Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστω και παλι.

 

Το εκανα (Escalate this dispute to a PayPal claim) και ελπιζω να δικαιωθω.

 

Ενα μηνα εχει τραβηξει η ιστορια και ελπιζω να λυθει γρηγορα.

 

Απο οτι καταλαβα μετα το escalate to a paypal claim κανει μεχρι και 30 μερες για να δωθει απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

We will assume that the dispute is resolved and will automatically close it

unless you log in to the Resolution Center and escalate it before

4/27/2014. A closed dispute cannot be reopened or escalated to a PayPal

claim.

 

 

 

Οπότε όπως είπε ο NikosKallithea αν δεν το κάνεις claim τα έχασες τα λεφτά σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να τα στειλεις και αλλη καρτα να βαλεις τα ιδια θα σου ζητησουν, εχεις καταδικαστεί :-D

 

 

 

 

Πως μπορω να την καταργήσω? να καταργήσω εντελώς το παυπαλ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγιστο του χρονου ειναι, 45 μερες για να ανοιξεις dispute, 20μερες για claim και αγνωστο ποσο διαρκεί η απόφαση του παυπαλ, κατω απο 10 σε μενα δεν εχει κανει ποτε

 

Αρα έχουμε ~75 μερες, δηλαδη 2,5 μήνες απο τοτε που πλήρωσες :wacko:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Πως μπορω να την καταργήσω? να καταργήσω εντελώς το παυπαλ....

 

Αν το καταργήσεις δεν μπορεις να ξανακάνεις παυπαλ με καποιο στοιχείο ιδιο με αυτα που εχεις δώσει τωρα, οποτε στειλε ταυτότητα και λογαριασμο δεη και εισαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Αν το καταργήσεις δεν μπορεις να ξανακάνεις παυπαλ με καποιο στοιχείο ιδιο με αυτα που εχεις δώσει τωρα, οποτε στειλε ταυτότητα και λογαριασμο δεη και εισαι οκ

Οκ... Σε ευχαριστώ πολυ! 

Σε περιπτωση που θα ήθελα να την καταργήσω.... Υπάρχει καποια διαδικασία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ... Σε ευχαριστώ πολυ! 

Σε περίπτωση που θα ήθελα να την καταργήσω.... Υπάρχει καποια διαδικασία?

 
How do I close my PayPal account?

If you close your PayPal account, it can’t be reopened. Any scheduled or incomplete transactions are canceled. You can’t close your account if there are limitations, unresolved issues, or a balance.

To close your account:

  1. Log in to your PayPal account.
  2. Click Profile near the top of the page.
  3. Click My settings.
  4. Click Close Account in the Account type section and follow the steps listed.

 

https://www.paypal.com/gr/webapps/helpcenter/helphub/article/?solutionId=FAQ1215&topicID=CLOSE_ACCOUNT&m=TCI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, ο father ξέχασε τον κωδικό απο paypal. Κάνω ανάκτηση μου στέλνει λινκ στο mail και όταν πάω να βάλω νέο κωδικό ζητάει ερώτηση ασφαλείας την οποία δεν θυμόμαστε και λογικά είχαμε γράψει καμια μλκία έτσι στην τύχη γιατί δοκιμάσαμε πολλές πιθανές απαντήσεις.

 

Πώς αλλιώς γίνεται να τον βρούμε τον κωδικό??? Πρέπει να κάνουμε νέο λογαριασμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα παίδες για φωτίστε με λίγο γιατί μάλλον κάτι ανακάλυψα :P Πριν λίγες μέρες έψαχνα τρόπο να πληρώνω με Paypal χωρίς να χρησιμοποιώ την prepaid της eurobank γιατί δεν θέλω να μου παίρνει προμήθεια όταν την φορτώνω. Δυστυχώς όμως δε μου δεχόταν την Debit card της eurobank.

Τώρα παίζοντας λίγο με το paypal δοκίμασα να βάλω κατευθείαν το IBAN του τρεχούμενου λογαριασμού και το δέχτηκε! Δηλαδή τώρα μπορώ να πληρώνω μέσω του λογαριασμού κατευθείαν; Και όταν επιστρέφονται χρήματα στο paypal από refund θα πηγαίνουν στον λογαριασμό; 

Αν γίνεται αυτό σώθηκα! :o Γιατί συγχώνευσαν και το Tαχυδρομικό Tαμιευτήριο με το ebanking της eurobank οπότε θα μπορώ να βάζω τα € στο ΤΤ και να κάνω μεταφορά μεσω ebanking από τον ένα λογαριασμό στον άλλον που περάστηκε στο paypal. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αυτο δεν γίνεται, η σύνδεση του ιβαν ειναι μονο για να εισπράττεις χρήματα απο υπηρεσίες ή πωλήσεις που κανεις

 

 

Για να παίξεις με τραπεζικό λογαριασμό πρέπει να συνδέσεις μια χρεωστική η οποία βέβαια χρεωνει προμήθεια στην μετατροπή συναλλάγματος 2%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

:(
Η προμηθεια για μετατροπη συναλλαγματος δεν υπαρχει με οποιοδηποτε τροπο κι αν πληρωσω; (εννοω δηλαδη και με την prepaid δε γινεται; )

 

Edit: βρε σίγουρα δε γίνεται; Στο paypal λέει:

When you add funds to or withdraw funds from your PayPal account, that transaction will affect the bank account you designate as Primary.

