Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για ebay...


vlachaquito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

oxi oxi mhn fovasai den thelo na se foviso..den exo akousei pragmatika tpt apo ayto to eidos logariasmou...apla einai anofelo na to kaneis giati etsi kai allios douleyei mia xara kai o aplos logariasmos...

h monadikh kompina pou exo akousei gia paypal einai to gnosto fishing (mallon to grafo anorthrografa)pou sou stelnoun kai kala email apo to paypal gia verify ta stoixeia sou kai se pane se diko tous site klpklp...mallon prepei na grapso kai gia to paypal 1 arthraki... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ΟΚ τέλως πάντων ό,τι έγινε έγινε.. Σχετικά με το mail που περιγράφεις στο post σου, σήμερα κοίταξα το Inbox μου και είδα ένα μήνυμα απο το paypal που μου έλεγε να κάνω verification μέσω ενός link.. Δεν ξέρω αν είναι ή δεν είναι fake πάντως όταν είναι για verify θα το κάνω απο το λογαριασμό μου στο Paypal να έχω το κεφάλι μου ήσυχο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ τέλως πάντων ό,τι έγινε έγινε.. Σχετικά με το mail που περιγράφεις στο post σου, σήμερα κοίταξα το Inbox μου και είδα ένα μήνυμα απο το paypal που μου έλεγε να κάνω verification μέσω ενός link.. Δεν ξέρω αν είναι ή δεν είναι fake πάντως όταν είναι για verify θα το κάνω απο το λογαριασμό μου στο Paypal να έχω το κεφάλι μου ήσυχο :)

 

Καλά τα λέτε ο vlachaquito και εσύ. ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ από mail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o emporas exei psilo feedback??pantos emena to idio mou synevei sthn proth mou synnalagh gia kati dvd apo amerikh ta opoia telika xathikan!!!o polhths se plhroforo omos oti mou edose piso ta lefta kanonika!!!!

pantos to oti sou apanthse einai ligo dyskolo na einai fake' date='perimene ligo akoma..an den erthei diolou apithano na sthn kanane ta taxydromeia...exeis tracking code??einai asfalismeno to dema???[/quote']

 

Feedback γυρω στο 150.

Ειχε πολλες αρνητικες μεσα στις γιορτες και ολοι λεγαν οτι δεν εφτασε.Απαντηση του πωλητη ηταν οτι εφταιγε το ταχυδρομειο λογω εορτων και μετα ειπαν οι περισσοτεροι οτι μετα απο 5-6 εβδομαδες εφτασε τελικα.

Ασφαλισμενο δεν ειναι το δεμα.Δεν ηταν τουλαχιστον την πρωτη φορα.Τωρα αν το ασφαλισε δε γνωριζω.Μου ειπε παντως οτι αμα δεν ερθει να της κανω ενα τηλεφωνο για να το εντοπισουμε.

:/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

agapite wyldez...siga siga tha katalaveis pos den ine toso epikindina oso akougonte.den ine omos ke pediki xara ola afta ta peri agoron meso internet..Prosexe panta tis aksiologisi sto Ebay alla akoma perissotero to an dexonte paypal..tora stin paypal afou exeis electron logika tha ine apo alpha bank..gia na doseis ta 4 psifia tha pereis stin eksipiretisi ke tha tous eksigiseis pos thes ta stixia tis telefteas sinallagis pou exoun.tha se rotisoun arithmo kartas,taftotitas ke loipa alla ke meta tha sou poun ta stixia..sou dinoun etsi enan 4psifio kodiko pou ton dineis sto paypal(exontas kanei login ston unverified mexri stigmis logariasmo sou,ke o logariasmos sou "kseklidonei"mporeis etsi pleon na kaneis oti thes..ke ta lefta pou se xreose to paypal stin proti sou agora pou tha kaneis ke tha ta xrisimopoiiseis pernane san ekptosi aftomata...apo ekei ke pera,sto ebay,an deis pano apo 60 aksiologisi thetiki ke oti dexete paypal,tote min fovase...oti ke na gini i tha pareis afto pou pareigeiles i tha pareis ta lefta sou piso se periptosi eksapatisis(paypal fradulent protection system)

