Προς το περιεχόμενο

Μου κοψαν την Dsl συνδεση...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

re paidai kali i sizitisi alla kapios gnostis den kathete na grapsei ena turtorial gia to pos tha ginoume invisible sto net!!?? please ksero pos exoume arketous psagmenous xristes edo mesa!:)

 

pragmati den einai eukolo na krifteis.mporeis mesa apo proxy mporei na allaxeis to onoma sto arxeio kai na min fenetai to onoma oti einai i tade tainia.alla oti kai na ginei se kapoio simeio tha fenetai i pragmatiki sou ip.mporei oxi stin riaa alla ston proxy nai.kai ston provider episis.einai auto pou ipe o allos .mporeis na krifteis alla mexri ena orio.den ginetai na paragelneis pitsa kai na doseis pseutiki dieuthinsi.i tha doseis pseutiki kai i pseutiki tha tin ferei se sena alla i pseutiki tha xerei poios ise.bebea oso krivesai toso to kalitero alla einai :u can run but u cannot hide forever.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 196
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Και για πειτε μου: από ολους τους συνδρομητες της acn, μονο ο Finn κατεβαζε ταινιες?

Οι υπολοιποι κατοχοι dsl-συνδρομητες acn? Γιατι εβαλαν dsl, για να μπαινουν στο in.gr?

 

Στους υπολοιπους dsl users της acn, πως και δεν εστειλαν ραβασακι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουτοπονηριες δηλαδη. Μεχρι εκει τους 'κόβει' να μην αποτολμήσουν να κοψουν το 90% των dsl users...

Καλα, αμα ειναι ετσι, ειτε αλλαζουμε isp, είτε αλλαζουμε username(κλεισιμο λογαριασμου-ανοιγμα εντελως νεου-σε αλλο ονομα) και η ζωη συνεχιζεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kai na se kopsoun tha se xananixoun opote den iparxei logos na allaxeis username.iparxei kai to oraio oti mporeis na pareis karta kai na mpeis me adsl pou einai anonimo.mia fora se diakopsan.siga min se diakopsoun pali.bebea mporei na min ekopsan mono enan alla mono enas na ekane to parapono.panta i zoi sinexizetai.siga min tolmisoun na kopsoun to 90% .etsi kai allios den exoun logo na to kanoun dioti den iparxei periptosi i eteria pou ekane ta parapona na ekane parapona gia 1000000 xristes pou katevazoun parapona.kanoun merika isa gia na tromaxoun ton kosmo kai i acn ton ekopse gia na to pei se forum na fobithoume oloi kai blakies.isa na ginei ntoros.skeftikes kai to antitheto.na ton ekopsan gia na akoustei to onoma tis acn gia diafimisi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

a)epidi tigxenei na douleuo se provider pou episis exoun erthei parapona gia xristi pou katevaze paranoma tainies sou leo apla oti den ton kopsame alla apla tou pige ena enimerotiko.tora ti tha ginei ama to sinexisei autos den xero.opote auto pou ekane i acn den stekei.b)den mporei kapoios na sou kopsei link epidi enas kanei kati.tou exeis travixei minisi kai tha pareis kainouria grammi.to poli na se anagkasoun kai diskolo kai auto na kliseis ton xristi.sin oti i ip einai dynamic kai akoma kai na sinexisei autos i alli eteria tha ton dei san allo xristi.

 

Ξαναλέω' date=' δεν ξέρουμε τι έγινε. Μπορεί στη δικιά σας περίπτωση να έγινε έτσι, μπορεί όμως στην περίπτωση της ACN να έγινε διαφορετικά. Δεν ξέρω τα peering agreements (εξάλλου αυτό είναι μόνο ένα παράδειγμα), αλλά μου είναι πολύ πιο εύλογο να υποθέσω ότι για να το κάνουν αυτό τους είχαν κολλήσει με κάποιον τρόπο στον τοίχο, παρά το ότι κάποιος low-level admin πανικοβλήθηκε και άρχισε να κόβει συνδέσεις.