Επεξ/σία από .::NikoS::.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να παίξεις με τραπεζικό λογαριασμό πρέπει να συνδέσεις μια χρεωστική η οποία βέβαια χρεωνει προμήθεια στην μετατροπή συναλλάγματος 2%

 

Το 2% ισχυει για ολες τις τραπεζες; Στην πειραιως παντως τοσο ειναι.

Αυθαιρετη σκεψη: Για μικροσυναλλαγες σε αλλο νομισμα συμφερει να χρησιμοποιουμε την χρεωστικη. Ενω για αγορες ανω των 100 ευρω την προπληρωμενη η οποια εχει 2ε προμηθεια και και καθολου εξοδα συναλλαγματος. Σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη καρτα αυτην την στιγμη, με τεράστια διαφορα, ειναι η παλιά προπληρωμένη της πρώην κυπρου που η πειραιως διατήρησε ως εχει και οι προμήθειες μετατροπής ειναι μηδενικές (ιδιες με του xe.com) με φόρτιση 1,2 ευρω

 

 

Αυτό που δεν ξερω είναι αν εκδίδονται νεες, αλλα με ενα τλφ στο 18283 θα το μάθεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη καρτα αυτην την στιγμη, με τεράστια διαφορα, ειναι η παλιά προπληρωμένη της πρώην κυπρου που η πειραιως διατήρησε ως εχει και οι προμήθειες μετατροπής ειναι μηδενικές (ιδιες με του xe.com) με φόρτιση 1,2 ευρω

 

 

Αυτό που δεν ξερω είναι αν εκδίδονται νεες, αλλα με ενα τλφ στο 18283 θα το μάθεις

Της Πειραιώς όπως ήταν πριν την Κύπρου πάντως ήταν η πιο ασύμφορη prepaid αν δε κάνω λάθος. Κάπου εδώ μέσα είχα διαβάσει πως συνδέανε όμως την χρεωστική με το paypal κι έτσι γλυτωναν από την προμήθεια του φορτώματος της prepaid. Είχα ρωτήσει κι εγώ εδώ πριν αρκετές μέρες αλλά άκρη δεν έβγαλα. Τελικά το paypal ποιες χρεωστικές δέχεται; 

Έχω βαρεθεί με την prepaid να χαρίζω 1 ευρώ κάθε φορά που θέλω να βαλω 20-30€.

 

Επισης αν μας ανέλυες λίγο περισσότερο το θέμα με την προμήθεια του paypal για το συναλλαγμα θα σου ήμουν ευγνώμον. πχ πότε σου παίρνει αυτή τη προμήθεια; Αν πληρώνεις από prepaid? Από χρεωστική? Από paypal balance? Επίσης σε μία πληρωμή είχα δει που μου έδινε μια επιλογή να αλλαξω κάτι για το συναλλαγμα. Αν θυμαμαι καλά έλεγε αν ήθελα να αφήσω το paypal να κάνει την αλλαγή, ή την τράπεζα μου. :unsure:  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της Πειραιώς όπως ήταν πριν την Κύπρου πάντως ήταν η πιο ασύμφορη prepaid αν δε κάνω λάθος. Κάπου εδώ μέσα είχα διαβάσει πως συνδέανε όμως την χρεωστική με το paypal κι έτσι γλυτωναν από την προμήθεια του φορτώματος της prepaid. Είχα ρωτήσει κι εγώ εδώ πριν αρκετές μέρες αλλά άκρη δεν έβγαλα. Τελικά το paypal ποιες χρεωστικές δέχεται; 

Έχω βαρεθεί με την prepaid να χαρίζω 1 ευρώ κάθε φορά που θέλω να βαλω 20-30€.

 

Επισης αν μας ανέλυες λίγο περισσότερο το θέμα με την προμήθεια του paypal για το συναλλαγμα θα σου ήμουν ευγνώμον. πχ πότε σου παίρνει αυτή τη προμήθεια; Αν πληρώνεις από prepaid? Από χρεωστική? Από paypal balance? Επίσης σε μία πληρωμή είχα δει που μου έδινε μια επιλογή να αλλαξω κάτι για το συναλλαγμα. Αν θυμαμαι καλά έλεγε αν ήθελα να αφήσω το paypal να κάνει την αλλαγή, ή την τράπεζα μου. :unsure:  

 

To paypal ειναι το ποιο ακυρο στην μετατροπή συναλλάγματος, μετα ειναι τράπεζα με χρεωστική και στην συνέχεια η προπληρωμένη. Ειτε χρεωστική, ειτε προπληρωμένη υπάρχουν χρεώσεις μετατροπής 2%, εκτος απο την μοναδική περίπτωση της κυπρου οπως έγραψα  και ποιο πάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γενικές γραμμές το paypal θεωρητικά πρέπει να δεχτεί οποιαδήποτε κάρτα λέει Visa σωστά; Ακόμα και αν είναι χρεωστική; Δε θέλω με τίποτα Prepaid ούτε από την Κύπρου. Όλοι παίρνουν προμήθεια στο γέμισμα της prepaid ενώ στην χρεωστική εσύ γεμίζεις τον λογαριασμό σου στην τράπεζα και χρησιμοποιείς την χρεωστική του. Οπότε δεν υπάρχει προμήθεια στο γέμισμα. Τώρα για το συναλλαγμα μου φαίνεται περίεργο που υπάρχει τράπεζα που δεν παίρνει λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...