Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλει να σου πει πως, αν τα χρήματα πριν τα στείλεις είναι ήδη ανεβασμένα στο paypal balance σου (πχ στα έστειλε κάποιος άλλος ή τα ανέβασες με έμβασμα), τότε είναι η μικρή προμήθεια. Αν τα τραβήξει επί τόπου από την κάρτα, τότε είναι η μεγάλη προμήθεια, προφανώς για να καλύψει τα έξοδα συναλλαγής της κάρτας.

Άρα στην περίπτωσή σου είναι η μεγάλη προμήθεια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θέλει να σου πει πως, αν τα χρήματα πριν τα στείλεις είναι ήδη ανεβασμένα στο paypal balance σου (πχ στα έστειλε κάποιος άλλος ή τα ανέβασες με έμβασμα), τότε είναι η μικρή προμήθεια. Αν τα τραβήξει επί τόπου από την κάρτα, τότε είναι η μεγάλη προμήθεια, προφανώς για να καλύψει τα έξοδα συναλλαγής της κάρτας.

Άρα στην περίπτωσή σου είναι η μεγάλη προμήθεια!

σ ευχαριστω πολυ φιλε!!!! καλες γιορτες !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα και χρονια πολλα

 

Ειχα καιρο να μπω στο paypal και ξεχασα το password αλλα και τις απαντησεις στις ερωτησεις ασφαλειας .

Τους εστειλα mail κ μου εστειλαν μια τυποποιημενη απαντηση για το πως να γινει Reset το password μεσω mail η τηλ αλλα δεν μπορεσα να κανω κατι απο τα 2

{στο ενα δεν θυμαμαι τις απαντησεις στις ερωτησεις κ στο αλλο Unfortunately, we were unable to verify the ownership of your account by phone}

Τους απαντησα στο ιδιο mail αν μπορει να γινει κατι αλλο εκτος απο την λυση αποστολης password μεσω ταχυδρομειου.Οχι τιποτα αλλο εχω μετακομισει κιολας.

Εχει τυχει κατι τετοιο σε κανεναν; εχω ελπιδες να να κρατησω τον ιδιο λογαρισμο δεν θελω να ανοιξω αλλο.

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και χρονια πολλα

 

Ειχα καιρο να μπω στο paypal και ξεχασα το password αλλα και τις απαντησεις στις ερωτησεις ασφαλειας .

Τους εστειλα mail κ μου εστειλαν μια τυποποιημενη απαντηση για το πως να γινει Reset το password μεσω mail η τηλ αλλα δεν μπορεσα να κανω κατι απο τα 2

{στο ενα δεν θυμαμαι τις απαντησεις στις ερωτησεις κ στο αλλο Unfortunately, we were unable to verify the ownership of your account by phone}

Τους απαντησα στο ιδιο mail αν μπορει να γινει κατι αλλο εκτος απο την λυση αποστολης password μεσω ταχυδρομειου.Οχι τιποτα αλλο εχω μετακομισει κιολας.

Εχει τυχει κατι τετοιο σε κανεναν; εχω ελπιδες να να κρατησω τον ιδιο λογαρισμο δεν θελω να ανοιξω αλλο.

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

 

Γιατι δεν μπορεις να κανεις το παραπάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας και καλη χρονιά. Θέλω να ρωτήσω, όταν βάζουμε λεφτά στη Χρεωστική που είναι συνδεδεμένη με το PayPal τα λεφτά μπαίνουν αυτόματα στο λογαριασμό δηλαδή θα φαίνεται ότι έχω τάδε χρήματα μέσα.. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο paypal δεν φαίνεται πουθενά το πόσο λεφτά έχεις στο λογαριασμό σου. Και λογικό είναι καθώς απλά τον σύνδεσες σε μία υπηρεσία. Δεν τους έδωσες πληρεξούσιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο paypal δεν φαίνεται πουθενά το πόσο λεφτά έχεις στο λογαριασμό σου. Και λογικό είναι καθώς απλά τον σύνδεσες σε μία υπηρεσία. Δεν τους έδωσες πληρεξούσιο

ok σε ευχαριστω...απλα δειχνει τι κινησεις εχουν γινει σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα , εχω μια απορια , μπορω να παραγγειλω απο το ebay κατευθειαν απο Visa ?

εχω την προπληρωμενη καρτα της eurobank , μπορει να τραβηξει απο κει το ποσο κατευθειαν ?

 

αν ναι , υπαρχει καμια επιπτωση ? κανενας κινδυνος ?

