Προς το περιεχόμενο

Περνάνε fiber στην γειτονιά .....


alexioannou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα....

Αν μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πόσο σημαντικό είναι αυτό το fiber που σηκώνουν αυτοκίνητα με κλαρκ,και όχι με ειδικά οχήματα όπως δείχνουν στην φώτο,και σκάβουν όλο τον κόσμο......

Ποιο το κάνουν αυτό,το κράτος,οι εταιρίες που δίνουν ίντερνετ η ένας εργολάβος????

Σπάνε και πεζοδρόμια τα οποία ασφαλώς θα αφήσουν χειρότερα,μας αναγκάζουν να παρκάρουμε αλλού σε περιοχή όπου ήδη είναι δύσκολο το πάρκινγκ για 3 μερες.....

Δεν ρωτάνε κανένα και για τίποτα.......

Εγώ πχ δεν ενδιαφέρομαι για  το fiber ούτε έκανα πουθενά αίτηση.....

IMG_20240326_091431.jpg.3d7735be7b1e8511843cae5abc5602d7.jpg

 

IMG_20240326_091436_edit_244875846698571.jpg

IMG_20240326_092151.jpg

Επεξ/σία από alexioannou
  • Confused 3
  • Sad 1
  • Haha 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

12 minutes ago, alexioannou said:

Καλημέρα....

Αν μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πόσο σημαντικό είναι αυτό το fiber που σηκώνουν αυτοκίνητα με κλαρκ,και όχι με ειδικά οχήματα όπως δείχνουν στην φώτο,και σκάβουν όλο τον κόσμο......

Ποιο το κάνουν αυτό,το κράτος,οι εταιρίες που δίνουν ίντερνετ η ένας εργολάβος????

Σπάνε και πεζοδρόμια τα οποία ασφαλώς θα αφήσουν χειρότερα,μας αναγκάζουν να παρκάρουμε αλλού σε περιοχή όπου ήδη είναι δύσκολο το πάρκινγκ για 3 μερες.....

Δεν ρωτάνε κανένα και για τίποτα.......

Εγώ πχ δεν ενδιαφέρομαι για  το fiber ούτε έκανα πουθενά αίτηση.....

IMG_20240326_091431.jpg.3d7735be7b1e8511843cae5abc5602d7.jpg

 

IMG_20240326_091436_edit_244875846698571.jpg

IMG_20240326_092151.jpg

Και δεν εχεις δει ακομα το καλυτερο..... οταν τελειωσουν οι εργασιες, θα ξανασκαψουν αλλες 2 φορες τουλαχιστον διοτι στο Ελλαδισταν δεν μπορουν ολοι μαζι οι παροχοι να συνενοηθουν και να κανουν τις εργασιες 1 φορα!!!

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερο το εχω δει να περνανε καινουργια ασφαλτο και μετα να σκαβουν για να περασουν καλωδια. 

Το μονο που εχω μαθει ειναι πως αν ενας εργολαβος παρει δουλεια, πρεπει να το αφησει οπως ήταν.  Δηλαδη σκαψιμο περναει τα καλωδια, σωληνες κλπ, στρωσιμο ασφαλτο, αν τρεχει πχ σε αυτον τον δρομο και αλλο εργο, ο επομενος ξανα θα κανει τα ιδια, δεν θα πει, α αφου εσκαψες να κανω και γω την δικια μου δουλεια, εκτος αν ειναι ο ιδιος.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έπρεπε να σε ενοχλεί γιατί σκάβουν για οπτικές ίνες αλλά ποια ζώα άφησαν τα αυτοκίνητα τους σε σημείο που έπρεπε να γίνουν εργασίες και έχουν ενημερωθεί από πριν.

  • Like 22
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπηρεσίες κοινής ωφέλειας λέγονται. Κατά συνέπεια, δε νομίζω ότι θα βρεις το -όποιο- δίκιο σου, σε περίπτωση που το διεκδικήσεις δια της νομικής οδού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexioannou είπε

Εγώ πχ δεν ενδιαφέρομαι για  το fiber ούτε έκανα πουθενά αίτηση.....

 

Ε τοτε ας μην μπει πουθενα fiber,μα τι διαβαζουμε πρωινιατικα;

  • Like 11
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην γειτονιά μου έχουν περάσει γύρω γύρω οπτικές και περιμένω πως και πως να περάσουν από μπροστά μας. Και εδώ ο άλλος ενοχλήθηκε για 3 μέρες.

Και εμένα με ενοχλεί όταν πετυχαίνω μπροστά μου σκουπιδιάρικο και με καθυστερεί αλλά δεν γίνεται να μην περάσει ποτέ ή να μην κλείσει 2 δρόμους για 10 λεπτά, αλλιώς θα μας φάνε τα ποντίκια.

Αυτό όντως λέγεται ανάπτυξη και γίνεται για το καλό όλων μας είτε το θέλουμε είτε όχι και θα πρέπει να κάνουμε υπομονή.

Και σε εμάς όταν άλλαξαν τις σωληνώσεις της ΕΥΔΑΠ επειδή είναι μπροστά από το γκαράζ για 3 μέρες δεν μπορούσαμε να βγάλουμε τα αμάξια, αλλά το ξέραμε και ήταν για την βελτίωση της ποιότητας της ζωής μας, τι να κάνουμε δηλαδή, να βγούμε να παραπονιόμαστε δεξιά και αριστερά;

 

Επίσης αυτό που κάποιοι καβατζώνουν θέσεις για 1 μήνα και δεν τους ενδιαφέρει τι γίνεται με το αμάξι τους είναι ΠΑΡΑ πολύ εκνευριστικό. Μετακόμιση έκανα και λόγω ενός γαϊδάρου ο οποίος είχε παρατήσει το αμάξι του στον δρόμο δεν μπόρεσα να φέρω αναβατόριο, ενώ είχε μπει ειδοποίηση 2 εβδομάδες πριν και μια μετακόμιση που θα γινόταν σε 1 ώρα πήρε 3. Αν έχει μπαρκάρει, μετακομίσει, χωρίσει, πετάξει, πεθάνει, να το βάλει σε ένα γκαράζ, όχι στον δρόμο. Οπότε από εμένα για έργα κοινής ωφέλειας όταν κάποιος ενοχλεί όχι μόνο να του σηκώνουν το αμάξι αλλά να του το βάζουν και σε χώρο φύλαξης και να πληρώνει και να το πάρει. Γιατί δεν ενδιαφέρεται για τον ίδιο αλλά και για το σύνολο.

Τα είπα και ξεθύμανα, thnks OP για την ψυχανάλυση!

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως τον τιτλο μπορω να τον φανταστω να τον τραγουδας με μπουζουκακι. Παλια ετσι τραγουδουσαν τον πονο τους..

  • Like 1
  • Haha 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...