Προς το περιεχόμενο

Alienware AW3423DWF


Arkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 327
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η μπορεις να το αφησεις και μονιμα ετσι οπως εκανα εγω!!

Για να μην αλλαζεις καθε τρεις και λιγο!!

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, optimus prime είπε

Πηγαινε στο change resolution οπως εισαι και αλλαξε την..

Απο εδω λες? Ετσι εχει max 60hz και γενικα με ξεσκισε λιγακι το desktop και το scaling.

Screenshot_1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ετσι το εχω αλλα επειδη δεν εχει full screen πιανει την αναλυση του desktop που ειναι borderless in game. Λογικα ειναι αυτο που λεει ο valantis θελει αλλαγη απο το desktop και επειτα in game για borderless.

Screenshot_3.png

κλεισε το παιχνιδι ,αλλαξε την αναλυση της οθονη σου σε αυτην που θες και μετα ξανα ανοιξε το παιχνιδι. αν το κανεις με ανοιχτο το παιχνιδι δεν θα σου εμφανισει την αναλυση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, valantis123 είπε

@Arkin ναι νομίζω έτσι θέλει και στο last of us δεν το έδειχνε in game και πρέπει να αλλάξεις desktop resolution ναι παίξεις και μετά να το γυρίσεις.

Δεν δουλευει σωστα ομως ετσι εβαλα την αναλυση αλλα με εκανε cap 60fps και το scaling ειναι λιγο οτι να ναι. Σε full screen εχω παιξει κανονικα με DSR στο ghostwire tokyo ειχα 2.25 και ειχε οντως διαφορα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Just now, Arkin said:

Δεν δουλευει σωστα ομως ετσι εβαλα την αναλυση αλλα με εκανε cap 60fps και το scaling ειναι λιγο οτι να ναι. Σε full screen εχω παιξει κανονικα με DSR στο ghostwire tokyo ειχα 2.25 και ειχε οντως διαφορα. 

Control panel,change resolution και επελεξε μετα και τα hz εαν στα αλλαξε..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

κλεισε το παιχνιδι ,αλλαξε την αναλυση της οθονη σου σε αυτην που θες και μετα ξανα ανοιξε το παιχνιδι. αν το κανεις με ανοιχτο το παιχνιδι δεν θα σου εμφανισει την αναλυση 

Τωρα θα το εμφανισει οπως το εβαλα αλλα τα hz ειναι στα 60 δεν εχει να βαλω παραπανω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, optimus prime είπε

Η μπορεις να το αφησεις και μονιμα ετσι οπως εκανα εγω!!

Λογικά στο 34 ναι. Εγώ είμαι σε 1080   λάπτοπ και δεν φαίνεται τίποτα για desktop 🥲

Γίνεται αντι για global settings να επιλέξεις μόνο στο παιχνίδι να ανοίγει με dldsr και να γλιτώσεις της αλλαγές στα windows? Δεν το έχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Control panel,change resolution και επελεξε μετα τα hz εαν στα αλλαξε..

Ετσι φαινεται να ειναι κομπλε ναι και τα hertz

 

Screenshot_2.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τωρα θα το εμφανισει οπως το εβαλα αλλα τα hz ειναι στα 60 δεν εχει να βαλω παραπανω. 

Σίγουρα πάνε και τα hz 165 κάπου θα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, valantis123 είπε

Λογικά στο 34 ναι. Εγώ είμαι σε 1080   λάπτοπ και δεν φαίνεται τίποτα για desktop 🥲

Γίνεται αντι για global settings να επιλέξεις μόνο στο παιχνίδι να ανοίγει με dldsr και να γλιτώσεις της αλλαγές στα windows? Δεν το έχω δοκιμάσει.

Mονο σε full screen γινεται. Πχ το hogwarts δεν εχει full screen οποτε τραβαει την αναλυση απο το desktop. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Mονο σε full screen γινεται. Πχ το hogwarts δεν εχει full screen οποτε τραβαει την αναλυση απο το desktop. 

βασικα exclusive full screen θελουν τα dsr / vsr για να δουλεψουν με αλλαγη μεσα απο το game ,αλλιως βαζεις πριν ανοιξεις το game οτι θες

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...