Προς το περιεχόμενο

Αν σε 15 μερες δεν χρησιμοποιήσω το υπόλοιπο μου θα λήξει .....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

cosmokarta
Έχω ένα κινητό για hotspot σε τουριστικό κατάλυμα.

Ανανέωσα πριν 1 μήνα σε κατάστημα  για να ενεργοποιηθεί.

Άφησα τα οποία χρήματα για να βάλω ίντερνετ στις 11/5 που έρχονται οι πρώτοι τουρίστες.

Ήρθε αυτό το μήνυμα:

"EXEIΣ 9.92 € ΠOY ΛHΓOYN ΣE 15 HMEPEΣ (14/05/2024). ΓIA NA TA ΔIATHPHΣEIΣ ANANEΩΣE TO XPHMATIKO ΣOY YΠOΛOIΠO ΠPIN TH ΛHΞH TOY!"

Θα μου το φάνε,θα μου τα επιστρέψουν???😄

Πώς γίνεται να μου λένε ότι τα χρήματα μου θα λήξουν????

 

 

 

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, PtolemaiosUltraChad said:

τώρα τελευταία το ξεκίνησαν αυτό

πολύ ενοχλητικό

μακάρι να το σταματήσουν

Από το 2018 ξεκίνησε αυτό, δλδ να λήγει το υπόλοιπο στους δύο μήνες από την τελευταία ανανέωση, δε το λες και τώρα τελευταία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, PtolemaiosUltraChad said:

όχι

Δεν θυμάσαι καλά:

"Ανακοινώνεται ότι από 3/9/2018 επέρχονται οι παρακάτω αλλαγές για τους συνδρομητές καρτοκινητής τηλεφωνίας COSMOTE (WHAT’S UP, COSMOΚΑΡΤΑ, FROG & COSMOTE Mobile Internet με κάρτα): Α. Σε κάθε χρηματική ανανέωση υπολοίπου («Ανανέωση») με ποσό μικρότερο των 12€, μειώνεται η διάρκεια ισχύος του χρηματικού υπολοίπου της σύνδεσης του συνδρομητή από 3 μήνες σε 2 μήνες από την ημερομηνία Ανανέωσης. Σε περίπτωση που εντός του ανωτέρου διαστήματος των 2 μηνών δεν πραγματοποιηθεί νέα Ανανέωση, το τυχόν υπολειπόμενο ποσό κατά την ημερομηνία συμπλήρωσης των 2 μηνών θα μηδενίζεται."

https://www.whatsup.gr/sites/default/files/announcement_03_09_2018.pdf

Τότε ξεκίνησε για τις ανανεώσεις κάτω των 12€, και λίγο αργότερα έγινε για όλες τις ανανεώσεις ανεξαρτήτως ποσού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, alexioannou είπε

Έχω ένα κινητό για hotspot σε τουριστικό κατάλυμα.

 

 

1 ώρα πριν, alexioannou είπε

Άφησα τα οποία χρήματα για να βάλω ίντερνετ στις 11/5 που έρχονται οι πρώτοι τουρίστες.

 

Μισό λεπτό, είσαι ο ιδιοκτήτης του τουριστικού καταλήματος και θες να δίνεις ίντερνετ στους επισκέπτες; Και δίνεις με hotspot από κινητό; Ίσως να σκεφτόσουν κάποια ποιο σοβαρή λύση, έστω κάποιο 4G / 5G router αν δεν θες να βάλεις σταθερή γραμμή.

Κατά τα άλλα, για να απαντήσω και στο ερώτημά σου, στους 2 μήνες από την τελευταία ανανέωση ότι υπόλοιπο έχεις χάνεται.

10 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

ε κάθε χρηματική ανανέωση υπολοίπου («Ανανέωση») με ποσό μικρότερο των 12€, μειώνεται η διάρκεια ισχύος του χρηματικού υπολοίπου της σύνδεσης του συνδρομητή από 3 μήνες σε 2 μήνες από την ημερομηνία Ανανέωσης.

Αυτό είναι σίγουρο; Διατηρώ 1 αριθμό What's Up και 2 Frog και τα ανανεώνω είτε με 13 ευρώ είτε με 15 ευρώ (και τα 2 ποσά είναι άνω των 12 ευρώ) και η λήξη του υπολοίπου γίνεται πάντα στους 2 μήνες. Μήπως έχει αλλάξει κάτι από το 2018;

Επεξ/σία από gokuthelegend
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 minutes ago, gokuthelegend said:

Αυτό είναι σίγουρο; Διατηρώ 1 αριθμό What's Up και 2 Frog και τα ανανεώνω είτε με 13 ευρώ είτε με 15 ευρώ (και τα 2 ποσά είναι άνω των 12 ευρώ) και η λήξη του υπολοίπου γίνεται πάντα στους 2 μήνες. Μήπως έχει αλλάξει κάτι από τότε;

Προφανώς και έχει αλλάξει από τότε, τη συγκεκριμένη ανακοίνωση την παρέθεσα για να δείξω πότε ξεκίνησε η cosmote τη λήξη υπολοίπου στους δύο μήνες, και όχι για να δείξω τι ισχύει σήμερα.

