Προς το περιεχόμενο

Ξαφνικά δεν εμφανίζεται κανένα σχόλιο στο Youtube - Πιθανό πρόβλημα Vodafone


1comment

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, infin1tyGR είπε

Αν έχεις IPv6 άλλαξε και τους αντίστοιχους DNS servers ή απενεργοποίησέ το προσωρινά.

 

 

Με απενεργοποίηση και του IPv6 το πρόβλημα φαίνεται να λύνεται, αλλά γιατί να το απενεργοποιήσουμε προσωρινά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Εννοείται ότι πρέπει να το λύσει, αλλά γενικά είναι προτιμότερο να έχεις μόνιμα άλλους ανεξάρτητους DNS. Γλιτώνεις τέτοια προβλήματα και άλλα κλειδώματα ;)

Άλλους έχω μόνιμα, αλλά σε Mac για κάποιο λόγο δεν παίζει ούτε με άλλο DNS, και επίσης σε mobile data δεν γίνεται απλά με DNS πρέπει να βάλεις VPN profile (τουλάχιστον σε iPhone)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Perfect είπε

Άλλους έχω μόνιμα, αλλά σε Mac για κάποιο λόγο δεν παίζει ούτε με άλλο DNS, και επίσης σε mobile data δεν γίνεται απλά με DNS πρέπει να βάλεις VPN profile (τουλάχιστον σε iPhone)

Εγώ που είμαι με δεδομένα από κινητό τι κάνω ρε παιδιά? Ξαφνικά έγινε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, Perfect said:

Άλλους έχω μόνιμα, αλλά σε Mac για κάποιο λόγο δεν παίζει ούτε με άλλο DNS, και επίσης σε mobile data δεν γίνεται απλά με DNS πρέπει να βάλεις VPN profile (τουλάχιστον σε iPhone)

Τσέκαρε μία αν μπορείς από το Mac στο dnsleaktest.com ποιους σου βγάζει. Δεν θα πρέπει να σου βγάζει της Vodafone αν τους έχεις αλλάξει σωστά.

4 minutes ago, Rvg23Dns said:

Εγώ που είμαι με δεδομένα από κινητό τι κάνω ρε παιδιά? Ξαφνικά έγινε

Αν είναι Android δοκίμασε στις Ρυθμίσεις Network & Internet > Private DNS > ...hostname: dns.adguard-dns.com (κόβει και τις διαφημίσεις στα περισσότερα site).

Ίσως είναι σε άλλο σημείο στις Ρυθμίσεις ανάλογα το Android version.

Επεξ/σία από infin1tyGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε κάποιος να μιλήσει με βοντα; Όντως είναι θέμα δικό τους αλλά....το ξέρουν; Κάνουν κάτι για επίλυση; Σπίτι με οτε κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, 1comment είπε

Δοκίμασε κάποιος να μιλήσει με βοντα; Όντως είναι θέμα δικό τους αλλά....το ξέρουν; Κάνουν κάτι για επίλυση; Σπίτι με οτε κανένα πρόβλημα.

Είπαν θα το φτιάξουν μέσα στη μέρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 1comment είπε

Δοκίμασε κάποιος να μιλήσει με βοντα; Όντως είναι θέμα δικό τους αλλά....το ξέρουν; Κάνουν κάτι για επίλυση; Σπίτι με οτε κανένα πρόβλημα.

Από χρήστη του reddit πάνω στο ίδιο θέμα

Έπαθα κι εγώ το ίδιο, οπότε πήρα στη Vodafone γιατί νόμιζα ήταν θέμα του router. Τελικά μετά από κάποιους ελέγχους και αφού είδαν ότι κα άλλοι είχαν το ίδιο πρόβλημα, μου είπαν ότι είναι κάποιο δικό τους θέμα και θα το δούνε.

Δεν το ήξεραν δηλαδή ούτε οι ίδιοι στη βόντα? Ότι να ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Εννοείται ότι πρέπει να το λύσει, αλλά γενικά είναι προτιμότερο να έχεις μόνιμα άλλους ανεξάρτητους DNS. Γλιτώνεις τέτοια προβλήματα και άλλα κλειδώματα ;)

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Με αλλαγή DNS φτιάχνει παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Nabuko είπε

Από χρήστη του reddit πάνω στο ίδιο θέμα

Έπαθα κι εγώ το ίδιο, οπότε πήρα στη Vodafone γιατί νόμιζα ήταν θέμα του router. Τελικά μετά από κάποιους ελέγχους και αφού είδαν ότι κα άλλοι είχαν το ίδιο πρόβλημα, μου είπαν ότι είναι κάποιο δικό τους θέμα και θα το δούνε.

Δεν το ήξεραν δηλαδή ούτε οι ίδιοι στη βόντα? Ότι να ναι

 

Το πρόβλημα υφίσταται εδώ και τουλάχιστον 6-7 ώρες, αλλά δεν το είχαν αντιληφθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Τσέκαρε μία αν μπορείς από το Mac στο dnsleaktest.com ποιους σου βγάζει. Δεν θα πρέπει να σου βγάζει της Vodafone αν τους έχεις αλλάξει σωστά.

Αν είναι Android δοκίμασε στις Ρυθμίσεις Network & Internet > Private DNS > ...hostname: dns.adguard-dns.com (κόβει και τις διαφημίσεις).

Ίσως είναι σε άλλο σημείο στις Ρυθμίσεις ανάλογα το Android version.

Στα ελληνικά? Χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Τσέκαρε μία αν μπορείς από το Mac στο dnsleaktest.com ποιους σου βγάζει. Δεν θα πρέπει να σου βγάζει της Vodafone αν τους έχεις αλλάξει σωστά.

 

Σωστούς βγάζει, αλλά από Safari ακόμα δεν παίζει σωστά (μόνο από Chrome)

Βλακεία που άλλαξα σε Vodafone όλο ανόητα προβλήματα

Επεξ/σία από Perfect
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...