Προς το περιεχόμενο

Mini PC Firebat T8 Pro Plus Intel N100 / 16 GB RAM / 512 GB SSD ~127 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μου ήρθε σήμερα, το έκανε ένα γρήγορο τσεκ των 5 λεπτών. Πρώτη εντύπωση γρήγορο και αθόρυβο (και ότι άνοιξε το πιο σημαντικό!), θα επανέλθω.

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επανέρχομαι μετά από αρκετή συνεχόμενη ώρα χρήσης. Για τα λεφτά που κοστίζει είναι ότι καλύτερο. Σπίρτο στις εναλλαγές, πολύ δύσκολα θα μπουκώσει το CPU παρόλο που θα το δείτε συχνά στο 100%, πολλά παράθυρα ανοικτά χωρίς κανένα πρόβλημα, γρήγορο στις εντολές που του δίνεις. Youtube κανονικά 4Κ χωρίς κανένα πρόβλημα, σύνδεσα δύο οθόνες κανονικά. Θετικό ότι σε φουλ χρήση (με windows update και εγκαταστάσεις να τρέχουν και συνεχόμενη χρήση) το ανεμιστηράκι ακούγεται μεν αλλά πάρα πολύ υποφερτά δε, σε browsing και τώρα που γράφω δεν ακούγεται τίποτα. Αρνητικό, δεν έχω βρει ακόμη και το δουλέυω για ώρες (το μόνο που σκέφτομαι είναι η αξιοπιστία του σκληρού που φοράει προς το παρόν για να βάλω δεδομένα ή όχι).

Τι να πω, αν αντέξει είναι τα πιο vfm λεφτά που έχω δώσει στην ζωή μου, ρωτήστε με ότι θέλετε να απαντήσω.

BTW ευχαριστώ τον @zacharis1955 που το πρότεινε.

Επεξ/σία από JohNickZ
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς ανάλυση οθόνης ναι, η μια οθόνη μου είναι 4Κ και την υποστηρίζει κανονικά (άσχετα άμα εχω βαλει Scale 250% για να βλέπω!) και η δεύτερη 1080p και επίσης παίζει κανονικά. 4Κ Youtube κανονικά, Netflix έχω κόψει οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JohNickZ είπε

Επανέρχομαι μετά από αρκετή συνεχόμενη ώρα χρήσης. Για τα λεφτά που κοστίζει είναι ότι καλύτερο. Σπίρτο στις εναλλαγές, πολύ δύσκολα θα μπουκώσει το CPU, πολλά παράθυρα ανοικτά χωρίς κανένα πρόβλημα, γρήγορο στις εντολές που του δίνεις. Youtube κανονικά 4Κ χωρίς κανένα πρόβλημα, σύνδεσα δύο οθόνες κανονικά. Θετικό ότι σε φουλ χρήση (με windows update και εγκαταστάσεις να τρέχουν και συνεχόμενη χρήση) το ανεμιστηράκι ακούγεται μεν αλλά πάρα πολύ υποφερτά δε, σε browsing και τώρα που γράφω δεν ακούγεται τίποτα. Αρνητικό, δεν έχω βρει ακόμη και το δουλέυω για ώρες (το μόνο που σκέφτομαι είναι η αξιοπιστία του σκληρού που φοράει προς το παρόν για να βάλω δεδομένα ή όχι).

Τι να πω, αν αντέξει είναι τα πιο vfm λεφτά που έχω δώσει στην ζωή μου, ρωτήστε με ότι θέλετε να απαντήσω.

BTW ευχαριστώ τον @zacharis1955 που το πρότεινε.

Μια απο τα ιδια. Το μινακι δεν παιζετε. φτου-φτου μην το ματιαξω!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Vault13 είπε

σαν Desktop θα το προτεινατε;

Ναι προσωπικά θα το πρότεινα και αυτήν ακριβώς την δουλειά κάνει σε ένα γραφείο μου. Το έχω κρεμάσει πίσω από το μόνιτορ και ούτε που φαίνεται. Συμβουλή να απενεργοποιήσετε τα φλύαρα εφέ των Windows 11 για έξτρα ταχύτητα. Τρέχω 10 παράθυρα τουλάχιστον με Playback να παίζει από πίσω σε Chrome και σχεδόν ολοήμερη χρήση. Το βράδυ θα δοκιμάσω Photoshop και θα ενημερώσω. Βέβαια αναλόγως και τις ανάγκες σου προφανώς.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...