Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
That's GREAT new, lexmark! Keep... cracking! :-)

 

--------------------------------

 

Παρεπιμπτόντως, έτσι για να συνεχίσουμε και το beta-testing/benchmarking μας :

 

μπορείτε να μού πέιτε και άλλοι ΠΟΣΗΝ ΩΡΑ (περίπου) πήρε μέχρι να βγάλει τα Thomson passwords το SpeedyTom + τις προδιαγραφές του συστήματός σας (λειτουργικό / browser / cpu) ?

 

Καλή σας μέρα! :-)

 

Σε τρία ασύρματα δίκτυα Thomson, βρήκε στις δύο περιπτώσεις κωδικούς οι οποίοι και δούλευαν. Σε ένα λεπτό είχε τελειώσει η αναζήτηση, όλα αυτά με ένα ταπεινό λάπτοπ, με Intel Core Duo T2600 2.16 GHZ, Windows Xp Professional και Mozilla. Γενικά πολύ ωραίο πρόγραμμα, αναμένουμε και offline έκδοση, αν έχεις τον χρόνο. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ενα python script γι αυτη τη δουλεια.

Αν ενδιαφερεται κανεις,μπορω να ανεβασω και μια λιστα με περιπου 950k συνδιασμους ssids,οπου μ ενα search συνηθως θα βρειτε την αντιστοιχια ssid/default pass.

Speed.py.txt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Φυσικα και ναι Gi0!!! Δωσε τροφη στο λαο! :-D

Οριστε:-)

Ssids

Ειναι περιπου 175 mb οταν το αποσυμπιεσετε,προτεινω να μην το ανοιξετε με notepad για προφανεις λογους.Kαι ενα λαθακι που εκανα πριν.Δεν ειναι 950χιλ.Ειναι περιπου 9.5εκ συνδιασμοι:-)

Enjoy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσφατα βγηκε και συσκευή που σπάει ασύρματα δίκτυα WEP. Το πήρε ενας φίλος και έσπασε ένα σε 10-15 λεπτά!! Το παράγγειλα και εγώ σήμερα με αντικαταβολή και το περιμένω να έρθει :D

 

Για όποιν ενδιαφέρεται το παράγγειλα απο εδω http://chipchop.gr/products/WiFi-Cracking-Device.html

Δεν ξέρω εαν υπάρχει κάποια άλλη σελίδα που να το πουλάει, τουλάχιστον Ελληνικη

Επεξ/σία από DreaMNauT
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

120 euro για κατι που μπορεις να χεις δωρεαν αν εχεις ενα λαπτοπ/pc?

Κομματακι ακριβη δεν ειναι?

Μ αρεσει που αναφερει στο disclaimer

Το προϊόν αυτό δεν προορίζεται για την κλοπή ασύρματος σήματος απο τον γειτονά σας. Είναι εργαλείο για την κατανόηση της ασφάλειας των δικτύων WEP & WAP και την προστασία σας

Πως ακριβως θα κατανοησω την ασφαλεια του εκαστοτε δικτυου,αν η συσκευη τα κανει ολα αυτοματα και δεν εχω ιδεα τι παιζει στο backround?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o Antcor έχει βελτιστοποιηθεί για cracking WEP πρωτοκόλου (το πιο διαδεδομένο)

 

Άρα κατανοείς αμέσως αμέσως πως πρέπει να βάλεις WAP πρωτόκολο στο δικό σου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
120 euro για κατι που μπορεις να χεις δωρεαν αν εχεις ενα λαπτοπ/pc?

Κομματακι ακριβη δεν ειναι?

Μ αρεσει που αναφερει στο disclaimer

Το προϊόν αυτό δεν προορίζεται για την κλοπή ασύρματος σήματος απο τον γειτονά σας. Είναι εργαλείο για την κατανόηση της ασφάλειας των δικτύων WEP & WAP και την προστασία σας

Πως ακριβως θα κατανοησω την ασφαλεια του εκαστοτε δικτυου,αν η συσκευη τα κανει ολα αυτοματα και δεν εχω ιδεα τι παιζει στο backround?

 

Όταν το παράγγειλα το φιλαρακι που μου το πρότεινε μου έδωσε εκπτωτικό κουπόνι 20 ευρώ, WiFi4Fr33 , δεν ξέρω εαν είναι μιας χρήσεως η γενικό.

 

Βασικά δοκίμασα να σπάσω ένα με backtrack 4 αλλά δεν μου αναγνώριζε το wifi card, οπότε εγκατέλειψα και βολεύτηκα με τη συσκευή

Επεξ/σία από DreaMNauT
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Όταν το παράγγειλα το φιλαρακι που μου το πρότεινε μου έδωσε εκπτωτικό κουπόνι 20 ευρώ, WiFi4Fr33 , δεν ξέρω εαν είναι μιας χρήσεως η γενικό.

Και τα 100 ευρω παλι πολλα ειναι.

 

Βασικά δοκίμασα να σπάσω ένα με backtrack 4 αλλά δεν μου αναγνώριζε το wifi card, οπότε εγκατέλειψα και βολεύτηκα με τη συσκευή

Η εντυπωση που εχει δημιουργηθει πως απαιτειται το backtrack για να σπασεις καποιο wep κλειδι ειναι λανθασμενη (δεν αναφερομαι προσωπικα σε σενα).Σχεδον οποιαδηποτε διανομη linux μπορει να χρησιμοποιηθει γι αυτο το σκοπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση για αυτους που δεν ξερουν.. το "σπασιμο" αυτο (που γινεται με πολλα προγραμματα) ..μπορω να το κανω και εγω ή καποιος αλλος με την δικια του καρτα δυκτιου ή πρεπει να αγορασει ιδικη καρτα που να εχει support με το προγραμμα ή ολες κανουν;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol

 

Ειχα πετυχει μια τετοια συζητηση γι'αυτο το μηχανημα στο adslgr που προσπαθουσε ο αγοραστης να μας πεισει για τη σωστη αγορα που ειχε κανει. Κι αυτος με 120 ευρα το ειχε παρει.

 

Οπως ειχα πει εκει το λεω κι εδω: Πολλα τα λεφτα για 10 λεπτων διαβασμα και ακομα πιο πολλα τα λεφτα τωρα που τα WEP πανε να γινουν ειδος υπο εξαφανιση! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Μια ερωτηση για αυτους που δεν ξερουν.. το "σπασιμο" αυτο (που γινεται με πολλα προγραμματα) ..μπορω να το κανω και εγω ή καποιος αλλος με την δικια του καρτα δυκτιου ή πρεπει να αγορασει ιδικη καρτα που να εχει support με το προγραμμα ή ολες κανουν;;

 

Κανε μια ερευνα εδω για τις καρτες και τα chipsets που υποστηριζονται

http://www.aircrack-ng.org/doku.php?id=compatible_cards

 

WAP??? WPA λέγεται

Ενα λαθος εκανε ο ανθρωπος;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...