Προς το περιεχόμενο

Δημοπρασία αυτοκινήτων


past98

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα φόρουμ,

επηρεασμένος από κανάλια στο YouTube (Mat Armstrong, Tavarish) έχω μπει στο τρυπακι να φτιάξω/επισκευασω, για προσωπική χρήση, ένα αυτοκίνητο με ζημιά. Είτε είναι μηχανικό πρόβλημα είτε απλά κάποια τρακα χωρίς να έχει φάει σασί, δεν έχω τέτοιες γνώσεις..

η ερώτηση μου είναι αν υπάρχουν τρόποι στην Ελλάδα να πάρεις αυτοκίνητα με ζημιά από ασφαλιστικές (ή από κάπου άλλου) όπως κάνουν τα προαναφερθέντα κανάλια και πως μπορώ να τα βρω

Σίγουρα θα υπάρχει γιατί στο car.gr υπάρχουν αυτοκίνητα σε εμπόρους που έχουν προέλθει από ατυχήματα ή για παράδειγμα τις πλημμύρες που έγιναν πέρσι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, past98 είπε

Καλησπέρα φόρουμ,

επηρεασμένος από κανάλια στο YouTube (Mat Armstrong, Tavarish) έχω μπει στο τρυπακι να φτιάξω/επισκευασω, για προσωπική χρήση, ένα αυτοκίνητο με ζημιά. Είτε είναι μηχανικό πρόβλημα είτε απλά κάποια τρακα χωρίς να έχει φάει σασί, δεν έχω τέτοιες γνώσεις..

η ερώτηση μου είναι αν υπάρχουν τρόποι στην Ελλάδα να πάρεις αυτοκίνητα με ζημιά από ασφαλιστικές (ή από κάπου άλλου) όπως κάνουν τα προαναφερθέντα κανάλια και πως μπορώ να τα βρω

Σίγουρα θα υπάρχει γιατί στο car.gr υπάρχουν αυτοκίνητα σε εμπόρους που έχουν προέλθει από ατυχήματα ή για παράδειγμα τις πλημμύρες που έγιναν πέρσι 

Τρόποι να βρεις αμάξια με ζημιά υπάρχουν, πχ car.gr

Γιατί να μπλέξεις αν δεν είσαι επαγγελματίας που θα το σπρώξει για το κέρδος ;Εκτός αν μιλάς για πολυτελείας αλλά και πάλι Ελλάδα ......δεν νομίζω να τσουλάει κάτι τέτοιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιά γινόταν χαμός στα κατασχεμενα μέσω τέως ΟΔΔΥ νυν ΔΔΔΥ 

Μπορείς να βρεις κι από το car.gr τρακαρισμενα...

Μπορείς να φέρεις και από εξωτερικό χτυπημενα από χαλάζι (Γερμανία)

Υπάρχουν επιλογές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, past98 είπε

δεν έχω τέτοιες γνώσεις..

Γνώσεις δεν έχεις. 

Χώρο έχεις?

Εργαλεία έχεις?

Χρήματα έχεις?

Χρόνο έχεις?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, past98 said:

Καλησπέρα φόρουμ,

επηρεασμένος από κανάλια στο YouTube (Mat Armstrong, Tavarish) έχω μπει στο τρυπακι να φτιάξω/επισκευασω, για προσωπική χρήση, ένα αυτοκίνητο με ζημιά. Είτε είναι μηχανικό πρόβλημα είτε απλά κάποια τρακα χωρίς να έχει φάει σασί, δεν έχω τέτοιες γνώσεις..

Με απλά λόγια σου λείπει το πιο σημαντικό.

7 hours ago, past98 said:

η ερώτηση μου είναι αν υπάρχουν τρόποι στην Ελλάδα να πάρεις αυτοκίνητα με ζημιά από ασφαλιστικές (ή από κάπου άλλου) όπως κάνουν τα προαναφερθέντα κανάλια και πως μπορώ να τα βρω

Σίγουρα θα υπάρχει γιατί στο car.gr υπάρχουν αυτοκίνητα σε εμπόρους που έχουν προέλθει από ατυχήματα ή για παράδειγμα τις πλημμύρες που έγιναν πέρσι 

Ο μόνος τρόπος είναι να γίνεις και εσύ έμπορος αυτοκινήτων, μόνο έτσι θα μπορέσεις να συνεργαστείς με τις ασφαλιστικές και να αποκτήσεις πρόσβαση στις ιστοσελίδες που δημοπρατούν τέτοια αυτοκίνητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Copart.de / autobidmaster ,autoline24

