Προς το περιεχόμενο

Ξαφνικά δεν εμφανίζεται κανένα σχόλιο στο Youtube - Πιθανό πρόβλημα Vodafone


1comment

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξαφνικά δεν εμφανίζεται κανένα σχόλιο στο Youtube. Σε όλα τα βίντεο βλέπω αυτό (από pc). Restricted Mode has hidden comments for this video. Από κινητό, πατώντας στα σχόλια τα εμφανίζει κενά. Είδα κάτι βιντεο για το πώς λύνεται. Το θέμα είναι ότι πηγαίνω σε αυτές τις επιλογές τόσο στο pc όσο και από το κινητό αλλά δεν αλλάζουν. Στο κινητό αναφέρει "ενεργοποιήθηκε από το διαχειριστή δικτύου σας για να σας βοηθήσει με την απόκρυψη βιντεο κλπ". Δεν καταλαβαίνω πώς έγινε ξαφνικά και δεν δέχεται τροποποίηση. Στο κινητό δεν χρησιμοποιώ ad blocker οπότε δεν είναι αυτό. 

Στην πρώτη εικόνα είναι τι βλέπω από pc στο σημείο που προτείνουν να το αλλάξουμε για να φαίνονται τα σχόλια, στη δεύτερη κινητό.

Επεξ/σία από 1comment
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, adi32 είπε

Εμενα μου τα εμφανιζει σαν κενα στο new pipe στο κινητο 

 

Άρα έχεις κι εσύ πρόβλημα. Πιστεύω θα είμαστε πάρα πολλοί.... Ποιός ξέρει τι άλλαξαν πάλι.

Επεξ/σία από 1comment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, adi32 είπε

κατι κανουν για να κοψουν κοσμο που δεν πληρωνει συνδρομες 

Λέγανε ότι πειραματίζονται με όσους χρησιμοποιούν ad blocker και το μυαλό μου πήγε εκεί. Αλλά και που τον έκλεισα στο πισι, δεν άλλαξε τίποτα. Ας το ψάξει κάποιος που ξέρει παραπάνω πράγματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κινητό τα εμφανίζει κανονικά εμένα. Έχω την εφαρμογή του youtube, όχι κάτι άλλο περίεργο. 

Δοκίμασα και από chrome και από firefox στο κινητό και δείχνει κι εκεί κανονικά τα σχόλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ηταν μονο τα σχολια στο youtube.Εχει πεσει safesearch παντου σε ολους τους browsers σε εμενα το οποιο δεν μπορεις να αλλαξεις .Και στο pc και στο κινητο,δεν μου εχει ξανασυμβει.

"

Results hidden by SafeSearch
SafeSearch is set by a device, network or browser administrator to hide explicit results"
 
Αυτο μου βγαζει στο chrome σε καθε...υποπτη αναζητηση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Έχεις αλλάξει DNS στις συσκευές σου ή στο router;

Ούτε καν ξέρω τι είναι αυτό για να το αλλάξω!

38 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Στο κινητό τα εμφανίζει κανονικά εμένα. Έχω την εφαρμογή του youtube, όχι κάτι άλλο περίεργο. 

Δοκίμασα και από chrome και από firefox στο κινητό και δείχνει κι εκεί κανονικά τα σχόλια.

Σε κάποιους τα εμφανίζει, σε κάποιους όχι. Λύση ποιός θα προτείνει να δούμε!

13 λεπτά πριν, trelo_kotopoulo είπε

Μήπως έχεις και εσύ Vodafone? Κάτι μαλακίες κάνουν με τους DNS servers τους...

Vodafone εδώ (μαγαζί). Δηλαδή σπίτι που έχουμε οτε θα παίζουν κανονικά να υποθέσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, 1comment είπε

Ούτε καν ξέρω τι είναι αυτό για να το αλλάξω!

Σε κάποιους τα εμφανίζει, σε κάποιους όχι. Λύση ποιός θα προτείνει να δούμε!

Vodafone εδώ (μαγαζί). Δηλαδή σπίτι που έχουμε οτε θα παίζουν κανονικά να υποθέσω;

Θεωρητικά ναι, έχουν βάλει και εμένα όλο το δίκτυο σε safe search όπως λέει και το παιδί παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έχουν πάρει τηλ ταυτόχρονα μάνα, πεθερά, θείος και όποιος άλλος μπορείτε να φανταστείτε και κάνουν παράπονα ότι δεν τους δουλεύει η τηλεόραση και χάλασε το youtube και τέτοια. Όλοι με Vodafone. Τι σκατά κάνουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άρα τον βρήκαμε το δράκο. H vodafone φταίει. Έχουμε αναφορές εκτός από σχόλια  να μην παίζει και βιντεο; @neon5o

Επεξ/σία από 1comment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 1comment είπε

Άρα τον βρήκαμε το δράκο. H vodafone φταίει. Έχουμε αναφορές εκτός από σχόλια  να μην παίζει και βιντεο;

Ναι, γιατί το YouTube μπαίνει σε λειτουργία περιορισμένης πρόσβασης αυτόματα λόγω DNS της Vodafone, και δεν δείχνει βίντεο που μπορεί να έχουν ακαταλληλο περιεχόμενο για ανηλίκους. 

Αλλάξτε τα DNS με αυτά της Google και όλα θα λειτουργούν κανονικά.

windows10-ipv4-properties-dns-server.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Η αρχική έχει κάτι άσχετα βίντεο με ελληνικά τραγούδια και κάτι τζάκια με φωτιά κλπ. Λες και βλέπεις αρχική σελίδα του YT από το 2010.

2. Αν μπεις σε παλιό βίντεο από το ιστορικό και πας στο κανάλι για να δεις άλλα βίντεο του καναλιού δεν σε αφήνει, λέει ότι δεν μπορεί να τα δείξει.

3. Σχόλια δεν φαίνονται.

4. Στο search δεν βγάζει αποτελέσματα σε σειρές που έβλεπαν κανονικά μέχρι και χτες.

(όλα αυτά από φωτογραφίες που μου έστειλαν, θα τσεκάρω ο ίδιος το απόγευμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...