Προς το περιεχόμενο

Mini PC Firebat T8 Pro Plus Intel N100 / 16 GB RAM / 512 GB SSD ~127 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, HamerZ είπε

Ερώτηση, μιας και αναμένω να το παραλάβω: με ποιον δίσκο να αντικαταστήσω τον μαμίσιο;

Σε φόρουμ Storage upgrade in T8 Plus αναφέρει ότι βάζει 2230 NVMe. Όντως ισχύει;

Σκοπεύω να βάλω ένα 500gb δίσκο

https://rb.gy/80lis6  2230

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 18/4/2024 στις 12:23 ΜΜ, HamerZ είπε

Ερώτηση, μιας και αναμένω να το παραλάβω: με ποιον δίσκο να αντικαταστήσω τον μαμίσιο;

Σε φόρουμ Storage upgrade in T8 Plus αναφέρει ότι βάζει 2230 NVMe. Όντως ισχύει;

Σκοπεύω να βάλω ένα 500gb δίσκο

Νομίζω ότι γίνεται αλλά από ότι είδα θέλει μια πατέντα για να καταφέρει να μείνει στην θέση του ο σκληρός με ένα κομμάτι πλαστικό που τοποθέτησε αυτός στο λινκ.

https://forum.level1techs.com/t/n100-firebat-t8-inner-stuff-and-some-tests/202124

Εννοείται καλύτερα 2230 και πιο ωραίες επιλογές από τον 2242 που είναι η θύρα default.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις χτύπησα τώρα που το ξαναβγαλε διαθέσιμο στα 102€ μαζι με κουπόνι και full coins.Πληρωσα σε $ revolut.Σε αυτα τα χρήματα ειναι απλά κλοπή.Ευχαριστω για την προσφορά παιδιά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/3/2024 στις 2:02 ΠΜ, 7nisiotis είπε

Για να αντικαταστήσει ένα tv box (του 2020 με s905x3) που έχει λυσσάξει να κολλάει τελευταία, χρήση μόνο σε 4Κ ταινίες με MPC ως media player και τυπικό σερφάρισμα (Chrome, Twitch, YouTube, Spotify) - multitasking θα μας καλύψει ή μπα;

Σε android το έχεις το 905x3;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. 

Πήρα και εγώ ένα, μετά τα πολύ θετικά σχόλια που διάβασα εδώ .. Η αλήθεια είναι πως σκεφτόμουν να πάρω ένα Raspberry 5, το οποίο για την δουλειά που θέλω τώρα, θα ήταν μια χαρά - αλλά η διαφορά στην τιμή είναι σχεδόν μηδενική (θα έπαιρνα και θήκη με active cooler για το rasp), οπότε σκέφτηκα να δοκιμάσω το συγκεκριμένο.

Δεν έχω ξαναδουλέψει ποτέ σε Mini PC (ή όπως λέγονται τα μηχανάκια σε αυτό το form factor). Φαντάζομαι πως ανοίγουν και έχεις εύκολη πρόσβαση τουλάχιστον σε δίσκο/μνήμη, και καθαρισμό ανεμιστήρων κλπ .. Ωστόσο η βασική απορία μου είναι η εξής: Ένα linux, πχ ubuntu, θα παίζει ΟΚ στο συγκεκριμένο? Δεν είδα να αναφέρεται κάτι στο παρόν νήμα .. Δεν με καίει, μπορώ να κάνω τη δουλειά μου και με Win, και γι 'αυτό το πήρα χωρίς να το πολυψάξω - αλλά αν μπορεί να δουλέψει αξιόπιστα ένα Ubuntu θα το προτιμούσα. Το χει κάνει κανείς? 

Ευχαριστώ τον φίλο που ανέβασε την προσφορά, από ότι καταλαβαίνω είναι εξαιρετική τιμή .. και όσους συνεισφέρουν με σχόλια. 

ΥΓ - Δεν έχω πάρει ποτέ κάτι από AliExpress, ή από Κίνα γενικότερα.. Βλέπω στο confirmation mail που μου στείλανε (και λέει πως είναι το order είναι ΟΚ κλπ) στο τέλος να γράφει:

Please note: The importer of the product(s) may be subject to relevant customs duties and/or fees. Sellers and shoppers should check the relevant laws and/or regulations of the importing country.

Ελπίζω να μην υπάρχει θέμα :) θα δούμε ...

Επεξ/σία από belalik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έκατσε μια χαρά για proxmox node το πρώτο και ψήνω να πάρω άλλο ένα ή 2 για να επεκτείνω το cluster. 

Δυστυχώς όμως τώρα τα βλέπω στα ~180€ . 

Οπότε αν κάποιος έχει codes για να πέσει στην τιμή της προηγούμενης προσφοράς θα το εκτιμούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, eft said:

Καλημέρα. Κάποιος που δοκίμασε αν μπορεί αυτός ο επεξεργαστής να παίξει minecraft σε ικανοποιητικό βαθμό;;

Εδώ φαίνεται να το τρέχει μια χαρά (σε 720p):

 

Επεξ/σία από Millennium
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...