε λεφτά. 

Από την στιγμή που το έκαναν κορόιδεψαν τους φαν τους και χάλασαν μια εικόνα που τόσα χρόνια έχτιζαν με το κανάλι τους στο YouTube.  

Αν το έβγαζαν δωρεάν στο YouTube η σε οποιαδήποτε άλλη streaming πλατφόρμα δεν θα τους χλεύαζε κανείς.  Τώρα τους έχουν όλοι με τις τομάτες.  Προσωπικά πιστεύω καλά να πάθουν.   Όποιος παίζει με τη φωτιά καίγεται κάποια στιγμή.  

Τους παρακολουθούσα κατά καιρούς για το έξυπνο χιούμορ και τα καλά προϊόντα που έβγαζαν στο κανάλι τους για να περνά η ώρα.  Τώρα δυστυχώς μετά από αυτό ούτε καν να μπω ξανά στο κανάλι τους.  

Να μην πω ότι ξέχασαν και από πού πρωτοξεκίνησαν και ότι έχουν πάρει τα μυαλά τους πολύ αέρα και αγνόησαν που οφείλουν την άνοδο του καναλιού τους.  

Είναι αυτό που λέει η γνωστή Ελληνική παροιμία... Πίσω έχει η αχλάδα την ουρά.

Οι φαν τους λόγο πορωσης λένε τα καλύτερα λόγια ότι ανέβασαν την Ελλάδα και άλλες τέτοιες ανοησίες.  Εγώ λέω ότι μας έκαναν ρεζίλι και μας ντροπιασαν.   

Έπρεπε να το βγάλουν δωρεάν .. από τη στιγμή που είδαν τι χάλι βγήκε σαν αποτέλεσμα έπρεπε να το βγάλουν δωρεάν.  Τέλος.  Αλλά οι σπόνσορες Γερμανός κλπ τους ανάγκασαν μπας και βγάλουν τα σπασμένα (και τα έβγαλαν) να βγει στις αίθουσες.  Τα έβγαλαν ότι έβγαλαν.  Το θέμα είναι από εδώ και πέρα.  Όσο εύκολα ανεβαίνει κάνεις τόσο εύκολα πέφτει.  

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, managermono είπε

και καλα κανουν και εχουν βγαλει το χρημα τους απο την δουλεια τους

Εννοείται δουλειά τους είναι και μπράβο τούς.Δεν πέτυχαν τυχαία. Έβγαζαν ωραία δουλειά, και έχουν μια θετικότητα που βγαίνει προς τα έξω.

Απλά από ένα σημείο και μετά η απληστία και το έντονο monetization αρχίζουν να βγάζουν μάτι αρνητικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, managermono είπε

σινεφιλ ειμαι οχι η μητερα τερεζα

 

Η φαση θυμιζει πολυ εντονα παραθρησκευτικη οργανωση. οτι ελεγε ο χαζοφιλος μου στην ομαδικη λενε σχεδον ολοι.

"Δωστε μια ευκαιρια, νεοι ανθρωποι, ασχετοι με τον χορο, λιγα ατομα, στηριξη, χαμηλο μπατζετ, ΠΗΓΑΙΝΤΕΝΑΤΗΔΕΙΤΕΡΕ" ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ. 

Μπαλανσαρει πολυ ωραια ομως στο κωμικοτραγικο η φαση, απιστευτο.

7 λεπτά πριν, giorgosxax είπε

Δεν πέτυχαν τυχαία. Έβγαζαν ωραία δουλειά, και έχουν μια θετικότητα που βγαίνει προς τα έξω.

Απλά από ένα σημείο και μετά η απληστία και το έντονο monetization αρχίζουν να βγάζουν μάτι αρνητικά.

Σιγουρα δεν πετυχαν τυχαια. Στοχευμενες και μεθοδευμενες ολες τους οι κινησεις.

Δεν ξερω τι ποσοστο απο αυτο που δειχνουν ειναι η πραγματικοτητα και ποσο περσονα.

Αλλα οταν ρουφηξαν και πεταξαν στον καδο τους Gramers μολις πηραν οτι γνωση, ιδεες και τεχνογνωσια μπορουσαν να παρουν... μου εδειξε ατομα αδυσωπητα, αυτους που λεμε "θα πατησουν επι πτωματων" για να πετυχουν αυτο που πιστευουν οτι ΠΡΕΠΕΙ να εχουν.

