Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχεις σχετικά καλό σήμα? Στο airdump ορίζεις συγκεκριμένα το κανάλι που παίζει το δίκτυο?

 

Κάνεις fake authentication επιτυχώς?

 

Δοκίμασε όσο κάνεις dump σε μια άλλη κονσόλα αυτά:

 

>aireplay-ng -3 -b [target MAC] -h [your MAC] [interface]

 

και αν δεν είναι κανένας client συνδεδεμένος

 

>aireplay-ng -2 -p 0841 -c FF:FF:FF:FF:FF:FF -b [bssid] -h 00:11:22:33:44:66 [device]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις σχετικά καλό σήμα? Στο airdump ορίζεις συγκεκριμένα το κανάλι που παίζει το δίκτυο?

 

Κάνεις fake authentication επιτυχώς?

 

Δοκίμασε όσο κάνεις dump σε μια άλλη κονσόλα αυτά:

 

>aireplay-ng -3 -b [target MAC] -h [your MAC] [interface]

 

και αν δεν είναι κανένας client συνδεδεμένος

 

>aireplay-ng -2 -p 0841 -c FF:FF:FF:FF:FF:FF -b [bssid] -h 00:11:22:33:44:66 [device]

 

Έχω περίπου στο -65dB σε μία κονσόλα έχω ορίσει κανάλι και bssid και στην άλλη έκανα το aireplay με -1 και γίνεται επιτυχώς και μετά με -3. Τώρα δεν είμαι στο σπίτι που το προσαθούσα αλλά αύριο θα το δοκιμάσω με -2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω για πιο λογο μερικες φορες ενω κατεβαζω beacons τα data μενουν στο 0...οσες ωρες και να το αφησω να κατεβαζει..

ΑΝΕΦΕΡΟΜΑΙ για wep key, σημα τελειο με backtrack 5 κ εχω δοκιμασει και με gerixt απο backtrack..

με τον ιδιο τροπο εχω σπασει κ αλλα κλειδια αλλα με αυτο το modem κατι τρεχει..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η άγνοια του απλού ελληνα πολίτη εις κέρδος των "χακεραδων"

 

το οποίο πολλές φορές πανεύκολα μεταφράζεται σε

Η άγνοια των "χακεράδων" εις κέρδος των χάκερς. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια,

 

Eπειδή βλέπω πως υπάρχουν πολλοί που τους αρέσει το θέμα θα σας παραθέσω ένα extreme setup για πιο επαγγελματική αντιμετώπιση του θέματος.

 

Tο όλο setup επιτρέπει την σύνδεση σε 5 Access points και την δυνατότητα loadbalaning και failover ανάμεσα και στα 5 access point. Έτσι έχουμε συνεχόμενη ροη internet χωρίς διακοπές όμως το συνολικό bandwidth εκμεταλλεύεται μονο από P2P προγράμματα.

 

Eπίσης έτσι η παρουσία μας γίνετε λιγότερο αισθητή γιατί το "βάρος" τις παρουσίας μας κατανέμεται σε 5 Access Points.

 

Aργότερα θα βάλω και photos από το mini-itx που είναι υπεύθυνο για το loadbalancing/failover.

 

Ευχαριστω.

post-203815-0-39334400-1315860760_thumb.jpg

post-203815-0-04508400-1315860770_thumb.jpg

post-203815-0-55581600-1315860775_thumb.jpg

post-203815-0-44653400-1315860782_thumb.jpg

post-203815-0-79443200-1315860794_thumb.jpg

post-203815-0-78016800-1315861334_thumb.jpg

post-203815-0-55901700-1315861350_thumb.jpg

post-203815-0-46769400-1315862488_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα και ενα ενδιαφέρον video απο defcon με ενα εργαλείο που έχει αναπτυχθεί απο τον Mark Wuergler

Δείτε το ολο ειναι αρκετά ενδιαφέρον αν και αυτο το εργαλείο που παρουσιάζει ουσιαστικά τα κάνει ολα και συμφέρει αν μπορείς να το πεις ετσι.

Δεν ξέρω αλλα αυτα που και καλά τα κάνουν ολα και συμφέρουν μου φαίνονται κάπως....

 

Θέλω να το δοκιμάσω πάντως αν υπάρχει διαθέσιμο πουθενά

 

http://www.youtube.com/watch?v=tpcrjkR-OrY

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα και ενα ενδιαφέρον video απο defcon με ενα εργαλείο που έχει αναπτυχθεί απο τον Mark Wuergler

Δείτε το ολο ειναι αρκετά ενδιαφέρον αν και αυτο το εργαλείο που παρουσιάζει ουσιαστικά τα κάνει ολα και συμφέρει αν μπορείς να το πεις ετσι.

Δεν ξέρω αλλα αυτα που και καλά τα κάνουν ολα και συμφέρουν μου φαίνονται κάπως....

 

Θέλω να το δοκιμάσω πάντως αν υπάρχει διαθέσιμο πουθενά

 

http://www.youtube.com/watch?v=tpcrjkR-OrY

 

Σταμάτησα να βλέπω όταν είπε ότι ο εξοπλισμός στοιχίζει 2500 dollars και τα updates 2000....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και το tool στο επίσημο site της εταιρίας φυσικά δεν υπάρχει καν επιλογή για αγορά :P

Πάντως πολύ θα ήθελα να το δώ και να το δοκιμάσω απο περιέργεια αλλα μαλλον δεν υπάρχει διαθέσιμο για το ευρύ κοινό ουτε για testing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο παραπάνω setup θα μπορούσα να το κατασκευάσω, κατόπιν συνεννόησης, για οποιον ενδιαφέρεται. Οσο για το SILICA δεν βλέπω να προσφέρει κάτι παραπάνω από το backtrack εκτος από ένα gui που σε βοηθάει να κανεις τα πράγματα πιο εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έχω την εντύπωση ότι οι τύποι απλώς έχουν αυτοματοποιήσει αρκετές -έτοιμες- διαδικασίες και τις έχουνε πακετάρει σε ένα εύχρηστο GUI. Κάτι τέτοιο θα είχε μεγάλη πέραση σε κόσμο που δεν έχει όρεξη να πολυασχοληθεί με το άθλημα, αλλά με τέτοια τιμή προφανώς δεν θα βρουν πολλούς τέτοιους πελάτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...