Προς το περιεχόμενο

εξαφανισμενος νοικαρης


stiopa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γνώμη μου ξεκλείδωσε και άσε τη πόρτα ανοιχτη

παίρνεις την αστυνομία τηλέφωνο να έρθει ....αυτοί θα καταγράψουν το συμβάν .... δεν τους λες ότι έχεις κλειδιά απλά ότι βρήκες τη πόρτα του ενοικιαστή ανοιχτή  ....αυτοί θα μπουν μέσα να δουν όποτε και 'σύ θα δεις αν έχει μείνει τίποτα μέσα....

μπορεί να σε ρωτήσουν ποιος και τι ...τους ενημερώνεις  και

μετά δικηγόρο να σου πει τι θα κανείς.......

 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Χωρίς να έχω κάτι προσωπικό με τον νηματοθετη:

Γιατί πολλές φορές σε αντίστοιχα θέματα, έχω την εντύπωση ότι μιλάει η "άλλη πλευρά " από αυτήν που παρουσιάζεται; 

Νοικαρηδες που δεν έχουν συμβόλαιο και μετά ψάχνουν βοήθεια, ενοικιαστές με μαύρα ενοίκια, κ.λ.π.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Και όχι μόνο άφησε να περάσουν 5 μήνες, αλλά χρειάστηκε και να του δώσει κάποιος τρίτος τα κλειδιά ώστε να ασχοληθεί (δλδ να ρωτήσει τι και πως στο insomnia).

Για μεγαλο τακτικο διαστημα ο ενοικαρης ηταν τακτικος. Οι μη πληρωμες αρχισαν σιγα σιγα και μετα πληρωνε 1 ενοικιο και καπως ετσι αυξηθηκε στο ποσο που ειναι. Υπολογιζα οτι τουλαχιστον στο τελος θα ηταν σωστος και θα ελυνε το συμβολαιο και θα εφευγε κανονικα.

Ευχαριστω ολους για τις αποψεις σας. Θα απευθυνθω σε δικηγορους για να δω τι θα πουν..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, 1comment είπε

Αν περιμένει δικαστήριο να του δώσει το οκ να μπει στο σπίτι του ενώ έχει και τα κλειδιά, τι να πω, περαστικά του. Εγώ θα είχα μπει μέσα χθες και το λιγότερο που θα έκανα, αν είχε αφήσει δικά του πράγματα, θα τα έβγαζα άμεσα προς πώληση για να κλείσω τη ζημιά. 

14 ώρες πριν, 1comment είπε

Εγώ θα έλεγα στον ts να παραβλέψει τα δικά σου ποστ.

🙄

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, 1comment said:

ενώ ο νοικάρης κούνησε μαντήλι. Επίσης βάσει των δικών σου συμβουλών, ο ιδιοκτήτης δεν πρέπει να μπει στο σπίτι παρότι έχει τα κλειδιά και ο άλλος έφυγε νύχτα (και δεν θα ξαναγυρίσει ποτέ γιατί χρωστάει)!

Και αν του την έχουν στήσει επίτιδες; Να μπει μέσα άτυπα και μετά να εμφανιστεί ο μισθωτής και να απαιτεί ότι του κατέβει στο κεφάλι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, stiopa said:

Για μεγαλο τακτικο διαστημα ο ενοικαρης ηταν τακτικος. Οι μη πληρωμες αρχισαν σιγα σιγα και μετα πληρωνε 1 ενοικιο και καπως ετσι αυξηθηκε στο ποσο που ειναι. Υπολογιζα οτι τουλαχιστον στο τελος θα ηταν σωστος και θα ελυνε το συμβολαιο και θα εφευγε κανονικα.

Ευχαριστω ολους για τις αποψεις σας. Θα απευθυνθω σε δικηγορους για να δω τι θα πουν..

Ε αυτό λέω και εγώ, πως άργησες πάρα πολύ να θορυβηθείς, αυτό θα έπρεπε να γίνει αμέσως μόλις άρχισε τις καθυστερήσεις. Και όχι, λάθος υπολόγισες, κακώς περίμενες ότι θα ήταν σωστός στο τέλος με δεδομένο ότι δεν ήταν σωστός στη διάρκεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Εναλλακτικά μπορείς να δηλώσεις λύση μίσθωσης χτες (κυριολεκτικά), να μπεις μέσα με τα κλειδιά σου, να πετάξεις ότι έχει αφήσει μέσα, και απλά να ελπίζεις ότι θα παραμείνει εξαφανισμένος και δεν θα σε κυνηγάει αυτός μετά.

Αυτη ειναι η πιο πρακτικη αντιμετωπιση για να τελειωνεις με το θεμα,απο νομικης αποψης δεν ειναι η σωστη,η απολυτως σωστη νομικα αντιμετωπιση θελει κοστος και χρονο που ισως να μην αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, vagos789 said:

Αυτη ειναι η πιο πρακτικη αντιμετωπιση για να τελειωνεις με το θεμα,απο νομικης αποψης δεν ειναι η σωστη,η απολυτως σωστη νομικα αντιμετωπιση θελει κοστος και χρονο που ισως να μην αξιζει.

Δεν διαφωνώ, απλά του το ανέφερα ως πιθανή επιλογή εξηγώντας του ότι έχει ρίσκο, τώρα ας κάνει ότι νομίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...