Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Verification έχετε κάνει

 

Νίκο δεν έχουμε κάνει verification, αλλά επειδή δεν είχα κάνει ούτε εγώ στο δικό μου paypal, όταν το άνοιξα πριν μερικά χρόνια και με άφηνε κανονικά να κάνω αγορές ( λίγο καιρό μετά έγινα verified user ) σκεφτηκα πως το πρόβλημα δεν ξεκινάει απο εκεί, αλλά απο το ότι δεν έγινε η επαλήθευση του email.

Εκτός βέβαια, αν στο μεταξύ άλλαξε κάτι στο paypal και πλέον θέλει verification για να επιτρέψει να γίνει συναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω μια ερώτηση ως τελείως άσχετος από paypal.

 

Η κάρτα αναλήψεων είναι χρεωστική κάρτα; Μπορεί να συνδεθεί με το paypal; Συγκεκριμένα μιλάω για αυτή της Πειραιώς η οποία γράφει πάνω "Visa".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Δεν ξέρω αν έχει ερωτηθεί ξανά αλλά θα ήθελα να μου λύσετε μια απορία. 

 

Εγώ σχεδιάζω λογότυπα και κάρτες για επιχειρήσεις και η πληρωμή μου γίνεται με κατάθεση στην τράπεζα. Θέλω όμως να μου κάνουν κατάθεση στο paypal για να νιώθει και ο πελάτης κάποια ασφάλεια.

 

Είναι εφικτό κάτι τέτοιο; Υπάρχει κάποια χρέωση;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Δεν ξέρω αν έχει ερωτηθεί ξανά αλλά θα ήθελα να μου λύσετε μια απορία. 

 

Εγώ σχεδιάζω λογότυπα και κάρτες για επιχειρήσεις και η πληρωμή μου γίνεται με κατάθεση στην τράπεζα. Θέλω όμως να μου κάνουν κατάθεση στο paypal για να νιώθει και ο πελάτης κάποια ασφάλεια.

 

Είναι εφικτό κάτι τέτοιο; Υπάρχει κάποια χρέωση;

 

Ευχαριστώ.

 

https://www.paypal.com/cgi-bin/marketingweb?cmd=_display-xborder-fees-outside&countries=

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξα πρόσφατα την gift card και πέρασα σήμερα τα στοιχεία της νέας στο paypal με χρέωσε κανονικά το 1,5€ (με πήραν τηλ. και από την τράπεζα) και μου γράφει ότι η κάρτα είναι verified.

Τώρα το μόνο που μένει είναι ο 4ψηφιος κωδικός από το paypal που από ότι λέει θα τον δω online από την τράπεζα ή στην απόδειξη που θα έρθει από την τράπεζα.

Επειδή η 1η περίπτωση δεν παίζει μπορώ να κάνω κανονικά αγορές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε σεις, ήθελα καιρό να ρωτήσω διότι έχω εδώ και 2 χρόνια μία prepaid κάρτα περασμένη στο paypal αλλά μου την δίνει να δίνω και προμήθεια στην τράπεζα! Αν δηλαδή θέλω να βάλω 10-20 ευρώ (όπως είναι συνήθως οι αγορές μου ή και πιο λίγο) είναι κοροϊδία να δινω 1 ευρώ στην τράπεζα.

 

Το θέμα είναι ότι δε μου δέχεται το paypal την Debit της Eurobank (mastercard). Ξέρετε κάποια τράπεζα που να είναι τσεκαρισμένο ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για αγορές μέσω ιντερνετ μεσω χρεωστικής; Θα ήθελα βέβαια να γεμίζει και από ΑΤΜ κατευθείαν τον λογαριασμό αν είναι εφικτό. Διάβασα σε άλλο section πως καλός συνδιασμός με το paypal είναι της Πειραιώς η χρεωστική, αλλά θα ήθελα κι άλλες απόψεις. 

Τι έχετε δοκιμάσει εσείς με το paypal? Και τι γίνεται στην περίπτωση που γίνει refund? Γυρίζει πίσω στον λογαριασμό (όπως με την prepaid) ή μένει στο paypal? 

Ευχαριστώ!

