Προς το περιεχόμενο

Τα αναντικατάστατα FREEWARE που χρησιμοποιούμε!


nemos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ok Hugelacky...erh... what seems to be the problem?? :)

όντως κάνει κάτι κουλά αλλά δε το θάβω γιατί δε ξέρω τι ακριβώς παίζει μέσα σε κάθε μηχανάκι...συμπεριλαμβανομένου και του δικού μου !!!

Α ρε τι του έχω βάλει-βγάλει τόσους μήνες τώρα δε λέγεται...

Τι ακριβώς κατεβάζεις και κολλάει?

Σε προγράμματα (πχ drivers ATi ή βιντεάκια) καλά μου πάει (τι καλά ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!)

Όντως στο tab Options -> Download Options -> Network

του λες σε τι ρυθμό να ξεκινάει να κατεβάζει και πόσο να κόβει το ρυθμό αν σερφάρεις...

Μόλις ηρεμεί το σύστημα ανεβάζει στο μέγιστο της γραμμής ....

(έχω δει αιχμές του 5,8 σε σταθερό ρυθμό άνω του 5,4!!!!)

Αλλά το έχει τάμα να μη κατεβάζει κάτω από 5 ΚΒ... :)

 

Επίσης στο Tab Monitoring τσεκάρεις τις επιλογές για το browser που θες...

(πλην όμως τον OPERA δε το κατάφερα να το κάνω monitor από το FDM)

 

Επίσης το extension FlashGot του Firefox σου δίνει τη δυνατότητα να έχεις πολλούς Download Managers στο δεξί σου κλικ....!

Βλέπεις ο Nemos καθάρισε με Αzax ...Linux και άντε γειά .... ενώ εμείς ακόμα.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Vegas den to 8abw oyte gw, kamia sxesh, kyrile programataki einai, poso mallon gia free!

Se programata katebaze me <1KB/s. Se videakia den to tsekara akoma, 8a to tsekarw kai 8a pw.

 

Όντως στο tab Options -> Download Options -> Network

του λες σε τι ρυθμό να ξεκινάει να κατεβάζει και πόσο να κόβει το ρυθμό αν σερφάρεις...

Sto heavy mode to exw

 

Επίσης στο Tab Monitoring τσεκάρεις τις επιλογές για το browser που θες...
Exw tsekarei thn epilogh gia ton Firefox

 

Επίσης το extension FlashGot του Firefox σου δίνει τη δυνατότητα να έχεις πολλούς Download Managers στο δεξί σου κλικ....!
To exw yp'opshm mou kai ayto! Ayth thn stigmh exw 4 diaforetikous kai dialegw ka8e fora!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-- Περί FDM...

Τελικά τον πέταξα έξω καθότι δεν μπόρεσα να τον "στρώσω" να δουλεύει καλά με τον Maxthon - Star Downloader 1.44 τελικά για *free* Windoz download manager!

 

...Οσο για το "καθάρισμα"... Αφορμή ήταν ένα "ημι-παράνομο" site που δεν εννοούσε να μου "δώσει" τίποτα με Win/IE/Maxthon αλλά μου άνοιγε *τα πάντα* με Knoppel/Mozilla... Μετά από αυτό δεν υπήρχε γυρισμός για "παραγωγικό" σερφάρισμα, άν και τα Win (λέγε με ΙΕ) έχουν πολύ καλύτερη συμβατότητα με τα περισσότερα sites... Ατιμε Μπίλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο free crm (customer relationships manager), αν είναι και ελληνικό ακόμα καλύτερα. Αν απευθύνεται σε μικρή επιχείρηση ή ελ.επαγγελματία, τέλεια. Αν συνδυάζεται με outlook, περίφημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

loipon exoume kai leme...(de symperilamvanw ekshghseis gia to kathena giati hdh ta perissotera exoun anaferthei epaneilhmmena)

 

firefox (koryfi)

irfanview

emule

kazaa lite resurrection

evillyrics (poly kalo gia aneyresh stixwn kai aytomath apothikeysh kai taksinomhsh tous)

dvd shrink

amp winoff (gia programmatismo shut down tou pc)

skype

shmera (eortologio epeidh den ta paw katholou kala me ayta...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σήμερα το είχα και εγώ παλιά αλλα το ξύλωσα γιατί παρατήρησα οτι αναφέρει μερικές γιορτές λάθος. Δυστυχώς έγινα ρόμπα 1-2 φορές, έπερνα τηλ. για τα χρόνια πολλά και ... καταλαβαίνεις. Το καλό του είναι ότι μπορείς εύκολα να επέμβεις και να διορθώσεις τις ημερομηνίες κα8ώς και να προσθέσεις κάτι άλο (πχ γενέθλια) απλά εγώ δεν είχα υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kanena free screen capture program paidia yparhei na apothikevei se jpeg??

 

Καλησπέρα.

 

Capture 212kb

 

EDIT: Ουπς λάθος , κάνει Capture μόνο σε .BMP ( δεν είδα ότι θέλεις .JPG ), πάντως είναι αρκετά καλό και μικρό προγραμματάκι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω το Core Media Player http://www.corecoded.com/ μακράν ο καλύτερος divx player κατά τη γνώμη μου, καινούργια έκδοση του κορυφαίου Powerdivx, του πρώτου player που είχε manual Pan & Scan οριζόντιο, κάθετο, διαγώνιο καθώς και πάρα πολλές άλλες ρυθμίσεις, απορώ πως έχουν γίνει γνωστά κάτι MicroDVD, BSP, Media Player Classic και όχι αυτό..

To έχουν ήδη κατεβάσει 6,525,000 φορές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αν έχετε απηυδήσει από την πληθώρα κωδικών που πρέπει να θυμάστε για να έχετε πρόσβαση στις ιστοσελίδες, υπάρχει λύση! Το Keywallet αποθηκεύει σε ένα κρυπτογραφημένο αρχείο όλα τα ονόματα χρήστη και τους κωδικούς πρόσβασης. Από το παράθυρο του προγράμματος σέρνετε με το ποντίκι τα στοιχεία πρόσβασης πάνω στα αντίστοιχα πεδία της ιστοσελίδας και αυτό ήταν. Χρειάζεται να θυμάστε μόνο ένα κωδικό για να έχετε πρόσβαση στο Keywallet.

 

keywallet7wr.gif

 

Αν θέλετε να αλλάξετε σκληρό δίσκο αλλά βαριέστε την επανεγκατάσταση των Windows από την αρχή, υπάρχει το XXCLONE. Αντιγράφει το λειτουργικό σε ένα δεύτερο σκληρό δίσκο ώστε να είστε έτοιμοι για άμεση εκκίνηση από το νέο δίσκο.

 

xxclone9qx.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ProtoWall 1.42 build 5300

Πολύ καλό και δωρεάν firewall, έκδοση για Win XP/2000/2003.

 

Download από εδώ: http://www.bluetack.co.uk/modules.php?name=Downloads&d_op=getit&lid=65

Περισσότερα εδώ: http://www.bluetack.co.uk/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...