Προς το περιεχόμενο

Σκούπα στικ Xiaomi G10 στα 199€


skrpl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαγκες απλα μακρια

Την ειχα και σε ενα χρονο ψοφησε η μπαταρια με μετρια χρηση

+

στο κατω μερος εχει σπασει ο βραχιονας(λογω ποιοτητας κατασκευης) και δεν υπαρχει ανταλλακτικο ψαχνοντας εδω και ενα χρονο παντου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Deerma DX118C ρεύματος με 25 ευρώ αγορά και το μοτέρ σου κλωτσάει το χέρι όταν γυρίζεις το διακόπτη στο on. Η κυρίως συσκευή είναι αποσπώμενη (σκουπάκι).

Δεν έχω data για σεντόνι και δεν με πολυενδιαφέρει κιόλας, τη δουλειά μου θέλω να κάνω χωρίς σκοτούρες και πολλά έξοδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Craven said:

Πάντως επειδή είχα (και έχω ακόμα σε άλλο χώρο) την Jimmy JV83 με 135 air watts και τώρα εδώ και 1,5 χρόνο είμαι σε μια Rowenta με 200 air watts, προσωπική μου άποψη είναι πως οκ φυσικά παίζει ρόλο και το ρολό/βούρτσα στο πόσο καλά καθαρίζει μια σκούπα αλλά με 150 air watts που έχει αυτή του θέματος, δεν..."καθάρισε" ποτέ κανείς :)

Αν θέλετε κάποια για μικροβρωμιές σαν συμπλήρωμα σε μια κανονική, οκ.. αν θέλετε όμως να γίνει η κανονική σας, τα 200aw και πάνω είναι μονόδρομος.

Επίσης, σκούπα που δεν "σπάει" το κοντάρι της, για εμένα μακριά και αγαπημένοι.

Τώρα, για φοιτητές, εργένηδες που δεν θέλουν πολλά πολλά, δεύτερη σκούπα για ψιλολόγια είναι μια χαρά

Υ.Γ. Ναι έχει "μόνο" 199.. οπότε όσα λέω είναι χωρίς να συγκρίνω τιμές με ανώτερες σκούπες, απλά κάποια προϊόντα τα παίρνεις για συγκεκριμένο λόγο και για να τα κρατήσεις κάποια χρόνια οπότε επιβάλλεται να δώσεις κάτι παραπάνω για κάτι καλύτερο.

ποιο μοντελο rowenta εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, adok13 είπε

ποιο μοντελο rowenta εχεις?

Την RH9990 , λεγόταν και X-Force Flex 14.60 νομίζω και έχει βγει νέο πιο δυνατό μοντέλο, αλλά οκ δεν χρειάζεται κανείς να πάει σε σκούπα των 400 ευρώ (εμένα είχε βγει αρκετά πιο φτηνά με προσφορές και επιστροφές οπότε άξιζε) για να πάρει μια καλή δυνατή, άλλωστε ήταν ακριβή για τα extras (σφουγγάρισμα κτλ) που κακά τα ψέματα δεν χρησιμοποίησα σχεδόν ποτέ.. απο τα γνωστά Κινεζομάγαζα με 50-100 παραπάνω από του θέματος, θα πάρει κανείς μια αντίστοιχα καλή και δυνατή και πιο αξιόπιστη απο του θέματος.  Πρόχειρα πχ βλέπω την Jimmy H10 flex στα 300 με 245aw απο Πολωνία

Επεξ/σία από Craven
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, Craven said:

Την RH9990 , λεγόταν και X-Force Flex 14.60 νομίζω και έχει βγει νέο πιο δυνατό μοντέλο, αλλά οκ δεν χρειάζεται κανείς να πάει σε σκούπα των 400 ευρώ (εμένα είχε βγει αρκετά πιο φτηνά με προσφορές και επιστροφές οπότε άξιζε) για να πάρει μια καλή δυνατή, άλλωστε ήταν ακριβή για τα extras (σφουγγάρισμα κτλ) που κακά τα ψέματα δεν χρησιμοποίησα σχεδόν ποτέ.. απο τα γνωστά Κινεζομάγαζα με 50-100 παραπάνω από του θέματος, θα πάρει κανείς μια αντίστοιχα καλή και δυνατή και πιο αξιόπιστη απο του θέματος.

