Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

lol

 

Ειχα πετυχει μια τετοια συζητηση γι'αυτο το μηχανημα στο adslgr που προσπαθουσε ο αγοραστης να μας πεισει για τη σωστη αγορα που ειχε κανει. Κι αυτος με 120 ευρα το ειχε παρει.

 

Οπως ειχα πει εκει το λεω κι εδω: Πολλα τα λεφτα για 10 λεπτων διαβασμα και ακομα πιο πολλα τα λεφτα τωρα που τα WEP πανε να γινουν ειδος υπο εξαφανιση! :P

 

Τα 100 ευρωπουλάκια δεν είναι λίγα παρόλα αυτά το πήρα απο το chipchop.gr γιατί δεν βρήκα κάποιον άλλο που να το πουλάει, όλα τα results ηταν σχετικά με linux.

 

Αφενώς δεν έχουμε όλοι συμβατα wireless cards με linux, αφετέρου κάνοντας προσπάθειες και αγορές wifi καρτών για να βρω κάποιο συμβατό ή να ψάχνω για ξεκλείδωτα wifi για να συνδεθώ μέχρι να γίνει η επανασύνδεση απο τη forthnet μου φαίνεται πιο οικονομικό απο άποψη χρόνου και προσπάθειας.

 

Μπορεί να είμαι λάθος, μπορεί να μη γνωρίζω αρκετά για το wifi cracking και τις κάρτες. Its just my 2 cents

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζοταν να αγοραζεις και να δοκιμαζεις καρτες για να δεις αν σου κανουν. Παραπανω ο Gio εχει βαλει μια λιστα με συμβατες καρτες. Απλα επρεπε να ρωτησεις. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα κατανοείς αμέσως αμέσως πως πρέπει να βάλεις WAP πρωτόκολο στο δικό σου :P

wpa Οπως ειπαν.ολοι το μπερδευουν με το wap.οπως και το Pstn το λενε Psdn apo to isdn.

 

Μια ερωτηση για αυτους που δεν ξερουν.. το "σπασιμο" αυτο (που γινεται με πολλα προγραμματα) ..μπορω να το κανω και εγω ή καποιος αλλος με την δικια του καρτα δυκτιου ή πρεπει να αγορασει ιδικη καρτα που να εχει support με το προγραμμα ή ολες κανουν;;

το κανεις και εσυ αμα διαβασεις το τοπικ

Τα 100 ευρωπουλάκια δεν είναι λίγα παρόλα αυτά το πήρα απο το chipchop.gr γιατί δεν βρήκα κάποιον άλλο που να το πουλάει, όλα τα results ηταν σχετικά με linux.

 

Αφενώς δεν έχουμε όλοι συμβατα wireless cards με linux, αφετέρου κάνοντας προσπάθειες και αγορές wifi καρτών για να βρω κάποιο συμβατό ή να ψάχνω για ξεκλείδωτα wifi για να συνδεθώ μέχρι να γίνει η επανασύνδεση απο τη forthnet μου φαίνεται πιο οικονομικό απο άποψη χρόνου και προσπάθειας.

 

Μπορεί να είμαι λάθος, μπορεί να μη γνωρίζω αρκετά για το wifi cracking και τις κάρτες. Its just my 2 cents

ειναι πολλα διοτι μια καρτα wi fi Κανει 20-30/β.για λιγες μερες που δεν θα εχεις νετ ειναι πολλα να δωσεις 100 ευρω .καλυτερα να παιρνες οτενετ να σου φερει την γραμμη σε 2 μερες η εστω mobile internet για λιγες μερες.να ψαχνεις δικτυο με wep κλειδωμα και να ειναι και κοντα ......

όποιος μπορει να μου πει τροπο να σπασω ενα wpa2 ας μου στειλει ενα πμ! πλιζ!

αμα ηταν να σπαει το wpa2 παει ειχαμε καταστραφει.δεν σπαει.διαβασε το θεμα απο την αρχη για να καταλαβεις μερικα πραγματα.ο μονος τροπος για να σπασει ειναι με dictionary Και με απειρη τυχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Τα 100 ευρωπουλάκια δεν είναι λίγα παρόλα αυτά το πήρα απο το chχχχr γιατί δεν βρήκα κάποιον άλλο που να το πουλάει, όλα τα results ηταν σχετικά με linux.

 

Αφενώς δεν έχουμε όλοι συμβατα wireless cards με linux, αφετέρου κάνοντας προσπάθειες και αγορές wifi καρτών για να βρω κάποιο συμβατό ή να ψάχνω για ξεκλείδωτα wifi για να συνδεθώ μέχρι να γίνει η επανασύνδεση απο τη forthnet μου φαίνεται πιο οικονομικό απο άποψη χρόνου και προσπάθειας.

 

Μπορεί να είμαι λάθος, μπορεί να μη γνωρίζω αρκετά για το wifi cracking και τις κάρτες. Its just my 2 cents

DreamNau (wanna sell, I run bad marketing) τα ζητούμενα χρήματα ειναι υπερβολικα πολλά για ένα τέτοιο gadget. Το μεγαλύτερο μειονέκτημα του ειναι ότι ήδη ειναι ξεπερασμένο δεδομένου ότι τα περισσότερα routers που πωλούνται εδώ και ένα χρονο έρχονται με προρυθμισμένη κωδικοποιήση WPA/WPA2 οπότε το wep ... last year.