 

oi diskografikes panta tha iparxoun giati panta tha iparxoun atoma pou tha agorazoun cd authentika

Είσαι σίγουρος; Γιατί έχω την εντύπωση ότι οι περισσότεροι καλλιτέχνες θα ήταν ευχαριστημένοι πουλώντας τη μουσική τους ελεγχόμενα μέσω internet; Δεν το βλέπεις ότι το internet (με τη διείσδυση που θα έχει σε 3-4 χρόνια) μπορεί να καταστήσει άχρηστο και δυσκίνητο το δίκτυο διανομής μιας δισκογραφικής; Ότι μπορεί να δώσει την ευκαιρία σε πολλές μικρές «ψηφιακές» δισκογραφικές να χειρίζονται τις δουλιές των καλλιτεχνών; Δεν πηγαίνεις κόντρα αγοράζοντας πειρατικά! Κόντρα πηγαίνεις προσπαθώντας να ασφαλίσεις ένα ζωτικό χώρο γύρω σου και να θέσεις κανόνες που θα κρατάνε μακριά από αυτόν κάθε κωλοεταιρία.

 

giati amfibalo an 1 stous 10 idiotes exei authentika windows.

Και χαίρεσαι γι' αυτό; Κάποια στιγμή πρέπει να μάθουμε να παίρνουμε την πνευματική περιουσία των άλλων στα σοβαρά. Και να συνειδητοποιήσουμε ότι τουλάχιστον στην περίπτωση των windows έχουμε δώσει στη microsoft μια απίστευτη δύναμη, όταν το 95% των υπολογιστών τρέχει Windows. Γι' αυτό δεν κυνηγάνε, γιατί ξέρουν πολύ καλά τι τους συμφέρει μακροπρόθεσμα.

 

den tha parakalo na eixan kopsei ta windows alla tha travixo ena linuxaki pano

Βλέπεις τα πράγματα μονόπλευρα, αλλιώς θα το είχες ήδη περάσει Linux ή *BSD ;-) Το θέμα είναι ότι έτσι όπως πάμε (με αυτή τη νοοτροπία), όταν θα έρθει η στιγμή δεν ξέρουμε αν θα έχουμε Linux, *BSD BeOS ή οτιδήποτε άλλο να περάσουμε...

 

Και για πειτε μου: από ολους τους συνδρομητες της acn' date=' μονο ο Finn κατεβαζε ταινιες?

Οι υπολοιποι κατοχοι dsl-συνδρομητες acn? Γιατι εβαλαν dsl, για να μπαινουν στο in.gr?[/quote']

 

Προφανώς και κατέβαζαν και άλλοι, αλλά πάντα ένας την πληρώνει. Είπαμε, μπορεί να μη σου πουν ποτέ τίποτα, αλλά πρέπει να είσαι έτοιμος να την πληρώσεις αν χρειαστεί.

Και όχι, δεν πιστεύουν όλοι οι συνδρομητές DSL οτι είναι αναφαίρετο δικαίωμα και υποχρέωσή τους να κατεβάζουν το σύμπαν απλά και μόνο επειδή μπορούν! Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν DSL για το flat-rate (γιατί δεν τους συμφέρει να μπαίνουν με dial-up, χρονικά και μόνο), υπάρχουν άνθρωποι που τη χρησιμοποιούν σαν εργαλείο της δουλειάς τους. Προσωπικά ενώ έχω πρόσβαση σε «τερατώδη» DSL δεν κατεβάζω 400 GB το μήνα. Με βολεύει απίστευτα για το gentoo που έχω (γιατί θέλει καραμπινάτη σύνδεση), αλλά ξέρω πολύ καλά ότι δεν έχει νόημα να κατεβάζω 3 ταινίες και 4 επεισόδια σειρών κάθε μέρα γιατί απλούστατα δεν πρόκειται να τα δω ποτέ. Και επιτέλους, το ότι έχεις μια DSL με α δυνατότητες δε σημαίνει ότι νομιμοποιείσαι να κάνεις τα πάντα με αυτή. «Μα κύριε όργανο, τι να κάνω, αφού η Ferrari μου μπορεί να πάει με 250; Να μην τα πιάσω;» Αν θες να τα πιάσεις πιάσ'τα, δε σε εμποδίζει (τεχνικά) κανείς, αλλά αν σε πιάσουν το βουλώνεις...

 

Κουτοπονηριες δηλαδη. Μεχρι εκει τους 'κόβει' να μην αποτολμήσουν να κοψουν το 90% των dsl users...