σε ευχαριστω, επειδη ειμουνα στο ψαξιμο με βοηθησες πολυ με το post σου to αρχικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η g10 χρησιμοποιεί τις μπαταρίες της dreame v9 που έχω. Μου άντεξε 2-3 χρονάκια. Έχω ακούσει και εγώ για προβλήματα για την μπαταρία των dreame v9. Τώρα είναι ψόφια. Θα την ανακατασκευάσω το καλοκαίρι. Μέχρι τοτε πήρα την jimmy h10 flex με 245 aw. Αντε γειά. Με 230€. Ρουφάει τα πάντα. Φυσικά στο max αντέχει 8-9 λεπτά. Αλλά έχει sensor και με το auto είμαι οκ

Επεξ/σία από JohnnyX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, adok13 είπε

σε ευχαριστω, επειδη ειμουνα στο ψαξιμο με βοηθησες πολυ με το post σου to αρχικο.

Αν ήταν ακόμα το δικό μου μοντέλο στην αγορά θα σου έλεγα μην πας. Εγώ το κράτησα για το καλό καθάρισμα που έκανε και τους χρόνους λειτουργίας που έχει ΑΛΛΑ για να έχει τους χρόνους έχει και αρνητικά καθώς έχει αρκετά μεγάλο βάρος και έχει εννοείται και 2-3 αρνητικά για τα λεφτά που είχε.

Τώρα τα καινούρια μοντέλα βλέπω είναι στο 400ρι (με τα 32v μπαταρία πχ η 15.60) με πολύ μικρότερο βάρος και auto mode κτλ ΑΛΛΑ και πάλι και τα 400 είναι πολλά.. βλέπω όπως έγραψα πιο πάνω (δες το edit που είχα κάνει στο τελευταίο ποστ στο τέλος του κειμένου για την Jimmy H10 Flex, αλλά την αναφέρει και ο JohnnyX απο κάτω) καλές δυνατές σκούπες με ακόμα παραπάνω δυνατότητες σε πολύ πιο χαμηλή τιμή και απο Ευρώπη, οπότε δεν ξέρω αν έχει νόημα να δώσει κανείς 400 ευρώ. 

Εγώ την συνδύασα πρόσφατα και με μια καλή ρομποτική σκούπα με αυτόματο άδειασμα κάδου (αξίζει κάποιος να επενδύσει σε κάτι τέτοιο) και πραγματικά με τον συνδυασμό αυτό έχουμε ξενοιάσει..

Καλές αγορές εύχομαι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει και εγώ μια τέτοιου τύπου hoover, αρκετά πιο ακριβή και πέθανε η μπαταρία της πολύ απότομα. Ίσως μόνο οι πολύ ακριβές αξίζουν (dyson κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Angelos19 είπε

Το μοντέλο του τίτλου συγκριτικά με Jimmy JV85 Pro? Αν είναι το ίδιο καλή τη σκέφτομαι για τους γονείς μου για να μη μπλέκουν με καλώδια

Καμία σχέση δεν έχουν μεταξύ τους. 

προφανώς Jimmy +++

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω 2 χρόνια και μπαίνω στον 3ο. Καθημερινή χρήση λόγω σκύλου, μόνιμα στην πρίζα, και δεν έχει πάθει τίποτα απολύτως! Μόνο τα φίλτρα αλλάζω κάθε χρόνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, cris41 είπε

Την έχω 2 χρόνια και μπαίνω στον 3ο. Καθημερινή χρήση λόγω σκύλου, μόνιμα στην πρίζα, και δεν έχει πάθει τίποτα απολύτως! Μόνο τα φίλτρα αλλάζω κάθε χρόνο. 

Εν το μεταξύ έχω μια παλαιότερη vacuum cleaner κ είχε πέσει στον χρόνο η απόδοση και κρατουσε λιγότερο η μπαταρία. Την πήγα νευριασμένος στο service και αποδείχτηκε ότι απλά ΔΕΝ την καθάριζα σωστά! Μου έδειξαν πως και ήταν σαν καινούργια πάλι... Κ νέο φίλτρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εχω 1,5 χρόνο και η σκουπα ειναι φοβερη. Ειδικά τωρα με τα χαλια και τον σκυλο, σε 2' εχω καθαρισει το μεγαλο χαλι του σαλονιου. Μεγαλη ευκολια και η μοαταρια κραταει για 60τμ στην τουρκπ λειτουργια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω πολλοί διαμαρτύρονται για τις ματαρίες, μια λύση τύπου Deerma DX700s ή αντίστοιχη είναι ανταγωνιστική ως προς την απόδοση ή καμία σχέση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...