Προς το περιεχόμενο

Ξαφνικά δεν εμφανίζεται κανένα σχόλιο στο Youtube - Πιθανό πρόβλημα Vodafone


1comment

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

4 ώρες πριν, 1comment είπε

Ξαφνικά δεν εμφανίζεται κανένα σχόλιο στο Youtube. Σε όλα τα βίντεο βλέπω αυτό (από pc). Restricted Mode has hidden comments for this video. Από κινητό, πατώντας στα σχόλια τα εμφανίζει κενά. Είδα κάτι βιντεο για το πώς λύνεται. Το θέμα είναι ότι πηγαίνω σε αυτές τις επιλογές τόσο στο pc όσο και από το κινητό αλλά δεν αλλάζουν. Στο κινητό αναφέρει "ενεργοποιήθηκε από το διαχειριστή δικτύου σας για να σας βοηθήσει με την απόκρυψη βιντεο κλπ". Δεν καταλαβαίνω πώς έγινε ξαφνικά και δεν δέχεται τροποποίηση. Στο κινητό δεν χρησιμοποιώ ad blocker οπότε δεν είναι αυτό. 

Στην πρώτη εικόνα είναι τι βλέπω από pc στο σημείο που προτείνουν να το αλλάξουμε για να φαίνονται τα σχόλια, στη δεύτερη κινητό.

εχω και εγω το ιδιο προβλημα και αν εχω καταλαβει σωστα φταιει ο παροχος μου (vodafone) μπορω να δω μονο με δεδομενα αλλα οταν ειμαι στο wifi / pc οχι ..

μολις μιλησα με την vodafone και μου ειπε αυτο

Επηρεάζεται η γραμμή σας από αναγνωρισμένο ζήτημα το οποίο είναι προς επίλυση. Το τεχνικό ζήτημα που υφίσταται φαίνεται να είναι κάτι προσωρινό από πλευράς δικτύου στο οποίο θα γίνουν οι απαραίτητες διορθωτικές ενέργειες το συντομότερο δυνατόν. Στο επόμενο χρονικό διάστημα θα έχετε και πάλι υπηρεσίες.
Είναι σημαντικό να γνωρίζετε ότι συγκεκριμένος εξειδικευμένος τεχνικός μας θα αναλάβει να διαχειριστεί το θέμα σας και θα είναι υπεύθυνος να σας ενημερώνει για την εξέλιξή του. Θα ενημερωθείτε για το ονοματεπώνυμό του και την ημερομηνία επικοινωνίας από πλευράς μας για επανέλεγχο μέσω γραπτού μηνύματος στο κινητό σας.
 
ειναι γενικο και για αυτο οσοι εχουμε vodafone δεν εχουμε youtube
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ με Vodafone έχω το θέμα.

Στο λαπτοπ το έλυσα εύκολα.

Εκεί που επιμένει είναι στο Android κινητό. Έχω αλλάξει DNS από τις ρυθμίσεις του Router αλλά πάλι είναι ενεργοποιημένη η λειτουργία περιορισμένης πρόσβασης από διαχειριστή δικτύπυ και είναι μη επιλέξιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι φαινεται πρεπει να επιδιορθωθηκε το ζητημα 

1 λεπτό πριν, MikeJ είπε

Και εγώ με Vodafone έχω το θέμα.

Στο λαπτοπ το έλυσα εύκολα.

Εκεί που επιμένει είναι στο Android κινητό. Έχω αλλάξει DNS από τις ρυθμίσεις του Router αλλά πάλι είναι ενεργοποιημένη η λειτουργία περιορισμένης πρόσβασης από διαχειριστή δικτύπυ και είναι μη επιλέξιμη.

δοκιμασε να μπεισ στη ρυθμισεις στο κινητο αναζητωντας network operators και απενεργοποιησε το select automatically, εγω το εκανα και μετα εφτιαξε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Alexakis_Ant said:

Απο οτι φαινεται πρεπει να επιδιορθωθηκε το ζητημα 

δοκιμασε να μπεισ στη ρυθμισεις στο κινητο αναζητωντας network operators και απενεργοποιησε το select automatically, εγω το εκανα και μετα εφτιαξε 

Το θέμα το έχω με το κινητό συνδεδεμένο σε wifi της vodafone οικιακό. Όταν συνδέομαι με δεδομένα που είναι cosmote βέβαια δεν έχω θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MikeJ είπε

Το θέμα το έχω με το κινητό συνδεδεμένο σε wifi της vodafone οικιακό. Όταν συνδέομαι με δεδομένα που είναι cosmote βέβαια δεν έχω θέμα.

εγω εχω και κινητο vodafone οποτε πιθανοτατα εχεις δικιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Alexakis_Ant είπε

Απο οτι φαινεται πρεπει να επιδιορθωθηκε το ζητημα 

δοκιμασε να μπεισ στη ρυθμισεις στο κινητο αναζητωντας network operators και απενεργοποιησε το select automatically, εγω το εκανα και μετα εφτιαξε 

Χαίρεται, ακόμα και τώρα που έφτιαξε από την Vodafone, θα πρέπει και πάλι να μπούμε στις ρυθμίσεις και να κάνουμε απενεργοποίηση της περιορισμένης λειτουργίας η έγινε μόνο του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tricky_tracky είπε

Σε σταθερους υπολογιστες οντως λυθηκε. Τα κινητα ομως που ειναι στο wifi ακομα το εχουν το προβλημα.

εμενα εφτιαξε και στο κινητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σταθερους υπολογιστες, πρεπει να κανουμε restart το ρουτερ; Γιατι εμενα ακομα δεν εχει λυθει, μολις γυρισα σπιτι απο δουλεια και πετυχα αυτο το προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, tricky_tracky said:

Σε σταθερους υπολογιστες οντως λυθηκε. Τα κινητα ομως που ειναι στο wifi ακομα το εχουν το προβλημα.

Δεν χρειάζεται κάτι ξεχωριστό, απλώς φαίνεται το κρατάνε για περισσότερη ώρα cached, και θα «ξεκολλήσει» μόνο του πιο μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα για κάποιο λόγο δεν μου εμφανίζει 2 σχόλια/απαντήσεις που έδωσα σε απάντηση άλλου χρήστη σε αρχικό σχόλιό μου....
ενώ δείχνει πως βλέπει κι άλλες απαντήσεις, βγάζει προμπτ για να πατήσω να αναπτήξει τα υπόλοιπα σχόλια, τα οποία απλά δεν εμφανίζονται....
Με dns Cloudflare..

Εμφάνισε όμως το ίδιο σχόλιο όταν το έκανα ως νέα / ξεχωριστή απάντηση...🤔

Επεξ/σία από SoullessRider
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...