Το διευκρινίζω άλλωστε στο τέλος του post:

16 minutes ago, Joshua21 said:

Τότε ξεκίνησε για τις ανανεώσεις κάτω των 12€, και λίγο αργότερα έγινε για όλες τις ανανεώσεις ανεξαρτήτως ποσού.

ΥΓ
Σε καταστήματα (Cosmote, Γερμανός) η ελάχιστη ανανέωση προς το παρόν είναι 8€.

Επεξ/σία από Joshua21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, alexioannou said:


Έχω ένα κινητό για hotspot σε τουριστικό κατάλυμα.

Άφησα τα οποία χρήματα για να βάλω ίντερνετ στις 11/5 που έρχονται οι πρώτοι τουρίστες.

 

Greek entrepreneurship

 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, alexioannou said:

cosmokarta
Έχω ένα κινητό για hotspot σε τουριστικό κατάλυμα.

Ανανέωσα πριν 1 μήνα σε κατάστημα  για να ενεργοποιηθεί.

Άφησα τα οποία χρήματα για να βάλω ίντερνετ στις 11/5 που έρχονται οι πρώτοι τουρίστες.

Ήρθε αυτό το μήνυμα:

"EXEIΣ 9.92 € ΠOY ΛHΓOYN ΣE 15 HMEPEΣ (14/05/2024). ΓIA NA TA ΔIATHPHΣEIΣ ANANEΩΣE TO XPHMATIKO ΣOY YΠOΛOIΠO ΠPIN TH ΛHΞH TOY!"

Θα μου το φάνε,θα μου τα επιστρέψουν???😄

Πώς γίνεται να μου λένε ότι τα χρήματα μου θα λήξουν????

 

 

 

Βάλε ίντερνετ στις 10/5 λίγο πριν τα μεσάνυχτα. 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει χρόνια που γίνεται αυτό και παρότι είναι καθαρή κλοπή που δεν δικαιολογείται με κανένα σκεπτικό κανένας φορέας δεν έχει ασχοληθεί σε αυτή την μπανανία που ζούμε

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα από  ανανέωση 10€ χρησιμοποίησα τα 6,5€ για απεριόριστα data σε τουριστικό κατάλυμα.

 είχε έρθει προειδοποίηση ότι θα μου αφαιρέσουν το υπολοιπο,ΚΛΕΨΟΥΝ ΣΤΗΝ απλή ελληνική γλώσσα,και το έκαναν.

Χρήματα μου κατασχέθηκαν .... 

η λογική πάει περίπατο.

έχει ξεφύγει η κατάσταση πλέον......

IMG_20240518_123235_edit_450195751322970.jpg

Επεξ/σία από alexioannou
  • Like 1
  • Confused 2
  • Sad 2
  • Haha 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Τελικά μου εκλεψαν 3,42€.
11 λεπτά πριν, alexioannou είπε

Είχα από  ανανέωση 10€ χρησιμοποίησα τα 6,5€ για απεριόριστα data σε τουριστικό κατάλυμα.

 είχε έρθει προειδοποίηση ότι θα μου αφαιρέσουν το υπολοιπο,ΚΛΕΨΟΥΝ ΣΤΗΝ απλή ελληνική γλώσσα,και το έκαναν.

Χρήματα μου κατασχέθηκαν .... 

η λογική πάει περίπατο.

έχει ξεφύγει η κατάσταση πλέον......

IMG_20240518_123235_edit_450195751322970.jpg

Oι τουρίστες θα μείνουν χωρίς ίντερνετ τώρα;

Αφού είναι κάτι που χρησιμοποιείς γιατί δεν ανανέωσες πριν λήξει;Ναι κλεψια κλπ αλλά το ξέρεις ότι έτσι λειτουργεί και το έχεις αποδεχτεί αφού το χρησιμοποιείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω πριν σε ληστεψω στο σπιτι σου μεσα με το μπιστολι  νυχτα θα σε βαλω να υπογράψεις οτι  συμφωνεις και μετα θα σου παρω και τα σωβρακα .Οποτε θα ειμαστε ενταξει.Έλεος με τις πα$$$ες εδω μεσα,

59 λεπτά πριν, ANAGNPANA είπε

ο καθένας κάνει τις επιλογές του 

 

2 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

;Ναι κλεψια κλπ αλλά το ξέρεις ότι έτσι λειτουργεί και το έχεις αποδεχτεί αφού το χρησιμοποιείς.

Το αποδεχομαι αλλα ειναι ΚΛΕΨΙΑ.Δεν αλλαζει οτι η κλεψια ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΨΙΑ.Τονίζουμε την ΚΛΕΨΙΑ που ειναι ΚΛΕΨΙΑ ακομα και αν το αποδεχομαι αναγκαστικά.Ειναι αναγκαστική ΚΛΕΨΙΑ......

Επεξ/σία από filipprin
  • Like 8
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...