Ta gr site  δημοπρασίας θέλουν επαγγελματικό αφμ 

 

Αν ειναι χωρίς άδεια δηλ παρατημενα σε χωρους ανακύκλωσης(αποσυρσης) θα πρέπει να βρεις κ 2ο αμάξι με κανονική άδεια...εν ολιγης δυσκολο εγχείρημα ...τα βιντεακια υπάρχουν για τα views π στο εξωτερικό βγαζουν όντως λεφτά

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Τρόποι να βρεις αμάξια με ζημιά υπάρχουν, πχ car.gr

τα αυτοκίνητα με ζημιά που υπάρχουν στο car τα έχουν πάρει ήδη έμποροι από κάπου και έχουν κάνει μικροδουλειές για να ανεβάσουν την τιμή και το πουλάνε όσο υπάρχει το αντίστοιχο αμάξι στην αγορά - το κόστος επισκευής της ζημιάς. Οπότε πχ εγώ που θέλω να γλυτώσω χρήματα δεν θα τα τα γλυτώσω.. εμένα με ενδιαφέρει να βρω το κάπου από όπου τα παίρνουν οι έμποροι.

 

9 ώρες πριν, Nabuko είπε

Γνώσεις δεν έχεις. 

9 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Με απλά λόγια σου λείπει το πιο σημαντικό.

Μάλλον καταλάβατε λάθος αυτό που είπα.. αυτό που ήθελα να γράψω, και συγνώμη αν δεν έγινε κατανοητό, είναι πως έχω γνώσεις για μηχανικά και ηλεκτρολογικά. Αν είναι απλή τράκα που θα χρειαστεί να αλλάξω κάποια μέρη επίσης το έχω. Αυτό που ΔΕΝ ξέρω να κάνω είναι να επισκευή αν έχει ζημιά στο σασί. που εκεί μιλάμε για αλλαγή των πάνελ του σασί.

9 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Ο μόνος τρόπος είναι να γίνεις και εσύ έμπορος αυτοκινήτων, μόνο έτσι θα μπορέσεις να συνεργαστείς με τις ασφαλιστικές και να αποκτήσεις πρόσβαση στις ιστοσελίδες που δημοπρατούν τέτοια αυτοκίνητα.

άρα αυτά που βλέπουμε στο εξωτερικό δεν παίζουν στην Ελλάδα; που απλοί ιδιώτες μπορούν να βρουν τέτοια αμάξια;

 

29 λεπτά πριν, kage είπε

Copart.de / autobidmaster

Ta gr site  δημοπρασίας θέλουν επαγγελματικό αφμ 

Αν ειναι χωρίς άδεια δηλ παρατημενα σε χωρους ανακύκλωσης(αποσυρσης) θα πρέπει να βρεις κ 2ο αμάξι με κανονική άδεια...εν ολιγης δύσκολο εγχειρημα

ωραίος σε ευχαριστώ! αν και για copart δεν έχω διαβάσει καλά πράγματα. Τα ελληνικά site ποια είναι;; ξέρεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, past98 said:

Μάλλον καταλάβατε λάθος αυτό που είπα.. αυτό που ήθελα να γράψω, και συγνώμη αν δεν έγινε κατανοητό, είναι πως έχω γνώσεις για μηχανικά και ηλεκτρολογικά. Αν είναι απλή τράκα που θα χρειαστεί να αλλάξω κάποια μέρη επίσης το έχω. Αυτό που ΔΕΝ ξέρω να κάνω είναι να επισκευή αν έχει ζημιά στο σασί. που εκεί μιλάμε για αλλαγή των πάνελ του σασί.

Ούτως ή άλλως στις περισσότερες περιπτώσεις που βγαίνει ολική ένα αυτοκίνητο έχει ζημιά στο σασί.

28 minutes ago, past98 said:

άρα αυτά που βλέπουμε στο εξωτερικό δεν παίζουν στην Ελλάδα; που απλοί ιδιώτες μπορούν να βρουν τέτοια αμάξια;

Αυτοί στα κανάλια που ανέφερες σου μοιάζουν για απλοί ιδιώτες?

Πάντως άσχετα τι βλέπεις στο youtube στην Ελλάδα ισχύει αυτό που σου είπα, πρέπει να είσαι έμπορος για να αποκτήσεις πρόσβαση στην "πρωτογενή" διάθεση τρακαρισμένων από τις ασφαλιστικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...