Επεξ/σία από omghi2u
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε με νοιάζει ποιος έκανε την ταινία, γιατί την έκανε, πόσα άτομα και τι μπάτζετ έχει. Με νοιάζει μόνο αν βλέπεται. Όλα τα υπόλοιπα που αναλύετε σε σελίδες επί σελίδων είναι ανούσια.

Μ αρέσουν τα περισσότερα από τα βιντεάκια τους. Η επιτυχία που έχουν κάνει είναι δεδομένη. Φυσικό επακόλουθο είναι και τα λεφτά και οι χορηγοί και οι εξοπλισμοί και οι βίλες. Θέλανε να κάνουν τη γκάβλα τους με ταινία, και μα κάνουν capitalize την αναγνωρισιμότητά τους, good for them.

Είναι άδικο να βγαίνουν σινεμά και να προωθούνται ταινίες μόνο και μόνο επειδή κάποιοι ινφλουένσερς έχουν το όνομα; Αν ξέραμε τί άκυρα έχουν πέσει από άλλους δημιουργούς, σίγουρα.

Αν θέλει κάποιος να τη δει από περιέργεια και όχι να κάνει αγαθοεργία "για να στηρίξει προσπάθεια" (για πρώτη φορά ίσως στη ζωή του), έχει καλώς.

Στα δικά μας. Είδα την ταινία πριν λίγο, δε μ' άρεσε, τη βρήκα φουλ βαρετή και σίγουρα δε θα έπρεπε να παίζει σε σινεμά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρισα πριν λίγο και εγώ από την προβολή.

Στα θετικά βάζω σίγουρα την σκηνοθεσία που για Ελληνικά δεδομένα ήταν αρκετά καλή. Ταυτόχρονα, ενώ φοβόμουν απίστευτα τον Σακη σαν ηθοποιό, τον βρήκα ικανοποιητικό. Συγκριτικά με την κοπέλα πχ ήταν καλύτερος. Ήχος, μουσική κτλ. επίσης σε πολύ ικανοποιητικά επίπεδα.

Από εκεί και πέρα όμως απλά δεν, ένας αχταρμάς χωρίς αρχή-μέση-τέλος που απλά προσπαθούν να σου μεταφέρουν ένα σενάριο, χωρίς να ξέρουν πως να το κανουν σωστά. Στο μισάωρο απλά είχα βαρεθεί και στο τέλος το απόλυτο τίποτα που με άφησε με την απορία "Αυτό ήταν; Για αυτό έχασα τις ματσάρες που είχε σήμερα στα play off;"

5/10, καλή προσπάθεια, όχι για cinema όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρισα και εγώ πριν λίγο. Σκέτη απογοήτευση. Είχε ωραία εικόνα and that was it. Πιο αργή και από δίδυμο Σβαμπ-Οζντόεβ. Με τους διαλόγους κρίντζαρα σε κάποια σημεία. Δεν είχε τίποτα αξιοσημείωτο η ιστορία, για αρπαχτή μου φάνηκε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την ειδα και εγω

Λοιπον ειναι μια ταινια Youtube,δεν ξερω πως αυτο το πραγμα πηγε κινηματογραφο,αντε μαξ να πηγαινε για κανα φεστιβαλ..9.5 ευρω για αυτο?Εγω να πω τους εχω κανει sub ,βλεπω και κανα streaμακι ορισμενες φορες ,δεν μου εχουν κανει τα παιδια κατι ,αλλα ειμαι 32 και ναμε καλα ,εχω λιγο μυαλο και βλεπω αντικειμενικα καποια πραγματα και τι πηγαν να κανουν

