Προς το περιεχόμενο

Η AR εφαρμογή της Dyson σου δείχνει τα σημεία που δεν πέρασες με την ηλεκτρική σκούπα


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Quote

Η εταιρεία προχώρησε στη δημιουργία του CleanTrace επειδή «οι καταναλωτές είναι απρόσεκτοι και αναποτελεσματικοί - σκουπίζουν τακτικά τις ίδιες περιοχές πολλές φορές και χάνουν εντελώς άλλα σημεία».

 

Untitled-1.jpg

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μην τυχόν και τολμήσετε να χρησιμοποιήσετε το μυαλό την παρατηρητικότητα την αντίληψη σας. Δεν υπάρχει λόγος, θα σας πούμε εμείς ακόμα και εδώ πως θα το κάνετε. 

Μάλλον γέρασα, δεν ξέρω.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H Dyson έχει πολύ καλά προϊόντα, αλλά όταν μιλάμε για προϊόντα καθαρισμού του χιλιάρικου, μπαίνει το ερώτημα και γιατί να μην πάρω μία σκούπα με 100€ και με τα υπόλοιπα χρήματα να φωνάζω έναν άνθρωπο κάθε 10 μέρες να γυαλίζει το σπίτι, δίχως να ασχολούμαι καν;

Μιλάμε για την Ελλάδα, που το κόστος εργασίας ανά ώρα μπορεί να βρεθεί και με κάτω από 5€.

Επεξ/σία από jimex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 minutes ago, xxpistoss said:

Μην τυχόν και τολμήσετε να χρησιμοποιήσετε το μυαλό την παρατηρητικότητα την αντίληψη σας. Δεν υπάρχει λόγος, θα σας πούμε εμείς ακόμα πως θα κλάνετε

fixed 😀

Επεξ/σία από TheGrisGrisMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλή προσπάθεια όμως κάθε τέτοια εφαρμογή αυτοματισμού μου φαίνεται (διορθώστε με) οδηγεί ολο και πιο κοντά στο μηδενισμό της ανθρώπινης λογικής και ικανότητας. Κάθε μέρα βρίσκουμε έναν τρόπο ώστε να χρειάζεται να σκεφτόμαστε λιγότερο. Η σκέψη είναι άσκηση του εγκέφαλου. Αν το ρεύμα σταματήσει μας λυπάμαι ολους....
Ημαρτον απλα, δεν βλέπεις που έχεις σκουπίσει; δεν θυμάσαι; τι δεν θυμάσαι; τα περασμένα 3 δευτερόλεπτα; γιατί; έχεις έλλειψη μνήμης; η απλα το μυαλο σου βρίσκεται σε μια άλλη ηλεκτρική συσκευή που σε ενοχλεί εκείνη τη στιγμή;  δεν μπορείς απλα να θυμηθείς από που πέρασες τη σκούπα; τι στο καλο συμβαίνει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, M A T R I X said:

Δεν συγκρίνεται η μία με την άλλη. Η ρομποτική είναι για να συντηρείς το σπίτι μέσα στην εβδομάδα, και να λες ότι καθάρισες, ενώ με μία stick ρίχνεις όντως σωστό καθάρισμα. Υψηλή τιμή αλλά αξίζει τα λεφτά της και με το παραπάνω. Υπάρχουν και πιο οικονομικές λύσεις πάντως 

Έχω Dyson V10 animal και xiaomi mi mop 2 Pro.

H Xiaomi καθαρίζει το σπίτι Κάθε ΜΕΡΑ.

Η Dyson πλέον έχει περιοριστεί στο ελάχιστο, τύπου έπεσε κάτι στο πάτωμα και θέλω να το μαζέψω τώρα, τις γωνίες και τσακουλατούρες μιά φορά το μήνα, και στο σκούπισμα των σκαλοπατιών για τον πάνω όροφο κάθε εβδομάδα.