 

ΥΓ: από alpha bank πάντως τότε που έψαχνα για το ιντερνετ, μου είχαν πει πως η χρεωστική τους δουλευει στο ιντερνετ αλλα έχει λέει προυποθεση να υπάρχει κίνηση στον λογαριασμό 300 ευρώ κάθε μήνα ή κάμποσους μήνες δε θυμάμαι, για να μην μπει σε αδράνεια ο λογαριασμός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμ δε μου τη δέχεται με τίποτα! Κάτσε να ξαναπροσπαθήσω αλλά δε νομίζω να κάνω κάτι λάθος. Μια χαρα θα με βόλευε να την δεχόταν αλλά αν τη δεχόταν δε θα τους συνέφερε γιατι τοτε πως θα προωθούσαν την prepaid? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος; Η αδερφή μου πήγε Τουρκία και θέλω να μου στείλει χρήματα. ΠΙστεύω με το PayPal είναι ο πιο εύκολος τρόπος, αλλά δεν δέχεται την κάρτα το PayPal, ίσως φταίει η κάρτα που έχει. Ξέρεις κανείς κάποιον καλύτερο τρόπο για αποστολές από εξωτερικό σε εσωτερικό; Τώρα έχει κάνει αποστολή με MoneyGram και δεν βρίσκουμε άκρη. Μας λένε ότι έχει στείλει τα λεφτά σε άλλη χώρα, γι' αυτό θέλω το PayPal και να ξεμπερδεύουμε γρήγορα online. Επίσης της φάγανε 35€ για την αποστολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος; Η αδερφή μου πήγε Τουρκία και θέλω να μου στείλει χρήματα. ΠΙστεύω με το PayPal είναι ο πιο εύκολος τρόπος, αλλά δεν δέχεται την κάρτα το PayPal, ίσως φταίει η κάρτα που έχει. Ξέρεις κανείς κάποιον καλύτερο τρόπο για αποστολές από εξωτερικό σε εσωτερικό; Τώρα έχει κάνει αποστολή με MoneyGram και δεν βρίσκουμε άκρη. Μας λένε ότι έχει στείλει τα λεφτά σε άλλη χώρα, γι' αυτό θέλω το PayPal και να ξεμπερδεύουμε γρήγορα online. Επίσης της φάγανε 35€ για την αποστολή.

 

Αποστολή χρημάτων με παυπαλ πως το καταλαβαίνεις? Τι κάνει εκει η αδερφή σου, έχει τραπεζικό λογαριασμό σε τουρκική τράπεζα συνδεμένο με παυπαλ?

 

τι ακριβώς θέλεις?

 

...απο το "πηγε" καταλαβαίνω οτι κανει τουρισμό, οποτε παυπαλ κλπ ξεχνα τα, η καλύτερη περίπτωση ειναι αν εχει πιστωτική να κανει ανάληψη ενος ποσού και αμέσως μετά εσυ να το καταθέσεις εδω στην τράπεζα ολο το ποσον για να γλυτώσετε τα χειρότερα, αλλιως μονο τα έμβασμα με τις γνωστές προμήθειες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη, δεν το εξήγησα καλά. Πήγε για δουλειά σε ξενοδοχείο τον Φεβρουάριο και θα έρθει πίσω τον Οκτώβριο, και θέλει να μας στέλνει κάποια χρήματα όταν πληρώνεται. Έχει βγάλει μια MasterCard, λογικά για να τραβάει τα χρήματα όταν πληρώνετε, άρα θα έχει λογαριασμό. Της έφτιαξα σήμερα PayPal αλλά δεν έπαιρνε την κάρτα όταν την έκανα add.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη, δεν το εξήγησα καλά. Πήγε για δουλειά σε ξενοδοχείο τον Φεβρουάριο και θα έρθει πίσω τον Οκτώβριο, και θέλει να μας στέλνει κάποια χρήματα όταν πληρώνεται. Έχει βγάλει μια MasterCard, λογικά για να τραβάει τα χρήματα όταν πληρώνετε, άρα θα έχει λογαριασμό. Της έφτιαξα σήμερα PayPal αλλά δεν έπαιρνε την κάρτα όταν την έκανα add.

Τωρα συνεννοηθήκαμε θα παρει και ενα ebaking στην τράπεζα της τουρκιας και θα σας κανει τα εμβάσματα ηλεκτρονικά. Ειναι  καλύτερος τρόπος. Βέβαια τις μετατροπές συναλλάγματος και καποια μικρη προμήθεια δεν τα γλυτώνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...