Καλα, αμα ειναι ετσι, ειτε αλλαζουμε isp, είτε αλλαζουμε username(κλεισιμο λογαριασμου-ανοιγμα εντελως νεου-σε αλλο ονομα) και η ζωη συνεχιζεται...

Δεν είναι θέμα του πόσο τους κόβει. Είναι εταιρίες και ξέρουν πολύ καλά ποιό έιναι το συμφέρον τους. Προφανώς και δε θα έκοβαν το 90% των χρήστων! Αν υπάρχει κάποιος κουτοπόνηρος σε αυτή την ιστορία είναι ο Έλληνας... Ο Έλληνας που κοιτάει να κάνει τη δουλειά του εις βάρος άλλων νομίζοντας ότι ξεγελά όλον τον κόσμο, ενώ στην ουσία αυτός δεν έχει πάρει είδηση τι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας έδωσαν κασετόφωνα με εγγραφή και κασέτες για εγγραφή, τα αγοράσαμε.

Μας έδωσαν cd recorder επιτραπέζια και για pc και cd εγγραψιμα, τα αγοράσαμε.

Το ιδiο και με το dvd.

Τώρα μας δίνουν μεγάλες ταχύτητες στο Ιντερνετ αλλά σιγά σιγά μας απαγορεύουν να κατεβάσουμε ότι θέλουμε. ΕΜΕΙΣ ΟΜΩΣ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ.

Η SONY MUSIC ΚΛΑΙΕΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥΛΑΕΙ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ.

Το βυνιλιο ήτανε το μόνο μη αντιγραψιμο αλλά το καταργήσανε. γιατί???????????

 

 

ΒΙΑ ΣΤΗΝ ΒΙΑ ΤΟΥ MULTIMEDIAΦΑΣΙΣΜΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

skeftikes kai to antitheto.na ton ekopsan gia na akoustei to onoma tis acn gia diafimisi.

 

 

ti soi diafhmish einai ayth? otan oi perissoteroi poy eixan ACN lene oti molis teleiosei h syndromh toy pane alloy, kai otan kapoioi poy skeftontan na pane sthn ACN lene oti meta apo ayto den yparxei periptosh na paroyn ACN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η SONY MUSIC ΚΛΑΙΕΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥΛΑΕΙ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ.

 

Yeap. I sony music prospathei na katapolemisei tin peirateia apo tin mia kai i sony apo tin alli poulaei adeia diskakia, eggrafeis, desktop kai se pc, pou parakamptoun kleidwmata klp.

 

Το βυνιλιο ήτανε το μόνο μη αντιγραψιμο αλλά το καταργήσανε.

Auto den to iksera katholou. Vasika den exw asxolithei pote me vinulio, gi' auto den to kserw..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναλέω' date=' δεν ξέρουμε τι έγινε. Μπορεί στη δικιά σας περίπτωση να έγινε έτσι, μπορεί όμως στην περίπτωση της ACN να έγινε διαφορετικά. Δεν ξέρω τα peering agreements (εξάλλου αυτό είναι μόνο ένα παράδειγμα), αλλά μου είναι πολύ πιο εύλογο να υποθέσω ότι για να το κάνουν αυτό τους είχαν κολλήσει με κάποιον τρόπο στον τοίχο, παρά το ότι κάποιος low-level admin πανικοβλήθηκε και άρχισε να κόβει συνδέσεις.

Είσαι σίγουρος; Γιατί έχω την εντύπωση ότι οι περισσότεροι καλλιτέχνες θα ήταν ευχαριστημένοι πουλώντας τη μουσική τους ελεγχόμενα μέσω internet; Δεν το βλέπεις ότι το internet (με τη διείσδυση που θα έχει σε 3-4 χρόνια) μπορεί να καταστήσει άχρηστο και δυσκίνητο το δίκτυο διανομής μιας δισκογραφικής; Ότι μπορεί να δώσει την ευκαιρία σε πολλές μικρές «ψηφιακές» δισκογραφικές να χειρίζονται τις δουλιές των καλλιτεχνών; Δεν πηγαίνεις κόντρα αγοράζοντας πειρατικά! Κόντρα πηγαίνεις προσπαθώντας να ασφαλίσεις ένα ζωτικό χώρο γύρω σου και να θέσεις κανόνες που θα κρατάνε μακριά από αυτόν κάθε κωλοεταιρία.