Αρπαχτη με λιγα λογια

Η ηθοποιος που ειχαν ,καταφερε να ειναι χειροτερη απο τον Σακη ..Δεν ειχε σκηνες με ενταση καθολου,μαλλον για να μην εκτεθουν,ολο το εργο η μαλλον τον 90% ηταν αφηγηση,καθονταν διπλα και μιλαγαν στον τοιχο αφηγοντας μια ιστορια τους ,αργα βασανιστηκα αγγελοπουλικα,απλα τα ελεγαν και οτι ερχοταν στην φαντασια σου..Δεν μπορουσε με αυτον τον τροπο να σε κανει ενα με την ταινια,να νιωσεις κατι ρε παιδι μου..Πραγματικα θα μπορουσε να το κανουν ενα audio book  πολυ ευκολα,δεν ξερω γιατι να γυρισουν ταινια με αυτον τον τροπο

 Ειχαν στοχο να φτιαξουν μια τρομακτικη ατμοσφαιρα ,αποπνικτικη,αλλα λογο ηθοποιηας ,χωρις καθολου εντασεις,χωρις να δειχνει καθολου αυτα που αφηγουντε [δεν μπορω  να πω περισσοτερα γιατι θα δωσω σποιλς] δεν σε εβαζε μεσα σε αυτη την σαπιλα που πηγαν να φτιαξουν ,οποτε απλα σε κουραζε..Εκανα αμαν να κρατησω τα ματια μου ανοικτα,γιατι οταν δεν σε βαζει στην ατμοσφαιρα το μονο που θα σου προκαλεσει με τοσο αργη ,σκοτεινη και χαμηλοφωνη που ειναι η ταινια,ειναι ο Υπνος

 Ο σακης ξαναλεω μου φανηκε καλυτερος απο αυτην,δεν εκανε και κατι φοβερο,καρφωνε το βλεμα του στις 90% των σκηνων με μια εκπληξη στα ματια και αυτο ηταν ολο αλλα λογο της αλλης μου φανηκε καλυτερος

  Αν μου ελεγες ποσο της βαζεις θα εβαζα 2 βαθμολογιες

αν ηταν ταινια youtube θα της εβαζα 8/10

Σαν ταινια κινηματογραφου που το πληρωνεις 2/10

Ουτε η φωτογραφια μου αρεσε εμενα τουλαχιστον,το μονο που μουαρεσε ηταν η μουσικη ,επισης ειχε και τα κλισε του οπως επισης αυτο που ηθελε να δειξει στο τελος ηταν κατι που το εχουμε δει και σε αλλες ταινιες ,και τοση βαρεμαρα στο τελος για το τιποτα..Ηταν σκηνες που 3 λεπτα πριν ηξερα ακριβως τι θα γινει και πως θα γινει,αν εχεις δει πολλες ταινιες ψυχολογικες τρομου θριλερ κλτ ,θα το καταλαβεις

 

32 minutes ago, Asevastos said:

Γύρισα και εγώ πριν λίγο. Σκέτη απογοήτευση. Είχε ωραία εικόνα and that was it. Πιο αργή και από δίδυμο Σβαμπ-Οζντόεβ. Με τους διαλόγους κρίντζαρα σε κάποια σημεία. Δεν είχε τίποτα αξιοσημείωτο η ιστορία, για αρπαχτή μου φάνηκε...

Νομιζω πηγαν να το κανουν λιγο ασιατικο κινηματογραφο ,που σε βαζει σε μια Καθηλωτικη ατμοσφαιρα και χωρις να γινονται και πολλα εισα στην τσιτα συνεχεια,αλλα δεν μπορουσαν να κανουν το ντελιβερι αυτο με απλες αφηγησεις ιστοριες που απλα της ελεγαν και με κακους ηθοποιους,εκει την πατησαν

 ΥΓ στην αρχη της ταινιας οταν ξεκινησε χειροκρουτουσε ολο το σινεμα ,υπηρχαν πολλα φανμπους ,μια χαρα,στο τελος δεν χειροκροτησε κανεις,αλλοι ελεγαν τι εγινε στο τελος κτλ..Αν και λιγο να εχεις δει ταινιες τρομου καταλαβαινεις ανετα τι ηθελε να δειξει ο ποιητης

Επεξ/σία από SOCRATIS1000
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, SOCRATIS1000 είπε

Αν και λιγο να εχεις δει ταινιες τρομου καταλαβαινεις ανετα τι ηθελε να δειξει ο ποιητης

Ή επίσης αν έχεις παίξει Silent Hill και ειδικά το 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...