Η ρομποτική με το καθημερινό σκούπισμα δεν κρατάει απλά το πάτωμα καθαρό, μειώνει σε τεράστιο βαθμό και την σκόνη που κάθεται στα έπιπλα.

Προτείνω ανεπιφύλακτα σε όποιον έχει λεφτά, να πάει πρώτα για μια καλή ρομποτική και μετά σε φορητή σκούπα για τα ψευτοπραγματα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Έχω Dyson V10 animal και xiaomi mi mop 2 Pro.

H Xiaomi καθαρίζει το σπίτι Κάθε ΜΕΡΑ.

Η Dyson πλέον έχει περιοριστεί στο ελάχιστο, τύπου έπεσε κάτι στο πάτωμα και θέλω να το μαζέψω τώρα, τις γωνίες και τσακουλατούρες μιά φορά το μήνα, και στο σκούπισμα των σκαλοπατιών για τον πάνω όροφο κάθε εβδομάδα.

Η ρομποτική με το καθημερινό σκούπισμα δεν κρατάει απλά το πάτωμα καθαρό, μειώνει σε τεράστιο βαθμό και την σκόνη που κάθεται στα έπιπλα.

Προτείνω ανεπιφύλακτα σε όποιον έχει λεφτά, να πάει πρώτα για μια καλή ρομποτική και μετά σε φορητή σκούπα για τα ψευτοπραγματα.

 

Τι να σου πω. Δεν το έχω ακούσει πότε αυτό, πόσο μάλλον για μεζονέτα. Συνήθως ισχύει το ανάποδο.
Είχα και την απλή και την pro και δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος. Πέρα από το ότι χρειάζεσαι ένα μίνιμαλ σπίτι για να κάνει σωστή δουλειά, δεν αξίζει τα λεφτά της. Αλλά γούστα είναι αυτά. 

Εγώ προσωπικά θα πρότεινα μία καλή στικ (όχι απαραίτητα dyson) και μία φθηνή ρομποτική, απλά για τη βγάζεις ένα run ανά 2 ημέρες για συντήρηση. 

Επεξ/σία από M A T R I X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, M A T R I X said:

Τι να σου πω. Δεν το έχω ακούσει πότε αυτό, πόσο μάλλον για μεζονέτα. Συνήθως ισχύει το ανάποδο.
Είχα και την απλή και την pro και δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος. Πέρα από το ότι χρειάζεσαι ένα μίνιμαλ σπίτι για να κάνει σωστή δουλειά, δεν αξίζει τα λεφτά της. Αλλά γούστα είναι αυτά. 

Εγώ προσωπικά θα πρότεινα μία καλή στικ (όχι απαραίτητα dyson) και μία φθηνή ρομποτική, απλά για τη βγάζεις ένα run ανά 2 ημέρες για συντήρηση. 

Εγώ ούτε που ασχολιόμουν με ρομποτικες.

Έχω μια Phillips με καλώδιο και κυκλωνικο κάδο (ανώτερο της Dyson) και την Dyson. Κύριο καθάρισμα με τη Phillips και τα του ποδαριού με τη Dyson.

Τη ρομποτική μου τη σύστησαν οι γυναίκες στη δουλειά. Ειδικά η μία από αυτές είναι μανιακή με το καθάρισμα. Υποστήριξαν οτι με τη ρομποτική έχουν λυθεί τα χέρια τους.

Και έτσι έκανα την αγορά.

Η Phillips πλέον πιάνει σκόνες στη ντουλάπα.

Ειμαι τόσο ευχαριστημένος από τη ρομποτική, που θα αγοράσω και 2η για τον πάνω όροφο, ώστε να καθαρίζονται καθημερινά και οι 2 όροφοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, panther_512 said:

Έχω Dyson V10 animal και xiaomi mi mop 2 Pro.

H Xiaomi καθαρίζει το σπίτι Κάθε ΜΕΡΑ.

