Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αρχικό μήνυμα απο Gigenis Εμφάνιση μηνυμάτων

Γνωρίζει κανεις αν το Paypal δέχετε Προπληρωμένες Eurobank Visa;

 

 

Δοκίμασα να βάλω μία αλλά δεν τα κατάφερα

 

 

 

Φίλε μου θέλει πρώτα να έχεις φορτώσει την κάρτα με λεφτά γιατί τραβάει 1.5 ευρω για αν την περάσει

ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΕΒΓΑΛΑ ΠΡΙΝ 3 ΜΕΡΕΣ.......ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΡΠΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΤΟ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ.....ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΓΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ PAYPAL ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΟΥ ΕΒΑΖΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΜΙΑ ΤΟ ΕΝΑ ΜΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ...ΤΕΣΠΑ ΣΤΕΛΝΩ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟ ΠΩΛΗΤΗ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ INVOICE.ΕΚΕΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΓΤ Κ ΠΑΛΙ Η ΠΛΗΡΩΜΗ ΔΕ ΓΙΝΟΤΑ.ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ Η ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ ΔΕ ΓΙΝΟΤΑΝ ΜΟΥ ΚΡΤΑΓΑΝ 1 ΕΥΡΩ..ΣΥΝΟΛΟ???18....ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ.....ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ Ε-ΜΑΙΛ ΣΤΟ PAYPAL ΤΟ ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΕΚΕΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΠΟΛΥΒΓΑΖΩ ΚΑΙ ΑΚΡΗ...ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΠΑΛΙ ΠΙΣΩ ΣΕ 30 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ?ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙ ΑΝΑ ΑΚΥΡΩΣΩ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,συνδεσα χρεωστικη στο paypal την Παρασκευη και περιμενω τον κωδικο επιβεβαιωσης...

 

Δεν εχω το winbank web baking της Πειραιως,αλλα εχω ενεργοποιησει τα winbank alerts. Oποτε οταν γινει η χρεωση δεν θα μου ερθει μνμ να με ειδοποιησει κλπ?

 

Δεν εχει ερθει τιποτα μεχρι σημερα για αυτο ρωταω,μηπως θελει περισσοτερες μερες?

 

PS:Το ιδιο ακριβως εκανα και στο skrill το Σαββατο,αλλα ουτε για αυτο εχω λαβει καποια ειδοποιηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφορά το Humble Origin Bundle, https://www.humblebundle.com/  .

 

Στο κάτω μέρος της σελίδας αναφέρει :

 

 

All major credit cards accepted. Payments via bank account are also supported by PayPal and Amazon Payments. The payment processor will deduct a fee from your payment before we receive it. Fees typically range between 1.9% and 5% + $0.05 to $0.30 depending on a number of factors including your location, purchase price, and payment method. We've found that PayPal's fees are generally the lowest, but please choose whichever is convenient for you.

 

 

Έχω τραπεζικό λογαριασμό αλλά όχι χρεωστική κάρτα. Μπορώ να πληρώσω μέσω Paypal απ' το τραπεζικό μου λογαριασμό ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια καλησπερα. Σημερα εκανα confirm debit card στο paypal με την enter VISA της Alpha Bank.Στο paypal balance μου εμφανιζει μονο το 1.50 .Ο λογαριασμος μου στην τραπεζα εχει 145 ευρω μεσα, αυτα πρεπει να τα δειξει και στο Paypal ή μπορω να κανω τις αγορες μη ξεπερνωντας τα 145 ευρω; 

Ευχαριστω εκ των πρωτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,συνδεσα χρεωστικη στο paypal την Παρασκευη και περιμενω τον κωδικο επιβεβαιωσης...

 

Δεν εχω το winbank web baking της Πειραιως,αλλα εχω ενεργοποιησει τα winbank alerts. Oποτε οταν γινει η χρεωση δεν θα μου ερθει μνμ να με ειδοποιησει κλπ?

 

Δεν εχει ερθει τιποτα μεχρι σημερα για αυτο ρωταω,μηπως θελει περισσοτερες μερες?

 

PS:Το ιδιο ακριβως εκανα και στο skrill το Σαββατο,αλλα ουτε για αυτο εχω λαβει καποια ειδοποιηση.

 

παρε τηλεφωνο στην υποστηριξη της winbank και θα σου πουνε τον τετραψηφιο κωδικο που δινει το paypal στην εικονικη αναληψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε τηλεφωνο στην υποστηριξη της winbank και θα σου πουνε τον τετραψηφιο κωδικο που δινει το paypal στην εικονικη αναληψη.

 

Λες να περιμένει ακόμα τον κωδικο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

 

θα ηθελα να ρωτησω κατι απλο για οποιον γνωριζει ή το εχει κανει.

 

Πες οτι θελω να κανω μια αγορα απο ενα site που ειμαι γραμμενος με useranem κανονικα.

αν πληρωσω με λογαριασμο Paypal αλλου ατομου και οχι του δικου μου, θα δει στις κινησεις στην Paypal το ονομα μου καθως και στο email που θα του ερθει με την κινηση απο την paypal θα φαινετε οτι εχω χρησιμοποιησει εγω το λογαριασμο του?

 

ή απλά θα λεει οτι εκανε μια πληρωμη στο ταδε site...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα, προσπαθω να αγορασω καποια προιοντα απο το ebay οταν πατω continue μου λεει το εξης: We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card, MasterCard xxxxxx. This happened because it has been denied by the card issuer.

 

Πριν τρεις μερες ειχα κανει μια αγορα κανονικα. Χρηματα εχω παραπανω απ οσο κανουν τα προιοντα. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι.

 

Γνωριζει κανενας;

 

Επισης, τι με συμφερει, να κανει την μετατροπη το paypal η η τραπεζα; Eurobank εχω.

 

EDIT: Ολα οκ εφτιαξε.

Επεξ/σία από BloodDonor89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλήμερα παιδιά έχω κάνει μια αγορά από ebay με paypal και έγινε refund το πόσο της αγοράς στο paypal μου φαίνεται ότι το πόσο στάλθηκε στην visa που είναι της piraeus bank αλλά στις κινήσeiς μου λέει το PURCHASE PURCHASE-PAYPAL και το ποσό μόνο που πλήρωσα
το refund δεν πρέπει να φαίνεται; τα λεφτά έχουν επιστρέψει στην πίστωση της visas ; γιατί είναι χρεωστική η visa μου βοηθήστε με σας παρακαλώ

εντάξει  φάνηκαν σήμερα 

Επεξ/σία από system159753
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα, προσθεσα σημερα μια καρτα στο paypal και μου κρατηθηκε το ποσο το 1.5 ευρω (αναμενομενο) και κρατηθηκε και αλλο 1 ευρω (οριστε και το αποδεικτικο http://prntscr.com/1rzs27 )

 

Αυτο το 1 ευρω τι ακριβως ειναι;; Απ οτι εψαξα εχει κρατησει και σε αλλους και εχει επιστραφει οποιοδηποτε ποσο κι αν εχει κρατηθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω λογαριασμο στη ευρωμπανκ. Καθε φορα που στελνω € απο το πευπαλ στο λογαριασμο μου τρωνε €3. Ολες οι τραπεζες το κανουν αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...