Προς το περιεχόμενο

Τα αναντικατάστατα FREEWARE που χρησιμοποιούμε!


nemos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

έχει και αγγλοεληνικό διορθωτή, για ταυτόχρονο έλεγχο και στις δύο γλώσσες.

 

Αυτό που δεν βλέπω είναι πως θα φτιάξω default υπογραφή στα mail που στέλνω...

 

edit: βρήκα αυτό:

 

hunderbird does not provide any way to create signature files. Use your operating system tools to create them—for example, use a plain text editor. Thunderbird does not provide any special place to store signature files. You could create a Signatures directory in your profile to store them, making them easy to back up along with the rest of your profile. Or you could store them somewhere else.

 

(http://kb.mozillazine.org/Thunderbird_:_FAQs_:_Signatures)

 

 

 

Και εδώ αναλυτικός οδηγός: http://opensourcearticles.com/introduction_to_thunderbird_3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ps για το unlocker τι πρεπει να εγκαταστησω το asistant ή το explorer extension?

 

Κανενα καλο cover designer με δυνατοτητες επιλογης τυπου χαρτιου στην εκτυπωση υπαρχει;

 

 

Anybody?

:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυνατότητα για Hotmail, Yahoo, Gmail ταυτόχρονα υπάρχει στο νέο Thunderbird? Αν όχι γιατί να προτιμηθεί? Αν και συναισθηματικά θέλω Thunderbird, έχω απογοητευτεί απο το γεγονός ότι δεν δέχεται HTTP. Δηλαδή πρέπει να χω διαφορετικά mail clients για να εξυπηρετηθώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε να μου προτείνετε έναν RSS Reader που:

  1. Να μην τρώει πάνω από 10 mb RAM
  2. Να μπορώ να του ορίσω το refresh time των feeds
  3. Να κάνει import .opml αρχεία.
  4. Να έχει systray notifications; happy.gif

 

 

Έχω δοκιμάσει τους:

  1. Snarfer
  2. Newzie
  3. RSSOwl

Αλλά τρώνε αρκετή RAM και δεν κάνουν αυτά που θέλω ακριβώς.

 

 

Thanx! shy.gif veryhappy.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Σχετικά με τον Thunderbird: εγώ "μετακόμισα" εκεί για 2 κυρίως λόγους:

 

- εύκολος συγχρονισμός με το ημερολόγιο του gmail

- δυνατότητα tagging των μηνυμάτων - περίπου όπως λειτουργούν τα labels του gmail

 

Επίσης, πάντα μου άρεσε η λογική των add-ons, ενώ στα συν συγκαταλέγεται και το ότι η μεταφορά των e-mail και των διευθύνσεων από το Outlook γίνεται πλέον πολύ εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Freakster :

CD Cover XP

Ουσιαστικά η τζάμπα έκδοση μια χαρά είναι, αφού αν πληρώσεις το μόνο που συμβαίνει είναι να μην υπάρχουν διαφημίσεις αν δεν κάνω λάθος.

Νομίζω έχει αυτά που θέλεις.

http://www.coverxp.com/main.asp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

freakster με το explorer extension, το οποίο δημιουργεί την επιλογή του unlocker όταν κάνεις δεξί κλικ σε κάποιο αρχείο, είσαι μια χαρά.

 

Ok thanx m8! Ετοιμο και τελειο! :-D

 

Έχετε να μου προτείνετε έναν RSS Reader που:

  1. Να μην τρώει πάνω από 10 mb RAM
  2. Να μπορώ να του ορίσω το refresh time των feeds
  3. Να κάνει import .opml αρχεία.
  4. Να έχει systray notifications; happy.gif

 

 

Δοκιμασε το feedreader. Δε παιρνει τοση λιγη ραμ (γυρω στα 30), αλλα καλυπτει ολα τα υπολοιπα που ζητας και ειναι παρα πολυ καλο.

 

 

@Freakster :

CD Cover XP

Ουσιαστικά η τζάμπα έκδοση μια χαρά είναι, αφού αν πληρώσεις το μόνο που συμβαίνει είναι να μην υπάρχουν διαφημίσεις αν δεν κάνω λάθος.

Νομίζω έχει αυτά που θέλεις.

http://www.coverxp.com/main.asp

 

To δοκιμασα και ηταν ετσι και ετσι :-| Δεν εχει ουτε επιλογη για αυτοκολλητα σιντι για αυτο δε με βολευει, nice try ομως, ευχαριστω! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε το feedreader. Δε παιρνει τοση λιγη ραμ (γυρω στα 30), αλλα καλυπτει ολα τα υπολοιπα που ζητας και ειναι παρα πολυ καλο.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την πρόταση. happy.gif

Δυστυχώς φτάνει 90% CPU usage, δεν κάνει autoupdate τα feeds και ας του έχω βάλει να κάνει refresh στο 1'.

Εμφανισιακά μοιάζει πολύ με τον Newzie. happy.gif

 

Έχει κάποιος άλλος κάτι υπ' όψιν; happy.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Κάποιος είχε προτείνει πριν από αρκετά posts τον KMPlayer, και δοκιμάζοντάς τον, είδα πως πράγματι αξίζει να του δώσει κανείς μια ευκαιρία.

 

Τόσον καιρό χρησιμοποιούσα τον GomPlayer χωρίς κανένα απολύτως παράπονο, ένα πρόβλημα που είχα όμως στην αναπαραγωγή των .mov αρχείων, με έκανε να δοκιμάσω τον KMPlayer.

 

Τα πλεονεκτήματά του:

  • Είναι δωρεάν.
  • Παίζει πολλά είδη αρχείων (περίπου όπως ο vlc και ο gom)
  • Υποστηρίζει την αναπαραγωγή αρχείων που δεν έχουν κατέβει ολόκληρα (έτσι λεει τουλάχιστον - δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα)
  • Είναι εύχρηστος και με εύκολη πρόσβαση σε πολλές ρυθμίσεις. Για την ακρίβεια, τον βρήκα εξίσου εύχρηστο με τον Gom, που θεωρούσα κορυφαίο σε αυτό τον τομέα, μεταξύ των players που έχω δοκιμάσει.
  • Είναι αρκετά καλαίσθητος (επίσης συναγωνίζεται τον Gom σε αυτό τον τομέα)
  • Δεν χρειάζεται εγκατάσταση. Απλώς αποσυμπιέζεις το αρχείο που κατέβασες και τον χρησιμοποιείς (χωρίς αυτό να σε εμποδίζει να τον ορίσεις ως προεπιλεγμένο player ή να ρυθμίσεις τα file associations).

Γενικά, πρόκειται για μια πολύ καλή επιλογή αν ψάχνετε video player (δωρεάν ή μη) που να παίζει τα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...