Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που επιλεγω να επιλεγω στο νομισμα που πωλειται το προιον για να μην κανει το Paypal την μετατροπη;

*Θυμομουν οτι οταν πας να πληρωσεις, πατας στο change που ειναι διπλα απο την περιγραφη και επιλεγεις να κανει την μετατροπη η τραπεζα. Τωρα ομως επειδη αλλαξα paypal εχω κανει 2 αγορες και οταν παταω εκει μου εχει να επιλεξω μονο την καρτα

Profile - My money - My preapproved payments- Update - Set available funding resources - Conversion options (το ίδιο μετά στη κάρτα που θες)

 

Και επιλέγεις "Bill me in the currency listed on the seller's invoice." 

 

αυτην η ρυθμιση ειναι για να κανει την μετατροπη η τραπεζα σου και οχι το paypal

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω εναν λογαριασμο στην Τραπεζα Πειραιως συνδεδεμενο με τον λογαριασμο μου στο Paypal.

Επειδη ομως βρισκομαι εκτος Ελλαδας, δεν εχω τη δυνατοτητα να βαλω χρηματα ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ που μπορει να βαλει χρηματα στον λογαριαμο μου, της Πειραιως.

Θελω να αγορασω ενα προιον και χρειαζομαι χρηματα στον Paypal λογαριασμο μου. Τι με συμβουλευετε να κανω;

Μια ιδεα που σκεφτηκα ειναι να βρψ εναν φιλο που εχει Paypal λογαριασμο, να του δωσω τα χρηματα και να του πω να τα στειλει στον δικο μου λογαριαμο.

Υπαρχει καποιος αλλος τροπος, που δε θα χρειαστω τη βοηθεια τριτου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες το IBAN του παυπαλ σου και πήγαινε εκει που εισαι σε μια τράπεζα και κατάθεσαι το ποσον που θέλεις (αν το κάνει κάποια)

 

 

 

 

 

Τωρα που το θυμήθηκες ειναι αργα και λέγετε ebanking

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 2 ευρω (νταβατζιλικη το λεω) που χρεωνει η τραπεζα πειραιως καθε φορα που καταθετεις χρηματα σε προπληρωμενη γινεται να τα γλιτωσουμε καπως; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 2 ευρω (νταβατζιλικη το λεω) που χρεωνει η τραπεζα πειραιως καθε φορα που καταθετεις χρηματα σε προπληρωμενη γινεται να τα γλιτωσουμε καπως; 

 

Μονο με χρεωστική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Profile - My money - My preapproved payments- Update - Set available funding resources - Conversion options (το ίδιο μετά στη κάρτα που θες)

 

Και επιλέγεις "Bill me in the currency listed on the seller's invoice." 

 

αυτην η ρυθμιση ειναι για να κανει την μετατροπη η τραπεζα σου και οχι το paypal

arma1 σε ευχαριστω παρα πολυ!Εκανα μια αγορα μια φωτογραφικης μηχανης που ενω μου κοστισε 372 λιρες κατεληξε σε ευρω να ειναι 473!Δηλ πρεπει να ειχα μια αποκλιση 25 ευρω λογω paypal!Την πατησα αλλα τωρα εμαθα!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

arma1 σε ευχαριστω παρα πολυ!Εκανα μια αγορα μια φωτογραφικης μηχανης που ενω μου κοστισε 372 λιρες κατεληξε σε ευρω να ειναι 473!Δηλ πρεπει να ειχα μια αποκλιση 25 ευρω λογω paypal!Την πατησα αλλα τωρα εμαθα!

τιποτα φιλε μου, λιγο πολυ ολοι την παταμε μεχρι να μαθουμε  ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξερω...δινω και 10 ευρω για τη διαδικασια που θα κανει ο φιλος που θα βοηθησει! απλα εγω για να φτιαξω θα πρεπει να περιμενω μετα κανενα μηνα επειδη ειμαι αινουριος να παρω τα λεφτα απο την πωλησει ενω καποιος που ειναι χρονια θα τα παρει αμεσως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά.

Χθες έκανα ένα paypal για λογαριασμό φίλου και δεν ήρθε ποτέ το email επαλήθευσης της διεύθυνσης ηλεκτρονικού ταχυδρομείου με το οποίο γραφτήκαμε στο paypal.

Οταν έκανα όμως αλλαγή των στοιχείων της διεύθυνσης τόπου διαμονής, ήρθε email που ενημέρωνε πως έγινε αλλαγή των στοιχείων, οπότε δεν έχει γίνει κάποιο λάθος στο email που δώσαμε.

Το πρόβλημα είναι πως δεν μας αφήνει να κάνουμε αγορά.

 

Υπάρχει τρόπος να ζητήσω νέο email επαλήθευσης , αφου το πρώτο δεν μου ήρθε ποτέ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

Χθες έκανα ένα paypal για λογαριασμό φίλου και δεν ήρθε ποτέ το email επαλήθευσης της διεύθυνσης ηλεκτρονικού ταχυδρομείου με το οποίο γραφτήκαμε στο paypal.

Οταν έκανα όμως αλλαγή των στοιχείων της διεύθυνσης τόπου διαμονής, ήρθε email που ενημέρωνε πως έγινε αλλαγή των στοιχείων, οπότε δεν έχει γίνει κάποιο λάθος στο email που δώσαμε.

Το πρόβλημα είναι πως δεν μας αφήνει να κάνουμε αγορά.

 

Υπάρχει τρόπος να ζητήσω νέο email επαλήθευσης , αφου το πρώτο δεν μου ήρθε ποτέ;

 

Εχετε προσθέσει καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...