 

afta,elpizo na voithisa...eis to epanidein

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gia na doseis ta 4 psifia tha pereis stin eksipiretisi ke tha tous eksigiseis pos thes ta stixia tis telefteas sinallagis pou exoun.tha se rotisoun arithmo kartas,taftotitas ke loipa alla ke meta tha sou poun ta stixia..sou dinoun etsi enan 4psifio kodiko pou ton dineis sto paypal(exontas kanei login ston unverified mexri stigmis logariasmo sou,ke o logariasmos sou "kseklidonei"mporeis etsi pleon na kaneis oti thes..

Καλό, οπότε αν δώ οτι βιάζομαι για κάποια συναλλαγή θα το κάνω για να ενεργοποιηθεί έγκαιρα το account! Τhnx themis :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα να το κάνεις όσο ακόμα σου είναι αχρείαστο. Απλά θα σου δεσμεύσει 1.5$ το οποίο θα σου επιστραφεί αφού δώσεις τον 4ψήφιο κωδικό. Εγώ δεν είχα εγγραφεί, επειδή δεν μου άρεσε η ιδέα μιας χρέωσης -όσο μικρής και αν ήταν- για κάτι που δεν καταλάβαινα πλήρως που χρησιμεύει. Αλλά όταν το συνολικό ποσό που είχα ξοδέψει πήγε γύρω στα 200$ δεν μπορούσα να ξεπεράσω αυτό το όριο αν δεν έβαζα τον κωδικό. Μέχρι να πάω σε τράπεζα, να τους εξηγήσω τι ήθελα, να καταλάβουν τι είναι το ρεύμα, κατόπιν το pc, κατόπιν το internet και κατόπιν το eBay, πήρε καιρό. Γι' αυτό δεν χάνεις να το κάνεις από τώρα, και ας μην ρωτήσεις σύντομα μετά. Θα σου έρθει στον λογαριασμό.

 

Α και κάτι άλλο. Το Non-Verified που αναφέρεται στις addresses, αφορά στο ότι κάθε διεύθυνση εκτός ΗΠΑ δεν μπορεί να πιστοποιηθεί, να αντιστοιχήσουν δηλαδή τον κάτοχο της κάρτας με τον κάτοικο της δοθείσας διεύθυνσης.

 

Και μια συμβουλή... ΜΕ ΡΕΓΟΥΛΑ. Γράφτηκα στις 26/12 και μέχρι και σήμερα έχω ξοδέψει γύρω στα 430 ευρώ. Είναι ναρκωτικό το καταραμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Egw apo germano me 250 feedback mia xara pira ena ps2 kai se polu kali timi ... New In Box !!

 

To skeftomouna na to parw dioti eixe mikro feedback alla ok .. ama tous milas kai sou apadoun amesws kai sou ta lene starata kai eugenika ... no prob !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα υπαρχει courier που δεν χρεωνει τελωνειο για πραγματα απο Αμερικη!

η υπηρεσια courier του USPS για 1 ζευγαρι παπουτσια αξιας 97 $ (αναγραφοταν κανονικα στο κουτι' date=' οχι μειωμενη αξια) χρεωσε 35 $ και σε 3 μερες ηταν στην πορτα μου χωρις επιπλεον χρεωσεις![/quote']

razkal αυτό λές;

US $30.00 USPS Global Express MailTM

 

ή αυτο

US $24.00 USPS Airmail Parcel Post

 

Γιατί το είδα σε ένα αντικείμενο που θέλω να αγοράσω και αναρωτιόμουν.. Ο πωλητής όμως λέει οτι στέλνει τα δέματα μόνο insured. Αυτο σημαίνει οτι θα πληρώνω τελωνεία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οτι μου εχουν στειλει με usps δεν εχω πληρωσει ποτε τελωνειο, το τελευταιο δεμα ηρθε με USPS Global Express MailTM (εγω πληρωσα 35$, μαλλον λογω βαρους) , δεν ηταν insured (We cannot accept responsibility for items lost or stolen in local/regional shipping services).