 

εδιτ: συνδεθηκα τελικα με paypal και ολα καλα 

Επεξ/σία από NIRVANAGRE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια μου ηρθε αυτο το mail σημερα απο paypal:

 

 

You may have noticed that some limitations have been placed on your PayPal account. As a valued PayPal customer, we want to let you know what this means and how to resolve the situation.

What does it mean to have limited access?
Your account may be restricted for a number of reasons; you'll find out when you next log in to PayPal. As a result, you'll notice that some of the following options are now unavailable: spacer.gifspacer.gif Send money to other PayPal users • Request or receive money from other users • Edit or remove account details • Close your PayPal account spacer.gif
How do I resolve the issue?
To assist us in our review, please log in to your account You will see a message explaining why your account has been restricted, with details of what to do next.

 

The account limitation process helps to maintain PayPal as a safer way to buy and sell. It's similar to passing through a security checkpoint. When we limit an account we often simply ask the user to supply information to verify their identity, financial information or the merchandise they're selling. spacer.gifspacer.gif PayPal aims to review account information within 48 hours* so please aim to get the information to us as soon as possible.

Yours sincerely,

PayPal

 

 

Μετα παρατηρησα πως δινει ενα λινκ για εδω ->http://login.paypal.com  -confirm-oyns-uattw6w61x3oka3pq.calciouno.com/

 

 

Μη μπειτε. Μαλλον ειναι το μουφο-paypal.

Επεξ/σία από mary1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μου ηρθε αυτο το mail σημερα απο paypal:

 

 

You may have noticed that some limitations have been placed on your PayPal account. As a valued PayPal customer, we want to let you know what this means and how to resolve the situation.

 

What does it mean to have limited access?

Your account may be restricted for a number of reasons; you'll find out when you next log in to PayPal. As a result, you'll notice that some of the following options are now unavailable: spacer.gifspacer.gif Send money to other PayPal users • Request or receive money from other users • Edit or remove account details • Close your PayPal account spacer.gif

How do I resolve the issue?

To assist us in our review, please log in to your account You will see a message explaining why your account has been restricted, with details of what to do next.

 

The account limitation process helps to maintain PayPal as a safer way to buy and sell. It's similar to passing through a security checkpoint. When we limit an account we often simply ask the user to supply information to verify their identity, financial information or the merchandise they're selling. spacer.gifspacer.gif PayPal aims to review account information within 48 hours* so please aim to get the information to us as soon as possible.

 

Yours sincerely,

 

PayPal

 

 

Μετα παρατηρησα πως δινει ενα λινκ για εδω ->

 

 

Μη μπειτε. Μαλλον ειναι το μουφο-paypal.

 

Το URL του παυπαλ εχει https

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες έκανα μια παραγγελεία πριν 4 μέρες και το site που αγοράσα μου έκανε 2πλο χρέωση στο paypal.Το κανονικό ποσό το έχει τραβήξει το site και το άλλο ποσό έχει μείνει ακέραιο μέσα.Τους έχω στείλει στο paypal email του τι έγινε και τα μου ακυρώσουνε την 2η συναλλαγή αλλά ακόμα κανένα νέο και έστειλα και 2ο email σήμερα.Ακόμα τίποτα,μήπως πρέπει να κάνω καμία άλλη ενέργεια για να τα πάρω πίσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 γρήγορες ερωτήσεις... ο premium account που έχω έχει γίνει verified και έχει μείνει μόνο το όριο των 2500€ receiving money να γίνει lifted. Για να μην έχω αυτό το όριο μου ζήτησαν proof of identity και proof of address... Έστειλα διαβατήριο (μιας και γράφει και στα λατινικά το όνομα) και λογαριασμό κινητής, όπως και οι ίδιοι πρότεινουν κατά την διαδικασία. Έχουν περάσει 5 μέρες χωρίς καμμία ενημέρωση... Ρωτώ λοιπόν τα 2 παρακάτω.
1) περίπου πόσο πέρνει η διαδικασία να ελένξουν τα έγγραφα που έστειλα, γιατί έχω δει και 1 μέρα, αλλά έχω δει και 1 μήνα και δεν ξέρω ποιον να πιστέψω;;;
2) ο λογαριασμός κινητής είναι στα ελληνικά χωρίς λέξη αγγλικά (πλην του ονόματος VODAFONE). Θα υπάρξει πρόβλημα για τους αγγλόφωνους ελενκτές του paypal;;;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...