Απορώ πως δεν έχει βγάλει σκλάβα, εεεε ρομποσκούπα, ακόμα η Dyson...θα κάνει 1000+ ευρώ βέβαια (και με dock 2000+). 😛

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, jimex είπε

H Dyson έχει πολύ καλά προϊόντα, αλλά όταν μιλάμε για προϊόντα καθαρισμού του χιλιάρικου, μπαίνει το ερώτημα και γιατί να μην πάρω μία σκούπα με 100€ και με τα υπόλοιπα χρήματα να φωνάζω έναν άνθρωπο κάθε 10 μέρες να γυαλίζει το σπίτι, δίχως να ασχολούμαι καν;

Μιλάμε για την Ελλάδα, που το κόστος εργασίας ανά ώρα μπορεί να βρεθεί και με κάτω από 5€.

Η Dyson έχει πολύ καλές σκούπες (είμαι κάτοχος), αλλά από ένα σημείο κι έπειτα εξίσου καλές σκούπες έχουν κι άλλοι και επειδή δεν υπάρχει κάτι το ουσιαστικό που έχουν  να προσφέρουν πλέον, πρέπει να κάνουν κατι ώστε να ξεχωρίσουν και να συνεχίσουν να δικαιολογούν τις τιμές τους.

Όποιος έχει λεφτά για πέταμα ας τους τα δώσει τι να πω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακόμη τη κόμπρα της ντελονγκι, με αυτή καθαρίζω 2 σπίτια και 2 αμάξια. Στεγνώνει κιόλας.  Την έχω επισκευάσει μόνος μου και 3 φορές που σημαίνει ότι δεν χρειάζεται μηχανικό της νασα όταν χαλάει... Θα κρατήσω τα λεφτά μου για να πάρω τυρί που έχει πάει 18€ το κιλό καλύτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, logistoulis said:

Η Dyson έχει πολύ καλές σκούπες (είμαι κάτοχος), αλλά από ένα σημείο κι έπειτα εξίσου καλές σκούπες έχουν κι άλλοι και επειδή δεν υπάρχει κάτι το ουσιαστικό που έχουν  να προσφέρουν πλέον, πρέπει να κάνουν κατι ώστε να ξεχωρίσουν και να συνεχίσουν να δικαιολογούν τις τιμές τους.

Συμφωνώ σε αυτό. Ειδικά η Phillips έχει καλύτερο κάδο, ο οποίος πακτώνει τη σκόνη. Όταν αδειάζεις τον κάδο, δεν γεμίζει το σύμπαν γύρω σου σκόνη. Λογικά και άλλες μάρκες το κάνουν αυτό.

Η Dyson δεν είναι καθόλου καλή σε αυτό. Όσο καλά και αν σκουπίζει, όταν έρθει η ώρα να αδειάσεις τον κάδο, γεμίζεις τον περιβάλλοντα χώρο με σκόνη, την οποία εισπνέεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panther_512 είπε

Συμφωνώ σε αυτό. Ειδικά η Phillips έχει καλύτερο κάδο, ο οποίος πακτώνει τη σκόνη. Όταν αδειάζεις τον κάδο, δεν γεμίζει το σύμπαν γύρω σου σκόνη. Λογικά και άλλες μάρκες το κάνουν αυτό.

Η Dyson δεν είναι καθόλου καλή σε αυτό. Όσο καλά και αν σκουπίζει, όταν έρθει η ώρα να αδειάσεις τον κάδο, γεμίζεις τον περιβάλλοντα χώρο με σκόνη, την οποία εισπνέεις.

 

Εγώ τη σκόνη την αδειάζω σε κάδο που έχω στο μπαλκόνι και εννοείται ότι χώνω τον κάδο της σκούπας βαθιά στον κάδο απορριμμάτων για να μην έρθουν πάνω μου.

Δεν είχα υπόψιν ότι αυτό μπορεί να γίνει πιο "καθαρά", το ζήτημα είναι να φύγει μέσα από το σπίτι, κάποιες φορές βέβαια έχει τύχει να γεμίσουν τα ρούχα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...