 

 

Και χαίρεσαι γι' αυτό; Κάποια στιγμή πρέπει να μάθουμε να παίρνουμε την πνευματική περιουσία των άλλων στα σοβαρά. Και να συνειδητοποιήσουμε ότι τουλάχιστον στην περίπτωση των windows έχουμε δώσει στη microsoft μια απίστευτη δύναμη, όταν το 95% των υπολογιστών τρέχει Windows. Γι' αυτό δεν κυνηγάνε, γιατί ξέρουν πολύ καλά τι τους συμφέρει μακροπρόθεσμα.

 

 

Βλέπεις τα πράγματα μονόπλευρα, αλλιώς θα το είχες ήδη περάσει Linux ή *BSD ;-) Το θέμα είναι ότι έτσι όπως πάμε (με αυτή τη νοοτροπία), όταν θα έρθει η στιγμή δεν ξέρουμε αν θα έχουμε Linux, *BSD BeOS ή οτιδήποτε άλλο να περάσουμε...

 

 

 

Προφανώς και κατέβαζαν και άλλοι, αλλά πάντα ένας την πληρώνει. Είπαμε, μπορεί να μη σου πουν ποτέ τίποτα, αλλά πρέπει να είσαι έτοιμος να την πληρώσεις αν χρειαστεί.

Και όχι, δεν πιστεύουν όλοι οι συνδρομητές DSL οτι είναι αναφαίρετο δικαίωμα και υποχρέωσή τους να κατεβάζουν το σύμπαν απλά και μόνο επειδή μπορούν! Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν DSL για το flat-rate (γιατί δεν τους συμφέρει να μπαίνουν με dial-up, χρονικά και μόνο), υπάρχουν άνθρωποι που τη χρησιμοποιούν σαν εργαλείο της δουλειάς τους. Προσωπικά ενώ έχω πρόσβαση σε «τερατώδη» DSL δεν κατεβάζω 400 GB το μήνα. Με βολεύει απίστευτα για το gentoo που έχω (γιατί θέλει καραμπινάτη σύνδεση), αλλά ξέρω πολύ καλά ότι δεν έχει νόημα να κατεβάζω 3 ταινίες και 4 επεισόδια σειρών κάθε μέρα γιατί απλούστατα [b']δεν πρόκειται να τα δω ποτέ[/b]. Και επιτέλους, το ότι έχεις μια DSL με α δυνατότητες δε σημαίνει ότι νομιμοποιείσαι να κάνεις τα πάντα με αυτή. «Μα κύριε όργανο, τι να κάνω, αφού η Ferrari μου μπορεί να πάει με 250; Να μην τα πιάσω;» Αν θες να τα πιάσεις πιάσ'τα, δε σε εμποδίζει (τεχνικά) κανείς, αλλά αν σε πιάσουν το βουλώνεις...

 

 

Δεν είναι θέμα του πόσο τους κόβει. Είναι εταιρίες και ξέρουν πολύ καλά ποιό έιναι το συμφέρον τους. Προφανώς και δε θα έκοβαν το 90% των χρήστων! Αν υπάρχει κάποιος κουτοπόνηρος σε αυτή την ιστορία είναι ο Έλληνας... Ο Έλληνας που κοιτάει να κάνει τη δουλειά του εις βάρος άλλων νομίζοντας ότι ξεγελά όλον τον κόσμο, ενώ στην ουσία αυτός δεν έχει πάρει είδηση τι γίνεται.

 

