Προς το περιεχόμενο

Τα αναντικατάστατα FREEWARE που χρησιμοποιούμε!


nemos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

Και ας επαναλάβουμε για ακόμη μία φορά πως κατά την εγκατάσταση των Daemon Tools δεν πρέπει να επιλέξουμε την toolbar που θέλει να εγκαταστήσει (και θεωρείται spyware):

 

dti.gif

 

(http://www.tech-recipes.com/windows_spyware_tips1367.html)

 

Το αναφέρω ξανά γιατί μου έχει τύχει να έχω προτείνει σε άτομα τα Daemon Tools και να μου παραπονιούνται ότι τους "χτυπούσαν" τα antivirus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απαιτώ να μπει ακρίβεια sec στα posts! Δεν είναι κατάσταση αυτή!!!

:-P

 

o kirios Varouxas tha mas eksigisi tin fasi kai se pion katoxironete i proti apandisi. An kai fenete na eisai se emfani thesi off side :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TNX ppl ;)

 

Υποθέτω ότι πέρα από τα DAEMON Tools δεν έχει ψαχτεί κάποιος παραπέρα, πράγμα πολύ λογικό την στιγμή που είναι free και τα χρησιμοποιεί όλος ο κόσμος... οπότε θα ποστάρω κι εγώ τις εντυπώσεις μου από τα Virtual CloneDrive και ΜagicDisc (...αφού θα τα δοκιμάσω χωρίς συστάσεις...) για το αρχείο μας ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά δουλεύουν μόνο σε LAN ή και με εξωτερικές IP;

Έχω κάποια προβλήματα όταν συνομιλώ με τον αδερφό μου στο MSN και θα με ενδιέφερε να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό, αν δουλεύει. DynDNS είναι στημένο και από τις 2 μεριές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το RealPopup που χρησιμοποιώ (και που δεν είναι IM αλλά βελτιωμένο και επηυξημένο WinPopup) δουλεύει μόνο σε LAN.

 

Νομίζω ότι και τα άλλα δύο που αρέσουν στον κόσμο, τα AChat και BorgChat, θα είναι το ίδιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gom player ? eleos bre guys....kollimata , mh ka8arh eikonA..., problhma me codecs...., hxos xalia....
Ησουν πειστικοτατος φιλε...μαλλον το pc σου ειναι πεθαμενο για να τα λες αυτα ή μας δουλευεις ολους!Πραγματικα εισαι ο μονος που λεει τετοια ασχημα πραγματα για τον GOM Player και δεν ξερω γιατι εχεις αυτη τη διαθεση να τον μειωσεις (δεν ειπες ουτε ενα καλο και αυτο μου φαινεται υποπτο)!

 

Οσοι θελουν να δουν ενα ακομη στοιχειο για το ποσο υπερεχει ο GOM Player απεναντι στους αλλους ας βαλουν να παιζει ενα βιντεο στον GOM και ας κουνησουν το παραθυρο του και ας κανουν μετα ακριβως το ιδιο με τους αλλους players να δουν το αποτελεσμα ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Οσοι θελουν να δουν ενα ακομη στοιχειο για το ποσο υπερεχει ο GOM Player απεναντι στους αλλους ας βαλουν να παιζει ενα βιντεο στον GOM και ας κουνησουν το παραθυρο του και ας κανουν μετα ακριβως το ιδιο με τους αλλους players να δουν το αποτελεσμα ;-)

 

Τί καταλαβαίνεις ακριβώς από αυτό το τεστ που προτείνεις; Το έκανα στον Media Player Classic και το αποτέλεσμα είναι...ένα παράθυρο που κουνιέται ενώ παίζει το βίντεο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι θελουν να δουν ενα ακομη στοιχειο για το ποσο υπερεχει ο GOM Player απεναντι στους αλλους ας βαλουν να παιζει ενα βιντεο στον GOM και ας κουνησουν το παραθυρο του και ας κανουν μετα ακριβως το ιδιο με τους αλλους players να δουν το αποτελεσμα ;-)

 

Εννοείς ότι σε άλλους players το βίντεο κινείται κάπως... ασυγχρόνιστα από το παράθυρο, σαν να ξεμένει λίγο πίσω;

 

Αυτό συμβαίνει όταν το πρόγραμμα δουλεύει σε overlay mode, επειδή η μετακίνηση του παραθύρου γίνεται με gdi ενώ του βίντεο με directx. Αν ο gom δεν μπορέσει να δουλέψει σε overlay mode, τότε θα είναι πιο ομαλή η κίνηση του παραθύρου. Αυτό όμως δεν είναι καλό, χάνεις το directx acceleration!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...