 

EDIT: Άντε και με έπεισες οτι μου ειναι αναγκαίο και πρέπει να το πάρω. Επιμένω οτι ειναι ακριβό (120+μεταφορικά). Καλύτερα να το παραγγείλω απο το ισπανικο ebay (80 + 10 τα μεταφορικά)

Επεξ/σία από isay
Προσθήκη μαγαζιού
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έννοια σου και υπάρχουν ακόμα αρκετά WEP δίκτυα. Ειδικά στις μεγάλες πόλεις, όπου ο περισσότερος κόσμος έχει βάλει εδώ και χρόνια adsl και δεν μπήκε ποτέ στον κόπο να αλλάξει το router ή την προστασία του.

 

Κατά τ' άλλα είναι σωστό ότι το aircrack δεν συνεργάζεται με όλες τις κάρτες δικτύου, ωστόσο υπάρχουν πολύ πιο φτηνές λύσεις για όποιον έχει όρεξη/χρόνο να το ψάξει λίγο. Από τα καταπληκτικά Alfa Awus με το RTL8187 chipset μέχρι κάτι Netgear στικάκια της πλάκας (20€) με συμβατό chipset.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και παλι 120 ευρω ειναι πολλα και 100 ευρω ειναι πολλα οταν με 20 κανεις δουλεια.wep οχι τοσα.θα πρεπει να εισαι λιγο τυχερος να πετυχεις wep και να ειναι και κοντα σου.καποτε ολα ηταν ανοιχτα τωρα πλεον ολα κλειστα .σε λιγο καιρο ο κοσμος θα εχει μαθει και θα βαζεις wpa.και πραγματι οι πιο πολυ wpa ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά όσοι κοροιδέψατε. Δεν είναι απαραίτητο όσοι είμαστε εδω μέσα να είμαστε ειδικοί. Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με δίκτυα και γενικά η σχέση μου με τον υπολογιστή περιορίζεται στο να αναζητώ πληροφορίες στο ίντερνετ, στο office και στο photoshop. Ξέρω οτι δεν είναι σωστό να χρησιμοποιώ τη σύνδεση του γείτονα χωρίς την άδεια του αλλά πιστέψτε με θα ήθελα ΠΑΡΑ πολυ να ειχα τη δυνατοτητα να εχω συνδεση. Δεν βλέπω το λόγο να υπάρχει τέτοια ειρωνεία προς μέλη τα οποία δεν ασχολούνται τόσο όσο εσείς. Απλά ρώτησα αν υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά όσοι κοροιδέψατε. Δεν είναι απαραίτητο όσοι είμαστε εδω μέσα να είμαστε ειδικοί. Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με δίκτυα και γενικά η σχέση μου με τον υπολογιστή περιορίζεται στο να αναζητώ πληροφορίες στο ίντερνετ, στο office και στο photoshop. Ξέρω οτι δεν είναι σωστό να χρησιμοποιώ τη σύνδεση του γείτονα χωρίς την άδεια του αλλά πιστέψτε με θα ήθελα ΠΑΡΑ πολυ να ειχα τη δυνατοτητα να εχω συνδεση. Δεν βλέπω το λόγο να υπάρχει τέτοια ειρωνεία προς μέλη τα οποία δεν ασχολούνται τόσο όσο εσείς. Απλά ρώτησα αν υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος.

 

δεν είναι ειρωνεία για το ότι ζήτησες κάτι.

είναι σαρκαστικός τρόπος να σου πούμε ότι δεν σπάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά όσοι κοροιδέψατε. Δεν είναι απαραίτητο όσοι είμαστε εδω μέσα να είμαστε ειδικοί. Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με δίκτυα και γενικά η σχέση μου με τον υπολογιστή περιορίζεται στο να αναζητώ πληροφορίες στο ίντερνετ, στο office και στο photoshop. Ξέρω οτι δεν είναι σωστό να χρησιμοποιώ τη σύνδεση του γείτονα χωρίς την άδεια του αλλά πιστέψτε με θα ήθελα ΠΑΡΑ πολυ να ειχα τη δυνατοτητα να εχω συνδεση. Δεν βλέπω το λόγο να υπάρχει τέτοια ειρωνεία προς μέλη τα οποία δεν ασχολούνται τόσο όσο εσείς. Απλά ρώτησα αν υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος.

 

οπως ειπα και πιο πανω και τουλαχιστον αυτο που ειπα εγω δεν ειναι ειρωνικο το wpa2 δεν σπαει.για να σπασει στην ουσια δοκιμαζεις λεξεις συνεχεια μηπως το βρεις.κοινως βαζεις ενα λεξικο να δοκιμαζει συνεχεια λεξεις μηπως και το βρει.πιθανοτητες ελαχιστες.γιατι δεν μπορεις να εχεις ιντερνετ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...