Απ'ότι λεει ο vlachaquito με το insured δεν τη γλιτωνεις, εγω στη θεση σου θα διαλεγα το $24.00 USPS Airmail Parcel Post μονο και μονο επειδη δεν ξερω τι γινεται με τα insured.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Na epikoinwniseis se ka the periptosi me ton politi kai na tou peis na min to asfalisei. Ayto mono apo Ameriki etsi? Apo EU kanonika asfalismeno.

 

Genika min distazete katholou na rotate tous polites, 95% emena mou apantane kai an den apantisoun den agorazo to item tous, eimai 100% oti tha bro to idio apo allon politi pou tha einai pio exypiretikos...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 1 me agxosate :D

 

Feedback γυρω στο 150.

Ειχε πολλες αρνητικες μεσα στις γιορτες και ολοι λεγαν οτι δεν εφτασε.Απαντηση του πωλητη ηταν οτι εφταιγε το ταχυδρομειο λογω εορτων και μετα ειπαν οι περισσοτεροι οτι μετα απο 5-6 εβδομαδες εφτασε τελικα.

Ασφαλισμενο δεν ειναι το δεμα.Δεν ηταν τουλαχιστον την πρωτη φορα.Τωρα αν το ασφαλισε δε γνωριζω.Μου ειπε παντως οτι αμα δεν ερθει να της κανω ενα τηλεφωνο για να το εντοπισουμε.

:/

 

 

loipon mallon einai to taxydromeio' date='otan vlepeis oti sou apantaei sta email tota na eisai sxetika hremos, synithos ta lamogia thn kanoun me elafra phdhmatakia...to feedback omos psiloxamhlo opos eipame :S

 

 

Γιατί το είδα σε ένα αντικείμενο που θέλω να αγοράσω και αναρωτιόμουν.. Ο πωλητής όμως λέει οτι στέλνει τα δέματα μόνο insured. Αυτο σημαίνει οτι θα πληρώνω τελωνεία;

 

nai kanonika prepei na plhroseis...alla sou exo patenta..synnenohsou me ton polhth na valei insured gia ekseftelistiko poso p.x. 5 dollaria etsi oste to teloneio kato apo 1 timh den to plhroneis ;)

 

Και μια συμβουλή... ΜΕ ΡΕΓΟΥΛΑ. Γράφτηκα στις 26/12 και μέχρι και σήμερα έχω ξοδέψει γύρω στα 430 ευρώ. Είναι ναρκωτικό το καταραμένο.

 

file mou to anefera sto arxiko mou post ayto...prosekste einai tromerh porosh,oute ksero ti exo agorasei ton teleytaio xrono..fysika pragmata pou to 80 % htan xrhsima alla opos kai na to kaneis prosoxh paides einai trellh porosh....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οτι μου εχουν στειλει με usps δεν εχω πληρωσει ποτε τελωνειο, το τελευταιο δεμα ηρθε με USPS Global Express MailTM (εγω πληρωσα 35$, μαλλον λογω βαρους) , δεν ηταν insured (We cannot accept responsibility for items lost or stolen in local/regional shipping services).

Τα πράγματα που πήρες τί αξία είχαν;

Απ'ότι λεει ο vlachaquito με το insured δεν τη γλιτωνεις, εγω στη θεση σου θα διαλεγα το $24.00 USPS Airmail Parcel Post μονο και μονο επειδη δεν ξερω τι γινεται με τα insured.

Μπα και το Airmail insured το έχει...

 

@mindtrapper: To έκανα, να δούμε τί θα πεί...

 

nai kanonika prepei na plhroseis...alla sou exo patenta..synnenohsou me ton polhth na valei insured gia ekseftelistiko poso p.x. 5 dollaria etsi oste to teloneio kato apo 1 timh den to plhroneis

Πολύ καλό, θα το χρησιμοιήσω!! Αλλα ένα πράγμα που δεν έχω καταλάβει στην όλη ιστορία είναι: Πόση είναι η maximum δηλωμένη αξία ενός δέματος που δεν περνάει τελωνείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...