Προς το περιεχόμενο

Official Beer Topic


soturin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παντως πλεον το ψυγειο μου ανα εβδομαδα γεμιζει με τρια μπουκαλια μπυρες (τοσες πινω ανα εβδομαδα). Franziskaner, Chimay blue, Paulaner hefe. Αν θελησω και τεταρτη τοτε θα βαλω την Duvel σαν επιλογη. Η Chimay ειναι ιδανικη για μετα τη δουλεια που σκιστηκα και θελω να ηρεμησω, η Franziskaner ειναι ιδανικη για να την ευχαριστηθω καπως νωρις μονη της και η Paulaner ειναι εξαιρετικη για ταινιες/μουσικη και χαλαρωση μαζι με snacks. 

ναι στην πρωτη και μακφαρλαντ, περονι για εμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα σήμερα την  " BIOS 5 "

 

Ποιά η γνώμη σας ;

 

Προσωπικά , "απελπίστηκα" ...Και τί εννοώ ...

 

Αν δεν είναι σκούρες μπύρες , weiss ή τίποτα "περίεργες" , όοολες οι άλλες ( ξανθιές στη προκειμένη ) μου φαίνονται ΙΔΙΕΣ ....

 

Μεσημερι με το φαγητο ήπιαμε απο μια Βεργίνα , ε.... η BIOS μου φάνηκε σαν άλλη μια κλασσική ξανθιά ...

 

Δε ξέρω αν είμαι ο μόνος ή ειναι θέμα πειρας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα σήμερα την  " BIOS 5 "

 

Ποιά η γνώμη σας ;

 

Προσωπικά , "απελπίστηκα" ...Και τί εννοώ ...

 

Αν δεν είναι σκούρες μπύρες , weiss ή τίποτα "περίεργες" , όοολες οι άλλες ( ξανθιές στη προκειμένη ) μου φαίνονται ΙΔΙΕΣ ....

 

Μεσημερι με το φαγητο ήπιαμε απο μια Βεργίνα , ε.... η BIOS μου φάνηκε σαν άλλη μια κλασσική ξανθιά ...

 

Δε ξέρω αν είμαι ο μόνος ή ειναι θέμα πειρας

Δεν έχω πιει αυτή που λες, αλλά σε καταλαβαίνω! Γενικά, καλό το ψάξιμο και οι πειραματισμοί αλλά ειδικά αν είμαι με καλή παρέα και θέλω να πιω μπύρα, το ίδιο θα απολαύσω μια των 30 λεπτών με μια ακριβή, ψαγμένη, μοναστηριακή ή οτιδήποτε...αρκεί να είναι καλά παγωμένη...τα άλλα είναι λεπτομέρειες! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αρκεί να είναι στη σωστή θερμοκρασία θες να πεις, υποτίθεται ότι δεν πίνονται όλες στην ίδια... :)

 

http://www.ratebeer.com/Story.asp?StoryID=479

 

όπως λέει αρκετά παγωμένες αυτές που δεν θες να γεύεσαι :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρκεί να είναι στη σωστή θερμοκρασία θες να πεις, υποτίθεται ότι δεν πίνονται όλες στην ίδια... :)

 

http://www.ratebeer.com/Story.asp?StoryID=479

 

όπως λέει αρκετά παγωμένες αυτές που δεν θες να γεύεσαι :P

Καλά αυτοί είναι επιστήμονες, δε μιλάμε για τέτοιο επίπεδο! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλά πχ quadrupel δεν πίνονται εύκολα/ευχάριστα τόσο κρύες, το βλέπεις και μόνος σου :)

Οπότε ας μείνω στο ότι μια χαρά θα απολαύσω και την μπύρα των 30 λεπτών αν είναι καλά παγωμένη και έχω καλή παρέα και διάθεση! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα σήμερα την  " BIOS 5 "

 

Ποιά η γνώμη σας ;

 

Προσωπικά , "απελπίστηκα" ...Και τί εννοώ ...

 

Αν δεν είναι σκούρες μπύρες , weiss ή τίποτα "περίεργες" , όοολες οι άλλες ( ξανθιές στη προκειμένη ) μου φαίνονται ΙΔΙΕΣ ....

 

Μεσημερι με το φαγητο ήπιαμε απο μια Βεργίνα , ε.... η BIOS μου φάνηκε σαν άλλη μια κλασσική ξανθιά ...

 

Δε ξέρω αν είμαι ο μόνος ή ειναι θέμα πειρας

 

Τωρα θα μιλησει ο ...εμπυρος  :D

 

Δεν συμφωνω απολυτα.Υπαρχουν διαφορες αλλα ναι απο καποια στιγμη και μετα, εχοντας δοκιμασει αρκετες, δεν σε εντυπωσιαζουν οπως στην αρχη , ασε που αρχιζεις και βρισκεις και πολλες ομοιοτητες   :P

Αφου ολοκληρωσα το project  60 ημερες-60 διαφορετικα μοντελακια νομιζω οτι μπορω πλεον να μοιραστω αυτο το αποσταγμα της σοφιας μου. :-D

Μπαμ καραμπαμ εκανε  η μπυρα με  μελι της septem , θα την εχεις δοκιμασει φανταζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δοκίμασα σήμερα την " BIOS 5 "

 

Ποιά η γνώμη σας ;

 

Προσωπικά , "απελπίστηκα" ...Και τί εννοώ ...

 

Αν δεν είναι σκούρες μπύρες , weiss ή τίποτα "περίεργες" , όοολες οι άλλες ( ξανθιές στη προκειμένη ) μου φαίνονται ΙΔΙΕΣ ....

 

Μεσημερι με το φαγητο ήπιαμε απο μια Βεργίνα , ε.... η BIOS μου φάνηκε σαν άλλη μια κλασσική ξανθιά ...

 

Δε ξέρω αν είμαι ο μόνος ή ειναι θέμα πειρας

 

Τωρα θα μιλησει ο ...εμπυρος :D

 

Δεν συμφωνω απολυτα.Υπαρχουν διαφορες αλλα ναι απο καποια στιγμη και μετα, εχοντας δοκιμασει αρκετες, δεν σε εντυπωσιαζουν οπως στην αρχη , ασε που αρχιζεις και βρισκεις και πολλες ομοιοτητες :P

Αφου ολοκληρωσα το project 60 ημερες-60 διαφορετικα μοντελακια νομιζω οτι μπορω πλεον να μοιραστω αυτο το αποσταγμα της σοφιας μου. :-D

Μπαμ καραμπαμ εκανε η μπυρα με μελι της septem , θα την εχεις δοκιμασει φανταζομαι.

Δυστυχως δεν εχει τυχει :/Στην Ισπανικη εβδομαδα του lidl εχει λεει 12δα (των 250ml) τις Estrella στα 6€ .Λεει τιποτα ή κλασσικη λιντλομπυρα ; Sent from my iPhone using Insomnia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι με νεα "κριτική"

 

Τελικα δεν αγορασα τις Estrella

 

Ωστόσο δοκιμασα τις Weiss των Άλφα και FIX .

Κλάσσεις (πιστεύω) ανώτερη η της fix .

Της οποιας φιξ κατεμέ , η "απλή" ξανθιά είναι εμετική (οκ γούστα ειναι αυτά) . Η μαύρη της κάτι λέει , αλλα την βαϊς της την βρηκα κομπλέ (1,60€ τα 330ml στο Today )

 

Σειρα εχει (αν βρω πρωτα) η weiss της Βεργίνας

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...