a:)na rixoun tis times sta cd kai na ta pane stis times tou exoterikou gia na agorazei panta o kosmos pio poli ta authentika.an anti gia 20 euro ixe 10 tote tha ta eperne pio polis kosmos.;alla edo stin ellada to exoume mamisei to thema.oi diskografikes den amfibalo oti poulane ligotero alla gia na stamatisoun na iparxoun ligo diskolo pisteuo.kai den tous fteei an pernoun ton kathe ilithio apo fame story kai ton kanoun tragoudisti kai perimenoun na paroume ta cd tous.oso gia ta windows na ta eftiaxnan me ligotera problimata gia na ta pername.otan exei tin microsoft o plousioteros anthropos ston kosmo dentha tou lipsoun ama ta paroume piratika oute tha tou lipsei na parei 1000 texnikous akoma na koitane pio prosektika ta windows.ama ginoun ta windows ipoxreotika na ta agorazeis authentika tote ine pou tha bgoun parapano linux ekeini tin stigmi esto kai ama ta xreonoun.alla tha perneis kati pio sovaro pio ftino an kai pio disxristo.oi provider sinithos tha sou baloun xeri ama dimiourgiseis problima sto diktio opos me spam mail ktl ktl.kaneis provider apo monos tou den tha sou pei tipota oute tha psaxei ti katevazeis.skopos einai na min empodizeis tin sosti litourgia tou provider opos spam,scan port se allous xristes kai alla tosa.auto gia tous ellines simfono.OUDEMIA SXESI ME TOUS ARXAIOUS MON PROGONOUS.EIMASTE PARTAKIDES kai xeiroteroi poles fores apo kapoious pou brizoume .kai i ataka ton ellinon.ta FANARIA MAS PERA APO TO NA DIXNOUN PRASINO KORNAROUN KIOLAS TAUTOXRONA GIA NA SE BOITHOUN NA XEKINISEIS PIO GRIGORA.TO NEO SISTIMA.NA TO PROOTHISOUME KAI STIN EUROPI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να περιμενουμε και μαζικες συλληψεις μαυρων δηλαδη. Εδω πια μιλαμε για κοινωνικη αναταραχη.

 

den ginetai na tous mazepsoun.tha ginei panikos.apla autoforo katasxesi cd kai tin epomeni mera pali to idio.afou blepeis stin ermou tous blepoun kai oi astinomikoi parolo pou mporoun na tous piasoun pigenoun arga gia na tous xefigoun epitides.apla tous fobizoun kai ante silambanoun kai kanena.ama ithelan na tous mazepsoun tha pigenan me politika se kafeteries kai tha tous mazeuan olous

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δισκογραφικές εταιρείες τα τελευταία 6 χρόνια όχι μόνον δεν χάνουν αλλά κερδίζουν περισσότερα χρήματα. Και μην βλέπετε τα συνολικά έσοδα διότι προφανώς αυτά είναι ανάλογα με τις νέες παραγωγές! Και ανά παραγωγή (ανά δηλαδή κυκλοφορία ΣυΔι (cd Συμπαγής Δίσκος)) το κέρδος τους έχει ανεβεί!!!! Όλα τα άλλα είναι φούμαρα και απληστία των αρχικλεφτών των δισκογραφικών εταιρειών. Τα ίδια ισχύουν και με τις κινηματογραφικές εταιρείες. Ξέρεις πόσες ταινίες έχω κατεβάσει κι επειδή μου άρεσαν πολύ πήγα και είδα το έργο στον κινηματρογράφο; Ε όχι! Δεν θα ξαναπετάξω χρήματα σε ταινία ή δισκάκι μουσικής εάν δεν ξέρω πως θα μου αρέσει. Το ίδιο ισχύει για οτιδήποτε μπορούμε και κατεβάζουμε. Και παιχνίδια αγοράζω αλλά μόνον μετά απο έναν χρόνο που οι τιμές τους έχουν πέσει στο 1/3. Σιγά μην πάω να δώσω 40 και 50 ευρώ για ένα παιχνίδι που θα μου πάρει 20 ώρες (στην καλύτερη περίπτωση) να το τελειώσω. Τα παιχνίδια όμως που με διασκεδάζουν πολύ και μου αρέσουν πάω και τα αγοράζω όταν η τιμή τους πέφτει σε λογικά επίπεδα. Γι'αυτό έχω πάνω απο 100 στην συλλογή μου.

 

Επίσης επιτέλους οι εταιρείες συνειδητοποιούν πως αντί να πολεμίσουν την ανταλλαγή μέσω διαδυκτίου πρέπει να την εκμεταλευτούν. Κι αυτό άρχισαν να κάνουν φτάνοντας τις πωλήσεις μουσικής τους μέσω διαδυκτίου στα 350 εκατομμύρια δολλάρια μέσα σε μόλις 3 χρόνια. Έτσι οι άνθρωποι για 1-2 $ αγοράζουν τα κομμάτια που τους αρέσουν μόνον. Οι άνθρωποι δεν θέλουν να κλεβουν· θέλουν απλώς να τους συμπεριφέρονται με αξιοπρέπεια και όχι σαν να ήταν βλακες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...